1401/10/20

آیا ادمین پیج و صفحه اینستاگرام بودن شغل محسوب می‌شود و درآمد مشخصی دارد؟

 

امروزه دنیای کار، تفاوت بسیار زیادی با سال‌های گذشته پیدا کرده است. مشاغل جدید و نوینی ایجاد شده‌اند که برخی از آن‌ها درآمدهای بسیار خوبی را به دنبال دارند. در ادامه قصد داریم تا با یکی از این مشاغل نوین یعنی ادمین صفحه اینستاگرام و میزان درآمد این افراد آشنا شویم. ادمین اینستاگرام به‌ عنوان یکی از مشاغل پر متقاضی این روزها شناخته شده و از درآمد نسبتا خوبی نیز برخوردار است. در ادامه توضیحات مفیدی را درباره این شغل جدید و راهکارهای درآمد زایی از اینستاگرام به شما ارائه می‌دهیم.

*برای آشنایی با ترفندهای افزایش فالوور اینستاگرام کلیک کنید.

 

اینستاگرام به‌عنوان منبع درآمد

اینستاگرام به یکی از پردرآمدترین منابع تبدیل شده و عده کثیری از طریق آن به امرار معاش و کسب درآمدهای کلان می‌پردازند. پیج‌‌های مختلف کاری و فروش محصولات، از مشاغلی هستند که در این شبکه اجتماعی، فعالیت می‌کنند. از دیگر مشاغلی که امروزه در این پلتفرم ایجاد شده، ادمین اینستاگرام است. شما نیز می‌توانید به‌ راحتی و بدون نیاز به سرمایه اولیه، از این شبکه اجتماعی و فرصتی که پیش رو دارید، استفاده کرده و به کسب درآمد بپردازید.

 

دیجیتال مارکتینگ

 

ادمین اینستاگرام چه کسی است؟

مدیریت پیج های بزرگی که چند هزار تا چند میلیون فالوور دارند، با سختی و دشواری‌های زیادی همراه است. بدیهی است که یک شخص نمی‌تواند از پس اداره چنین پیج‌هایی به ‌خوبی برآید. به همین دلیل، یک شغل پر درآمد تحت عنوان ادمین اینستاگرام به وجود آمده است. در واقع می‌توان گفت، به کسی که مدیریت کامل یا بخشی از صفحه اینستاگرام، فروشگاه و یا یک برند را دارد، ادمین اینستاگرام می‌گویند.

کسی که به ‌عنوان ادمین اینستاگرام شروع به فعالیت می‌کند، وظایف مختلفی را بر عهده داشته و باید بتواند به‌ خوبی از پس تمام آن‌ها برآید. ادمین اینستاگرام باید با خلاقیت خود در انتشار پست، استوری و همچنین کپشن نویسی، باعث ارتقای پیج شود و فالوورها و میزان رضایت آن‌ها را افزایش دهد. در چنین حالتی، شما می‌توانید به ‌عنوان یک ادمین پر درآمد به فعالیت خود در این زمینه ادامه دهید.

 

ادمین صفحه اینستاگرام

 

وظایف ادمین اینستاگرام

همان‌طور که اشاره کردیم، ادمین کسی است که به مدیریت یک پیج اینستاگرامی می‌پردازد. بدیهی است که نحوه مدیریت هر صفحه، بسته به نیازها، زمینه فعالیت و سایر عوامل مربوط به آن، متفاوت است. در برخی از مواقع، کار ادمین صرفا پاسخ‌گویی به دایرکت ها و سؤالات فالوورهاست، اما در موارد دیگر ممکن وظیفه او سنگین‌تر و به مراتب پیچیده‌تر باشد. در این قسمت به بررسی اصلی‌ترین وظیفه ادمین اینستاگرام می‌پردازیم.

 • تولید محتوا

تفاوتی ندارد که پیج اینستاگرام در چه حوزه‌ای باشد. هر صفحه برای ادامه حیات خود نیاز به تولید محتوای جذاب و تأثیرگذار دارد. برخی از پیج‌ها، این وظیفه را به عهده ادمین خود می‌گذارند تا به بهترین نحو ممکن به تولید محتوا بپردازد. تولید محتوا باید کاملا مرتبط با زمینه فعالیت صفحه اینستاگرام باشد تا بتواند بیشترین تأثیر را بر روی مخاطبان و بازدیدکنندگان بگذارد. ادمین باید به انتشار پست و استوری های جذاب و همچنین نوشتن کپشن های مرتبط و مؤثر بپردازد تا بتواند به‌ خوبی از وظیفه‌اش در این زمینه برآید.

 • برنامه‌ریزی محتوا

هر پیج اینستاگرامی باید یک تقویم محتوایی برای خود داشته باشد تا تمام محتواهایش را مطابق با آن منتشر کند. تنظیم چنین تقویمی و برنامه‌ریزی برای انتشار محتواها نیز از دیگر وظایف یک ادمین مجرب و کار بلد است. برای تأثیرگذاری هرچه بیشتر محتوا، باید آن‌ها را در ساعات و مواقع خاصی منتشر کرد که ادمین باید نسبت به این موضوع اطلاعات کافی داشته باشد.

 • تعامل با مخاطب‌ها

تعامل با مخاطب‌ها و اهمیت دادن به نظرات و صحبت‌های آن‌ها را می‌توان از اصلی‌ترین وظیفه‌های هر پیج فعال در اینستاگرام دانست. ادمین نیز در این زمینه وظیفه دارد تا سر موعد به دایرکت‌های فالوورها پاسخ داده و اقداماتی انجام دهد که بتواند رضایت آن‌ها را به میزان قابل ‌توجهی جلب کند. پاسخ دادن به کامنت‌ها، نظرخواهی از مخاطبان و ... از اقداماتی هستند که در این زمینه می‌توان انجام داد تا اینگیجمنت صفحه اینستاگرام افزایش پیدا کند.

 • تبلیغات و بازاریابی

برای پیج های فروش محصولات، تبلیغات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اغلب این پیج‌ها به ادمین‌هایی نیاز دارند که بتوانند به ‌خوبی برای آن‌ها تبلیغات و بازاریابی انجام دهند تا میزان فروش پیج، ارتقا پیدا کند. انتخاب روش مناسب برای تبلیغات و بازاریابی نیز از دیگر وظایف ادمین به شمار می‌رود. تبلیغات مؤثر و صحیح باعث افزایش فالوور شده و از این طریق پیج‌های بلاگری و ... که صرفا از روش تبلیغات در صفحه خود درآمدزایی می‌کنند نیز می‌توانند به افزایش فالوور و به دنبال آن افزایش درآمد خود بپردازند.

 • تحلیل آمار پیج

یک ادمین اینستاگرام باید سواد رسانه‌ای و هوش اجتماعی بالایی داشته باشد. در این حالت ادمین می‌تواند به ‌خوبی، به تحلیل آمار و اطلاعات پیج بپردازد (برای آشنایی با ابزارهای آنالایز اینستاگرام کلیک کنید) و از آن‌ها نتیجه‌گیری کند. با استنباط درست‌ترین نتیجه، ادمین می‌تواند با ایجاد تغییرهای مؤثر در فعالیت خود و پیدا کردن بهترین مسیر، به ارتقای پیج بپردازد.

همان‌طور که اشاره کردیم، بسته به نیازها و زمینه فعالیت پیج اینستاگرام، وظایف ادمین نیز متفاوت خواهد بود؛ اما به ‌صورت کلی، هر اندازه اطلاعات و مهارت خود را افزایش دهد، می‌تواند به شخص موفق‌تری در این حوزه تبدیل شود.

 

درآمد ادمین اینستاگرام

 

مزایای شغل ادمین اینستاگرام

ادمین اینستاگرام نیز مانند سایر مشاغل، دارای مزایای متعددی است که در اینجا با چند نمونه از اصلی‌ترین‌های آن‌ها آشنا می‌شویم.

 • ساعت کاری منعطف
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی
 • کار در خانه، بدون حضور در محل کار
 • حقوق متناسب
 • عدم وجود محدودیت برای استخدام

 

حقوق ادمین اینستاگرام

از آنجایی که ادمین اینستاگرام به‌ عنوان یک شغل شناخته می‌شود، پس باید درآمد مقبولی نیز داشته باشد. به‌ صورت کلی نمی‌توان یک درآمد مشخص برای شغل ادمینی در نظر گرفت. میزان درآمد این افراد به عوامل مختلفی وابسته است که باید تمام آن‌ها را مد نظر داشت؛ اما در حالت کلی، ادمین اینستاگرام به‌ عنوان یکی از مشاغل پر درآمد شناخته می‌شود.

میزان مهارت‌ها و توانایی‌های افراد در زمینه تولید محتوا، بازاریابی و تبلیغات، تعامل با مخاطبین و ... همه بر روی میزان درآمد یک ادمین اینستاگرام تأثیر می‌گذارند. از طرف دیگر، زمانی که هر شخص برای کسب تجربه و مهارت‌های جدید و همچنین گذراندن دوره‌های نوین سپری می‌کند نیز می‌تواند در این زمینه تأثیرگذار باشد.

 

آیا شغل ادمینی محدودیت دارد؟

شغل ادمینی هیچ‌گونه محدودیتی نداشته و افراد مختلف در رنج‌های سنی گوناگون، می‌توانند برای فعالیت در آن اقدام کنند. همچنین از آنجایی‌ که این شغل دارای ساعت کاری منعطف است، می‌توانید هم‌زمان به ‌عنوان ادمین چند پیج اینستاگرام فعالیت کرده و به ارتقای سطح درآمد خود بپردازید.

برخی از پیج‌های پر مخاطب که تعداد فالوور بسیار زیادی دارند، اغلب به چند ادمین مختلف برای مدیریت صفحه خود نیاز پیدا می‌کنند. همین امر باعث می‌شود تا بازار کار این شغل بیشتر شده و عده بیشتری بتوانند در آن مشغول به کار شوند.

جمع‌بندی

در این مقاله از شرکت دیجیتال مارکتینگ ایده پویا به بررسی کامل شغل ادمین اینستاگرام پرداختیم تا متقاضیان این شغل، بیشتر با آن شوند. تمام وظایف و مهارت‌هایی که افراد فعال در این زمینه باید داشته باشند را به ‌صورت کامل در قسمت‌های قبلی به شما معرفی کردیم. همچنین اطلاعات کافی درباره حقوق و درآمد این شغل را نیز در اختیارتان قراردادیم تا بتوانید به ‌صورت کاملا آگاهانه برای فعالیت در این زمینه اقدام کنید.

 

دیجیتال مارکتینگ 

 

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
اینستاگرام مارکتینگ اینگیجمنت اینستاگرام اینفلوئنسر مارکتینگ بازاریابی در اینستاگرام
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : طراحی سایت بانک اطلاعاتی خودرو

تاریخ : سال 1395

اخبار و مقالات

برگزیده ها
  شاید فکر کنید که Pinterest تنها مکانی برای یافتن دستورالعمل‌ها و برنامه‌ریزی دقیق جزئیات عروسی است؛ اما بهتر است که باز هم فکر کنید. بیش از 431 میلیون کاربر هر ماه برای الهام گرفتن به پینترست می‌آیند. این برنامه، یک پلتفرم موثر برای جذب مخاطب و ارائه محصول شما به مشتریان بالقوه‌ای است که آماده خرید هستند. بر اساس نظرسنجی HubSpot Blogs از 310 متخصص بازاریابی، 39 درصد از بازاریابان گفته‌اند که Pinterest بازدهی بالایی در زمینه سرمایه‌گذاری داشته است. شما با داشتن ...
  امروزه با پیشرفت تکنولوژی، زندگی همه افراد دچار تغییر و تحول بسیاری شده است. به وجود آمدن شغل‌های جدید را می‌توان یکی از این تغییرات دانست. فروش اینترنتی محصولات مختلف در پلتفرم اینستاگرام، از مشاغل پرطرفدار این روزها محسوب می‌شود. از آنجایی که خرید اینترنتی مزایای زیادی به همراه دارد، مردم استقبال بسیار گرمی از این پیج‌ها کرده‌اند. با توجه به خطرات و فیلترینگ‌هایی که همواره در کمین اینستاگرام هستند، بهتر است که صاحبان این کسب و کارها یک جایگزین برای صفحه خود ...
پیشرفت تکنولوژی و شیوع کرونا دو عامل مهمی بودند که مردم را هرچه بیشتر و سریع‌تر به سمت خرید از فروشگاه‌های آنلاین سوق دادند. بنابراین، بسیاری افراد در هنگام راه‌اندازی یا توسعه کسب‌وکار خود به گزینه‌های مختلف بازاریابی دیجیتال فکر می‌کنند. برخی دیگر نیز از این فرصت برای کاهش سرمایه اولیه خود بهره گرفته و بدون اجاره یا خرید مغازه و مزون، از فروشگاه‌های آنلاین خود کسب درآمد می‌کنند. اولین گزینه‌هایی که برای راه‌اندازی یک مزون لباس آنلاین در ایران مدنظر ...
  در سال 2022 تقریبا از هر شش نفر در جهان یک نفر کاربر اینستاگرام است و به لطف امکانات منحصربه‌فرد برای به اشتراک گذاری پست ها و استوری‌های پر مخاطب این پلتفرم اشتراک عکس و ویدئو به یکی از پر طرفدارترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. این واقعیت‌ها باعث می‌شوند ساختن استوری در اینستاگرام به یکی از موثرترین استراتژی‌های بازاریابی برندها و کسب‌وکارهای گوناگون، از کوچک تا بزرگ تبدیل بشود. بیشتر از 70 درصد کاربران اینستاگرام هر روز استوری های کاربران و کسب‌وکارهایی ...
  قرعه کشی در پست اینستاگرام و برگزاری مسابقه‌ یکی از روش‌های جذاب و محبوب جذب مخاطبان و برقراری تعامل با آنها در این شبکه اجتماعی است. این نوع از تولید محتوا و سرگرم‌سازی کاربران اینستاگرام مزیت‌های زیادی دارد که بسیاری از برندها و کسب‌وکارها می‌توانند با عملکرد مناسب به بهترین شکل از آنها بهره‌برداری کنند. در حال حاضر اینستاگرام محبوب ترین برنامه و اپلیکیشن موبایل در ایران و حتی جهان می‌باشد؛ به همین خاطر کسب و کارها باید روش‌های بازاریابی ...
  برای بسیاری از افراد تعداد دنبال کنندگان اینستاگرام عددی حیاتی است. چراکه آن‌ها فکر می‌کنند هرچه این تعداد بیشتر باشد، اینستاگرام آن‌ها را موثرتر دانسته و پست‌های آن‌ها را بیشتر از سایرین به مخاطبان نشان خواهد داد. درصورتی‌که این‌طور نیست. اینستاگرام کاربر  را بیشتر از هر چیزی دوست دارد. کسی که با دنبال کنندگان خود تعامل داشته باشد، به کامنت‌های آن‌ها پاسخ دهد و به‌طورکلی احساسات مخاطبین را بی‌پاسخ نگذارد. این همان چیزی است که متخصصان ...