1401/09/16

مهم‌ترین نکات طراحی سایت بیمه و سئو وب سایت بیمه ای

 

امروزه طراحی سایت توانسته است به راهی عالی برای افزایش درآمد و گسترش کسب‌وکارهای مختلف تبدیل شود. شرکت‌ها و نمایندگی‌های بیمه به‌عنوان کسب‌وکار خدمات‌رسان، از این قائله مستثنا نیستند. طراحی وب سایت بیمه به معنای ارائه بسیاری از خدمات به‌صورت آنلاین است؛ که فرصت‌های بیشتری برای شناخته‌شدن شرکت بیمه در سراسر کشور ایجاد می‌کند.

البته این تنها در صورتی امکان‌پذیر است که اهمیت سئو سایت بیمه را فراموش نکرده باشید و قدم‌های مطلوبی در مسیر بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو انجام دهید. در ادامه مهم‌ترین نکات برای راه‌اندازی وب‌سایت نمایندگی بیمه یا شرکت بیمه را بررسی می‌کنیم.

 

چرا به طراحی سایت بیمه نیاز دارید؟

خیلی وقت است که بسیاری از روش‌های سنتی بازاریابی و پیشبرد کسب‌وکارها، کاربرد خود را از دست داده‌اند. پیشرفت تکنولوژی، رقابت‌ها را تنگاتنگ کرده است و کسب‌وکارهایی مانند شرکت‌های بیمه، برای تبدیل‌شدن به ترجیح مردم باید بهترین‌ها را به مشتریان خود ارائه دهند. بهترین خدمات بیمه زمانی ارائه می‌شود که در هزینه‌ها و وقت مشتریان صرفه‌جویی شده و دسترسی سریع و راحت به خدمات امکان‌پذیر باشد. به‌این‌ترتیب، طراحی سایت بیمه با بهبود سرعت و کیفیت خدمات‌رسانی می‌تواند شما را به یک انتخاب عالی و منحصربه‌فرد تبدیل کند.

راه‌اندازی وب‌سایت نمایندگی بیمه همچنین می‌تواند اطلاع‌رسانی و ارائه اطلاعات مفید به مشتریان و عموم مردم را به‌طور قابل‌توجهی تسهیل بخشد. تا پیش‌ازاین، بسیاری افراد به‌راحتی نمی‌توانستند در مورد خدمات بیمه و پوشش‌ها اطلاعات به دست بیاورند و برای دستیابی به این اطلاعات، نیاز به صرف زمان و مراجعه حضوری به نمایندگی‌های بیمه بود. این در حالی است که امروزه علاوه بر مطالب مختلف در مورد پوشش‌های بیمه، می‌توان از تخفیف‌های ویژه شرکت‌ها و نمایندگی‌ها نیز به‌سرعت مطلع شد.

 طراحی سایت بیمه

مزایای راه‌اندازی وب‌سایت نمایندگی بیمه

همان‌طور که اشاره شد، وب‌سایت‌ها شما را از روش‌های سنتی مدیریت و بازاریابی کسب‌وکار فاصله می‌دهند و مزایای متعددی در جهت پیشرفت شما ایجاد می‌کنند. با طراحی و بهبود سئو سایت بیمه می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

 

 1. تسهیل و تسریع خدمات‌رسانی

ترافیک سنگین خیابان‌ها، صف‌های طولانی نمایندگی‌های بیمه و زمانی که در گذشته صرف دریافت خدمات بیمه می‌شد، مراجعه حضوری را به پروسه‌ای طاقت‌فرسا تبدیل می‌کردند. این در حالی است که امروزه بیمه‌گزاران می‌توانند تنها با فشار دادن چند دکمه و حتی در تلفن همراه خود، به بسیاری از خدمات بیمه دسترسی پیدا کنند. برای مثال، امروزه خرید و تمدید انواع بیمه نیازی به حضور در کارگزاری ندارد و به‌صورت آنلاین در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

 

 1. افزایش تعداد مشتریان

پیش‌تر اگر کارگزاری یا شرکت بیمه شما در یک شهرستان قرار داشت، نمی‌توانستید مشتریان زیادی از ساکنان تهران و حتی شهرهای اطراف داشته باشید. طراحی سایت بیمه به شرکت‌ها و کارگزاری‌ها این فرصت را می‌دهد که از تمام شهرهای ایران مشتری داشته باشند و به‌راحتی خدمات خود را در اختیار آن‌ها قرار دهند. بنابراین، حتی اگر در یک دفتر کوچک کار می‌کنید، همچنان می‌توانید صدها یا هزاران مشتری داشته باشید. در این مسیر، بسیار مهم است که نحوه بازاریابی خود را به‌درستی انتخاب کنید و سئو سایت بیمه شما به‌خوبی عمل کند. به‌این‌ترتیب، می‌توانید تفاوت‌ها و مزیت‌های رقابتی خود را به مردم نشان دهید و مشتریان بیشتری جذب کنید.

 

 1. برند سازی

برای شناخته شدن هرچه بیشتر، استفاده از یک سایت سئو شده برای موتورهای جستجو می‌تواند بسیار مؤثر باشد. زیرا امروزه اغلب افراد برای کسب اطلاعات و خرید خدمات بیمه، از موتورهای جستجویی مانند گوگل استفاده می‌کنند. طراحی یک سایت کاربرپسند با رابط کاربری مطلوب و قرار دادن مطالب مفید در آن، برند شما را معروف‌تر کرده و اعتماد مردم را به شرکت بیمه شما جلب می‌کند. با توجه به اینکه اعتماد اصل اول جذب مشتری است، مشتریان شما در این مسیر چندین برابر می‌شوند.

 

 1. افزایش اطلاعات مردم در مورد انواع خدمات بیمه

تا پیش‌ازاین، بسیاری افراد از انواع مختلف خدمات بیمه بی‌اطلاع بوده‌اند. اکثر افراد خدماتی مانند بیمه شخص ثالث، بیمه آتش‌سوزی، بیمه خودرو، بیمه عمر و... را از طریق قوانین، تبلیغات تلویزیون و آشنایان خود می‌شناسند. با طراحی وب‌سایت بیمه، شرکت‌های بیمه می‌توانند اطلاعات بیشتری در مورد انواع خدمات خود به مردم بدهند. به‌این‌ترتیب، مردم می‌توانند با انواع بیشتری از خدمات بیمه آشنا شده و از مزایای مختلف آن بهره‌مند شوند. این امر همچنین موجب افزایش طیف مشتریان شرکت‌های بیمه می‌شود.

 

سئو سایت بیمه

 

ویژگی‌های یک طراحی حرفه ای برای وب سایت بیمه

با راه‌اندازی وب‌سایت نمایندگی بیمه، باید بسیاری از خدمات به‌صورت آنلاین در دسترس بیمه‌گزاران قرار بگیرد. مهم‌ترین امکانات طراحی حرفه ای سایت بیمه شامل موارد زیر هستند:

 

 1. مشاوره آنلاین

یکی از مهم‌ترین امکانات سایت بیمه، بخش مشاوره است. زیرا بسیاری افراد حتی با خواندن مطالب سایت نیز نمی‌توانند در مورد انتخاب نوع خدمات و شرکت بیمه به‌درستی تصمیم بگیرند. برخی افراد نیز در انجام مراحل خرید یا تمدید خدمات بیمه دچار مشکل می‌شوند و نیاز به راهنمایی دارند. پشتیبانی و مشاوره آنلاین می‌تواند این مشکلات را به‌سرعت حل کند، اعتماد مشتری و تمایل او برای خرید از سایت را افزایش دهد و درنهایت، به برند سازی و بهبود وضعیت سایت شما کمک کند.

 

 1. فروش آنلاین بیمه

درواقع اولین و اصلی‌ترین هدف طراحی سایت بیمه، فروش خدمات و افزایش درآمد کسب‌وکار شما است. بنابراین، سایت بیمه باید امکان خرید خدمات بیمه به‌صورت آنلاین را برای مشتریان ایجاد کند.

 

 1. حساب کاربری یا پنل کاربری

در هنگام راه‌اندازی وب‌سایت نمایندگی بیمه، بخش ورود به پنل شخصی نیز طراحی می‌شود. به‌این‌ترتیب، کاربران می‌توانند با استفاده از اطلاعات شخصی خود، به حساب کاربری منحصربه‌فردشان وارد شوند. این بخش از سایت برای کسی به‌جز خود کاربر قابل‌دسترسی نیست. انجام خریدها، تمدید خدمات، مشاهده سوابق بیمه و... تنها با ورود به پنل شخصی امکان‌پذیر است.

 

 1. بخش مقالات و وبلاگ‌های معرفی انواع بیمه

برای ایجاد یا افزایش تمایل خرید خدمات بیمه در مشتریان، لازم است ابتدا آن‌ها را به‌درستی معرفی کنید. بنابراین، سایت به بخشی نیاز دارد که اطلاعات کاملی در مورد انواع بیمه و مزایا و معایب آن‌ها را از طریق مقالات، ویدئوها و پادکست‌ها به مشتریان ارائه دهد. به‌این‌ترتیب، مشتریان حتی می‌توانند انواع خدمات بیمه را با یکدیگر مقایسه کنند و پیش از خرید به‌درستی تصمیم بگیرند.

 وب سایت حرفه ای بیمه

 1. معرفی شرکت بیمه

یکی از بخش‌هایی که باید برای سایت در نظر بگیرید، معرفی کامل شرکت است. این امر علاوه بر برند سازی، به افزایش اعتماد و اعتبار سایت شما نیز کمک می‌کند.

 

 1. استعلام سوابق بیمه

کارگزاران باید بتوانند از طریق سایت به سوابق بیمه خود دسترسی داشته باشند. به این صورت که هر بیمه‌گزار با واردکردن اطلاعات شخصی خود می‌تواند وارد لایه‌های عمیق‌تری از سایت شده و اطلاعات مربوط به سوابق بیمه خود را به دست بیاورد.

 

 1. بخش تماس با ما

مشتریان باید بتوانند به‌راحتی به اطلاعات تماس و آدرس نمایندگی دسترسی پیدا کرده و با پرسنل شرکت یا نمایندگی تماس بگیرند. بنابراین، شماره تماس شرکت و نمایندگی و آدرس تمام نمایندگی‌های معتبر شرکت بیمه را باید در وب‌سایت قرار دهید.

 

 1. امکان تمدید بیمه

علاوه بر خرید خدمات بیمه، تمدید آن‌ها نیز باید به‌صورت آنلاین انجام شود. بنابراین، بیمه‌گزاران با واردکردن اطلاعات شخصی و ورود به حساب کاربردی خود می‌توانند به‌صورت اینترنتی در هر مکان و زمانی اقدام به تمدید خدمات بیمه خود کنند. این روند با صرفه‌جویی در هزینه و وقت مشتریان، موجب بهبود تجربه کاربری مشتریان و خدمات‌رسانی شما می‌شود.

 

 1. امکان پرداخت قسطی

یکی از امکانات تشویق‌کننده‌ای که می‌توان در طراحی سایت بیمه قرار داد، امکان واریز اقساط بیمه است. بسیاری از خدمات بیمه مانند بیمه عمر را می‌توان به‌صورت ماهانه به حساب شرکت بیمه‌گر واریز کرد. بنابراین، امکان واریز آنلاین اقساط می‌تواند تمایل افراد برای خرید از سایت شما را افزایش دهد.

 

 1. جستجوی پیشرفته

سرعت ارائه خدمات مختلف، برای بسیاری از مشتریان مهم است. بنابراین، بهتر است سایت خود را به یک بخش جستجوی پیشرفته مجهز کنید. این بخش به مشتریان این امکان را می‌دهد که فوری به اطلاعات کاملی در مورد بیمه موردنظر خود دسترسی پیدا کنند.

 

اهمیت سئو سایت بیمه

سئو سایت (SEO) یا بهینه‌سازی صفحات سایت برای موتور جستجو، یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای رسیدن به ترافیک ورودی بیشتر و توسعه کسب‌وکار است. زیرا با بهبود سئو سایت، صفحات آن توسط موتور جستجو تشخیص داده می‌شوند و احتمال وارد شدن به صفحه اول نتایج گوگل بالا می‌رود. به‌این‌ترتیب، کار کردن بر روی سئو سایت بیمه می‌تواند مزایای زیر را ایجاد کند:

 • افزایش فروش: با ورود به صفحه اول نتایج گوگل، ترافیک ورودی و نرخ تبدیل شما افزایش پیدا می‌کند. زیرا تلاش‌های شما برای برند سازی به نتیجه می‌رسند و اعتماد مشتری‌ها جلب می‌شود.
 • افزایش بازدید سایت: یکی از اهداف مهم سئو وب‌سایت بیمه، افزایش بازدید صفحات است. افزایش بازدید زمانی میسر می‌شود که رتبه سایت شما بهبود پیدا کند.
 • برند سازی: زمانی که سایت شما به‌دفعات و برای کلمات کلیدی مختلف در صفحه اول نمایش داده شود، کاربران با برند شما آشنا می‌شوند و بهتر آن را می‌شناسند. برند سازی از این طریق می‌تواند اعتبار زیادی برای برند و کسب‌وکار شما ایجاد کند.

بهینه سازی سایت بیمه ای

مؤثرترین راه بهبود سئو سایت بیمه ای

توجه داشته باشید که طراحی سایت بیمه می‌تواند در سئو آن مؤثر باشد. سایت باید طوری طراحی شود که سرعت بارگذاری خوبی ارائه داده و تجربه کاربری مطلوبی ایجاد کند. در قدم بعدی، موارد زیر می‌توانند در بهبود سئو سایت به شما کمک کنند:

 1. محتوای یونیک

محتوا اصلی‌ترین بخش هر سایت است. این محتوا می‌تواند به‌صورت متنی، ویدئویی، صوتی یا ترکیبی از همه یا برخی از آن‌ها باشد. هر محتوایی که در سایت قرار می‌گیرد، باید یونیک (اختصاصی) باشد. به این معنی که از سایت دیگری کپی نشده باشد و اطلاعات مفیدی در مورد موضوع به مخاطب ارائه بدهد. این محتوای جذاب می‌تواند نظر مخاطبان را جلب کرده و دل الگوریتم گوگل را نیز به دست بیاورد. به‌این‌ترتیب، رتبه سایت را بهبود می‌دهد. برای مثال، شما می‌توانید در مورد انواع خدمات بیمه به‌طور کامل توضیح بدهید و به سؤالات کاربران در این زمینه پاسخ دهید. این بهترین راه برای موفقیت سئو سایت شما است.

 

محتوای یونیک برای سایت بیمه

 

 1. خبرهای دست‌اول

جدیدترین خبرهای مرتبط با خدمات بیمه و قوانین بیمه را در سایت خود منتشر کنید. این امر هم به اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی مشتریان کمک می‌کند و هم تعداد بازدید، ترافیک ورودی و رتبه سایت را بالا می‌برد.

 

 1. ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن سایت

امروزه بیش از 60 درصد از کاربران موتورهای جستجو در دنیا، کاربر گوشی هستند. بنابراین، طراحی سایت شما باید به‌گونه‌ای باشد که در هر صفحه‌نمایشی ازجمله دسکتاپ بزرگ لپتاپ و نمایشگر کوچک گوشی‌ها به‌خوبی نمایش داده شود. امروزه الگوریتم گوگل برای سایت‌هایی که ریسپانسیو نباشند، امتیاز منفی در نظر می‌گیرد. برای رعایت نکات طراحی سایت ریسپانسیو کلیک کنید و اطلاعات بیشتر کسب کنید.

 

 1. سرعت سایت

همان‌طور که بیان شد، سرعت سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. در اینجا، سرعت بارگذاری است که مدنظر قرار می‌گیرد. موارد متعددی می‌توانند در سرعت بارگذاری صفحات شما تأثیر بگذارند. علاوه بر کد نویسی و طراحی سایت، مواردی مانندهاست (سرویس میزبانی سایت) و سایز ویدئوها و تصاویر داخل صفحات نیز از اهمیت بالایی برخوردارند.

 

شرکت طراحی سایت

نظرات کاربران

نویسنده : نازنین
تاریخ : 1401/10/12

طراحی سایت حرفه ای چگونه انجام میشود طراحی ها باید به چه صورتی باشد تا یوزرفرندلی باشد ؟

avatar
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : 1401/10/12

با قسمت فروش ایده پویا تماس بگیرید.

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
طراحی وب سایت سئو سایت طراحی سایت حرفه ای بهینه سازی سایت
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : تعویض روغن آنلاین

تاریخ : 1396

اخبار و مقالات

برگزیده ها
امروزه فروشگاه‌های اینترنتی بسیار زیادی در اینستاگرام مشغول به کار هستند. همچنین بسیاری از افراد، علاوه بر فعالیت در پیج اینستاگرام، از طریق وب‌سایت خود نیز برای فروش اینترنتی محصولات و خدمات اقدام می‌کنند. از طرفی، اغلب افراد نیز به خریدهای اینترنتی روی آورده‌اند و همین امر باعث شده است که بازار کار این فروشگاه‌ها رونق بسیار زیادی پیدا کند. چنانچه شما نیز سابقه خرید از این آنلاین شاپ‌ها را داشته باشید، قطعا از پروسه پرداخت که شامل انتقال وجه، ارسال رسید پرداخت و سپس ...
   امروزه داشتن وبسایت برای اکثر کسب و کارها به یک الزام تبدیل شده است. روزانه سایت‌های زیادی به دنیای وب اضافه می‌شوند و هر فرد برای اینکه بتواند در میان این شلوغی‌ها دیده شود و از سایر رقبا عقب نماند، باید از برخی نکات آگاهی کامل داشته باشد. گام‌های مهمی در طراحی یک سایت وجود دارند که تنها در صورت رعایت کردن آن‌ها می‌توانید در بین بقیه رقیب‌های خود برجسته شوید. وبسایت شما باید طوری طراحی و ساخته شود که علاوه بر مطابقت با استانداردهای جهانی، دارای رنکینگ ...
  همان‌طور که می‌دانید، معرفی کامل یک سایت به موتورهای جستجو، بر عهده ربات‌های آن موتور جستجو است. گوگل هم به عنوان بزرگترین و گسترده‌ترین شبکه در این زمینه، ربات‌های زیادی گسترش داده است که وبمستر‌های موفق، همواره مطابق با تغییرات عملکرد آن‌ها پیشروی می‌کنند. اما ربات‌های یک سایت چگونه به قسمت‌های گوناگون دسترسی پیدا می‌کنند و آیا می‌توان دسترسی ربات‌ها را به برخی صفحات خاص و برخی محتواهای سایت محدود کرد؟ استفاده از یک فایل ...
  سایت فروشگاهی دیجی کالا DigiKala بزرگ‌ترین سایت فعال در زمینه تجارت الکترونیک در کشور است که در طول روز بیش از دو میلیون کاربر از آن بازدید می‌کنند. قطعا رسیدن به این آمار شگفت‌انگیز، رمز و رازهای زیادی را در پشت خود پنهان کرده است. اینکه چه شد که دیجی کالا به اینجا رسید و اصلا دیجی کالا چه قابلیت‌هایی دارد که بقیه فروشگاه‌های اینترنتی ندارند، احتمالا از سوالاتی است که برای شما هم پیش آمده است. در این مطلب از شرکت طراحی وب و آژانس دیجیتال مارکتینگ ایده پویا، ...
  طراحی مجدد یا بازطراحی سایت فرایند تغییر و به‌روزرسانی محتوا، ساختار، فرمت و ناوبری سایت برای بهبود عملکرد، جذب ترافیک بیشتر و افزایش نرخ تبدیل مخاطب به مشتری است. بعضی از موسسات و شرکت‌ها از طراحی مجدد برای بهبود تصویر برند خود بهره می‌برند و بسیاری هم سرمایه‌گذاری بلند مدت روی بازطراحی سایت می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که یک برند برای ماندگاری در ذهن مخاطب به چندین تصویر نیاز دارد و 80% کاربران می‌گویند تجربه‌ای که برند ارائه می‌دهد همان‌قدر ...
انتخاب شرکت طراحی سایت حرفه ای فرقی نمی‌کند خدمات خود را به‌صورت آنلاین ارائه بدهید یا هنوز از روش‌های سنتی‌ و حضوری استفاده کنید، وبسایت شما مانند کارت شناسایی، هویت کسب‌وکار یا برند شما را نشان می‌دهد. حالا دیگر مشتری‌ها قبل از هر خریدی حداقل یک بار نام ارائه‌دهنده محصول یا خدمات را در گوگل جستجو می‌کنند. نداشتن وبسایت، یا داشتن یک وبسایت با قالب قدیمی این پیام را به آنها می‌دهد که شرکت مورد نظر حرفه‌ای و به‌‌روز نیست. برای پیشگیری ...