1395/02/26

بک لینک خوب و حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

بک لینک که بعضی وقت‌ها با عنوان لینک ورودی هم مورد اشاره قرار می‌گیرد لینکی است که از یک سایت دیگر به سایت شما داده می‌شود. این لینک باعث افزایش اعتبار سایت از نظر موتورهای جستجو می‌شود و معمولا مستقیما بر افزایش ترافیک ارگانیک سایت تاثیر دارد. موتورهای جستجو و گوگل بک لینک را مانند یک رای یا تعامل با سایت در نظر می‌گیرند و وقتی بک لینک‌ها از سایت‌های مرتبط با موضوع فعالیت کسب‌وکار باشند، آن‌ها را نشانه اعتبار و پیشرو بودن سایت کسب‌وکار تصور می‌کنند.

اگر می‌خواهید ببینید بک لینک خوب چیست و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا منجر به افزایش اعتبار سایت شود، ادامه این مطلب از شرکت طراحی سایت و آژانس دیجیتال مارکتینگ ایده پویا را دنبال کنید.

 

بهترین شرکت طراحی سایت

 

بک لینک (Back Link) چیست؟

قبل از صحبت درباره ویژگی های بک لینک خوب ضروری است، بدانیم این واژه چیست؟ و کارایی آن چیست؟ آن طور که در دانش نامه ها تعریف شده به لینک‌هایی گفته می‌شود که هر صفحه در وب به سایت و یا یک صفحه مخصوص ارجاع می‌شود. به بیانی دیگر از طریق این لینک می‌توانید اطلاعات خود را در دیگر سایت‌ها مورد ارزیابی قرار دهید.

بک لینک به هر لینکی که از سایت‌ها و صفحه‌های دیگر به یک صفحه از یک سایت مشخص داده شود گفته می‌شود. این بک لینک‌ها درست مانند رای به اعتبار بالای صفحه‌های مشخص سایت عمل می‌کنند و هر چه یک صفحه بک لینک بیشتری داشته باشد، شانس بهتری برای جذب ترافیک ارگانیک بیشتر خواهد داشت.

چند سالی بک لینک‌ها مهم ترین مرجع و فاکتور موتورهای جستجو بودند و یکی از 5 فاکتور مهم سئو به شمار می‌رفتند اما به مرور زمان به دلیل تقلب‌هایی که صورت گرفت دیگر از این روش استفاده نمی‌شود. البته با وجود اینکه بک لینک‌ها کم رنگ شده ولی یکی از موارد مورد بررسی و تامین کردن در سئو سایت تعداد بک لینک است.

 

چرا به بک لینک نیاز داریم؟

هنوز هم یکی از فعالیت‌های سئو فنی یا سئو خارجی ایجاد بک لینک‌های معتبر و ارزشمند برای افزایش رتبه و بهبود ترافیک سایت است. ایجاد بک لینک باکیفیت مجموعه‌ای از مزایا دارد که سایت‌های حرفه‌ای نمی‌توانند به سادگی از کنار آنها بگذرند. در ادامه بعضی از مهم‌ترین دلایل اهمیت بک لینک مرور می‌شود.

 

جذب ترافیک بیشتر

فعالیت‌های سئو با هدف جذب ترافیک بیشتر و افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت انجام می‌شوند و ایجاد بک لینک یکی از موثرترین آنها محسوب می‌شود. بهترین راه ایجاد بک لینگ تولید محتوای مناسب در مورد یک صفحه یا پست در سایت شما از سوی سایت‌های دیگر به صورت رپورتاژ یا معرفی است. این نوع از بک لینک باکیفیت مستقیما تعداد کاربران و بازدیدکنندگان سایت را افزایش داده و اعتبار آن در گوگل و موتورهای جستجو را به‌شکل قابل‌توجهی افزایش می‌دهد.

 

به ایجاد و افزایش اعتبار برند کمک می‌کند

وقتی در سایت‌های دیگر محتوای سئو شده برای معرفی و توصیه سایت شما وجود داشته باشد اعتبار سایت و برند آن در موتورهای جستجو و برای مخاطبان افزایش می‌یابد. داشتن بک لینک های مناسب از سایت های مرتبط و تخصصی باعث می‌شود وقتی کاربران در موتورهای جستجو موضوع یا کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار را جستجو کنند اول به سایت شما برسند و برند آن را به خاطر بسپارند.

 

مزیت مورد ارجاع بودن

ترافیک ریفرال (Referral) یا ارجاعی یکی از راهکارهای افزایش ترافیک سایت است که کاربران مرتبط و سرنخ‌های فروش یا تبدیل را هدف قرار می‌دهد. با کمک این روش سایت شما می‌تواند کاربرانی که به دنبال محتوای مرتبط هستند را مستقیما هدف قرار داده و آنها را وارد صفحه‌های سایت کند.

 

ایجاد کانال‌های ارتباطی بیشتر

کاربری را تصور کنید که با جستجوی یک موضوع وارد صفحه‌ای شده که در آن محتوای باکیفیتی وجود دارد که به یک صفحه مشخص از سایت شما لینک می‌دهد. این کاربر بدون اینکه صفحه یا سایت شما را در گوگل یا موتور جستجو پیدا کرده باشد، به احتمال زیاد وارد سایت شما می‌شود.

 

افزایش توان رقابتی سایت

یک سایت تخصصی با داشتن بک لینک‌های باکیفیت و ارزشمند به‌خصوص در سایت‌های مرتبط با فعالیت آن، به سرعت نسبت به رقبا مزیت پیدا می‌کند. از نگاه کاربران این سایت اعتبار بیشتری از سایت‌های رقیب پیدا می‌کند و موتورهای جستجو هم با بررسی بک لینک ها این مزیت را تائید می‌کنند.

 

گرفتن بک لینک

 

ویژگی‌های بک لینک خوب و حرفه‌ای

راه‌های زیادی برای بدست آوردن بک لینک موجود است ولی یکی از روش‌های معمول به دست آوردن آن تبادل لینک است که البته بهترین نوع آن تبادل لینک دو طرفه است. برای داشتن لینک قدرتمند لازم است نکاتی در نظر گرفته شود، از کلمات کلیدی استفاده کنید یعنی سعی کنید زمانی که می‌خواهید لینک ایجاد کنید حتما کلیه کلیدی را در آن جا بدهید.

قبل از اقدام به لینک دادن این مورد را در نظر بگیرد که از یک سایت معتبر استفاده شود. معمولا موتورهای جستجو برای ارزیابی بک لینک، سعی می‌کنند از سایت‌های معتبر و قدیمی که شکلی در اعتیار آنها نیست، لینک بگیرند.

پیش از طرح موضوع بک لینک‌ها به عنوان یک معیار در الگوریتم، هدف اصلی تمامی لینک ها هدایت بازدیدکنندگان به یک وب سایت یا صفحه مورد نظر بود. با وجود گذشت زمان هنوز هم بیشتر بازدیدکنندگان دوست دارند بر روی این لینک‌ها کلیک شوند. هنوز هم قرار گرفتن بک لینک در یک صفحه پر بازدید سبب ارزشمندی آن لینک می‌شود چرا که باعث دیدن شدن سایت توسط کاربران خواهد شد.

بعضی از مهم‌ترین ویژگی‌های بک لینک خوب و حرفه ای را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 • از وبسایت‌های قابل اعتماد و معتبر به سایت شما لینک داده شود
 • کلمه کلیدی هدف باید در متن لینک قرار بگیرد
 • بک لینک‌ها با قابلیت Do Follow باشند
 • فعالیت وبسایتی که بک لینک در آن قرار می‌گیرد مشابه فعالیت سایت باشد
 • بک لینک در سایت جدیدی که قبلا به سایت لینک نداشته قرار بگیرد

 

آیا بک لینک وب سایت را باید خرید و یا ساخت؟

ایجاد بک لینک یکی از فعالیت‌های مهم سئو است که سایت‌ها بدون انجام آن نمی‌توانند در بازار رقابتی خود متمایز شوند. بسیاری از سایت‌های معتبر از طریق ایجاد بک لینک و فروش آن به سایت‌های مرتبط درآمد کسب می‌کنند. گوگل و موتورهای جستجو از طریق بررسی بک لینک ها اعتبار یک سایت را ارزیابی می‌کنند، اما هیچ توصیه ای برای خرید بک لینک وبسایت ندارند چرا که از نقطه نگاه آنها لینک ها باید طبیعی و غیرساختگی باشند. با این وجود خرید بک لینک کاملا رایج است و بدون خرید بک لینک باکیفیت یک سایت شانس زیادی برای رقابت با سایت‌های قدیمی‌تر ندارد.

با این حساب خرید بک لینک یکی از فعالیت‌های ضروری برای بهبود رتبه بندی و سئو سایت محسوب می‌شود. در کنار این رویکرد استفاده از شبکه‌های اجتماعی و ایجاد مجموعه‌ای از بک لینک ها در این شبکه‌ها هم نقش قابل توجهی در بهبود سئو سایت دارد. نکته مهم در خرید بک لینک، قرار گرفتن آن در صفحه‌هایی است که محتوای ارزشمند و باکیفیت دارند. این نکته تفاوت اصلی یک بک لینگ باکیفیت و موفق با یک لینک بدون اثر را نشان می‌دهد.

 

بهترین فعالیت‌ها برای ایجاد بک لینک باکیفیت

جالب است بدانید اگر یک لینک در بخش آغازین متن قرار بگیرد ارزش آن نسبت به قرارگرفتن در بخش‌های پایانی متن یا در پانوشت یا حتی در حاشیه صفحه بسیار بیشتر است. چرا قرارگیری لینک در بخش ابتدایی متن، نشان از این دارد که لینک دارای اهمیت زیادی است.

چنانچه بک لینک وب سایت مورد نظری در کنار یک وب سایت معتبر قرار بگیرد، مخصوصا موضوعات مشابه نیز داشته باشند، موتورهای جستجو سایت شما را در کنار این وب سایت ها قرار خواهند داد. اعتیار سایت میان تمامی لینک هایی که در آن صفحه وجود دارد تقسیم می شود، بنابراین هر چقدر تعداد لینک ها در یک صفحه کمتر، کیفیت بک لینکها افزایش پیدا خواهد کرد.

بک لینک

 

بعضی از بهترین فعالیت‌ها برای جذب و ایجاد بک لینک‌های باکیفیت و ارزشمند را در ادامه مشاهده می‌کنید.

اعتبار دادن به دیگران

 طراحی و توسعه سایت یک فعالیت جمعی است که از طراحان تجربه کاربری تا هنرمندان گرافیست، برنامه‌نویس‌ها، و تولیدکنندگان محتوای متنی و تصویری در آن نقش ایفا می‌کنند. اعتبار دادن به این افراد برای قرار دادن بک لینک در پروفایل آنها می‌تواند اعتبار سایت شما در گوگل و موتورهای جستجو را افزایش دهد.

توسعه محتوای ارزشمند با قابلیت اشتراک‌گذاری

یکی از بهترین و موثرترین راه‌های ایجاد بک لینک باکیفیت تولید محتوا و توسعه محتوا به شکلی است که برای اشتراک گذاشتن در سایت‌های دیگر و شبکه‌های اجتماعی مناسب باشد. کاربران و مخاطبان با خواندن و دیدن محتوای ارزشمند متوجه کیفیت بالای آن در پاسخگویی به سوالات و مشکلات شده و آن را به دیگران هم توصیه می‌کنند. این راهی کاملا طبیعی برای افزایش اعتبار سایت چه برای مخاطبان و کاربران و چه برای موتورهای جستجو است.

خوشه سازی موضوعی و بک لینک به صفحه‌های داخلی

معمولا وقتی بحث از بک لینک می‌شود فقط لینک‌هایی که در صفحه‌های سایت‌های دیگر باشند مورد بررسی قرار می‌گیرند. اما لینک ها برای محدود کردن موضوع و ارجاع به صفحه‌های مرتبط کارایی دارند و ایجاد لینک‌های داخلی بدون وارد شدن به موضوع مشخص صفحه‌ها سئو را بهبود بخشیده و رتبه سایت در موتورهای جستجو را افزایش می‌دهد.

 

چگونه یک بک لینک خوب بخریم؟

خرید بک لینک یکی از فعالیت‌هایی است که به بهبود اعتبار سایت در موتورهای جستجو و افزایش آگاهی از برند کمک قابل توجهی می‌کند. این کار معمولا به شکل‌های مختلفی امکان‌پذیر است که بعضی از رایج‌ترین موارد آن را در ادامه می‌بینیم:

 • پست‌های مهمان پرداختی
 • قرارگیری لینک پرداختی
 • شبکه‌های وبلاگ خصوصی
 • فهرست شدن پولی در دایرکتوری و راهنماهای آنلاین
 • رپورتاژ و توزیع محتوا در شبکه‌های خبری اینترنتی

با توجه به نوع فعالیت سایت‌ معمولا امکان استفاده از دو یا چند مورد از این روش‌های خرید بک لینک وجود دارد.

 

آیا خرید بک لینک برای اعتبار سایت ضرر دارد؟

خرید بک لینک نه فقط برای اعتبار سایت ضرری ندارد، به افزایش آن کمک هم می‌کند. خرید بک لینک برای سایت به شما اطمینان می‌دهد تا مخاطبان سایت‌های دیگر را هم هدف قرار داده و در بازاریابی و برندسازی خود بتوانید روی آنها هم حساب باز کنید. خرید بک لینک با در نظر گرفتن ایجاد کانال‌های جدید ترافیک و جذب بازدید کنندگان جدید یا هدف گیری مجدد آنها یکی از فعالیت‌های سودآور سئو فنی است که با افزایش نرخ جذب و فروش کلی سایت بازدهی بالایی دارد.

 

شرکت طراحی سایت

 

نظرات کاربران

نویسنده : اهوازی
تاریخ : 1398/04/17

سلام مطلبی خوبی بود ممنون از شما ببخشید یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید میخاستم ببینم چه تعداد بک لینک میتونه رتبه رو بالا ببره؟ مثلا با بلاگ ساختن در رزبلاگ و بلوگفا میتونیم ارتقا رتبه داشته باشیم؟ مثلا اگه سختی کلمه کلیدی مون 20 باشه حداقل چه تعدادی بک لینک این جاها بسازیم؟ ممنون میشم پاسختون رو برام ایمیل کنید. موفق و پایدار باشید

avatar
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : 1400/05/03

سلام با مشاوران ما در بخش سئو و بهینه سازی سایت چک کنید.

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
بهینه سازی وسئو لینک سازی
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

اخبار و مقالات

برگزیده ها
  شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوایی معمولا افزایش رتبه بندی سایت در گوگل را یکی از اصلی‌ترین مزایای تولید محتوا معرفی می‌کنند. اما کمتر پیش می‌آید زمان دقیقی برای رسیدن به 10 رتبه اول موتورهای جستجو ارائه بدهند. خوشبختانه اطلاعات زیادی در مورد نحوه عملکرد گوگل و موتورهای جستجو در دسترس است که برای تخمین مدت زمان بهبود رتبه‌بندی و رسیدن به رتبه‌های بالاتر کارایی دارند. در ادامه این مطلب از شرکت دیجیتال مارکتینگ ایده پویا مدت زمان مورد نیاز ...
یکی از مولفه هایی که باعث موفقیت طراحی سایت می شود ترافیک سایت است. وقتی محصول یا خدماتی را می فروشید لازم است به حجم زیادی از مخاطبان، محصول را معرفی کنید. ترافیک سایت به تعداد بازدیدکنندگان از سایت گفته می شود. یک راه برای افزایش ترافیک این است که مطمئن شوید افراد مناسب پیشنهادات شما را می بینند. سئو(seo) فرایندی است ترافیک را به سایت شما می آورد. وقتی برای سایت خود سئو انجام می دهید، به هنگام انجام بازاریابی آنلاین، موتورهای جست وجو وبسایت شما را برای کلمات کلیدی خاصی در اولویت قرار می دهند. ...
سئو و بهینه سازی سایت امری مهم برای کسب و کار های آنلاین می باشد و در مقالات مختلف سایت ایده پویا به اهمیت این موضوع پرداخته ایم. سئو سایت برخلاف تصوری که عموم کسب و کارهای آنلاین دارند کار ساده ای نسیت و به همین دلیل شما باید مدیریت سئو و بهینه سازی موتور های جستجو برای وب سایتتان را به یک شرکت معتبر در این زمینه بسپرید. سئو آسان نیست درست است که تعداد مقالات زیادی در اینترنت درباره سئو وجود دارد و ممکن است شما با خواندن برخی از این مقالات تصور کنید که سئو کار آسانی است! اما تنها با خواندن ...
سئو و بهینه سازی صفحات سایت در قسمت اول این مقاله نکاتی را جهت سئو و بهینه سازی وب سایت توضیح دادیم. حال در این مقاله به مواردی  تکمیلی جهت سئو و بهینه سازی و کسب رتبه در گوگل می پردازیم. تنوع در کلیدواژه ها نحوه ارزیابی کلیدواژه ها توسط گوگل، نه تنها به موقعیت قرارگیری آنها ، بلکه به نحوه ارتباط آن ها با یکدیگر بستگی دارد. قبلا اینچنین بود که گوگل با توجه به تعداد دفعات تکرار یک کلید واژه، متنی را رتبه بندی می کرد. اما طی چند سال اخیر ،گوگل رویکرد هوشمندانه ای را جهت رتبه بندی وب سایت ها ...
 سئو و بهینه سازی سایت: وقتی که در یک موتور جستجو به دنبال یک موضوع خاصي می‌گردید حتما متوجه این موضوع شده‌اید که برخی از وب سایت ها دارای رتبه‌های بالاتری می‌باشند و در صفحات اولیه نمایش داده می‌شوند. این یعنی تولید محتوا برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند. بهینه سازی سایت این است که شما در نتایج یک موتور جستجو بیشترین امتیاز را داشته باشید.  در این مقاله، رهنمودهایی را برای بهینه سازی وب سایت در اختیارتان قرار می دهیم تا ترافیک بیشتری در وب سایتتان ...
اگر دوست دارید فرآیند طراحی وب سایت را به درستی درک کنید، بایستی پا فراتر از جلوه های ظاهری وب سایت بگذارید. برخی از کاربران هنوز هم نمی دانند پشت صحنه طراحی یک وب سایت چه اتفاقی می افتد که نمی توانند وارد برخی از لینک ها شوند و بایستی کدهایی را اعمال کنند. اجازه دهید در این مطلب نگاهی گذرا به برخی از فرآیندهای تاثیر گذار و جالب در پشت صحنه طراحی یک وب سایت بیندازیم: 1.مرورگرها، وب سایت ها را به صورت های متفاوت رندر می کنند وقتی از کامپیوتر خانگی خود، وب سایتی را در مرورگر گوگل کروم باز می کنید، ...