1399/10/24

5 ابزار آنالیز اینستاگرام

5 ابزار آنالیز اینستاگرام | ایده پویا شرکت طراحی و بهینه سازی سایت

در دنیای امروز اینستاگرام به یکی از پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. محبوبیت این شبکه در کشور ما به خصوص پس از فیلتر تلگرام عده زیادی از افراد به استفاده از اینستاگرام روی آورده و اکنون اگر بگوییم که اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در کشور است غلو نکرده‌ایم. به همین دلیل بهتر است صاحبان کسب و کار با بهترین ابزارهای آنالیز اینستاگرام آشنا شوند تا برنامه ریزی صحیحی داشته و استراتژی خود را اصلاح کنند.

با استفاده از این ابزارهای می‌توانید شیوه عملکرد خود در اینستاگرام را ارزیابی کرده و بررسی کنید که آیا وقت، انرژی و بودجه‌ای که صرف آن می‌کنید ارزشش را دارد یا خیر. تمام این موارد امروزه در بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ اهمیت بالایی دارد.

اما سوال اصلی اینجا است که کدام یک از این ابزارها برای بازاریابان اینستاگرام بیشترین کاربرد را دارد؟ برای پاسخ به این سوال ما بهترین برنامه‌های آنالیز اینستاگرام در سال 2020 را در این مقاله شرح می‌دهیم. پس از آن به شما نشان خواهیم داد که چه معیارهایی را هنگام استفاده از آن‌ها در نظر بگیرید تا تحلیل بهتری داشته باشید.

 

درباره "7 اشتباهی که در بازاریابی اینستاگرام نباید مرتکب شوید" کلیک کنید و بیشتر بخوانید.


 

ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام | Instagram insights یا بینش اینستاگرام

 

تحلیل اینستاگرام

 

این ابزار یکی از ابزارهای بومی تجزیه و تحلیل اینستاگرام بوده و کاملا رایگان است. فهم این برنامه و یاد گرفتن نحوه کار با آن کار دشواری نبوده و با استفاده از آن می‌توانید عملکرد حال حاضر خود را آنالیز کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید اطلاعات آماری مخاطبین را دریافت کنید. اطلاعاتی که به شما می‌گوید که مخاطبین شما در زمان آنلاین بودن روی چه چیزی کلیک می‌کنند؟ کدام پست‌ها را لایک می‌کنند و برای چه پستی کامنت می‌گذارند. همچنین این ابزار درباره چگونگی یافتن پست‌های شما توسط مخاطبین نیز اطلاعاتی می‌دهد.

توجه داشته باشید که برای استفاده از ابزار Instagram insights باید پروفایل خود را تجاری کنید. برای این کار باید پیج اینستاگرام خود را به صفحه تجاری فیسبوک مرتبط کنید. پس از آن می‌توانید از اطلاعات آماری این ابزار برای تبدیل همه پست‌ها به پستی محبوب استفاده کنید. به علاوه اینکه می‌توانید علایق مخاطبان را پیدا کرده و بر اساس آن‌ها به تولید محتوا بپردازید.

 

ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام | Hootsuite

 

ابزار آنالیز اینستاگرام

 

اغلب بازاریابان اینستاگرام Hootsuite را به عنوان یک ابزار برنامه ریزی می‌شناسند. اما باید بدانید که این ابزار یک ابازار تحلیلی قوی است که اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما قرار می‌دهد. اطلاعاتی که بسیار فراتر از آن چیزی هستند که داده‌های بومی اینستاگرام می‌توانند به شما بگویند. بندهای زیر تنها بخشی از کاری است که Hootsuite می‌تواند انجام دهد و ابزارهای بومی اینستاگرام نمی‌توانند.

- داده‌های گذشته را به شما نشان می‌دهد.

- برای دستیابی به دیدی بازتر امکان مقایسه معیارها در بازه‌های زمانی خاص را فراهم می‌کند.

- می‌توانید گزارش‌های قابل تنظیم را هر زمانی که دوست دارید اجرا کنید.

- با استفاده از معیارهای ترجیحی خود عملکرد پست‌های خاص را بررسی کنید.

- سرعت عملکرد خود را برای پاسخ به سوالات و درخواست‌های مشتریان بررسی کنید.

- نظرات اینستاگرام را بر اساس بازخوردهای مثبت یا منفی دسته بندی کنید.

توجه کنید که این ابزار امکان شنفت اجتماعی (social listening) و آنالیز رقابتی را نیز فراهم می‌کند. به این ترتیب شما با دغدغه‌های مخاطبین خود آشنا شده و موارد نارضایتی آن‌ها را شناسایی کنید. سپس بر همین اساس به تولید محتوا پرداخته و برند خود را در شبکه‌های اجتماعی معروف کنید. علاوه بر این‌ها این ابزار امکان تحلیل شرایط همه شبکه‌های اجتماعی را فراهم کرده و از طریق آن می‌توانید همه صفحات کاری خود را رصد کنید. نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنید و از آن‌ها برای پیشرفت بیشتر استفاده کنید.

 سئو و بهینه سازی سایت

 

طراحی وبسایت کسب و کار خود را به تیم ایده پویا بسپارید.


 

ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام | Iconosquer

ابزار تحلیل اینستاگرام

 

برای شروع کار با این ابزار با حسابرسی رایگان آن برای حساب‌های تجاری شروع کنید. این موضوع به شما نشان می‌دهد که در کجا عالی هستید و در چه نقاطی جای پیشرفت دارید. با استفاده از این برنامه می‌توانید عملکرد پست‌های خود در 30 روز اخیر را بررسی کرده و همچنین پروفایل خود را به طور کامل ارزیابی کنید. خوشبختانه با استفاده از نسخه آزمایشی این برنامه نیز می‌توانید آمارهایی نظیر نرخ تعامل، آمار دنبال کننده‌ها و داده‌های استوری و... را بررسی کنید.

توجه کنید که Iconosqure تنها یک ابزار آنالیزور نیست. با استفاده از این ابزار می‌توانید مدیریت و برنامه ریزی انواع شبکه‌های اجتماعی را نیز انجام دهید. شاید تنها نکته منفی این ابزار این باشد که شما می‌توانید از آن تنها برای مدیریت صفحات فیسبوک و اینستاگرام استفاده کنید. بنابراین اگر به دنبال ابزاری هستید که به خوبی از پس مدیریت همه شبکه‌های اجتماعی شما بربیاید بهتر است به سراغ دیگر گزینه‌های مطرح شده در این مقاله بروید.

 

ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام | keyhole

 

ابزار تحلیل اینستاگرام

 

شما می‌توانید از این ابزار برای ردیابی مکاملات استفاده کنید. منظور از ردیابی مکالمات این است که هدف اصلی در ابزار keyhole ردیابی هشتگ‌ها و کلمات کلیدی است. بنابراین می‌توان گفت که این ابزار یک ابزار کاملا تخصصی برای ردیابی تبلیغات، هشتگ‌های برندینگ و مسابقات اینستاگرام در زمان حاضر است. تنها ایراد این ابزار این است که برای دسترسی به داده‌های مربوط به یک هفته قبل نیاز به تبدیل حساب به یک حساب تجاری دارید.

 

ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام | HypeAuditor

 

ابزار تحلیل اینستاگرام

 

این ابزار از سال‌های گذشته برای کسب کلاهبرداری در اینستاگرام ساخته شده بود و هنوز هم می‌تواند مفید باشد. اما موضوع اصلی اینجا است که از پاییز 2020 شما تنها می‌توانید به گزارش‌های حساب خود دسترسی داشته باشید و این ممکن است کمی محدودیت برایتان ایجاد کند. نسخه رایگان HypeAuditor برای اینفلوئنسرها آماده شده و گزارشی بر مبنای جعلی یا واقعی بودن دنبال کنندگان آن‌ها ارائه می‌دهد. بنابراین با استفاده از این ابزار می‌توانید فاصله خود با رقبای کاریتان را متوجه شوید.

با پرداخت 299 دلار آمریکا می‌توانید به امکانات پیشرفته‌تری دسترسی پیدا کنید. هرچند که این مبلغ بسیار زیاد است اما در سطح حرفه‌ای گزینه‌های بهتری برای بررسی اطلاعات آماری صفحات شرکا و رقیبان شما و مسیری که پیش رو دارید قرار گرفته است. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که با کار با ورژن حرفه‌ای مهارت بیشتری می‌طلبد و برای آماتورها مناسب نیست.

 

با استفاده از ابزارهای آنالیز اینستاگرام می‌توانید هدف‌های خود را ارزیابی کنید و بررسی کنید که آیا به آنچه می‌خواستید رسیده‌اید. خوشبختانه این ابزارها نیز طی چند سال اخیر پیشرفت داشته و قابل اعتمادتر شده‌اند. به علاوه خود را با قوانین جدید وفق داده و تجاوز به حریم خصوصی افراد را جزء خط قرمزهای خود قرار داده‌اند.

 

طراحی وبسایت

 

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : دندان پزشک متخصص درمان و جراحی ریشه

تاریخ : 1399

اخبار و مقالات

برگزیده ها
 خیلی ها فکر میکنند وقتی وب سایت طراحی کردیم دیگر از وب سایتمون فقط برای معرفی خدمات و محصولات میتونیم استفاده کنیم و در فضای کسب و کار اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ کاربرد دیگه ای خارج از اون نداره در صورتیکه اینجوری نیست !بزارید اینجوری براتون توضیح بدم که ، امروزه دیجیتال مارکتینگ برای خیلی از شرکت ها تبدیل شده به یک ابزار موفق بازاریابی ، که قطعا این مورد بی دلیل نیست !استفاده از ابزارهای آنلاین بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی انلاین جزو قوی ترین ابزارهای بازاریابی برای توسعه کسب و کار و فروش ...
شما روی اینستاگرام موفق هستی یا روی وب سایت ؟ اگر پیج اینستاگرامت خوبه و موفق هستی ، به سایت هم احتیاج داری یا نه ؟ و اگر کسب و کار آنلاینی داری که میخواهی در فضای آنلاین هم حضور داشته باشی و حضورت موفق هم باشه باید فقط در شبکه اجتماعی # اینستاگرام باشی یا باید # وب سایت هم داشته باشی یا هردو ؟! یه چیزی یادمون نره که برای شروع هر کاری از اصول و قواعد اون کار باید پیروی کنیم ، بازم میگم  "باید" اگر پیروی نکنیم یا موفق نمیشیم یا #موفقیت ما کوتاه مدت میشه ! برای حضور در فضای آنلاین و استفاده ...
در سئو سایت عوامل متعددی مانند کلید واژه‌ها و محتوای با کیفیت مناسب تاثیر دارند. اما در کنار این موارد برای بالا بردن رتبه سایت در رنکینگ گوگل باید محتوایی انتخاب کنید که کاربران بیشتری به آن تمایل داشته باشند. به عبارت دیگر گوگل به نحوه رفتار کاربران در مقابل محتوای تولید شده سایت تمرکز می‌کند. در نتیجه مهم‌ترین عامل در رنکینگ گوگل مواردی مانند کلمات کلیدی نیست. بلکه آنچه مهم است، رفتار کاربران نسبت به خدمات و اطلاعاتی است که شما در سایت ارائه می‌دهید. این روزها (UX) User ...
همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردیم؛ لید به هر کسی گفته می‌شود که به هر نوع و طریقی به محصول یا خدمات یک شرکت علاقه نشان دهد. لیدها معمولاً پس از ایجاد ارتباط (با ارسال اطلاعات شخصی برای یک پیشنهاد، آزمایش، یا یک وجه اشتراک) از کسب و کار و فعالیت‌های یک سازمان مطلع می‌شوند.    شرکت ایده پویا در کنار بخش تخصصی طراحی سایت و برنامه نویسی وب سایت، خدمات سئو سایت و بازاریابی اینترنتی خود را نیز با استفاده از نیروهای متخصص در این زمینه ...