1399/11/29

آیا همه سایت‌ها نیاز به سئو دارند؟

با پررنگ شدن نقش اینترنت در زندگی مردم و گسترش کسب‌وکارهای اینترنتی و افزایش شمار فروشگاه‌های اینترنتی رقابت بر سر دیده شدن بین وب‌سایت‌ها افزایش یافت. رقابت فزاینده بین وب‌سایت‌های مختلف ارائه‌دهنده خدمات و محصولات اهمیت سئو سایت را افزایش داد.

درواقع سئو SEO مخفف search engine optimization به معنی بهینه‌ سازی موتور جستجو است. به زبان ساده، این به معنای ایجاد یک روند برای افزایش تعداد بازدیدهای سایت شما در پاسخ به جستجوهای مرتبط توسط کاربران در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ است. درواقع اگر وب‌سایت شما در نتایج جستجو بهتر دیده شود، شانس جذب مشتریان احتمالی به سمت تجارت شما بیشتر است.

زمانی که یک کاربر کلیدواژه‌ای را جستجو می‌کند، موتور جستجو انبوه اطلاعاتی که در وب وجود دارد را دسته‌بندی و بر اساس الگوریتم رتبه‌بندی می‌کند. تعیین نتایج مربوطه توسط تیمی از انسان‌ها در مقر موتور جستجو انجام نمی‌شود. در عوض، موتورها از الگوریتم‌ها (و قوانین ریاضی) برای درک قصد جستجوگر، یافتن نتایج مربوطه و سپس رتبه‌بندی آن‌ها استفاده می‌کنند. درواقع سئو به روش‌های مختلف سعی می‌کند ترافیک سایت شما را افزایش دهد.

انواع مختلفی از سئو وجود دارد سئو با روش‌هایی چون بک لینک‌ها، تبادل لینک‌ها، استفاده از کلمات کلیدی، تبلیغات در فضای مجازی، بهینه‌سازی محتوا و... صورت می‌گیرد؛ اما آیا همه وب‌ سایت‌ ها نیاز به سئو دارند؟ و اگر یک سایت سئو شده می‌بینیم، به این معنی است که مشابه سایر وب‌سایت‌های سئو شده، کارهای یکسانی روی آن‌ها انجام شده است؟ پاسخ قطعاً منفی است. همه وب‌سایت‌ها به یک شکل سئو نمی‌شوند و بسته به نوع کسب‌وکار، بهینه‌ سازی سایت ها برای کاربر متفاوت است. در این مطلب قرار است به سئو، انواع مراحل آن و تفاوت آن در کسب‌وکارهای مختلف بپردازیم.

 

سئو سایت

 

مراحل انجام سئو را می‌شناسید؟

سئو سایت در سه مرحله اصلی اعمال می‌شود که سئو فنی اولین مرحله است. در این مرحله باید اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت شما مشکلی برای بالا آمدن در نتیجه جستجوها ندارد و موتور جستجوگر آن را می‌شناسند. در مرحله دوم سئو سایت انجام می‌شود. درواقع محتوا به‌گونه‌ای تنظیم می‌شود که بیشترین ارزش را در نظر موتور جستجو داشته باشد؛ و در مرحله سوم سئو خارج از سایت انجام می‌شود یعنی از طریق انتشار لینک و تبلیغات در صفحات دیگر میزان بازدید محتوا افزایش می‌یابد.

همان‌طور که گفتیم، در این مقاله قصد داریم به این سؤال پاسخ دهیم که آیا سئو سایت برای تمام کسب‌وکارها ضروری است؟ در پاسخ به این سؤال ابتدا باید با انواع کسب‌وکارها و هدف از سئو سایت‌ها آشنا شویم. اگر شما با قوانین سئو آشنا نیستید باید بدانید که حتی اگر شما بهترین محتوا را ارائه دهید و بهترین محصولات را برای فروش داشته باشید، اما جزء ده لینک اصلی نباشید، شانسی برای دیده شدن و فروش محصولاتتان ندارید. پس برای رونق گرفتن کسب‌وکارتان از یک تیم متخصص در زمینه طراحی وب‌سایت و سئو کمک بگیرید. برای مثال ایده پویا یکی از باتجربه‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های طراحی وب‌ سایت و خدمات دیجیتال مارکتینگ است که می‌تواند شما را در این زمینه یاری دهد.

 

شرکت طراحی وب سایت


 

ضرورت سئو سایت برای کسب‌وکارهای  b2c و c2c

 در این دو مدل کسب‌وکار یک سمت مبادله مشتری است. در کسب‌وکار b2c مشتری به‌صورت مستقیم با فروشنده ارتباط برقرار می‌کند؛ اما کسب‌وکار c2c فضایی به وجود می‌آورد که مشتری به‌صورت مستقیم با مشتری‌های دیگر ارتباط برقرار کند. در شرکت‌های  b2c استفاده از سئو فنی و محتوایی ضروری است. چون یک فروشگاه اینترنتی در صورتی فروش خواهد داشت که توسط بازدیدکنندگان دیده شود. در سئو کسب‌وکارهای b2c بیشتر تمرکز بر روی تولید محتوای باکیفیت، ایجاد پیوندهای داخلی و افزایش تعداد بازدیدها از طریق کلمات کلیدی است.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب که در عین اشباع نبودن و خلاقانه بودن بتواند بیشترین شانس را در جستجوها داشته باشد، جزء نکاتی کلیدی سئو در کسب‌وکارهای b2c است. کسب‌وکارهای c2c هم به سئو نیازمند هستند.

بهترین سئو سایت برای کسب‌وکارهای c2c سئو محلی است. چون به مشتری امکان پیدا کردن سریع مشتری‌های اطراف را می‌دهد. در سئو کسب‌وکارهای c2c ارائه توضیحات دقیق محصول و استفاده از کلمات کلیدی مناسب می‌تواند در جذب مشتری تأثیرگذار باشد. در این نوع کسب‌وکارها چون مشتری مستقیماً محصول موردنظرش را جستجو می‌کند، بهینه‌سازی محتوایی و بالا آمدن سایت فروشگاه در بالای لیست توسط موتور جستجو در اعتمادسازی برای مشتری نقش کلیدی دارد.

 

رتبه اول گوگل

 

شکل و شمایل سئو برای کسب‌وکارهای b2b

کسب‌وکارهای b2b درواقع بین شرکت‌ها رواج دارد و مبتنی بر فروش محصولات یک شرکت به شرکت دیگر است و به نام کسب‌وکار بنگاه به بنگاه شناخته می‌شود. در این نوع کسب‌وکار معمولاً شرکت‌های عمده‌فروش محصولات شرکت‌های خرده‌فروش را تأمین می‌کنند. دقت کنید گاهی کسب‌وکارهای b2b می‌توانند کسب‌وکار b2c هم باشند. مثلاً وقتی یک شرکت به‌صورت مستقیم محصولاتش را به مشتری می‌فروشد، b2c و زمانی که محصولاتش را به شرکت‌های دیگر می‌فروشد، b2b به‌حساب می‌آید. کسب‌وکارهای b2b به دلایل زیر به‌صورت متفاوت‌تری سئو خواهند داشت:

 

نوع محصول یا محتوای سایت:

در کسب‌وکارهای بنگاه به بنگاه برخلاف کسب‌وکارهای b2c  و c2c  محصولات تخصصی‌تر در حجم انبوه مورد معامله قرار می‌گیرند. درحالی‌که در کسب‌وکارهای b2c و c2c محصولات عموماً به‌صورت خرده‌فروشی عرضه می‌شوند و شامل نیازهای اساسی و جزء جستجوهای پرتکرار هستند؛ بنابراین چون عملاً محصولات به‌صورت تخصصی عرضه می‌شوند، کلمات کلیدی تخصصی مورد جستجو قرار می‌گیرند. بنابراین حساب کردن روی سئو کلمات کلیدی در کسب‌وکارهای بنگاه به بنگاه مثمر ثمر نخواهد بود؛ چون کلیدواژه‌هایی که در رقابت هستند، تعداد کمی دارند و به دلیل تخصصی بودن، استفاده از کلیدواژه‌های خلاقانه محدود می‌شود. هم‌چنین عموماً افرادی که قصد خریدهای کلان دارند، به‌جای میزان بازدیدهای سایت، به نوع محصول و خدمات سایت توجه می‌کنند.

 

زمان خرید:

در کسب‌وکارهای بنگاه به بنگاه پروسه خرید زمان زیادی به طول می‌انجامد. چون معامله در ابعاد بزرگ‌ترین صورت می‌گیرد و در بیشتر مواقع مشتری تنها یک نفر نیست. بلکه ممکن است مشتری اعضا یک شرکت باشند. پس استفاده از سئو تأثیر کمتری در این نوع کسب‌وکارها دارد؛ زیرا مشتری تمام جوانب کار را می‌سنجد و پس از مشورت با همکاران و مقایسه‌های مختلف به نتیجه می‌رسد که خرید را انجام دهد.

 

تداوم رابطه بین مشتری و فروشنده در کسب کار بنگاه به بنگاه:

در کسب‌وکارهای b2c اولویت سایت فروش محصولات است. پس استفاده از سئو در انتخاب کلیدواژه‌های پرترافیک و ایجاد پیوندهای داخلی با هدایت هدفمند مشتری به سمت کالا باعث تسریع فرآیند خرید می‌شود؛ اما در کسب‌وکارهای بنگاه به بنگاه هدف فقط شروع در یک بازه زمانی خاص نیست. چون دامنه مشتریان هر شرکت محدود است و فقط افراد یا کسب‌وکارهای خاصی از آن‌ها خرید می‌کنند. پس هدف اصلی یک بنگاه در این نوع کسب‌وکار جلب رضایت مشتریان برای تداوم خرید و ایجاد رغبت در آنان برای خریدهای آینده است‌. پس ارائه دقیق در محصولات و ایجاد راه‌های ارتباطی و اعتمادسازی در سئو کسب‌وکارهای  b2b بسیار مهم‌تر است. درحالی‌که در کسب‌وکارهای  b2c و c2c سئو بیشتر بر مواردی مثل ترافیک کلمات کلیدی، ایجاد پیوندهای داخلی و ایجاد کامنت‌های مثبت و ساختار محتوا اغواکننده نقش دارد.

 

سئو سایت جزء ترفندهای دنیای دیجیتال (و از وظایف اصلی شرکت دیجیتال مارکتینگ) است که کمک می‌کند سایت سئو شده بازدیدهای بیشتر و در نتیجه مشتریان بیشتری داشته باشد. با گسترش کسب‌وکارها در بستر اینترنتی استقبال از سئو سایت افزایش یافت. درواقع سئو از این نظر ضروری است که به وب‌سایت شما این امکان را می‌دهد که در پاسخ به تریلیون‌ها جستجوی کاربران و در بین حجم انبوه وب‌سایت‌های رقیب توسط الگوریتم‌های موتورهای جستجو برای دیده شدن انتخاب شود.

تقریباً دیده شدن جزء نیازهای حیاتی هر کسب‌وکاری است. چراکه بقای یک کسب‌وکار به مشتریان آن وابسته است. برندهایی که خدمات ارزنده ارائه می‌دهند، همواره در جستجوها سریع‌تر نشان داده می‌شوند و مشتریان بیشتری هم جلب می‌کنند. سئو سایت فرایند تبدیل‌شدن به یک برند معتبر را شتاب می‌بخشد.

اگر شما با سئو ناآشنا هستید، بهترین ایده برای کسب‌وکارتان، استفاده از سئو متناسب با آن است. ایده پویا یکی از باتجربه‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های طراحی وبسایت و دیجیتال مارکتینگ است که می‌تواند آشنایی بیشتر شما با سئو و بر عهده گرفتن سئو تخصصی وب‌سایت شما را انجام دهد.

 

طراحی سایت جدید

 

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
سئو بهینه سازی سایت بهینه سازی و سئو سئو سایت seo site سئو سایت 2021
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : فروش اینترنتی باتری ماشین

تاریخ : 1399

اخبار و مقالات

برگزیده ها
  امروزه اغلب کسب و کارها در راستای ارتقای سایت خود در نتایج جست‌وجوی گوگل، تلاش بسیار زیادی کرده و در برخی از موارد هزینه‌های هنگفتی نیز پرداخت می‌کنند. تصور کنید بعد از تلاش‌های بدون وقفه و ارتقای رتبه، به ‌صورت ناگهانی سایت شما درگیر کاهش رتبه شود. اگر اطلاعاتی در زمینه سئو سایت SEO داشته باشد، بدون شک می‌دانید که این موضوع می‌تواند یکی از ترسناک‌ترین کابوس‌ها برای افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، باشد. در چنین موقعیتی شما فرصتی ...
  صاحبان کسب و کارهای مختلف که به‌ صورت اینترنتی نیز فعالیت می‌کنند، همواره به دنبال روش‌هایی هستند که بتوانند به گسترش و ارتقای سایت خود بپردازند. بدون شک این افراد همیشه تمایل به ارتقای ترافیک سایت خود دارند. یکی از روش‌ها در این زمینه سئو بین‌المللی سایت متناسب با زبان کشورهای مختلف دنیا است. قطعا فعالیت در بازار جهانی می‌تواند بسیار سودآور باشد، به همین دلیل عده زیادی به دنبال وارد شدن به آن هستند. پس اگر شما نیز محصولات یا خدماتی دارید که می‌توانید آن ...
  همیشه آدرس URL هر صفحه وب‌سایت، یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای بررسی سایت‌ها توسط خزنده‌های موتورهای جست‌وجو بوده تا از طریق آن تصمیم به ارتقای سایت گرفته شود. در جدیدترین قوانین سئو، مفاهیمی تحت عنوان subdirectory و subdomain یا همان زیر دامنه و زیرشاخه ارائه شده‌اند که انتخاب هرکدام می‌تواند در سئو و بهینه سازی سایت تأثیرگذار باشد. در هر یک از این روش‌ها، استراتژی‌های مختلفی به کار گرفته می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.     Subdirectory ...
طراحی سایت شرکت نفت، گاز و پتروشیمی یکی از بزرگترین قدم‌هایی است که این شرکت‌ها باید برای کمک به رشد و توسعه اقتصادی خود بردارند. به دلیل اینکه کلیه برندهای فعال در زمینه نفت و گاز با مشتریان خارجی سر و کار دارند، داشتن یک وبسایت خوب و ایده‌آل برای آن‌ها بسیار ضروری است. از سوی دیگر، حجم معاملات بالا و سختی مدیریت چنین کسب و کارهایی باعث شده که به یک فضای آنلاین برای سر و سامان دادن مشتریان، بدون نیاز به نیروی انسانی، احتیاج باشد. به همین دلیل طراحی وبسایت برای شرکت‌های ...
  امروزه طراحی سایت توانسته است به راهی عالی برای افزایش درآمد و گسترش کسب‌وکارهای مختلف تبدیل شود. شرکت‌ها و نمایندگی‌های بیمه به‌عنوان کسب‌وکار خدمات‌رسان، از این قائله مستثنا نیستند. طراحی وب سایت بیمه به معنای ارائه بسیاری از خدمات به‌صورت آنلاین است؛ که فرصت‌های بیشتری برای شناخته‌شدن شرکت بیمه در سراسر کشور ایجاد می‌کند. البته این تنها در صورتی امکان‌پذیر است که اهمیت سئو سایت بیمه را فراموش نکرده باشید و قدم‌های مطلوبی ...
  در حالت ایده‌آل، شما هرگز با صفحه خطای 404 مواجه نمی‌شوید. لینک‌ها هرگز خراب نمی‌شوند. تمام منابع در یک مکان باقی می‌مانند و بازدیدکنندگان با کلیک بر روی لینک‌ها، خیلی راحت در وب‌سایت شما چرخ می‌زنند؛ اما با وجود تمام تلاش‌ها، هنوز هم خطای 404 اتفاق می‌افتد. این خطا، رایج‌ترین خطایی است که بازدیدکنندگان سایت با آن مواجه می‌شوند. خطای 404 به این معنی است که صفحه‌ای که بازدیدکننده سعی دارد به آن برسد، پیدا نمی‌شود. این مشکل ...