1400/07/10

همه چیز درباره فن پیج مارکتینگ

 

امروزه رسانه‌های اجتماعی به یکی از اصلی‌ترین بخش‌ها در زندگی ما تبدیل شده‌اند؛ تاجایی‌که بیشتر کسب‌وکارهای تازه برای رونق تجارت خود، از این نقطه شروع کرده و مشتریان را به خود جذب می‌کنند. در این میان شبکه‌های اجتماعی نیز در تلاش هستند تا با اضافه کردن امکانات مختلف، به حساب‌های تجاری فرصت بیشتری برای فعالیت بدهند. یکی از این امکانات، امکان ایجاد فن پیج است؛ به همین دلیل امروزه در بازاریابی دیجیتال، حوزه گسترده‌ای به فن پیج مارکتینگ اختصاص یافته است که در این مقاله آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

نکته مهم اینجا است که برای موفقیت در این حوزه باید کار خود را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید؛ تیمی مانند ایده پویا که سال‌ها است در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت داشته و با زیر و بم این دنیا آشنا است. ایده پویا حدود 14 سال است که در این حوزه فعالیت داشته و می‌تواند با ارائه راه‌حل‌های موثر، به شما در رسیدن به قله‌های موفقت و ماندگار شدن در ذهن مشتری کمک کند. مهم‌ترین نکته در زمان کار با ایده پویا، پیاده شدن ایده‌های شما در کنار ناب بودن طراحی‌ها و روش‌های این گروه برای کسب موفقیت در یک مسیر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره رایگان این تیم با شماره تلفن‌های شرکت تماس بگیرید.

 

شرکت طراحی حرفه ای سایت

 

فن پیج چیست؟

فن پیج Fanpage امکانی است که در انواع شبکه‌ های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک برای هنرمندان و برندها فراهم کرده است. این صفحه را می‌توان به‌نوعی صفحه هواداران دانست که در آن به معرفی فعالیت‌های پیج اصلی پرداخته می‌شود؛ به عبارت بهتر صفحه اصلی و فن پیج‌ها باید هم‌راستا با یکدیگر حرکت کرده و پست‌هایی که در صفحه اصلی به اشتراک گذاشته می‌شوند، در فن پیج تبلیغ شوند. همچنین می‌توان با انتشار تصاویر و اخبار درباره برند یا هنرمند، افراد را ترغیب به حضور در پیج اصلی و دنبال کردن آن نمود. امروزه اکثر افراد مشهور و معروف در حوزه‌های مختلف مانند موسیقی، ورزشی، سینمایی و... ار صفحه فن پیج برخوردار هستند.

 

منظور از فن پیج مارکتینگ کدام است؟

فن پیج مارکتینگ یک شیوه جدید در بازاریابی دیجیتال است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید از طریق فن پیج‌ها، دایره مخاطبان خود را گسترده کرده و با افراد بیشتری تعامل داشته باشید. در این شیوه بازاریابی اینترنتی شما می‌توانید تعداد زیادی فن پیج را با اهداف مختلف ایجاد کرده و از هریک از آن‌ها برای پیمودن مسیر خاصی استفاده کنید.

به عبارت بهتر شما می‌توانید سوالات و دغدغه‌های مشتریان را موردبررسی قرار داده و فعالیت هریک از فن پیج‌ها را برای پاسخ به این سوالات برنامه‌ریزی کنید. برای مثال یکی از صفحات را صرفا به انتشار اخبار اختصاص داده و در دیگری محتواهای آموزشی منتشر کنید. هریک از این صفحات می‌توانند به‌نوبه خود افراد مختلفی را با برند یا محصول شما آشنا کرده و در دیده شدن شما ایفای نقش کنند.

 

فن پیج

 

مزایای استفاده از فن پیج مارکتینگ چیست؟

برای اینکه بتوانید به میزان تأثیرگذاری استفاده از این شیوه بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی در دستیابی به موفقیت‌تان پی ببرید؛ باید با مزایای فن پیج مارکتینگ آشنا شوید. استفاده و بکارگیری صفحه فن پیج مزیت‌های بسیاری دارد که نباید آنها را در فضای مجازی دست کم گرفت؛ برخی از این مزیت‌ها عبارت‌اند از:

 • رایگان بودن

یکی از بهترین مزیت‌های فن پیج مارکتینگ این است که شما نیازی نیست برای احداث این صفحات، هزینه‌ای را پرداخت کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، چندین پیج داشته باشید که به‌طور رایگان برای تبلیغ کار شما پست می‌گذارند. به‌این‌ترتیب می‌توانید با مخاطبان بیشتری ارتباط برقرار کرده و تجارت خود را توسعه دهید.

 

 • جذب آسان‌تر مخاطب

بیشتر افراد تمایلی ندارند که صفحات فروشگاهی را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کرده و یا با آن‌ها تعامل داشته باشند؛ این در حالی است که یک صفحه آموزشی یا خبری یا هر محتوای متفاوت دیگری، می‌تواند با سرعت بیشتری مخاطبان را به خود جذب کرده و در معرفی شما به آن‌ها نقش موثری را ایفا کند. با داشتن یک یا چند فن پیج خوب می‌توانید به‌راحتی و در کنار دادن اطلاعات متنوع و جذاب به مخاطب، خود را به او معرفی کرده و او را ترغیب به بازدید از صفحه اصلی کنید.

 

 • افزایش تعامل با صفحات مشابه

شما به‌عنوان شخصی که می‌خواهید یک تجارت تازه را راه‌اندازی کنید؛ فرصت بسیار کمی برای تعامل و انجام فعالیت‌های تبلیغاتی خواهید داشت؛ اما فن پیج مارکتینگ می‌تواند این فرصت را در اختیار شما قرار دهد که تیم خود را گسترش داده و به‌این‌ترتیب فرصت تعامل با پیج‌های مشابه را بالا ببرید.

برای فهم بهتر این موضوع باید بدانید که یکی از بهترین راه‌ها برای معرفی خود به مخاطبان، این است که وارد صفحاتی شوید که حوزه کاری مشابهی با شما دارند؛ شما باید در این صفحات فعال بوده و تا حد امکان نظر بدهید. با این کار می‌توانید توجه مخاطبان علاقه‌مند به این حوزه را جلب کرده و آن‌ها را به‌طور غیرمستقیم برای دیدن صفحه خود ترغیب نمایید. واضح است که انجام این کار توسط فن پیج‌ها و اداره‌کنندگان آن‌ها بسیار راحت‌تر بوده و به‌این‌ترتیب شما می‌توانید زمان خود را صرف انجام دیگر کارها برای توسعه تجارت خود کنید.

 

 • امکان فعالیت در قالب‌های مختلف

واضح است که شما نمی‌توانید در یک زمان از چند منطقه مختلف پیج ایجاد کرده و یا پست بگذارید؛ اما فن پیج مارکتینگ می‌تواند این امکان را برای شما فراهم کند. به عبارت بهتر شما می‌توانید با داشتن صفحات مختلفی که هریک برای یک منطقه جغرافیایی خاص فعالیت می‌کنند؛ توجه افراد مختلف را در یک دامنه جغرافیایی گسترده به خود جلب کنید.

شما می‌توانید فعالیت این فن پیج‌ها را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که هریک تنها پست‌هایی را منتشر کنند که برای مردم یک منطقه جغرافیایی خاص یا یک قشر خاص جذاب هستند؛ این دسته‌بندی می‌تواند به شما در جذب مخاطبان خاص نیز کمک کرده و این امکان را فراهم کند تا بتوانید با افراد مختلفی ارتباط برقرار کنید.

 

 • ماندگار بودن دنبال کنندگان

زمانی که دنبال کننده‌ای را از طریق فن پیج به صفحه خود اضافه می‌کنید؛ مطمئن خواهید شد که این شخص تا مدت زیادی در پیج شما ماندگار است. زیرا فرصت کافی را برای شناخت شما و برندتان در اختیار داشته و درنهایت به‌قدری به شما و حوزه کاری‌تان علاقه‌مند شده که تصمیم به دنبال کردن آن گرفته است. درنتیجه می‌توانید با ایجاد محتواهای جذاب، این مخاطبان را به‌طور دائمی در صفحه خود نگه دارید.

 

بازاریابی دیجیتالی

 

برای رسیدن به موفقیت در فن پیج مارکتینگ باید چه کارهایی انجام داد؟

همان‌طور که گفتیم فن پیج مارکتینگ Fanpage Marketing یک حوزه تازه تاسیس در بازاریابی دیجیتال است که بسیاری از افراد با آن آشنا نبوده و از آن استفاده نمی‌کنند. به همین دلیل می‌تواند فرصت‌های زیادی را برای رشد در اختیار شما قرار داده و در دیده شدن شما تاثیر به سزایی داشته باشد. بااین‌حال برای رسیدن به این موفقیت باید کارهایی را انجام دهید که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از CTA

CTA یا Call To Action راهی است که شما می‌توانید از آن برای ترغیب مخاطبان خود به انجام یک کار استفاده کنید. به یاد داشته باشید که فن پیج‌ها با هدف تولید لید و رشد مخاطبان ایجاد می‌شوند؛ بنابراین فعالیت آن‌ها باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که از هر فرصتی برای دعوت مخاطب به بازدید از پیج شما استفاده کند. برای این کار باید از عبارت‌هایی مانند ما را دنبال کنید یا لینک را بالا بکشید یا فیلم را تماشا کنید و مواردی ازاین‌دست استفاده کنید. این عبارت‌ها را می‌توانید در بیو، استوری یا حتی قسمت نظرات قرار دهید.

بیشتر بخوانید؛ بالا بردن کال تو اکشن CTA

 

مزایای فن پیچ

 

 • تعامل با پیج‌های مشابه

یکی دیگر از راهکارهای فن پیج مارکتینگ برای جلب مشتریان، تعامل صفحه اصلی و همه فن پیج‌ها با دیگر صفحات مشابه است. این کار باعث می‌شود که شما بتوانید به‌راحتی به مخاطبانی دسترسی پیدا کنید که از علاقه آن‌ها به حوزه کارتان اطمینان دارید. البته باید دقت کنید که در بیشتر موارد باید از جنبه تبلیغات مستقیم در طی این تعامل خودداری کنید. برای مثال نباید در نظرات، مخاطب را تشویق به بازدید از صفحه یا فن پیج خود کنید. بلکه برای ترغیب او به مشاهده صفحه، باید از نظرات حرفه‌ای و درست استفاده کنید تا در همان گام اول شما را به‌عنوان یک متخصص بشناسد.

 

 • انتشار محتواهای جذاب و مناسب

فن پیج‌ها باید به‌طور دائمی فعال بوده و حداقل یک‌بار در روز پستی را منتشر کنند. به یاد داشته باشید که دنبال کنندگان شما تنها در صورتی صفحه شما را ترک نخواهند کرد که همان چیزی را در آن بیابند که می‌خواهند. به عبارت بهتر باید محتوایی را تولید کنید که به سوالات مختلف مشتریان پاسخ داده و آن‌ها را برای ماندن در پیج یا حتی معرفی آن به دیگران ترغیب می‌کند. محتوا بسیار مهم است؛ اگر هرروز پست نگذارید؛ فالوورهای فعلی خود را از دست داده و هیچ شانسی برای جذب فالوور جدید نخواهید داشت.

در کنار این‌ها شبکه‌های اجتماعی برای رتبه‌بندی صفحه شما و نمایش آن در میان پست‌های پیشنهادی، فعالیت شما و همه صفحات مرتبط را در نظر می‌گیرند. یک حضور منظم و برنامه‌ریزی‌شده می‌تواند شما را به‌عنوان یک صفحه فعال جا بیندازد. دقت کنید که باید بهترین زمان را برای انتشار پست، با توجه به دایره مخاطبان خود انتخاب کنید. برای مثال اگر دانش آموزان جامعه هدف شما هستند؛ نباید پست‌ها را در زمانی منتشر کنید که آن‌ها در مدرسه به سر می‌برند. برای اطمینان از تأثیرگذاری یک روش، می‌توانید از قسمت insight اینستاگرام یا سایر ابزارهای تحلیلی در دیگر پلتفرم‌های آنلاین استفاده کنید. در همین رابطه برای آشنایی با نرخ تعامل یا اینگیجمنت اینستاگرام کلیک کنید.

 

فن پیج مارکتینگ یک مسیر نسبتا هموار است که شما با استفاده از آن می‌توانید با صرف کمترین هزینه، بیشترین میزان مخاطبان واقعی را به دست آورید. با استفاده از این شیوه بازاریابی می‌توانید مشتری‌هایی وفادار به دست آورده و به‌خوبی کار خود را تقسیم کنید. فن پیج‌ها می‌توانند به‌عنوان نماینده شما، در صفحات مختلف حضور داشته و با مخاطبان تعامل کنند. اما زمانی می‌توانید از این قابلیت‌ها استفاده کنید که کار را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ ایده پویا با داشتن تیم بسیار حرفه‌ای در زمینه اجرای زمینه‌های بازاریابی اینترنتی و دیجیتالی و کار در فضای آنلاین است. مهم‌ترین ویژگی این تیم، خلاقیت بسیار زیاد و ارائه طرح‌های منحصربه‌فرد است که باعث می‌شوند شما بتوانید خود را از سایر رقبا متمایز کنید. در ایده پویا همه آنچه که می‌خواهید با جزییات و در زیباترین قالب اجرا شده و بهترین راه‌حل‌ها برای جذب مخاطب به شما ارائه خواهد شد.

 

 شرکت طراحی سایت

نظرات کاربران

نویسنده : محمد علیزاده
تاریخ : 1401/04/09

ماهانی سازه بدرد بخور،به کار نتفورکم میاد

نویسنده : 09169392171
تاریخ : 1401/03/30

تمایل دارم اطلاعات بیشتری دراین خصوص بدونم

avatar
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : 1401/04/13

در این مقاله سعی شده درباره فن پیج مارکتینگ توضیحات کاملی داده شود. در صورت نیاز به مشاوره با ایده پویا تماس بگیرید.

نویسنده : نگین
تاریخ : 1400/08/06

سلام و وقت بخیر من خیلی دوست دارم اطلاعات بیشتر و دقیق تری در این زمینه کسب کنم و مهارت و فرصت لازم رو برای یادگیری این مهارت کسب کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟ آیا فن پیج.زدن برای خود ما مفید و درآمد زاست یا به نفع پیج اصلی میباشد؟

avatar
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : 1400/09/14

مزیت داشتن صفحه فن پیج برای شخصیت ها هم برای خودشان هست هم برای شما. بعضی از فن پیج ها رسمی و تحت نظر اون شخص اداره میشه ولی فن پیج های زیادی هم وجود داره که بر اساس علاقه و محبوبیت اون فرد ایجاد میشه و افراد مختلف اداره می کنند.

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
بازاریابی دیجیتال بازاریابی آنلاین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آژانس دیجیتال مارکتینگ
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : تولید و ارائه انواع دستگاههای یوپی اس، استابلایزر و باتری سیلد لید اسید

تاریخ : 1400

اخبار و مقالات

برگزیده ها
  بازاریابی دیجیتالی و دنیای تجارت اینترنتی، روزبه‌روز ما را بیشتر از قبل شگفت‌زده می‌کند. ترب یکی از این شگفتی‌ها است که در چند سال اخیر، نام آن را زیاد می‌شنویم. یک ایده ساده با زیرساختی بسیار قوی و امن و با کمک به دیده شدن سایر فروشگاه‌ها، امروز به جایگاه بالایی در موتورهای جستجو رسیده است. موفقیت باورنکردنی سایت ترب، تنها به لطف ویژگی‌های منحصربه‌فرد وب‌سایت و تبلیغات خاص آن امکان‌پذیر شده است. در ادامه به‌طور گسترده‌تری ...
  تبلیغات دیجیتال در فضای مجازی و اینترنت راهکاری طلایی در افزایش بازدید و ترافیک، و نرخ تبدیل مشتری محسوب می‌شود. تبلیغات در فضای مجازی و اینترنت برخلاف روش‌های سنتی با معیارهای دقیق و قابل‌ اندازه‌گیری قابلیت پیگیری هزینه‌ها و بازگشت سرمایه را دارد. این ویژگی باعث می‌شود سوددهی تبلیغات دیجیتال ملموس‌تر باشد و سایت‌ها و کسب‌وکارها به راحتی بتوانند بودجه خود را برای نتایج بهتر هزینه کنند. برای آشنایی با انواع روش‌ های تبلیغات در فضای مجازی ...
  بهتر است ابتدا با تعریف‌های اولیه بازاریابی آشنا شویم و گام به گام پیش برویم تا به درک درستی از بازاریابی دیجیتال برسیم. بازاریابی به اعمالی گفته می‌شود که باعث انجام یکسری اقدامات سودآور برای کسب و کار شما، از سوی مشتری می‌شود. بازاریابی به تمام استراتژی‌هایی گفته می‌شود که یک شرکت در جهت پیدا کردن جایگاه مناسب برای محصولات، خدمات و همچنین جذب مخاطب به کار می‌گیرد. از اهداف بازاریابی می‌توان به ایجاد آگاهی از برند یا شرکت شما، افزایش تعامل و ارتباط نزدیک ...
  تغییر دنیای تجارت با طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ: در دنیای امروز اینترنت به یکی از مهم‌ترین ابزارها برای ارتباط با افراد تبدیل شده است. از سوی دیگر اینترنت به نخستین راهی تبدیل شده که هرکسی برای یافتن راه‌حل مشکل خود به سراغ آن می‌رود. به همین دلیل بهترین راه برای معرفی یک برند به مخاطب و ماندگار شدن در ذهن او، استفاده از این پتانسیل است. پتانسیلی که با استفاده درست از آن نه‌تنها می‌توانید خود را در سطح یک کشور جا بیندازید، بلکه می‌توانید مرزهای تجارت خود را ...
هر یک از ما ممکن است این تجربه را پشت سر گذاشته باشیم. مثلاً همان لحظه‌ای که می‌خواهید خوشمزه‌ترین لقمه ماکارونی و گوشت را در دهان خود بگذاریم، که ناگهان تلفن زنگ می‌خورد. این وقفه ناامیدکننده دقیقاً همان دلیلی است که ما این مطلب را نوشته‌ایم. یعنی در مورد تولید لید یا سرنخ ورودی صحبت کنیم و اینکه بررسی کنیم لید چیست و چگونه تولید می‌شود؟ لید یک راه‌حل است که می‌تواند کسب و کار یا سازمان شما را از وجود آن مزاحم که موجب سرد شدن غذا و از دهن افتادن آن شده است، ...
  بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ 2020 برای هر متخصص گسترش استفاده از اینترنت و فضای مجازی باعث شده است که افراد زیادی خدمات و محصولات خود را به صورت آنلاین ارائه داده و دامنه مشتریان را از شهر یا کشور خود به سطح بزرگ‌تری گسترش دهند. شیوع بیماری کرونا نیز باعث شده است که بخش زیادی از کسب و کارها از فضای واقعی وارد فضاهای مجازی شوند و رقابت در زمینه فروش محصولات بالاتر رود. به همین دلیل اهمیت دیجیتال مارکتینگ بیش از پیش شده و بازاریابی دیجیتال که یک شاخه تخصصی از بازاریابی است به امری ...