1399/10/24

5 ابزار آنالیز اینستاگرام | ایده پویا شرکت طراحی و بهینه سازی سایت

در دنیای امروز اینستاگرام به یکی از پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. محبوبیت این شبکه در کشور ما به خصوص پس از فیلتر تلگرام عده زیادی از افراد به استفاده از اینستاگرام روی آورده و اکنون اگر بگوییم که اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در کشور است غلو نکرده‌ایم. به همین دلیل بهتر است صاحبان کسب و کار با بهترین ابزارهای آنالیز اینستاگرام آشنا شوند تا برنامه ریزی صحیحی داشته و استراتژی خود را اصلاح کنند.

با استفاده از این ابزارهای می‌توانید شیوه عملکرد خود در اینستاگرام را ارزیابی کرده و بررسی کنید که آیا وقت، انرژی و بودجه‌ای که صرف آن می‌کنید ارزشش را دارد یا خیر. تمام این موارد امروزه در بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ اهمیت بالایی دارد.

اما سوال اصلی اینجا است که کدام یک از این ابزارها برای بازاریابان اینستاگرام بیشترین کاربرد را دارد؟ برای پاسخ به این سوال ما بهترین برنامه‌های آنالیز اینستاگرام در سال 2020 را در این مقاله شرح می‌دهیم. پس از آن به شما نشان خواهیم داد که چه معیارهایی را هنگام استفاده از آن‌ها در نظر بگیرید تا تحلیل بهتری داشته باشید.

 

درباره "7 اشتباهی که در بازاریابی اینستاگرام نباید مرتکب شوید" کلیک کنید و بیشتر بخوانید.


 

ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام | Instagram insights یا بینش اینستاگرام

 

تحلیل اینستاگرام

 

این ابزار یکی از ابزارهای بومی تجزیه و تحلیل اینستاگرام بوده و کاملا رایگان است. فهم این برنامه و یاد گرفتن نحوه کار با آن کار دشواری نبوده و با استفاده از آن می‌توانید عملکرد حال حاضر خود را آنالیز کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید اطلاعات آماری مخاطبین را دریافت کنید. اطلاعاتی که به شما می‌گوید که مخاطبین شما در زمان آنلاین بودن روی چه چیزی کلیک می‌کنند؟ کدام پست‌ها را لایک می‌کنند و برای چه پستی کامنت می‌گذارند. همچنین این ابزار درباره چگونگی یافتن پست‌های شما توسط مخاطبین نیز اطلاعاتی می‌دهد.

توجه داشته باشید که برای استفاده از ابزار Instagram insights باید پروفایل خود را تجاری کنید. برای این کار باید پیج اینستاگرام خود را به صفحه تجاری فیسبوک مرتبط کنید. پس از آن می‌توانید از اطلاعات آماری این ابزار برای تبدیل همه پست‌ها به پستی محبوب استفاده کنید. به علاوه اینکه می‌توانید علایق مخاطبان را پیدا کرده و بر اساس آن‌ها به تولید محتوا بپردازید.

 

ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام | Hootsuite

 

ابزار آنالیز اینستاگرام

 

اغلب بازاریابان اینستاگرام Hootsuite را به عنوان یک ابزار برنامه ریزی می‌شناسند. اما باید بدانید که این ابزار یک ابازار تحلیلی قوی است که اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما قرار می‌دهد. اطلاعاتی که بسیار فراتر از آن چیزی هستند که داده‌های بومی اینستاگرام می‌توانند به شما بگویند. بندهای زیر تنها بخشی از کاری است که Hootsuite می‌تواند انجام دهد و ابزارهای بومی اینستاگرام نمی‌توانند.

- داده‌های گذشته را به شما نشان می‌دهد.

- برای دستیابی به دیدی بازتر امکان مقایسه معیارها در بازه‌های زمانی خاص را فراهم می‌کند.

- می‌توانید گزارش‌های قابل تنظیم را هر زمانی که دوست دارید اجرا کنید.

- با استفاده از معیارهای ترجیحی خود عملکرد پست‌های خاص را بررسی کنید.

- سرعت عملکرد خود را برای پاسخ به سوالات و درخواست‌های مشتریان بررسی کنید.

- نظرات اینستاگرام را بر اساس بازخوردهای مثبت یا منفی دسته بندی کنید.

توجه کنید که این ابزار امکان شنفت اجتماعی (social listening) و آنالیز رقابتی را نیز فراهم می‌کند. به این ترتیب شما با دغدغه‌های مخاطبین خود آشنا شده و موارد نارضایتی آن‌ها را شناسایی کنید. سپس بر همین اساس به تولید محتوا پرداخته و برند خود را در شبکه‌های اجتماعی معروف کنید. علاوه بر این‌ها این ابزار امکان تحلیل شرایط همه شبکه‌های اجتماعی را فراهم کرده و از طریق آن می‌توانید همه صفحات کاری خود را رصد کنید. نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنید و از آن‌ها برای پیشرفت بیشتر استفاده کنید.

 سئو و بهینه سازی سایت

 

طراحی وبسایت کسب و کار خود را به تیم ایده پویا بسپارید.


 

ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام | Iconosquer

ابزار تحلیل اینستاگرام

 

برای شروع کار با این ابزار با حسابرسی رایگان آن برای حساب‌های تجاری شروع کنید. این موضوع به شما نشان می‌دهد که در کجا عالی هستید و در چه نقاطی جای پیشرفت دارید. با استفاده از این برنامه می‌توانید عملکرد پست‌های خود در 30 روز اخیر را بررسی کرده و همچنین پروفایل خود را به طور کامل ارزیابی کنید. خوشبختانه با استفاده از نسخه آزمایشی این برنامه نیز می‌توانید آمارهایی نظیر نرخ تعامل، آمار دنبال کننده‌ها و داده‌های استوری و... را بررسی کنید.

توجه کنید که Iconosqure تنها یک ابزار آنالیزور نیست. با استفاده از این ابزار می‌توانید مدیریت و برنامه ریزی انواع شبکه‌های اجتماعی را نیز انجام دهید. شاید تنها نکته منفی این ابزار این باشد که شما می‌توانید از آن تنها برای مدیریت صفحات فیسبوک و اینستاگرام استفاده کنید. بنابراین اگر به دنبال ابزاری هستید که به خوبی از پس مدیریت همه شبکه‌های اجتماعی شما بربیاید بهتر است به سراغ دیگر گزینه‌های مطرح شده در این مقاله بروید.

 

ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام | keyhole

 

ابزار تحلیل اینستاگرام

 

شما می‌توانید از این ابزار برای ردیابی مکاملات استفاده کنید. منظور از ردیابی مکالمات این است که هدف اصلی در ابزار keyhole ردیابی هشتگ‌ها و کلمات کلیدی است. بنابراین می‌توان گفت که این ابزار یک ابزار کاملا تخصصی برای ردیابی تبلیغات، هشتگ‌های برندینگ و مسابقات اینستاگرام در زمان حاضر است. تنها ایراد این ابزار این است که برای دسترسی به داده‌های مربوط به یک هفته قبل نیاز به تبدیل حساب به یک حساب تجاری دارید.

 

ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام | HypeAuditor

 

ابزار تحلیل اینستاگرام

 

این ابزار از سال‌های گذشته برای کسب کلاهبرداری در اینستاگرام ساخته شده بود و هنوز هم می‌تواند مفید باشد. اما موضوع اصلی اینجا است که از پاییز 2020 شما تنها می‌توانید به گزارش‌های حساب خود دسترسی داشته باشید و این ممکن است کمی محدودیت برایتان ایجاد کند. نسخه رایگان HypeAuditor برای اینفلوئنسرها آماده شده و گزارشی بر مبنای جعلی یا واقعی بودن دنبال کنندگان آن‌ها ارائه می‌دهد. بنابراین با استفاده از این ابزار می‌توانید فاصله خود با رقبای کاریتان را متوجه شوید.

با پرداخت 299 دلار آمریکا می‌توانید به امکانات پیشرفته‌تری دسترسی پیدا کنید. هرچند که این مبلغ بسیار زیاد است اما در سطح حرفه‌ای گزینه‌های بهتری برای بررسی اطلاعات آماری صفحات شرکا و رقیبان شما و مسیری که پیش رو دارید قرار گرفته است. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که با کار با ورژن حرفه‌ای مهارت بیشتری می‌طلبد و برای آماتورها مناسب نیست.

 

با استفاده از ابزارهای آنالیز اینستاگرام می‌توانید هدف‌های خود را ارزیابی کنید و بررسی کنید که آیا به آنچه می‌خواستید رسیده‌اید. خوشبختانه این ابزارها نیز طی چند سال اخیر پیشرفت داشته و قابل اعتمادتر شده‌اند. به علاوه خود را با قوانین جدید وفق داده و تجاوز به حریم خصوصی افراد را جزء خط قرمزهای خود قرار داده‌اند.

 

طراحی وبسایت

 

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
آنالیز اینستاگرام ابزار آنالیز اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ بازاریابی در اینستاگرام تحلیل اینستاگرام گوگل آنالتیکس اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی با اینستاگرام فروش در اینستاگرام
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

اخبار و مقالات

برگزیده ها
  در سال 2022 تقریبا از هر شش نفر در جهان یک نفر کاربر اینستاگرام است و به لطف امکانات منحصربه‌فرد برای به اشتراک گذاری پست ها و استوری‌های پر مخاطب این پلتفرم اشتراک عکس و ویدئو به یکی از پر طرفدارترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. این واقعیت‌ها باعث می‌شوند ساختن استوری در اینستاگرام به یکی از موثرترین استراتژی‌های بازاریابی برندها و کسب‌وکارهای گوناگون، از کوچک تا بزرگ تبدیل بشود. بیشتر از 70 درصد کاربران اینستاگرام هر روز استوری های کاربران و کسب‌وکارهایی ...
  قرعه کشی در پست اینستاگرام و برگزاری مسابقه‌ یکی از روش‌های جذاب و محبوب جذب مخاطبان و برقراری تعامل با آنها در این شبکه اجتماعی است. این نوع از تولید محتوا و سرگرم‌سازی کاربران اینستاگرام مزیت‌های زیادی دارد که بسیاری از برندها و کسب‌وکارها می‌توانند با عملکرد مناسب به بهترین شکل از آنها بهره‌برداری کنند. در حال حاضر اینستاگرام محبوب ترین برنامه و اپلیکیشن موبایل در ایران و حتی جهان می‌باشد؛ به همین خاطر کسب و کارها باید روش‌های بازاریابی ...
اگر دوست دارید از ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام استفاده کرده و به کمک آن‌ها داده‌های حساب خود را بررسی کنید، نیاز به یک حساب تجاری دارید. پس از تبدیل حساب کاربری خود می‌توانید از ابزارهای بومی اسنستاگرام برای بررسی وضعیت حساب خود استفاده کنید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید. - در برنامه وارد پروفایل خود شوید. - روی علامت سه خطی موجود در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. - در منوی باز شده روی گزینه insight کلیک کنید. نمای کلی پیج خود، محتواهای تولید شده، فعالیت‌ها و آمارهای ...
  با اینکه تعداد فالورهای هر کمپانی در فیس بوک به مراتب بیشتر از سایر رسانه های اجتماعی است، اما اینستاگرام تنها پلت فرمی است که مشارکت کابران در آن از همه رسانه ها بالاتر است. در اینستاگرام، مخاطبین بیشتری داریم که از عکس های ما دیدن کرده، کامنت هایمان را لایک کرده و آن را با سایر دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارند. در همین فضای مجازی حتی می توانیم محصولات کمپانی خود را با صلابت بیشتری تبلیغ کنیم و آن‌ها را به فروش برسانیم. بیشتر بخوانید؛ مهارت های بلاگینگ در حال حاضر در کشور ما ...
اهمیت استفاده از نرم افزار گوگل آنالیز استفاده از گوگل آنالیز برای نشان دادن آمارها توصیه می شود. نرم افزار گوگل آنالیز برای نشان دادن آمار دقیقی از طراحی سایت مورد استفاده قررار می گیرد. استفاده از این نرم افزار به دلایل زیر اهمیت دارد: مشخص کردن تعداد بازدیدکننده های سایت از طریق گوگل آنالیز مشاهده صفحات کم بازدید و پربازدید و نتیجه توانمند کردن مدیریت برای بررسی علت کاهش بازدیدکننده مشاهده نتیجه سرمایه گذاری هایی که برای بخش تبلیغات انجام می شود از طریق گوگل آنالیز مشخص شدن و شناسایی ...
  زمانی که شما قصد راه‌اندازی کسب و کار جدیدی را داشته باشید لازم است تا با مفهوم بازاریابی محتوایی آشنا شوید. اهمیت بازاریابی محتوایی یا content marketing به حدی است که تمام کسب و کارها برای موفقیت خود به آن نیاز دارند. برخی از صاحبان مشاغل با این مفهوم آشنا نیستند و یا به آن، به چشم کاری ساده و بی‌اهمیت نگاه می‌کنند. نداشتن محتوای جذاب و مفید در سایت‌های متعلق به کسب و کارهای مختلف می‌تواند تأثیر منفی در جذب مشتریان آن‌ها بگذارد. در صورتی که با مفهوم بازاریابی ...