1395/03/22

افزایش رتبه سایت در الکسا (Alexa Rank)

یکی از رتبه هایی که به عنوان پارامتر برای ارزش گذاری  یا کسب و کار اینترنتی و وب سایت بسیار مهم و حائز اهمیت است را می توان رتبه الکسای سایت دانست. این رتبه به عنوان یک شاخص اندازه گیری عمومی برای فعالان حوزه تبلیغات سرمایه گذاران شرکا و دیگر ذینفعان یک سازمان می تواند یک عدد کمی قابل توجه باشد. بنابراین در بسیاری از موارد بهبود و افزایش رتبه الکسا سایت می تواند به معنی بهبود شرایط کسب و کاری آن سایت باشد.

الکسا Alexa Rank یک رتبه مقایسه ای برای مشخص نمودن جایگاه شما نسبت به رقبا و سایت‌های دیگر در منطقه‌ی جغرافیای شما و همچنین سطح جهانی است. رتبه با توجه به عملکرد شما در پارامترهای مختلف می‌توانند تغییر کرده بهبود یابد و یا بدتر شود. در بسیاری از موارد دیده می‌شود که آتوریتی یک سایت با رتبه الکسای آن نیز سنجیده می‌شود.

در ادامه پیش از آنکه به بررسی فعالیت هایی بپردازیم که می تواند به بهبود رتبه الکسای شما کمک کند بهتر است بررسی نماییم که رتبه الکسا چیست و از چه شرایطی نتیجه گیری می‌شود. در این مقاله از ایده پویا شرکت طراحی وب و آژانس دیجیتال مارکتینگ، توضیح خواهیم داد که الکسا چیست و به چه صورت می توان افزایش رتبه سایت در آن را ارتقا بخشید. قطعا برای داشتن رتبه خوب در الکسا باید از یکسری تکنیک‌ها استفاده کرد؛ همراه ما باشید.

 

اینستاگرام ایده پویا

 

رتبه سایت در الکسا چیست؟

الکسا Alexa توسط سایت آمازون در دسترس مدیران سایت‌ها قرار گرفته که هدف از آن رتبه بندی پایگاه های اینترنتی از نظر تعداد بازدیدکننده (ترافیک بازدیدها) است. در این سایت با در نظر گرفتن مجموعه ای از معیارهای محاسباتی و آماری، می‌توان سایت‌های مختلف را از نظر میزان دیده شدن صفحات آنها، رتبه بندی کرد و رتبه الکسا آنها را مشاهده کرد.

رتبه الکسای شما عددی تخمینی از وضعیت محبوبیت وبسایت شما در مقایسه با وبسایت‌های دیگر می‌باشد. رتبه الکسا را می‌توان پاسخ به این سوال دانست که وبسایت من در مقایسه با وب سایت‌های رقبا چگونه عمل می‌کند؟ رتبه الکسا تنها به ترافیک موجود بر روی وب سایت شما بستگی نداشته و به تغییرات ترافیک در وب سایت شما در مقایسه با تغییرات ترافیک موجود بر وب سایت‌های دیگر نیز بستگی دارد.

 

اطلاعات الکسا از کجا به دست می آید؟

شرکت الکسا یک پنل اطلاعاتی بزرگ شامل میلیون ها نفر از افراد سراسر جهان را در اختیار دارد بر مبنای اطلاعات به دست آمده از این نمونه جهانی شرکت الکسا اقدام به تخمین تعداد بازدید کنندگان سایت‌های مختلف بر روی بستر اینترنت می‌نماید.

محاسبه این چنین اطلاعاتی یک راهکار و روش پیچیده است شرکت برای بهینه سازی رتبه ی اعلام شده  اقدام به اصلاح سوگیری های مختلف با استفاده از شناسایی کاربران جعلی و یا ترافیک های اسپم می نماید. شرکت الکسا با بهره گیری از متخصصان این حوزه سعی در بهینه سازی و ارائه اطلاعاتی بدون انحراف به کاربران دارد تا بتوانند تصمیمات مهمی را بر مبنای رتبه الکسا اتخاذ نمایند.

 

رتبه الکسا سایت

 

رتبه الکسا چگونه محاسبه می‌شود؟

همانگونه که قبلا نیز گفته شد رتبه الکسا یک رتبه مقایسه ای است. شرکت الکسا هر روزه اقدام به تخمین تعداد بازدیدکنندگان و تعداد صفحات دیده شده توسط آنها در طی سه ماه گذشته می نماید. سایتی که بهترین وضعیت را در این ترکیب داشته باشد به عنوان رتبه یک الکسا در لیست وب سایت این شرکت مطرح خواهد شد همچنین بدترین شرایط نیز به عددی در حدود ۳۰ میلیون جایگاه یابی خواهد شد بقیه سایت‌ها به نسبت مقایسه ای که با سایت‌های رتبه بالاتر و پایین تر خود خواهند شد در رتبه های دیگر قرار می‌گیرند.

 

رتبه دقیق سایت الکسا چگونه بدست می آید؟

اگر رتبه الکسا برای شما و وب سایتتان از اهمیت زیادی برخوردار است بهتر است اطلاعات مورد نیاز را بر روی پنل وب سایت الکسا وارد نمایید تا به جای استفاده از اطلاعات تخمینی در مورد سایت شما از اطلاعات دقیق تر استفاده شود. وارد کردن متریک هایی در مورد سایت شما به ارائه رتبه دقیق تر در مورد وبسایت کمک خواهد کرد ولی دقت داشته باشید که الزاماً رتبه دقیق تر به معنای رتبه بهتر نخواهد بود.

 

هدف از دانستن رتبه الکسا

در برخی وب سایت‌هایی که از الکسا استفاده می‌شود و مدیریت سایت علامت یا لینک این سایت را در گوشه ای از صفحات قرار می دهد، کاربران برای استفاده از این ابزار تشویق می شوند. هدف از اینکار، نصب الکسا بر روی سیستم عامل و ورود کاربران از طریق این وب سایت می‌باشد. در صورتی که تمامی بازدیدکنندگان از طریق الکسا وارد صفحات سایت شوند، براحتی می توان تجزیه و تحلیل سایت را انجام داد و در عین حال آمار دقیقی از تعداد بازدیدکنندگان در طی دوره های مختلف بدست آورد.

 

تاثیر الکسا بر بهینه سازی سایت و سئو

تجزیه و تحلیل وب سایت یکی از راه های شناسایی عوامل کاهش رتبه سایت است. برای بررسی مواردی که می توانند به افزایش تعداد بازدیدکننده های سایت کمک کنند، از روش آنالیز سایت استفاده کرد. برای این کار الکسا می تواند به وبمسترها کمک کند. رتبه الکسا مشخص کننده رتبه سایت است. به این معنا که اگر رتبه الکسا بالا باشد، بیانگر ارزش و اعتبار سایت در مورتورهای جستجو می‌باشد.

 

افزایش رتبه سایت در الکسا

 

مهمترین روش های افزایش رتبه سایت در الکسا

برای افزایش رتبه الکسا باید تعداد بازدیدکننده های سایت افزایش پیدا کند. در این صورت و برای افزایش بازدید ها از طراحی سایت توجه به تکنیک های زیر می تواند به افزایش رتبه الکسا کمک کند.

 

 • افزایش بازدیدکننده از وب سایت

 

 • افزایش ترافیک سایت

 

 • تولید محتواهای باکیفیت یکی از روش های افزایش رتبه سایت در الکسا است

محتواهایی که کاربرپسند هستند، بیشتر کاربران را جذب می‌کند. محتواها به دو دسته محتواهای سئو محور و محتواهای کاربر پسند تقسیم می شوند. محتواهای کاربر پسند مطابق با نیازهای کاربران هستند که به نیازهای واقعی آنها پاسخ می دهند. در حالی که محتواهای سئو محور تنها براساس الگوریتم های موتورهای جستجو حرکت می کنند که نتیجه علمی چندانی در بر ندارند. نوع دوم محتواها دارای رتبه بالایی در موتورهای جستجو هستند اما به مرور زمان و با تشخیص اینکه کاربران به آنها تمایل زیادی ندارند، از میزان بازدید آنها کاسته می‌شود. در صورتی که اگر در سایت، محتواهای کاربرپسند منتشر شود، رتبه الکسا افزایش پیدا می‌کند.

تولید محتوای مناسب و جذاب برای کاربران به صورت مداوم باعث خواهد شد تا میزان درگیری آنها با وب سایت شما افزایش یابد. افزایش میزان درگیری کاربران با یک وب سایت باعث ایجاد وفاداری و همچنین ترافیک بیشتر بر روی آن وب سایت خواهد بود و افزایش ترافیک یک یاز عامل های مهم در افزایش رتبه سایت در الکسا است. همچنین مطالب مفید و جذاب می تواند باعث شود تا مخاطبان سایت شما با استفاده از شبکه هایی که در دسترس دارند اقدام به توزیع این محتوا نمایند. این توزیع محتوا باعث خواهد شد تا نوعی لینک سازی برای وب سایت شما انجام پذیرد.

به دلیل اینکه توزیع محتوایی شما توسط کاربران دیگر انجام گرفته است می‌توان گفت به نوعی تبلیغات دهان به دهان بر روی وب‌سایت شما اتفاق خواهد افتاد و در نتیجه باعث می‌شود که مخاطبان شما تبدیل به کاربرانی با میزان وفاداری بالاتر گردند. محتوای با کیفیت همچنین باعث بهبود رتبه شما در نتایج موتورهای جستجو خواهد شد که در نتیجه آن نیز دیده شدن بیشتر وب سایت شما قرار خواهد داشت.

 

افزایش ترافیک سایت

 •  انتخاب عناوین جذاب

عناوین محتواها قبل از متن اصلی بر بازدیدکننده سایت تاثیر گذار است. بنابراین برای افزایش رتبه الکسا بهتر است قبل از اینکه متنی نوشته شود، باید در فکر انتخاب عناوین جذاب و ترغیب کننده بود. بهتر است عنوان چکیده ای چند واژه‌ای از محتوای اصلی باشد و همچنین از کلمات کلیدی استفاده شده باشد.

 

 • استفاده از کلمات کلیدی

اگر چه تاکید اصلی ما بر تولید محتواهای کاربر پسند است، اما به این معنا نیست که به طور کلی از پارامترهای موتورهای جستجو غافل شد. بلکه باید تا حد تعادل از برخی الگوریتم ها پیروی کرد. یکی از این پارامترها، انتخاب کلمات کلیدی مفید و به کار بردن تعداد متناسب آنها در محتوای صفحه است. با این کار تعداد بازدیدکننده سایت افزایش پیدا کرده و در نتیجه رتبه الکسا نیز ارتقا پیدا می‌کند.

با انجام اندکی تحقیقات کلمه کلیدی می‌توانید کلمه های کلیدی که توسط مخاطبان شما استفاده می‌شود را شناسایی کنید همچنین کلمات کلیدی که توسط رقبا نیز برای دستیابی به رتبه های بهتر استفاده شده اند می تواند برای شما کارایی ویژه‌ای داشته باشد. به یاد داشته باشید استفاده از کلمات کلیدی که مخاطبان با آنها جستجوی خود را انجام می دهند به معنای یادگیری زبان مخاطبان در موتورهای جستجو است. سعی کنید برای ایجاد ترافیک بیشتر بر روی وب سایت خود از کلمات کلیدی به دست آمده در این تحقیقات استفاده کنید و یا از تبلیغات کلیکی با استفاده از این کلمات وضعیت خود را در رتبه الکسا بهبود بخشید.

 

 • ایجاد بک لینک

بک لینک به معنای لینک است که از یک سایت دیگر به سایت شما ارجاع داده می‌شود. وجود بک لینک از سایت‌هایی که عملکرد مناسبی دارند و در عین حال از رتبه پایینی نیز برخوردارند می تواند برای ارتقای وضعیت سایت شما در رتبه موتورهای جستجو و همچنین رتبه الکسای شما موثر باشد. برای ایجاد بک لینک در حالت طبیعی در صورتی که محتوای شما یک محتوای جذاب باشد سایت‌ها و افراد دیگر ترغیب می‌شوند تا لینک‌هایی را به سایت شما به صورت ارجاعی اختصاص دهند ولی در صورتیکه می‌خواهید تعداد بیشتری از این لینکها را داشته باشید می توانید پس از بررسی وضعیت سایت مبدا اقدام به خرید بک لینک برای افزایش رتبه خود نمایید.

 

ایجاد بک لینک برای رتبه الکسا

 

 • لینک داخلی

لینک داخلی یکی دیگر از راهکارهایی است که باعث می‌شود مخاطب سایت شما مدت زمان بیشتری را در محیط داخلی سایت سپری کند و با محتواهای بیشتری درگیر باشد. لینک داخلی که از صفحه سایت شما به صفحه و یا صفحات دیگر ارجاع داده می‌شود باعث افزایش زمان تعریف شده کاربران بر روی سایت و همچنین بر روی صفحات مختلف خواهد شد. این کار باعث می‌شود تا رتبه شما در موتورهای جستجو و همچنین در الکسا بهبود یابد.

سعی کنید در ابتدا به مفهومی و کاربردی بودن محتوا بپردازید و اهمیت و اولویت اول خود را بر مبنای  کاربر پسند بودن محتوا بنا کنید. در ادامه بدانید که محتوا با تعداد کلمات بیشتر از نظر موتورهای جستجو محتوا های مناسب تری خواهند بود، و احتمال دیده شدن آنها در نتایج جستجو بیشتر است. این مساله می تواند به افزایش ترافیک وبسایت شما و در نتیجه بهبود رتبه سایت شما در الکسا کمک نماید .

دقت داشته باشید که لینک‌های داخلی، لینک‌های خارجی سایت و همچنین بک لینک‌ها علاوه بر بهبود وضعیت رتبه بندی شما در نتایج جستجو و الکسا باعث می‌شوند تا موتورهای جستجو بتوانند راحت تر محتوای شما را شناسایی کرده و در دسترس کاربران قرار دهند. افزایش بی رویه لینک سازی در وب سایت‌ها می تواند باعث کاهش اعتماد و یا خوانایی محتوای سایت شما شود و ممکن است توسط موتورهای جستجو نیز پنالتی شوید.

 

 • بررسی استراتژیک رقبا

یکی از مسائلی که در تمامی جنبه‌های کسب و کار شما به کمکتان خواهد آمد بررسی استراتژیک رقبا است. بررسی رقبا به شما اطلاعات مهمی از قبیل این که چه استراتژی در بازار فعلی کار می‌کند، شناسایی ترند های بازار و مسائل مشابه را به شما خواهد داد و باعث می‌شود که بتوانید تصمیمات بهتری را برای رسیدن به موفقیت کسب کنید.

 

 •  بهبود وضعیت سئو

 با آوردن نام سئو به احتمال زیاد نتیجه موتورهای جستجو در ذهن شما نقش می‌بندد ولی نکته مهم در مورد سئو این است که سئو تنها نتیجه موتورهای جستجو نیست و بخشی از آن مربوط به بهینه سازی شرایط و تجربه کاربری کاربران و مخاطبان در سایت شما می‌باشد. دقت داشته باشید در صورتی که کاربران با یک سایت با وضعیت کاربری نامناسب روبرو شوند به احتمال زیاد ترجیح خواهند داد تا از سایت‌های رقبا شما استفاده نمایند.

بهبود وضعیت سئو

یکی از موارد مهم در سئو سایت را می توان سرعت باز شدن صفحات دانست. اگر کاربران در مدت زمان کوتاهی که برای به دست آوردن اطلاعات مد نظر دارند نتوانند به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند به راحتی تغییر مسیر داده و وب سایت شما را می بندند. این مسئله که یکی از امتیازات منفی در یک کسب و کار اینترنتی است با عنوان بانس ریت شناخته می‌شود. بنابراین پایین بودن سرعت بارگذاری اطلاعات در صفحات وب سایت شما می‌تواند باعث افزایش بانس ریت سایت شما گردد. در برخی از منابع تحقیقاتی این طور عنوان شده است که هر ۵ ثانیه بارگذاری دیرتر محتوا در صفحات وب سایت شما می تواند تا ۲۰ درصد نرخ بانس سایت شما را افزایش دهد.

 

ایده پویا یکی از بزرگ‌ترین و باتجربه‌ترین شرکت‌های طراحی سایت و خدمات دیجیتال مارکتینگ است که با داشتن سابقه درخشان در این زمینه و با تکیه بر به‌کارگیری مدرن‌ترین روش‌های طراحی سایت می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما در زمینه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ باشد. برای استفاده از مشاوره رایگان متخصصان ما با شماره تلفن شرکت تماس بگیرید.

 

 سئو و بهینه سازی سایت

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
بهینه سازی سایت الکسا رتبه الکسا افزایش رتبه الکسا طراحی وب سایت سئو و بهینه سازی سایت
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : بزرگترین مرجع پمپ

تاریخ : 1399

اخبار و مقالات

برگزیده ها
  همیشه آدرس URL هر صفحه وب‌سایت، یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای بررسی سایت‌ها توسط خزنده‌های موتورهای جست‌وجو بوده تا از طریق آن تصمیم به ارتقای سایت گرفته شود. در جدیدترین قوانین سئو، مفاهیمی تحت عنوان subdirectory و subdomain یا همان زیر دامنه و زیرشاخه ارائه شده‌اند که انتخاب هرکدام می‌تواند در سئو و بهینه سازی سایت تأثیرگذار باشد. در هر یک از این روش‌ها، استراتژی‌های مختلفی به کار گرفته می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.     Subdirectory ...
  امروزه طراحی سایت توانسته است به راهی عالی برای افزایش درآمد و گسترش کسب‌وکارهای مختلف تبدیل شود. شرکت‌ها و نمایندگی‌های بیمه به‌عنوان کسب‌وکار خدمات‌رسان، از این قائله مستثنا نیستند. طراحی وب سایت بیمه به معنای ارائه بسیاری از خدمات به‌صورت آنلاین است؛ که فرصت‌های بیشتری برای شناخته‌شدن شرکت بیمه در سراسر کشور ایجاد می‌کند. البته این تنها در صورتی امکان‌پذیر است که اهمیت سئو سایت بیمه را فراموش نکرده باشید و قدم‌های مطلوبی ...
  منظور از سئو مجموعه‌ای از فاکتورها و اقدامات است که به شیوه مستقیم و غیر‌مستقیم روی رتبه سایت در گوگل تاثیر می‌گذارند. یکی از این فاکتور‌ها که در سئو سایت تاثیر فراوانی دارد، ناوبری یا نویگیشن سایت است. این اقدام، از فعالیت‌های طراحی سایت به شمار می‌رود و توسط آن می‌توان مسیر حرکت بازدیدکنندگان و خزنده‌ها را مشخص نمود. ناوبری اصولی، تجربه کاربران را بهبود می‌بخشد و به آن‌ها مسیری خوب و آسان را برای رسیدن به چیزی که مد نظرشان است، معرفی ...
  در حالت ایده‌آل، شما هرگز با صفحه خطای 404 مواجه نمی‌شوید. لینک‌ها هرگز خراب نمی‌شوند. تمام منابع در یک مکان باقی می‌مانند و بازدیدکنندگان با کلیک بر روی لینک‌ها، خیلی راحت در وب‌سایت شما چرخ می‌زنند؛ اما با وجود تمام تلاش‌ها، هنوز هم خطای 404 اتفاق می‌افتد. این خطا، رایج‌ترین خطایی است که بازدیدکنندگان سایت با آن مواجه می‌شوند. خطای 404 به این معنی است که صفحه‌ای که بازدیدکننده سعی دارد به آن برسد، پیدا نمی‌شود. این مشکل ...
نرخ پرش، یک معیار مهم در هنگام ارزیابی اثر بخشی یک وب‌سایت به شمار می‌رود و نشان دهنده رفتار مشتریان در وب‌سایت شما است. به عبارت ساده‌تر، نرخ پرش درصد افرادی را نشان می‌دهد که به وب‌سایت شما آمده‌اند و بدون انجام هیچ اقدامی آنجا را ترک کرده‌اند. این اقدامات می‌تواند بازدید از سایر صفحات، پر کردن فرم یا چیزهای دیگر باشد. وقتی می‌گویند نرخ پرش بالاست، به این معنی است که وب‌سایت شما زیاد جالب نیست. برخلاف نرخ تبدیل که تلاش شما باید در جهت افزایش ...
  من جزء اولین افرادی خواهم بود که باید اعتراف کنم زمانی که برای اولین بار، یک پست وبلاگ نوشتم با اصطلاحات جدید و زیادی مواجه شدم که لازم بود آن‌ها را یاد بگیرم. من نمی‌دانستم که هدف از توضیحات متا چیست و چرا اضافه کردن یکی از آن‌ها به یک پست درون وبلاگ اهمیت دارد. این سؤال پیش می‌آید که آیا گوگل مرتبط‌ترین بخش‌های وبلاگ من را در نتایج جستجو برجسته می‌کند؟ جواب این است: نه کاملاً. شما با خواندن این مقاله یاد می‌گیرید که چرا توضیحات متا مهم هستند و چگونه ...