1399/05/27

بازطراحی سایت

احتمالا شما که در حال حاضر این مطلب را می‌خوانید، صاحب یک وبسایت یا کسب‌وکار اینترنتی هستید. همچنین به احتمال زیاد شما از برخی ویژگی‌های وبسایت خود چندان راضی نبوده و به همین دلیل به دنبال بازطراحی سایت خود توسط یک آژانس دیجیتال مارکتینگ هستید. در چند سال اخیر آگهی‌های تبلیغاتی برای انجام طراحی سایت آنچنان زیاده شده که حتی در برخی اوقات می‌توان رد پای آنها را در معابر عمومی نیز مشاهده کرد.


 

جهت مشاوره خدمات طراحی سایت و سئو سایت با مشاوران ما در ایده پویا در ارتباط باشید.

 875 73 222 - 021      -       180 20 229 - 021

 


حجم بالای آگهی‌های تبلیغاتی طراحی سایت به خوبی نشان می‌دهد که تقاضای زیادی در این حوزه وجود دارد که به رشد کسب‌وکارهای آنلاین طی سالیان اخیر برمی‌گردد. بسیاری از افراد تازه‌کار در دنیای کسب‌وکار آنلاین تصور می‌کنند که با طراحی سایت همه چیز تمام شده است. این در حالی است که دیزاین سایت تازه اول راه خواهد بود.

اگر بخواهیم که دیزاین سایت را به زبان ساده توضیح دهیم باید گفت که این کار نمایی کلی از کسب‌وکار آنلاین شما است. هر اندازه که این نما به درستی طراحی شده باشد، کاربران و مشتریان شما نیز بیشتر احساس راحتی کرده و در نهایت نرخ تبدیل مشتری برای وبسایت مورد نظر بالا خواهد بود و البته برعکس.

 

طراحی سایت

 

نکات زیادی در طراحی یک وبسایت وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، سایت باید به گونه‌ای طراحی شود که صفحات مختلف آن از سرعت به نسبت مناسبی برخوردار باشند. مساله دیگر بحث بر سر چگونگی چیدمان المان‌ها و همچنین صفحات مختلف دسته‌بندی و سایر صفحات دیگر است.

برای بسیاری از افراد گرافیک سایت نیز اهمیت زیادی دارد. وبسایت‌هایی با گرافیک پایین معمولا نمی‌توانند در جذب مشتری چندان موفق عمل کنند. میزان بودجه مورد نظر برای طراحی سایت، استفاده از تخصص برنامه‌نویسان حرفه‌ای، نوع استراتژی کسب‌وکار آنلاین، نوع رفتار کاربران و در نهایت علائق و سلیقه صاحبان وبسایت، نقش تعیین کننده‌ای در طراحی و دیزاین آن دارند.

طراحی سایت برای ما مشخص می‌کند که سایت مورد نظر دارای چه المان‌ها، صفحات، چیدمان، گرافیک و حتی چه رنگی خواهد بود. این کار توسط متخصصان کامپیوتر و برنامه‌نویسان صورت می‌گیرد. طراحی سایت به خودی خود کار چندان پیچیده‌ای نیست. خصوصا آنکه اکنون بسیاری از افراد به سمت یادگیری این کار رفته‌اند.

اما مساله از آنجا آغاز می‌شود که شما بخواهید وبسایتی متناسب با استراتژی کسب‌وکار و همچنین علائق خود داشته باشید. چرا که هدف از ایجاد هر کسب‌وکار آنلاین متفاوت بوده و نمی‌توان یک وبسایت با ویژگی‌های فنی و ظاهری یکسان برای آنها در نظر گرفت. ضمن آنکه نیازها و علائق کاربران هر چند وقت یکبار دچار تغییر می‌شود، این مساله باعث می‌شود تا شما هر از چند گاهی نیاز به بازطراحی سایت خود داشته باشید.

 

اهمیت بازطراحی سایت چیست؟

 

بازطراحی سایت

 

شما حتی اگر بهترین وبسایت را نیز طراحی کرده باشید، به احتمال زیاد بعد از مدتی به بازدیزاین آن نیاز خواهید داشت. بنابراین بهتر آن است که در همان ابتدا یک یا چند متخصص حرفه‌ای در کنار خود داشته باشید تا وبسایت شما را به لحاظ فنی بروزرسانی کنند. بنابراین اکثر قریب به اتفاق کسب‌وکارهای آنلاین مختلف بعد از مدتی به باطراحی سایت نیاز خواهند داشت.

چنانچه بازطراحی سایت به درستی صورت گیرد، می‌تواند نتایج ملموسی برای شما داشته باشد که در ادامه قصد داریم به برخی از بارزترین آنها اشاره کنیم.

 

کاهش نرخ پرش یا بانس ریت با بازطراحی سایت

نرخ پرش به حالتی گفته می‌شود که کاربر وارد سایت شما خواهد شد و بعد از مدت زمان بسیار کوتاهی آن را ترک خواهد کرد. هر اندازه که نرخ پرش یک کسب‌وکار آنلاین بیشتر باشد، به احتمال زیاد وضعیت خوبی به لحاظ رتبه‌بندی در موتورهای جستجو نخواهد داشت و برعکس.

چرا که میزان و مدت زمان حضور کاربران در یک وبسایت برای موتورهای جستجو از قبیل گوگل اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورتی که یک کسب‌وکار آنلاین از این لحاظ عمکلرد خوبی داشته باشد، می‌تواند رتبه خوبی در موتورهای جستجو کسب کرده و در نهایت مشتری بیشتری نیز جذب کند.

اگرچه افزایش بانس ریت یا همان نرخ پرش دلایل بسیار مختلفی دارد. اما یکی از مهم‌ترین دلایل آن به ساختار و طراحی سایت برمی‌گردد که به احتمال زیاد دارای ایرادات اساسی است. یکی از این ایرادات به این مساله برمی‌گردد که اساسا کاربر بعد از ورود به سایت، درک درستی از چگونگی عمکلرد آن ندارد. در واقع چیدمان و طراحی سایت به نحوی بوده که کاربران قادر به تشخیص این موضوع نیستند که وبسایت مورد نظر چه خدماتی به آنها ارائه می‌دهد. اینجاست که پای بازطراحی سایت به میان خواهد آمد.

 

بازطراحی سایت و افزایش نرخ تبدیل مشتری

در بسیاری از اوقات ممکن است که یک کسب‌وکار آنلاین تعداد مشتریان بسیار زیادی نیز داشته باشد و در طول روز تعداد کاربران زیادی نیز به آن مراجعه کنند. اما اساسا تناسبی بین این تعداد کاربر و تعداد مشتریان واقعی نیست. در اینجا اصطلاحا می‌گویند نرخ تبدیل مشتری پایین است. به دست آوردن نرخ تبدیل مشتری از طریق نسبت بین تعداد افرادی که به سایت مراجعه کرده و تعداد مشتریان واقعی، به دست خواهد آمد.

اگرچه در اینجا نیز دلایل متعددی برای پایین بودن نرخ تبدیل مشتری وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین دلایل آن باز هم به مسائل و مشکلات مربوط به دیزاین سایت برمی‌گردد. در بسیاری از وبسایت‌ها، فرایندهای مربوط به ارائه خدمات یا دریافت محصولات بسیار طولانی و پیچیده بوده که همین امر باعث انصراف مشتری از خرید خواهد شد.

برنامه‌نویسان حرفه‌ای معمولا تلاش می‌کنند تا از طریق بازطراحی سایت، ابتدا دلایل مربوط به پایین بودن نرخ تبدیل مشتریا را پیدا کرده و سپس با رفع این عوامل، باعث افزایش نرخ تبدیل مشتری شوند.

 

بازطراحی سایت و توجه به الگوریتم‌های جدید گوگل

موتور های جستجو از جمله گوگل با توجه به نیازها و سلائق کاربران هر چند وقت یکبار اقدام به بازنگری در الگوریتم‌های خود خواهند کرد. در اینجاست که باید صاحبان کسب‌وکارهای آنلاین به این الگوریتم‌ها توجه کرده و آنها را در نظر بگیرند. در غیر اینصورت از قافله رقبا عقب خواهند ماند.

معمولا هر چند وقت یکبار این الگوریتم‌ها بروزرسانی می‌شوند که برخی از آنها ممکن است مربوط به نکات فنی و بازطراحی سایت باشد. اجازه بدهید که در این خصوص یک مثال بزنیم. بعد از افزایش روزافزون استفاده از گوشی‌های هوشمند، بسیاری از افراد به جای استفاده از کامپیوتر شخصی، این گوشی‌ها جهت برآورده کردن نیازهای خود در فضای اینترنت استفاده کردند.

بنابراین در اینجا نسخه وبسایت کسب‌وکارهای آنلاین اهمیت زیادی پیدا کرد. در بسیاری از مواقع مشاهده شد که نسخه موبایل کسب‌وکارها دارای ایرادات بسیار اساسی به لحاظ طراحی و تجربه کاربری بود. به همین دلیل اکثر کاربرانی که با استفاده از موبایل به وبسایت وارد می‌شدند، نمی‌توانستند به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنند.

در اینجا الگوریتم google mobile first index مطرح شد که توجه خاصی به نسخه موبایل وبسایت‌ها دارد. به نحوی که آن دسته از کسب‌وکارهای آنلاین که نمره خوبی به این لحاظ دریافت نکنند، قطعا جایگاه خوبی در موتورهای جستجو نخواهند داشت و برعکس. با استفاده از بازطراحی سایت می‌توان به راحتی نکات و الزامات مربوط به نسخه موبایل را نیز در نظر گرفت.

 

بازطراحی سایت و اهمیت به ui و ux

 

اهمیت بازطراحی سایت

 

در سالیان اخیر بحث تجربه کاربری و رابط کاربری برای کسب‌وکارهای آنلاین بسیار اهمیت پیدا کرده و وبسایت‌هایی که از این لحاظ امتیاز خوبی کسب کنند، قطعا مشتریان بیشتری نیز خواهند داشت و برعکس. وبسایتی که از ui و ux مناسب بهره برده باشد، مشتریان آن می‌توانند به راحتی به صفحات مختلف رفته و به آنچه که می‌خواهند دست پیدا کنند.

اما واقعیت آن است که اکثر وبسایت‌ها فاقد تجربه کاربری مناسب هستند. از همین رو آنها به ریدیزاین سایت نیاز دارند تا بتوانند خود را به استانداردها مورد نظر بیشتر نزدیک کنند.

 

مساله برندسازی و برندینگ با بازطراحی سایت

یکی دیگر از دلایل اهمیت بازطراحی سایت مربوط به برندینگ کسب‌وکار است. یک کسب‌وکار آنلاین برخلاف کسب‌وکارهای سنتی باید مراحل و اقدامات مربوط به برندینگ خود را بیشتر در دنیای آنلاین انجام دهند. هر چند که اقدامات صورت گرفته در دنیای آفلاین نیز بدون تاثیر نخواهد بود.

کسب‌وکار شما نیاز دارد تا هر چند وقت یکبار جهت ریبرندینگ، بازسازی برند یا حتی خلق برند تازه، دست به بازطراحی سایت بزند. به عنوان مثال، کسب‌وکارهای آنلاین با مرور زمان دریافتند که نیاز دارند تا در وبسایت خود تیم کاری‌شان را معرفی کنند که قطعا بر روی مساله برندینگ آنها تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

نکاتی که در برندسازی یک کسب‌وکار آنلاین باید در نظر گرفت بسیار زیاد و شامل موارد مختلفی است. با این حال، مواردی همچون رنگ، لوگو، قالب و برخی از موارد دیگر باید در باطراحی سایت بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

 

با بازطراحی سایت همگام با مد روز باشید

مساله مد فقط مربوط به دنیای پوشاک نیست. در دنیای کسب‌وکار نیز این مساله اهمیت زیادی دارد که باید به آن توجه ویژه داشت. طبیعی است که یک وبسایت قدیمی بسیاری از امکانات و آپشن‌های مورد نظر وبسایت‌های جدید را ندارد. این مساله باعث می‌شود تا به مرور از گردونه رقابت با رقبای سرسخت حذف شوید.

در اینجاست که از طریق باز طراحی وبسایت می‌توان سایت خود را بروزرسانی کرده و آپشن‌های متعدد را به آن اضافه کرد. این آپشن‌ها ممکن است مربوط به مسائل ظاهری و ساده یا برخی امکانات فنی دیگر باشد.

ما در این مقاله به مساله بازطراحی سایت و اهمیت آن اشاره کردیم. چنانچه وبسایت شما نیز به بازطراحی نیاز دارد، همین حالا اقدام کنید.

 

شرکت طراحی سایت حرفه ای

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
طراحی سایت طراحی سایت خوب طراحی وب سایت طراحی سایت ریسپانسیو طراحی UX بازطراحی سایت گرافیک سایت طراحی گرافیک سایت طراحی سایت حرفه ای
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : َشرکت تولیدی و بازرگانی

تاریخ : 1399

اخبار و مقالات

برگزیده ها
  یکی از مدل‌های درآمدی آنلاین که هر سال بازار آن داغ‌تر می‌شود ایجاد سایت فروشگاهی و تاسیس فروشگاه‌های اینترنتی است. خرید اینترنتی در دوران همه‌گیری کرونا افزایش قابل توجهی داشته است. این موضوع باعث شده حتی کسب‌وکارهای سنتی هم که تا پیش از این نیازی به استفاده از دیجیتال مارکتینگ نمی‌دیدند، حالا به‌دنبال راه‌اندازی فروشگاه آنلاین باشند. همان‌طور که در ادامه این مطلب از ایده پویا  که به صفر تا صد سئو فروشگاهی اختصاص دارد می‌بینیم، ...
 انتخاب شرکت طراحی سایت حرفه ای فرقی نمی‌کند خدمات خود را به‌صورت آنلاین ارائه بدهید یا هنوز از روش‌های سنتی‌ و حضوری استفاده کنید، وبسایت شما مانند کارت شناسایی، هویت کسب‌وکار یا برند شما را نشان می‌دهد. حالا دیگر مشتری‌ها قبل از هر خریدی حداقل یک بار نام ارائه‌دهنده محصول یا خدمات را در گوگل جستجو می‌کنند. نداشتن وبسایت، یا داشتن یک وبسایت با قالب قدیمی این پیام را به آنها می‌دهد که شرکت مورد نظر حرفه‌ای و به‌‌روز نیست. برای ...
  مدتی پیش، گوگل با اعلام یک فاکتور جدید رتبه‌بندی برای سال 2021 سروصدای زیادی ایجاد کرد. تجربه کاربری یا UX که همیشه بخش اساسی در ساخت یک سایت بوده است، اکنون نقش پررنگ‌تری در کمک به ایجاد یک سایت عالی برای مشتریان شما خواهد داشت. تمام این‌ها با معیارهای جدیدی که Google Core Web Vitals در مرکز آن‌ها قرار می‌گیرد ارائه می‌شوند. درواقع Core Web Vitals راهی برای سنجش تجربه کاربری یک صفحه است که سه پارامتر اصلی LCP، FID و CLS برای آن در نظر گرفته می‌شوند. تحقیقات ...
  داشتن یک وب‌ سایت اختصاصی برای پیشرفت کسب‌وکار شما بسیار مهم است. وب‌ سایت درواقع مجموعه‌ای از صفحات وب ایجادشده از طریق اینترنت است که برای نشان دادن پیشنهاد‌ها، خدمات یا محصولات یک کسب‌وکار یا شخص استفاده می‌شود. امروزه همه‌چیز در فضای الکترونیکی و دیجیتال در دسترس همگان قرارگرفته است و مردم از اینترنت برای اهداف مختلفی مانند خرید، معاملات مالی، حل مشکلات شخصی و همچنین نیازهای تجاری خود استفاده می‌کنند. وب‌ سایت‌ها اساساً به دو ...
  تغییر دنیای تجارت با طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ: در دنیای امروز اینترنت به یکی از مهم‌ترین ابزارها برای ارتباط با افراد تبدیل شده است. از سوی دیگر اینترنت به نخستین راهی تبدیل شده که هرکسی برای یافتن راه‌حل مشکل خود به سراغ آن می‌رود. به همین دلیل بهترین راه برای معرفی یک برند به مخاطب و ماندگار شدن در ذهن او، استفاده از این پتانسیل است. پتانسیلی که با استفاده درست از آن نه‌تنها می‌توانید خود را در سطح یک کشور جا بیندازید، بلکه می‌توانید مرزهای تجارت خود را ...
  زمانی که صحبت از یک وب‌ سایت با رده بالا می‌شود، سرعت، فاکتور بزرگی خواهد بود. میزان سرعت صفحه در مباحث مربوط به سئو سایت بسیار موردتوجه قرار می‎گیرد و اخیرا بخش مهمی از این توجه، مربوط به معیار جدید سرعت یعنی Web Vitals Google است. از زمانی که گوگل و سایر موتورهای جستجو، تعامل کاربر را به‌عنوان عامل اصلی رتبه‌ بندی اعلام کردند، سئوکاران سعی در دستیابی به بیشترین سرعت صفحه داشته‌اند؛ اما با معرفی Core Web Vitals برخی مسائل تغییر کردند. با اعلامیه گوگل در مورد ...