دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ

 

اینترنت با ظهور خود، تحول بسیار بزرگی در زندگی سنتی افراد ایجاد کرد و تا کنون نیز این تحول به شدت پرقدرت ادامه یافته است. یکی از تاثیرات اینترنت روی مارکتینگ و بازاریابی بود. دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) به مجموعه‌ای از فعالیت‌ها و یا خدماتی که در راستای معرفی و شناساندن محصول و خدمات انجام می‌شود، گفته می‌شود. بستر دیجیتال مارکتینگ، رسانه‌های دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی است. در تعریف دیجیتال مارکتینگ می توان اینگونه گفت که دیجیتال مارکتینگ در اصل همان مارکتینگ (بازاریابی) با ابزار های دیجیتال است که در راستای رسیدن کسب و کار ها به اهدافشان انجام می‌شود.

تامی کانیزارو مشاور بازاریابی شرکت IBM تعریف خوبی از دیجیتال مارکتینگ کرده است؛ او در تعریف خود از دیجیتال مارکتینگ می‌گوید: «دیجیتال مارکتینگ همان بازاریابی است. همه ما در عصر کنونی بازاریاب (بازاریاب دیجیتال) هستیم. به طور کلی هر شیوه‌ی بازاریابی در دنیای امروز باید عنصر دیجیتالی داشته باشد.»

موفقیت در دنیای دیجیتال شانسی و اتفاقی نیست و نیازمند برنامه ریزی دقیق برای فعالیت در این فضا می باشد. خدمات دیجیتال مارکتینگ می تواند کسب و کار شما را به هدف خود اعم از فروش بیشتر، شناخت برند در وسعتی وسیع و جهانی و رتبه اول گوگل به ثمر برساند.

 

اصول دیجیتال مارکتینگ

دنیای اینترنت هر ساعت و هر دقیقه در حال تغییر و به روز شدن است. از این رو صاحبان کسب و کارها باید با این تغییرات آشنا باشند و همگام با این تغییرات پیش بروند. این افراد باید نحوه کارکرد تمام شبکه‌های اجتماعی و مخاطب هر کدام را بشناسند و مناسب با هر شبکه اجتماعی تولید محتوا کنند. از طرف دیگر باید راه و روش‌های جذب مخاطب در هر یک از این شبکه های اجتماعی را بشناسنند و برای جذب دنبال کنندگان بیشتر بهترین راه را انتخاب کنند.

آشنایی با دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی و اصول آن نیازمند تمرین و تقویت مهارت و دانش در این زمینه می‌باشد. قطعا با فراگیری این اصول و تکنیک‌ها موفقیت شما بدست می‌آید. در حقیقت دانستن تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ و استفاده از آنها در کسب و کارها رمز موفقیت در دنیای امروز می‌باشد. همچنین شما می توانید برای بکار گیری از ابزارهای این حوزه به آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر و موفق مراجعه فرمایید و از تخصص آنان بهره ببرید. ایده پویا با سابقه بیش از 14 سال در فضای بازاریابی دیجیتالی و طراحی سایت همواره به دنیال کسب رضایت مشتریان خود است.

 

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

یکی از دلایلی که شبکه های اجتماعی به ابزاری برای تبلیغات تبدیل شدند رایگان بودن آنهاست. از آنجایی که شبکه‌های اجتماعی جزئی جدایی ناپذیر از زندگی همه افراد شده است این شبکه ها فرصتی مناسب برای برند‌ها و انواع کسب و کارهاست که بتوانند نام خود رادر ذهن مخاطب حک کنند.

اگر قصد حضور موثر در شبکه های اجتماعی دارید و می خواهید مخاطبان بیشتری برند شما و کسب و کارتان را بشناسند نیاز به برنامه ریزی درست و اصولی برای حضور در شبکه های اجتماعی و همچنین دانش تحلیل این فضا را دارید.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از ابزار‌های دیجیتال مارکتینگ است. در این روش کسب و کارها به دنبال افرادی هستند که تاثیر گذاری خاصی بر تصمیم و رفتار مشتریان و جامعه هدف آنها داشته باشد. از طریق اینفلوئنسر مارکتینگ کسب و کار‌ها می‌توانند پیام خاص خود برای جامعه هدفشان را از روشی متفاوت و تاثیر گذار برسانند.

 

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از قویترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ است که این روزها کمتر به آن توجه می‌شود. شاید تصور کنید دوره ایمیل مارکتینگ دیگر گذشته است اما جالب است بدانید ایمیل مارکتینگ اگر بصورت اصولی انجام شود بازدهی بسیاری بالایی دارد.

نحوه نوشتن عنوان و متن و ارسال آن به مخاطب هدف در اثرگذاری ایمیل مارکتینگ بسیار موثر است. از مزایای ایمیل مارکتینگ می توان ارزان، سریع بودن و انعطاف پذیری را نام برد. از معایب این روش دیجیتال مارکتینگ نیز می‌توان امکان اسپم شدن ایمیل ارسالی را نام برد.

 

دیجیتال مارکتینگ چیست

 

بازاریابی با موتور های جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو به دو روش بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو (SEO) و تبلیغات کلیکی (SEM) انجام می‌شود. استفاده از این نوع بازاریابی بسیار مهم و ارزشمند است. تا زمانی که موتورهای جستجو مانند گوگل وجود داشته باشند، سئو امر ضروری خواهد بود. بدون شک در سال‌های آینده، گوگل ما را با آپدیت‌ها و الگوریتم‌های جدیدش متعجب خواهد کرد.

 

بازاریابی با موبایل

بازاریابی با موبایل تنها ارسال پیامک های تبلیغاتی نیست. حضور و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، ارائه نسخه های ریسپانسیو از طراحی سایت نیز در بازاریابی با موبایل می‌گنجد. یک لیست از شماره تماس مشتریان را داشته باشید. این لیست می‌تواند ابزاری عالی برای بازاریابی با موبایل باشد. مشتریانتاین را از طریق اس ام اس از آخرین تخفیف‌ها و آفر‌ها آگاه سازید.

 

بازاریابی محتوا

تولید محتوا پایه اصلی و اساسی انواع بازاریابی و یکی از اصول مهم دیجیتال مارکتینگ است. افزایش تعامل، بهبود سئو، و افزایش فروش و سود از فواید بازاریابی محتوا است. از طریق بازاریابی محتوا می توانید به تعداد مشتریان وفادار کسب و کارتان بیفزایید همچنین، بازاریابی محتوا در نهایت باعث افزایش فروش و سود کسب و کار شما می‌شود.

 

مزایای دیجیتال مارکتینگ

هر روز به تعداد کسانی که خریدها و نیازهای خود را در بستر اینترنت برطرف می‌کنند، اضافه می‌گردد. دنیای ما به سمتی در حال حرکت است که استفاده از فضای دیجیتال را جهت برآورده کردن نیازها بیشتر می‌کند. روند رو به رشد فضای دیجیتال به کسب‌وکار نشان می‌دهد که باید به موضوع بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ بیش از گذشته اهمیت دهند. در اینجا به برخی از مهم‌ترین مزایای دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) اشاره می کنیم:

 • دسترسی به مشتریان بیشتر
 • کاهش قیمت محصولات و خدمات
 • کاهش خطاهای انسانی
 • کاهش هزینه‌های بازاریابی
 • حذف محدودیت‌های زمانی

 

معرفی چند کتاب با موضوع دیجیتال مارکتینگ

با توجه به جدید بودن موضوع دیجیتال مارکتینگ به خصوص در ایران، متاسفانه در این حوزه، کتاب‌های فارسی کمی منتشر شده است ولی در زبان انگلیسی، کتاب‌های آموزشی بسیاری با موضوع دیجیتال مارکتینگ پیدا می‌شود. در ادامه چند کتاب معروف و معتبر معرفی می‌گردد؛ قطعا غیر از کتاب‌های زیر، کتا‌ب‌های خوب دیگری در بازار موجود می‌باشد که با کمی جستجو در اینترنت می‌توانید پیدا کنید و از آن‌ها استفاده کنید.

 

“بازاریابی دیجیتال برای آدمک‌ها” در واقع یکی از بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ برای بازاریاب‌های دیجیتال تازه کار است.

 

Digital Marketing for Dummies


 

 

Digital Marketing for Dummies

 کتاب دیوید اسکات با عنوان قوانین جدید بازاریابی و روابط عمومی را می‌توان یک کتاب مرجع کلاسیک در زمینه‌ی بازاریابی دیجیتال دانست.

 

The New Rules of Marketing and PR


 

 

The New Rules of Marketing and PR

 مایکل استلنسر، نویسنده کتاب دیجیتال مارکتینگ Launch، یک روش موفقیت سطح پایین برای داشتن یک تبلیغات مجازی مناسب در جامعه‌ای سطح پایین کشف کرده است!

 

Launch


 

 

Launch

 در این کتاب مارکوس شریدان روی بخش مهمی از دیجیتال مارکتینگ تمرکز می‌کند: بازاریابی اینترنتی بایستی پاسخ به سوالات آنلاین مصرف کنندگان و نیازهای آنان باشد.

 

THEY ASK YOU ANSWER

 

THEY ASK YOU ANSWER

 

هرچند که طراحی و سئو سایت می‌توانند به‌عنوان دو پایه اصلی برای کمک به شما در رسیدن به قله موفقیت تاثیرگذار باشند، اما نباید اهمیتی را که بازاریابی در این فضا دارد نادیده گرفت. فضای اینترنت فضای پررقابتی است. الان دیگر رقبای شما به تجارت‌های مشابهی که درون شهر هستند، محدود نخواهند شد. بلکه شما در این فضا باید به رقابت با تجارت‌های مشابه در سطح کشور و حتی جهان بپردازید. به همین دلیل دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال می‌تواند بال شما برای پرواز در آسمان موفقیت باشد.

دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing در هر کسب و کاری که به صورت آنلاین فعالیت می‌کند، باید انجام شود. برای موفقیت در کسب و کار آنلاین باید راهکار‌هایی که در این مقاله معرفی کردیم را انجام دهید تا تلاش‌هایتان به موفقیت در دنیای بازاریابی آنلاین بینجامد. اصول و تکنیک‌های بیان شده در این صفحه شما را به هدف اصلی در بازاریابی اینترنتی یا همان دیجیتال مارکتینگ می‌رساند. امیدواریم که این مطلب توانسته باشد که درک شما را از دیجیتال مارکتیگ افزایش داده باشد و با استفاده از آنها بتوانید به بهبود و ارتقا کسب و کار خود بپردازید.

 

آژانس حرفه ای دیجیتال مارکتینگ

طراحی سایت ایده پویا

نظرات کاربران

نویسنده : علی
تاریخ : 1401/04/04

به نکات خوبی در مورد دیجیتال مارکتینگ اشاره کرده بودین

avatar
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : 1401/04/13

ممنون از حسن نظر شما

نویسنده : رمضانی
تاریخ : 1401/03/21

سلام میشه لطفا راجب ارور ها توضیح بدید که هر ارور چه خطایی را نشان میدهد ممنون از طراحی سایت ایده پویا

avatar
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : 1401/04/13

هر ارور سایت یکسری خطا رو در بر میگیره. برای بررسی صحیح باید ایتم های مختلفی رو چک کرد

نویسنده : سارا رضاراد
تاریخ : 1400/09/22

سلام وقتتون بخیر. خسته نباشید. شما برای سایت فروش انلاین لباس بازاریابی دیجیتال انجام میدین؟

avatar
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : 1400/11/24

سلام. درصورتیکه سایت فروشگاهی دارید برای خدمات دیجیتال مارکتنیگ و همچنین سئو سایت با بخش فروش و مشاوه تماس بگیرید.

نویسنده : مریم قربانی
تاریخ : 1400/05/03

چطوری میتونیم محتوای خوب بنویسیم و جذب مشتری کنیم ؟

avatar
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : 1400/05/03

نوشتن محتوا اصول خاص و چارچوب مشخصی دارد. قطعا با داشتن محتوای جذاب، مخاطب شما تبدیل به مشتری میشود.

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
بازاریابی اینترنتی بازاریابی محتوا بازاریابی آنلاین بازاریابی در اینستاگرام بازاریابی دیجیتال دیجیتال مارکتینگ
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : اجاره انواع تلویزیون های شهری

تاریخ : 1398-1397

اخبار و مقالات

برگزیده ها
اگر در حوزه سئو و تولید محتوا فعالیت می‌کنید، به احتمال زیاد با گوگل ترندز آشنایی دارید و شاید تنها آن را به عنوان یک وسیله تبلیغاتی می‌شناسید، اما باید بدانید که تبلیغات، بخشی از هدف گوگل ترندز است و اهداف دیگری در بازاریابی را دنبال می‌کند. این ابزار کاربردی گوگل، به ‌عنوان یک منبع Open-Source یا داده‌های باز، مورد استفاده قرار می‌گیرد. گوگل ترندز مزایای زیادی را برای کاربران خود به همراه دارد؛ به خصوص برای افرادی که در زمینه کسب و کارهای آنلاین فعالیت می‌کنند. ...
  امروزه ارزش تبلیغات برای کسب و کارها به حدی بالا رفته که چشم‌پوشی کردن از آن، کاری غیرممکن است. جایگاه بالای تبلیغات یکی از دلایل مهم برای توسعه‌دهندگان وب به حساب می‌آید تا تبلیغات را در پلتفرم‌های مختلف گسترش دهند. یکی از این پلتفرم‌ها که توانسته در حوزه تبلیغات عملکرد خوبی از خود نشان دهد، گوگل ادموب نام دارد. با کمک سرویس Google AdMob توسعه‌دهندگان وب و برنامه‌نویس‌ها می‌توانند فرصت‌های زیادی را برای کسب درآمد داشته باشند. از این رو، ...
  زمانی که شما قصد راه‌اندازی کسب و کار جدیدی را داشته باشید لازم است تا با مفهوم بازاریابی محتوایی آشنا شوید. اهمیت بازاریابی محتوایی یا content marketing به حدی است که تمام کسب و کارها برای موفقیت خود به آن نیاز دارند. برخی از صاحبان مشاغل با این مفهوم آشنا نیستند و یا به آن، به چشم کاری ساده و بی‌اهمیت نگاه می‌کنند. نداشتن محتوای جذاب و مفید در سایت‌های متعلق به کسب و کارهای مختلف می‌تواند تأثیر منفی در جذب مشتریان آن‌ها بگذارد. در صورتی که با مفهوم بازاریابی ...
  همه ما مطالبی را درباره قانون کپی‌رایت شنیده‌ایم، اما جزئیات این قانون و نحوه اعمال آن در زمینه‌های مختلف متفاوت است. این مقاله به توضیح قانون کپی‌رایت در فضای مجازی ‌می‌پردازد و توصیه‌هایی عملی در مورد نحوه محافظت از ‌وب‌سایت و کارهایی که شما باید در فضای مجازی در صورت استفاده از مطالب دارای حق کپی‌رایت بدون اجازه شما باید انجام دهید، ارائه ‌می‌دهیم. در مقایسه با دیگر مطالب در حوزه ‌وب‌سایت و فضای مجازی، پرداختن به موضوع ...
  بازاریابی دیجیتالی و دنیای تجارت اینترنتی، روزبه‌روز ما را بیشتر از قبل شگفت‌زده می‌کند. ترب یکی از این شگفتی‌ها است که در چند سال اخیر، نام آن را زیاد می‌شنویم. یک ایده ساده با زیرساختی بسیار قوی و امن و با کمک به دیده شدن سایر فروشگاه‌ها، امروز به جایگاه بالایی در موتورهای جستجو رسیده است. موفقیت باورنکردنی سایت ترب، تنها به لطف ویژگی‌های منحصربه‌فرد وب‌سایت و تبلیغات خاص آن امکان‌پذیر شده است. در ادامه به‌طور گسترده‌تری ...
  چند سالی هست که با گسترش نفوذ اینترنت، اصطلاح استارتاپ (استارت آپ) سر زبان‌ها افتاده و بسیاری از شرکت‌های جدید با این عنوان شناخته می‌شوند. استارتاپ به شرکت‌های جوانی که حول ساخت و توسعه یک محصول یا خدماتی متمایز و منحصر‌به‌فرد شکل می‌گیرند. استارتاپ‌ها معمولا با شناسایی یک کمبود یا نیاز، ایده محوری خود را مشخص کرده و تلاش می‌کنند محصولی جدید به بازار عرضه کنند. اگر می‌خواهید بیشتر با استارتاپ‌ها و نحوه شکل‌گیری آنها آشنا شوید، ...