1399/03/19

8 اشتباه خطرناک در سئو

همه ما در حال نوشتن مطالب در درجه اول برای انسان ها هستیم در حالیکه موتور های جستجو نیز نقش مهمی در نمایش محتوای ما برای کاربران دارند. بنابراین نوشتن محتوا و سئو شانه به شانه یکدیگر باید حرکت کنند. ما در این مقاله  به 8 اشتباه رایج سئو اشاره کردیم. این نکات به شما کمک می کند تا از تله های رایج خودداری کنید و به درستی بهینه سازی محتوا را انجام دهید تا نتایج بهتری در موتورهای جستجو به دست آورید.

 


 برای مشاوره طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان همین الآن با مشاوران ما در ایده پویا تماس بگیرید.

 

تلفن ایده پویا   تلفن ها:  875 73 222 - 021      -       180 20 229 - 021

 

شایع ترین اشتباهات سئو چیست؟

بیایید بگوییم که شما آماده نوشتن یک محتوای عالی با یک عنوان عالی هستید. شما می خواهید محتوای شما به پتانسیل کامل خود برسد و می تواند برسد، اما آسان نخواهد بود. می بینید، با داشتن مطالب با کیفیت عالی، شما تنها نیمی از مسیر را طی کرده اید. اما در جنگ بزرگ برای رتبه بندی در گوگل به یک درک درست از سئو اصولی نیاز دارید. بدون آن، محتمل است که محتوای شما هیچگاه ترافیک ارگانیک قابل توجهی را به خود جلب نکند.

متأسفانه نویسندگان محتوا از سئو استفاده خوبی نمی کنند که این امر در نهایت به رتبه وبسایت آن ها صدمه می زند. ما اینجا هستیم تا شما را راهنمایی کنیم تا مطالب را به روشی بنویسید که هم برای انسان ها و هم موتور های جستجو کاربرد داشته باشند.

 

بیایید شروع کنیم

اشتباه شماره 1 در سئو: نوشتن محتوا بدون در نظر گرفتن مخاطب و نیازهایش

 

محتوا نویسی با در نظر گرفتن نیاز مخاطبان

 

این نکته ممکن است امری واضح به نظر برسد اما بیشتر بیزنس ها در مسیر تولید محتوا مسیر اشتباهی را انتخاب می کنند. برای جلوگیری از این قبیل اشتباهات، ابتدا با مخاطبان هدف خود آشنا شوید. سپس، محتوای هدفمند بهینه سازی شده تولید کنید. مقاله هایی که می نویسید باید برای آنها، علایق و سؤالات کاربران هدفتان جذاب باشد.

در نظر بگیرید که خواننده مطالب سایت شما ممکن است در مسیر سفر مشتری خود در وبسایت شما باشد در نتیجه از این دانش در استراتژی بازاریابی اینترنتی خود بهترین استفاده را کنید. لازم نیست همه پستها به طور مستقیم در مورد محصول یا خدمات شما باشند. به عنوان مثال برای برآوردن تقاضای جستجوهای اطلاعاتی، تولید محتوای اطلاعاتی ارزشمندتر است. این به پرورش سرنخ منجر می شود و در آینده منجر به تبدیل آنها به مشتری می شود.

قدرت یک تیتر مؤثر را دست کم نگیرید. واضح بودن، جالب بودن و استفاده از کلمات کلیدی از نکات مهمی است که در انتخاب تیتر باید به آن توجه کنید.

 

اشتباه شماره 2 در سئو: دست کم گرفتن قدرت یک ساختار مؤثر در محتوا نویسی

 

استراتژی محتوا نویسی در سئو

 

صرف نظر از سطح کیفی نوشتار، پستهایی که به صورت کلی سازماندهی نشده اند و در قالب کلی ناکارآمد ارائه می شوند، به رتبه سایت شما آسیب می رسانند. محتوای عالی مستحق ساختار عالی است.

تقسیم کردن محتوا به پاراگراف های کوچکتر با انتخاب عنوان های جذاب دنبال کردن محتوا را برای کاربرانتان راحت تر می کند. همچنین اضافه کردن تصاویر و فیلم نیز به همراهی خواننده تا انتهای مطلب کمک می کند.

استفاده از سلسله مراتب مناسب هنگام برچسب زدن عناوین (H1 برای عناوین، H2 برای زیرنویس ها و غیره) برای سئو خوب و ساختار هر متنی در وب سایت شما بسیار مهم است.

 

اشتباه شماره 3 در سئو: انتخاب کلمات کلیدیبدون در نظر گرفتن مخاطبانتان

 

انتخاب کلمات کلیدی

 

در سئو همه چیز در مورد کلمات کلیدی است؟! ممکن است اینگونه نیز نباشد!!! اما کلمات کلیدی قطعاً نقش مهمی در نوشتن مطالب بهینه دارند. آیا شما کلمات مناسبی را انتخاب می کنید؟

یکی از رایج ترین اشتباهات انتخاب در کلمات کلیدی ، غفلت از نحوه مراجعه کنندگان به محصول یا خدمات شما در وبسایت شما است. در حالی که ممکن است شما فکر کنید بهترین کلمه کلیدی را انتخاب کرده اید باید در انتخاب کلمات کلیدی به این موضوع دقت کنید که مشتریان احتمالی شما از چه کلماتی استفاده می کنند.

برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی، موتور های جستجو و ابزاری چون Google Keyword Planner می توانند در شروع ایده های خوبی به شما بدهند.

 

اشتباه شماره 4 سئو: استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

فرضیه استفاده از کلمات کلیدی در تمام جملات زمانی درست بود اما امروزه این استراتژی به هیچ وجه درست نمی باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که پر کردن محتوای سایت با کلمات کلیدی محتوای شما را غیر طبیعی و بی فایده برای مخاطبانتان جلوه می دهد و اینگونه متن ها باعث می شود خوانندگان به سرعت سایت شما را ترک کنند.

 

اشتباه شماره 5 سئو: عدم همخوانی محتوای شما با کلمات کلیدی انتخاب شده

در اینجا یک تله دیگر در بهینه سازی و سئو وجود دارد. بیایید بگوییم که در مرحله تحقیق کلمه کلیدی خود، کلمه کلیدی را پیدا کرده اید که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید. بنابراین شما آن را در متن خود قرار دادید، اما پس از آن در هماهنگ کردن محتوا با این کلید واژه موفق نیستید.

دلیل این امر این است که موتورهای جستجوگر مانند گوگل قصد دارند تا مناسب ترین مطالب مربوط به جستجوهای کلمات کلیدی را در اختیار کاربران خود قرار دهند. یا به عبارت دیگر، اگر محتوای شما به طور مستقیم مورد نیاز کاربر قرار نگیرد، در لیست جستجو گوگل نیز رتبه خوبی نخواهد داشت.

این اشتباه معمولا زمانی رخ می دهد که شما سعی کنید کلمات کلیدی مختلفی را در یک محتوا و با کیفیتی پایین بگنجانید. در هر صورت، بهترین استراتژی این است که روی سؤالات مخاطبان هدف و نیازهای واقعی آنها متمرکز شوید.

 

صفحه اینستاگرام ایده پویا

 

اشتباه شماره 6 سئو: عدم استفاده از برچسب های عنوان و توضیحات متا

برچسب عنوان همان چیزی است که در موتورهای جستجو و در بالای صفحه مرورگر برای یک صفحه نشان داده می شود. توضیحات متا خلاصه ای از آنچه صفحه شما در لیست نتایج جستجو نمایش داده می شود است. به همین ترتیب، آنها اولین نقطه تعامل سایت شما و کاربر هستند.

اطمینان حاصل کنید که این عوامل بهینه کننده احتمالی را برای عملکرد محتوای خود فراموش نکنید. توصیه ما این است که زمانی که در حال نوشتن برچسب عنوان هستید به موارد زیر دقت کنید:

 • هر صفحه باید دارای محتوای منحصر به فرد و عنوان منحصر به فرد باشد.
 • هر عنوان باید طول کافی با اطلاعات کافی در مورد آن صفحه خاص داشته باشد. بین 50-60 کاراکتر باشد؛

در حالی که استفاده از کلمات کلیدی در برچسب های عنوان بسیار مهم است، مراقب باشید که در این کار زیاده روی نکنید. استفاده از کلمات کلیدی را در حد راحتی خواندن و رساندن مفهوم به مخاطبان استفاده کنید.

راه هایی که می توانید از آنها به بهترین شکل ممکن برای توضیحات متا استفاده کنید شامل ایجاد توضیحات منحصر به فرد برای هر صفحه از وب سایت شما از جمله کلمات کلیدی مربوطه و متن جذاب با هدف کلیک بر روی آن است. به این منظور حتما از دعوت به اقدام در مطالبتان استفاده کنید.

 

اشتباه شماره 7 در سئو: استراتژی لینک دهی ضعیف

 

استراتژی لینک دهی در سئو

 

همیشه سطح کیفیت لینک هایی را که در متن خود درج می کنید بررسی کنید. از منظر سئو، بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که با وب سایت های مرتبط و با اعتبار محکم ارتباط دارید. اگر نتوانید این کار را انجام دهید، می تواند منجر شود موتورهای جستجوگر شما را از نتایج جستجو پایین بیاورند.

 

اشتباه شماره 8 سئو: انتشار محتوای تکراری

آخرین نکته از اشتباهات سئو، انتشار محتوای تکراری است. انتشار محتوای تکراری باعث جریمه شدن وبسایت شما توسط گوگل می شود. گوگل منبع اصلی محتوا را تشخیص می دهد و اگر تشخیص کپی بودن محتوای وبسایت شما را دهد باعث از بین رفتن رتبه وبسایت شما می شود. فضای وب یک فضای بسیار رقابتی در بازار است، اما با نوشتن مداوم مطالب با کیفیت و به روز ماندن در مورد آخرین روند سئو، می توانید ترافیک ارگانیک خوبی از گوگل کسب کنید.

برای سئو وبسایتتان تلاش کنید و بدانید که بهینه سازی موتور جستجو یک شبه اتفاق نمی افتد. در کنار فعالیت های سئو باید استراتژی های بازاریابی را در پیش بگیرید و از مزایای بی نظیری که همراه دارد استفاده کنید.

 

 شرکت طراحی سایت حرفه ای

 

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
سئو سئو سایت سئو وب سایت سئو و بهینه سازی سایت دیجیتال مارکتینگ بازاریابی دیجیتال بازاریابی اینترنتی
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : تولید تجهیزات تصویربرداری پزشکی

تاریخ : سال 1396

اخبار و مقالات

برگزیده ها
در سئو سایت عوامل متعددی مانند کلید واژه‌ها و محتوای با کیفیت مناسب تاثیر دارند. اما در کنار این موارد برای بالا بردن رتبه سایت در رنکینگ گوگل باید محتوایی انتخاب کنید که کاربران بیشتری به آن تمایل داشته باشند. به عبارت دیگر گوگل به نحوه رفتار کاربران در مقابل محتوای تولید شده سایت تمرکز می‌کند. در نتیجه مهم‌ترین عامل در رنکینگ گوگل مواردی مانند کلمات کلیدی نیست. بلکه آنچه مهم است، رفتار کاربران نسبت به خدمات و اطلاعاتی است که شما در سایت ارائه می‌دهید. این روزها (UX) User ...
با پررنگ شدن نقش اینترنت در زندگی مردم و گسترش کسب‌وکارهای اینترنتی و افزایش شمار فروشگاه‌های اینترنتی رقابت بر سر دیده شدن بین وب‌سایت‌ها افزایش یافت. رقابت فزاینده بین وب‌سایت‌های مختلف ارائه‌دهنده خدمات و محصولات اهمیت سئو سایت را افزایش داد. درواقع سئو SEO مخفف search engine optimization به معنی بهینه‌ سازی موتور جستجو است. به زبان ساده، این به معنای ایجاد یک روند برای افزایش تعداد بازدیدهای سایت شما در پاسخ به جستجوهای مرتبط توسط کاربران در موتورهای ...
یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها شبرای هر دیجیتال مارکتری آشنایی با ابزارهایی است که به بهبود سئو سایت کمک می‌کند. یکی از مهم‌ترین و قدرتمندترین این ابزارها گوگل ترندز است. این ابزار یکی از ابزارهای مفید دیجیتال مارکتینگ است که آشنایی با آن می‌تواند تاثیر به سزا در بهبود رتبه سایت شما داشته باشد. به همین دلیل در این مقاله به سراغ ابزار گوگل ترندز رفته‌ایم تا 12 روش استفاده از آن برای سئو را به شما آموزش دهیم. اگر دوست دارید با نقاط پنهان این ابزار ارزشمند آشنا شوید تا پایان ...
آموزش کامل و قدم به قدم گوگل سرچ کنسول (2)   بخش چهارم: ویژگی‌های جالب گوگل سرچ کنسول صفحات مهم را با لینک‌های داخلی مزین کنید. قدرت لینک دهی داخلی را دست کم نگیرید. متاسفانه اکثر مردم به اشتباه از لینک‌های داخلی استفاده می‌کنند. اما گوگل سرچ کنسول دارای ویژگی بسیار جالبی است که به شما برای برطرف کردن این اشتباه‌ها کمک می‌کند. این کنسول گزارشی را در اختیار شما قرار می‌دهد که در آن لیست صفحاتی که به لینک‌های داخلی نیاز دارند نشان داده شده است. ...
یکی از مشکلاتی که تازه‌واردان دنیای دیجیتال مارکتینگ با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، کار کردن با گوگل سرچ کنسول یا GSC است. البته این ابزار تنها مخصوص افراد مبتدی نیست. حتی افراد حرفه‌ای نیز می‌توانند با یادگیری تاکتیک‌ها و استراتژی‌های پیشرفته رتبه سایت خود را بالا و بالاتر برده و به لینک‌های اول نتایج گوگل تبدیل شوند. گوگل سرچ کنسول یکی از ابزار های سئو و بهینه سازی سایت است که امروزه بسیار استفاده می شود. بعد از طراحی وبسایت کسب و کار خود باید به فکر گرفتن ...
اگر تا چند سال قبل صرفا افراد دیجیتال مارکترها با مفهوم بهینه‌سازی سایت و سئو آشنایی داشتند، اما امروزه حتی بسیاری از عموم مردم نیز حداقل از اهمیت آن آگاهی دارند. این موضوع نشان از اهمیت موضوع سئو برای موفقیت یک کسب‌وکار آنلاین دارد. سئو محلی نیز یکی از زیرشاخه‌ها یا موضوعات مهم در این حوزه به شمار می‌رود که چند وقتی است برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی پیدا کرده است. واقعیت آن است که موتورهای جستجو از قبیل گوگل بسیار هوشمند عمل می‌کنند و همواره نیازهای کاربران را در نظر ...