1400/09/08

صفر تا صد سئو سایت فروشگاهی

 

یکی از مدل‌های درآمدی آنلاین که هر سال بازار آن داغ‌تر می‌شود ایجاد سایت فروشگاهی و تاسیس فروشگاه‌های اینترنتی است. خرید اینترنتی در دوران همه‌گیری کرونا افزایش قابل توجهی داشته است. این موضوع باعث شده حتی کسب‌وکارهای سنتی هم که تا پیش از این نیازی به استفاده از دیجیتال مارکتینگ نمی‌دیدند، حالا به‌دنبال راه‌اندازی فروشگاه آنلاین باشند.

همان‌طور که در ادامه این مطلب از ایده پویا  که به صفر تا صد سئو فروشگاهی اختصاص دارد می‌بینیم، راه‌اندازی و طراحی وبسایت فروشگاهی در این بازار رقابتی خیلی هم کار ساده‌ای نیست.

 

رقابت بالا، دلیل اصلی اهمیت سئو سایت فروشگاهی

تا همین چند سال پیش بازار فروشگاه‌های اینترنتی به یکی دو فروشگاه اصلی و شناخته‌شده محدود بود. اما در سال‌های گذشته با افزایش اقبال به خرید آنلاین بسیاری از سرمایه‌گذاران و فروشگاه‌های حضوری و سنتی به‌دنبال راهکارهایی برای افزایش فروش خود از طریق ایجاد سایت فروشگاهی افتاده‌اند. این موضوع باعث شده ضرورت توجه به سئو سایت فروشگاهی برای به دست آوردن سهم مناسبی از بازار خریداران آنلاین بیشتر از قبل اهمیت پیدا کند.

یکی از نکات کلیدی و تاثیرگذار در سئو سایت میزان رقابت روی کلمات کلیدی است. در حال حاضر با وجود تعداد قابل توجهی وبسایت فروشگاهی، رقابت بسیار سختی روی بسیاری از کلمات کلیدی بین سایت‌های فروشگاهی مختلف وجود دارد. این موضوع باعث شده سایت‌های فروشگاهی که تازه می‌خواهند شروع کنند راه سختی برای رسیدن به رتبه‌های بالاتر موتورهای جستجو داشته باشند.

 

سئو سایت فروشگاهی

 

رقابت بالای سایت‌های فروشگاهی در زمینه‌ها و صنف‌های مختلف در نتایج موتورهای جستجو در جنبه‌های مختلف جریان دارد. از تولید محتوا و فعالیت‌های بازاریابی محتوا گرفته تا سئو فنی و تجربه کاربری، سایت‌های فروشگاهی در زمینه‌های مختلفی در حال رقابت با یکدیگر برای جذب کاربران بیشتر هستند. بدیهی است در این شرایط فقط فروشگاه‌هایی که به بهترین شکل به فرایند سئو سایت فروشگاهی توجه داشته باشند می‌توانند سهم مناسبی از خریداران اینترنتی را جذب کنند.

 

فرآیند و مراحل SEO سایت فروشگاهی

با توجه به رقابت بالایی که بین سایت‌های فروشگاهی وجود دارد، فروشگاه‌های جدید بدون توجه به فرایند سئو سایت فروشگاهی نمی‌توانند وارد این بازار رقابتی شوند. اصول کلی سئو در مورد وبسایت‌های فروشگاهی هم موضوعیت دارند و لازم است به آنها توجه مناسب شود.

فرایند سئو برای این فروشگاه‌ها با توجه به انواع محصولاتی که عرضه می‌کنند می‌تواند از پیچیدگی زیادی برخوردار باشد. فرایند سئو سایت فروشگاهی شامل موارد زیر می‌شود:

 • تحقیق و جستجوی کلمات کلیدی
 • بهینه‌سازی معماری سایت فروشگاهی
 • سئو در صفحه برای صفحه‌های‌ کتگوری محصولات و خود محصولات
 • سئو فنی یا خارجی
 • بازاریابی محتوایی برای وبسایت فروشگاهی
 • لینک‌ سازی برای فروشگاه اینترنتی
 • تحلیل و بررسی موفقیت سئو وبسایت فروشگاهی

تحلیل رقبا یکی از فعالیت‌های کلیدی در سئو سایت فروشگاهی است که در مراحل مختلف طراحی برنامه و تحلیل بازار جایگاه بسیار مهمی دارد. از تحقیق کلمات کلیدی گرفته تا بررسی نتایج کمپین‌های بازاریابی دیجیتال و محتوایی، همواره لازم است کارشناسان بازاریابی دیجیتال با راهکارهای مورد استفاده رقبا و نتایج آنها آشنا باشند.

توجه دقیق به انجام درست و برنامه‌ریزی شده این مراحل نقش مهمی در بهبود سئو دارد. مواردی که در بالا مطرح شد در فرایند اصولی بهینه‌سازی نتایج موتورهای جستجو برای وبسایت‌های فروشگاهی نقش مهمی دارند، اما توجه به بعضی از نکات به بهبود انجام این مراحل کمک می‌کند که در ادامه به آنها پرداخته می‌شود.

 

سئو سایت فروشگاهی

 

9 نکته طلائی در سئو سایت فروشگاهی

برای ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال مناسب و موثر برای یک فروشگاه اینترنتی توجه به جزئیات و پوشش دادن جنبه‌های گوناگون نقشی حیاتی دارد. با توجه به رقابت سخت سایت‌های فروشگاهی، برای اینکه یک فروشگاه آنلاین بتواند در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشد لازم است به جزئیات و نکات طلایی سئو توجه خاصی داشته باشد. بعضی از این نکات طلایی را در ادامه مشاهده می‌کنید.

 

ایجاد برنامه کلمات کلیدی با پوشش تمام جنبه‌ها

برای ساخت یک برنامه یا پلن کلمات کلیدی، توجه به نتایج تحقیقات کلمات کلیدی ضروری است. کلمات کلیدی که در سئو سایت فروشگاهی لازم است به آنها توجه شوند شامل چهار دسته اصلی می‌شوند:

 • کلمات کلیدی تجاری: این دسته از کلمه‌های کلیدی شامل یک محصول یا نیت خرید یک محصول می‌شوند.
 • کلمات کلیدی اطلاعاتی: این کلمات کلیدی شامل نحوه استفاده از محصولات یا خدمات مرتبط با فروشگاه می‌شوند.
 • کلمات کلیدی ناوبری: کلمات کلیدی شامل صفحه، محل، و یا دسته محصولات که در صفحه‌های دیگر به آنها اشاره می‌شود.
 • کلمات کلیدی پرداختی: صفحه‌هایی که کاربرد، مورد استفاده یا مزایای محصول را معرفی کرده و در مرحله نهایی خرید کاربرد دارند.

یک برنامه موثر کلمات کلیدی فروشگاهی شامل ترکیبی از این کلمات کلیدی می‌شود. پوشش دادن تمام جنبه‌ها باعث می‌شود موتورهای جستجو سایت فروشگاهی را مرتبط با جستجوی مخاطبان شناسایی کرده و آن را در جایگاه بالایی قرار دهند.

 

بهینه‌ سازی برای نیت‌های جستجوهای اینترنتی

کاربران اینترنتی با نیت و انگیزه‌های مختلفی عبارت‌های مختلف را در گوگل جستجو می‌کنند. یک برنامه بازاریابی محتوایی یا دیجیتال مارکتینگ موثر فقط با شناسایی درست این نیت‌ها می‌تواند خواسته‌ها و نیازهای مخاطبان را برآورده کند. برای این کار شناخت کافی از مخاطبان هدف و نیازهای آنها لازم است که از طریق تحقیقات بازار و ترسیم پرسونای مخاطب امکان‌پذیر است.

 

بهبود تمام جنبه‌های کاربردی در سئو سایت فروشگاهی

یکی از نکات کلیدی در سئو سایت فروشگاهی توجه ویژه به جنبه‌های کاربردی سایت است. توجه به تجربه کاربری در هنگام مرور محصولات و تنظیم مراحل خرید به‌شکل مناسب و کاربر پسند باعث بهبود رتبه فروشگاه آنلاین می‌شود. در صورتی که کاربر وارد فروشگاهی شود و تصمیم به خرید محصولی بگیرد، اما مشکلی در فرایند خرید ایجاد شود، شانس مراجعه مجدد او به فروشگاه بسیار کم می‌شود.

 

استفاده از HTTPS و تامین امنیت

امنیت یکی دیگر از نکات کلیدی تاثیرگذار در سئو سایت فروشگاهی است. به‌روزرسانی گواهی SSL و استفاده از درگاه‌های امن پرداخت باعث می‌شود کاربران به یک فروشگاه آنلاین راحت‌تر اعتماد کنند. استفاده از گواهی اعتماد و دریافت لوگو ای‌نماد هم نقش نقش مهمی در جلب اطمینان کاربران دارد.

 

ایجاد توضیحات متا به‌شکل مناسب و جذاب

توضیحات متا شامل اطلاعاتی می‌شود که زیر عنوان اصلی لینک‌ها در نتایج موتورهای جستجو به کاربران ارائه می‌شوند. در سئو سایت فروشگاهی لازم است از توضیحات متا به‌شکل دقیق و جذاب استفاده شود تا کاربران با مطالعه آن شناختی از محتوای صفحه محصول به دست بیاورند.

 

تولید محتوای مناسب و پاسخگویی به پرسش‌های کاربران

در تولید محتوا سایت‌ فروشگاهی لازم است نیت‌های کاربران و پرسش‌هایی که آنها را وادار به جستجو می‌کند مورد توجه ویژه قرار بگیرند. با پاسخگویی به پرسش‌های مخاطبان، یک سایت فروشگاهی می‌تواند اعتماد آنها را جلب کند.

 

قیمت سئو سایت فروشگاهی

 

جای دادن محصولات در استراتژی بازاریابی محتوایی

استراتژی بازاریابی محتوایی و دیجیتال مارکتینگ در فروشگاه‌های آنلاین پیچیدگی زیادی دارد. نکته‌ای که در سئو سایت فروشگاهی لازم است به آن توجه شود ضرورت جای دادن محصولات از برندهای مختلف در استراتژی بازاریابی محتوایی، علاوه بر تمرکز روی برند فروشگاه و تبلیغات برای آن است.

به‌این‌ترتیب استراتژی بازاریابی محتوایی در مورد فروشگاه‌های اینترنتی لازم است به‌شکل چند لایه و با تمرکز روی جنبه‌های مختلف عملکرد آن انجام شود. در بسیاری از موارد، به‌خصوص فروشگاه‌های تازه‌کار ممکن است تمرکز روی محصولات در استراتژی بازاریابی دیجیتال منجر به جذب کاربران بیشتری شود. طبیعی است که یک برند تازه فروشگاهی که یک محصول شناخته‌شده را با قیمتی ارزان یا شرایط خاصی عرضه می‌کند، بیشتر از فروشگاهی که برند تازه‌کار خود را تبلیغ می‌کند مخاطب جذب کند.

 

لینک‌ سازی سئو سایت فروشگاهی با تمرکز روی برند

لینک‌ سازی یکی از فعالیت‌های مهم در سئو سایت است. موتورهای جستجو با بررسی لینک‌هایی که به یک سایت داده می‌شود و مرتبط بودن این لینک‌ها، اعتبار سایت را بیشتر ارزیابی کرده و در نتایج جستجو رتبه بالاتری به آن می‌دهند. بهتر است در این کار به جای لینک‌سازی برای محصولات، روی برند فروشگاه و ارزش‌ها یا مزایای خرید از آن تمرکز شود.

 

افزایش لینک‌ دهنده‌ها

هر چه یک سایت فروشگاهی لینک‌های بیشتری از سایت‌های مرتبط با موضوعات مرتبط داشته باشد، از نظر موتورهای جستجو اعتبار بیشتری دارد. این موضوع اهمیت بسیار زیادی در سئو سایت فروشگاهی دارد. برای همین بهتر است وبلاگ‌ها و سایت‌هایی که در مورد محصولات یا بخشی از محصولات سایت فروشگاهی فعالیت دارند شناسایی شده و ترغیب به لینک دادن به سایت فروشگاهی شوند.

 

افزایش قطعی فروش با بهینه سازی سایت فروشگاهی

فعالیت‌های بهینه‌ سازی سایت فروشگاهی با افزایش اعتبار سایت در موتورهای جستجو باعث می‌شود رتبه بالاتری در نتایج جستجو کسب کند. این موضوع باعث می‌شود بازدید از فروشگاه افزایش یابد که به سهم خود نقش قابل توجهی در افزایش فروش دارد. برای همین توجه به جنبه‌های مختلف سئو سایت فروشگاهی نقشی کلیدی در بهبود فروش دارد.

خوشبختانه فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ و سئو عملکردی مشخص و قابل‌ بررسی دارد که نشان می‌دهد تا چه حد این فعالیت‌ها موفقیت‌آمیز بوده است یا نیاز به اصلاح دارد. و این باعث می‌شود در مجموع سئو و بهینه‌سازی سایت فروشگاهی مستقیما در افزایش قطعی فروش موثر باشد.

شرکت ایده پویا یکی از معتبرترین آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ در کشور است که علاوه بر طراحی سایت، خدمات سئو سایت فروشگاهی و بازاریابی محتوایی به شرکت‌ها و فروشگاه‌ها عرضه می‌کند. این شرکت با توجه به نیازهای خاص و ویژه فروشگاه‌ها از جدیدترین و به‌روزترین راهکارهای بهینه‌ سازی سایت فروشگاهی بهره می‌برد. اگر قصد دارید یک فروشگاه آنلاین راه‌اندازی کنید یا برای فروشگاه سنتی خود حضوری آنلاین و مناسب ایجاد کنید، می‌توانید برای مشاوره در مورد بهترین راهکارهای مناسب خود با ایده پویا تماس بگیرید.

 

شرکت طراحی سایت

 

نظرات کاربران

نویسنده : عباس
تاریخ : 1401/04/14

صفر تا صد سئو چند ماه زمان نیاز داره ؟

نویسنده : احمدی نژاد
تاریخ : 1401/03/17

برای افزودن دگاه بانکی به سایت کدام بانک مناسب است ؟

avatar
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : 1401/03/18

بطور مطلق نمیشه گفت چه بانکی بهتر هست.

نویسنده : محمد رضا احمدی
تاریخ : 1400/09/14

ممنون از شما که اطلاعاتی کامل قراردادید -- لطفا در خصوص محصولات سایت های فروشگاهی که رقابت سنگین دارند جهت سئو کردن آن هم توضیح بدید ممنون میشم -

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
سئو سایت طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت فروشگاه آنلاین بهینه سازی سایت
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : دفتر معماری

تاریخ : 1399

اخبار و مقالات

برگزیده ها
  امروزه طراحی سایت توانسته است به راهی عالی برای افزایش درآمد و گسترش کسب‌وکارهای مختلف تبدیل شود. شرکت‌ها و نمایندگی‌های بیمه به‌عنوان کسب‌وکار خدمات‌رسان، از این قائله مستثنا نیستند. طراحی وب سایت بیمه به معنای ارائه بسیاری از خدمات به‌صورت آنلاین است؛ که فرصت‌های بیشتری برای شناخته‌شدن شرکت بیمه در سراسر کشور ایجاد می‌کند. البته این تنها در صورتی امکان‌پذیر است که اهمیت سئو سایت بیمه را فراموش نکرده باشید و قدم‌های مطلوبی ...
  در حالت ایده‌آل، شما هرگز با صفحه خطای 404 مواجه نمی‌شوید. لینک‌ها هرگز خراب نمی‌شوند. تمام منابع در یک مکان باقی می‌مانند و بازدیدکنندگان با کلیک بر روی لینک‌ها، خیلی راحت در وب‌سایت شما چرخ می‌زنند؛ اما با وجود تمام تلاش‌ها، هنوز هم خطای 404 اتفاق می‌افتد. این خطا، رایج‌ترین خطایی است که بازدیدکنندگان سایت با آن مواجه می‌شوند. خطای 404 به این معنی است که صفحه‌ای که بازدیدکننده سعی دارد به آن برسد، پیدا نمی‌شود. این مشکل ...
نرخ پرش، یک معیار مهم در هنگام ارزیابی اثر بخشی یک وب‌سایت به شمار می‌رود و نشان دهنده رفتار مشتریان در وب‌سایت شما است. به عبارت ساده‌تر، نرخ پرش درصد افرادی را نشان می‌دهد که به وب‌سایت شما آمده‌اند و بدون انجام هیچ اقدامی آنجا را ترک کرده‌اند. این اقدامات می‌تواند بازدید از سایر صفحات، پر کردن فرم یا چیزهای دیگر باشد. وقتی می‌گویند نرخ پرش بالاست، به این معنی است که وب‌سایت شما زیاد جالب نیست. برخلاف نرخ تبدیل که تلاش شما باید در جهت افزایش ...
  این روزها با پیشرفت تکنولوژی، اکثر افراد ترجیح می‌دهند وسایل خود را به صورت آنلاین خریداری کنند. فروشگاه‌های اینترنتی این امکان را به خریداران می‌دهند که درباره محصول مورد‌ نظر خود جستجو کرده و پس از بررسی تمام ویژگی‌ها و شرایط، یک خرید آنلاین مطمئن انجام دهند. این فروشگاه‌ها علاوه بر ایجاد فایده برای خریداران، مزیت‌های زیادی نیز برای فروشندگان دارند. مثلاً یک فروشگاه اینترنتی از طریق برخی ابزارها، می‌تواند بینشی عملی درباره رفتار مشتریان داشته باشد ...
  زمانی که یک وب‌سایت راه‌اندازی می‌شود، مدیران به دنبال معرفی کردن سایت خود به دیگران هستند. درواقع این افراد می‌خواهند مشتریانی را که با کارشان در ارتباط هستند، پیدا کنند. از طرفی کسانی که سایت خود را طراحی کرده‌اند، به دنبال راهی هستند تا بازدید از سایت را بالا ببرند و به صفحه اول گوگل نزدیک شوند. سئو و بهینه سازی سایت از بهترین راه‌های ممکن و کم‌هزینه برای افزایش بازید و جذب مشتریان است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه سئو کردن با هزینه ...
  رسیدن به رتبه اول گوگل، با سئو سایت امکان پذیر است. سئو یا بهینه سازی موتور جستجو، فرآیند و انجام مراحلی است که کارشناس سئو از آن کمک می‌گیرد تا محتوای سایت در نتایج جست‌و‌جو، در رتبه بالاتری قرار گیرد. وقتی کسی چیزی را جستجو می‌کند، موتورهای جستجو مانند گوگل، آن را در بالای صفحه نشان می‌دهند. البته شیوه کار به همین راحتی‌ نیست؛ زیرا برای اینکه این اتفاق بیفتد و وبسایت شما بالاتر از همه وبسایت‌های دیگر قرار گیرد، باید دستورالعمل‌های خاصی را رعایت ...