1401/08/10

استفاده از وب‌سایت بهترین گزینه برای پیج های فروش اینستاگرامی

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، زندگی همه افراد دچار تغییر و تحول بسیاری شده است. به وجود آمدن شغل‌های جدید را می‌توان یکی از این تغییرات دانست. فروش اینترنتی محصولات مختلف در پلتفرم اینستاگرام، از مشاغل پرطرفدار این روزها محسوب می‌شود. از آنجایی که خرید اینترنتی مزایای زیادی به همراه دارد، مردم استقبال بسیار گرمی از این پیج‌ها کرده‌اند.

با توجه به خطرات و فیلترینگ‌هایی که همواره در کمین اینستاگرام هستند، بهتر است که صاحبان این کسب و کارها یک جایگزین برای صفحه خود داشته باشند. در ادامه این موضوع از شرکت طراحی سایت و آژانس دیجیتال مارکتینگ ایده پویا، به بررسی استفاده از وب‌سایت برای این افراد می‌پردازیم. همراه ما باشید.

جهت مشاهده نمونه پروژه‌های طراحی سایت فروشگاهی کلیک کنید.

 

شرکت طراحی وب سایت

 

فروش اینترنتی با وبسایت یا اینستاگرام؟

فروش اینترنتی محصولات مختلف یکی از مشاغل نسبتا جدید است که درآمد بسیار خوبی برای افراد به دنبال دارد. امروزه اینستاگرام تبدیل به یک بستر مناسب برای رشد این مشاغل شده است که همه می‌توانند به‌ راحتی از آن استفاده کنند.

بسیاری از افراد هنگام شروع فعالیت خود بر سر دوراهی بزرگی قرار می‌گیرند. آن‌ها مردد می‌شوند که فروش خود را از طریق یک وب‌سایت شروع کنند یا اینکه مستقیم به سراغ یک پیج فروش اینستاگرامی بروند؟ این مقایسه شاید کار درستی نباشد، اما اغلب افراد درگیر آن می‌شوند و نمی‌توانند به‌ راحتی تصمیم بگیرند. در این قسمت ما قصد داریم تا با بازگو کردن نکاتی ویژه در این زمینه، تصمیم‌گیری را برای شما آسان‌تر کنیم.

 

فروش اینترنتی در اینستاگرام

اینستاگرام در مدت‌زمانی کوتاه پس از ظهور، تبدیل به یک بستر فوق‌العاده برای فروش و کسب درآمد شد. همه ما به مزایا و نکات مثبت آن تا حدودی واقف هستیم. استفاده رایگان، ارتباط مستقیم و راحت با مشتری، کاربری راحت و ساده و ... از مزایای داشتن پیج فروش در این پلتفرم هستند. در این قسمت ما قصد داریم تا به بررسی معایب وابستگی فروش در این برنامه بپردازیم. بدون شک وقتی شما نسبت به این معایب آگاهی کافی داشته باشید، می‌توانید بهتر و راحت‌تر برای آینده کاری خود تصمیم بگیرید.

 

محدودیت فروش اینترنتی در اینستاگرام 

 

 1. عدم وجود دسته‌بندی برای محصولات

اگر شما قصد فروش محصولات متنوع در زمینه‌های مختلف را دارید، در اینستاگرام با مشکل جدی دسته‌بندی روبه‌رو می‌شوید. در این پلتفرم امکان ایجاد دسته‌بندی برای محصولات مختلف وجود ندارد. این موضوع می‌تواند به صورت مستقیم بر روی فروش شما تأثیر بگذارد؛ چراکه کاربر را مجبور می‌کند که تمام محصولات را زیر و رو کند تا بتواند گزینه مورد نظر خود را بیابد. این وضعیت اصلا دلخواه کاربر نبوده و ممکن است او را از خرید منصرف کند.

 1. وجود نداشتن امکان جست‌وجو

ممکن است شما صدها پست از محصولات خود در صفحه اینستاگرامتان منتشر کرده باشید؛ در این صورت پیدا کردن پست‌های قدیمی بسیار دشوار می‌شود. چراکه هیچ گزینه‌ای برای جست‌وجو در این برنامه وجود ندارد.

 1. امکان به‌روزرسانی وجود ندارد

در شرایط بازار کنونی قیمت محصولات همواره در حال تغییر است؛ از طرف دیگر ممکن است موجودی آن‌ها نیز دچار تغییر شود. تغییر دادن اطلاعات قیمت و موجودی محصولات در اینستاگرام کار دشواری بوده و وقت زیادی از شما می‌گیرد؛ به‌خصوص در شرایطی که کار شما گسترش پیدا کرده باشد. زمانی که تعداد پست‌های شما زیاد باشند، به سختی می‌توانید هر روز همه آن‌ها را به‌روزرسانی کنید.

 1. عدم امکان پرداخت آنلاین

در فروش‌های اینستاگرامی، امکان پرداخت آنلاین و اتصال به درگاه پرداخت وجود ندارد. در این شرایط نحوه پرداخت فقط به ‌صورت انتقال وجه امکان‌پذیر است. پس شما باید برای تمام مشتریان خود به‌ صورت تک‌به‌تک شماره کارت ارسال کرده و سپس منتظر فیش واریزی آن‌ها باشید تا در نهایت بتوانید سفارش را برایشان ثبت کنید. این کار بسیار زمان‌بر و طاقت فرسا است؛ به‌خصوص زمانی که فروش شما گسترش پیدا کرده باشد.

 1. خطر فیلترینگ و بلاک شدن

اینستاگرام نیز مانند سایر شبکه‌های اجتماعی همواره در خطر فیلترینگ است. همین موضوع باعث می‌شود تا امنیت شغلی شما به خطر افتاده و نتوانید با اطمینان‌خاطر کامل، به فعالیت خود ادامه دهید. بنابراین، شما نباید همه کسب و کارتان را بر مبنای این شبکه اجتماعی قرار دهید. از طرف دیگر، در برخی مواقع دیده شده که اینستاگرام بدون دلیل قبلی و اعلام کردن از قبل، برخی از پیج‌ها را حذف و از دسترس خارج کرده است. پس شما باید تدابیر لازم را برای مواجه شدن با چنین شرایطی از پیش اندیشیده باشید.

 1. سختی در جلب اعتماد مشتریان

راه‌اندازی یک پیج اینستاگرامی و شروع فروش آنلاین، کار نسبتا ساده‌ای است که هرکسی می‌تواند انجام دهد. همین امر باعث شده که مشتریان به ‌سختی بتوانند به پیج‌های مختلف اعتماد کرده و از آن‌ها خرید کنند.

ارائه راهکار

 همان‌طور که اشاره کردیم، متأسفانه با شرایط حاکم، احتمال به خطر افتادن پیج‌های فروش اینستاگرامی و از دست رفتن آن‌ها همواره برای افراد وجود دارد. پس شما باید به دنبال یک راهکار باشید تا در این شرایط دچار مشکل نشده و مجبور نشوید که از صفر شروع کنید. اکثر دیجیتال مارکترها و فعالان در این حوزه، توصیه می‌کنند که در راستای پیج فروش اینستاگرامی خود، در وب‌سایت فروشتان نیز فعالیت کنید.

پیش بردن هم‌زمان وب‌سایت و پیج اینستاگرام شاید سخت به نظر برسد، اما بدون شک بسیار ایمن‌تر است و در شرایط بحرانی مانند فیلترینگ اینستاگرام، به شما کمک فراوانی می‌کند. این اقدام هوشمندانه باعث می‌شود تا شما مخاطبان و مشتریان همیشگی‌تان را از دست ندهید و در هر شرایطی، درآمد خاص خود را داشته باشید.

 

مزایای استفاده از وب‌سایت برای پیج‌های فروشگاهی

 

استفاده از سایت برای پیج فروشگاهی

 

شاید با توضیحات داده‌شده در این زمینه، باز هم برای استفاده از وب‌سایت فروش قانع نشده باشید و به نظرتان کماکان اینستاگرام بستر مناسب‌تری برای فروش باشد. در این قسمت با چند نمونه از مزایایی که سایت فروش برای شما به دنبال دارد، آشنا می‌شویم.

 • عدم بلاک شدن و یا فیلترینگ
 • امکان جابه‌جایی آسان پول
 • ریسک‌پذیری بالا
 • عدم محدودیت در بازدید صفحات
 • عدم محدودیت به قوانین و الگوریتم‌های اینستاگرام
 • جلب اعتماد هرچه بیشتر مشتری
 • کسب اعتبار بیشتر در زمینه فروش
 • امکان دسته‌بندی محصولات فروش
 • امکان جست‌وجو در بین محصولات
 • به‌روزرسانی قیمت و موجودی محصولات به ‌سادگی

تمام مواردی که در قسمت قبلی به ‌عنوان معایب اینستاگرام شمرده شدند، در این قسمت تحت عنوان مزایای وب‌سایت فروش به شمار آمدند. در چنین حالتی شما می‌توانید کمبودهای اینستاگرام را از طریق یک وب‌سایت فروشگاهی جبران کرده و فعالیت خود را در حوزه فروش، گسترش دهید.

در کنار موارد نام‌برده، شما با داشتن وب‌سایت فروشگاه خود و فعالیت در آن، توسط گوگل نیز دیده می‌شوید و با کمی تلاش بیشتر و بهینه‌سازی سایت، می‌توانید در رتبه‌بندی این موتور جست‌وجو، به یک جایگاه ویژه برسید. در اینستاگرام مخاطبان شما محدود به فالوورهایتان می‌شوند؛ اما زمانی که فعالیتتان را در گوگل گسترش دهید، در سطح جهانی دیده می‌شوید و می‌توانید به نتایج به مراتب بهتری دست پیدا کنید.

 

جمع‌بندی

همان‌طور که گفتیم یکی از مشاغل جدیدی که پیشرفت تکنولوژی به ارمغان آورده، فروش اینترنتی است. مقایسه فروش اینترنتی در اینستاگرام و وب‌سایت کار چندان درستی نیست؛ چراکه زیرساخت‌های این دو پلتفرم با یکدیگر متفاوت هستند. به عبارتی می‌توان این دو بستر را مکمل یکدیگر دانست که می‌توانند محدودیت‌های یکدیگر را جبران کنند. در شرایط کنونی و خطر فیلترینگ دائمی اینستاگرام، طراحی سایت و فعالیت در وب‌سایت فروشگاه برای به فروش رساندن محصولات، بهترین گزینه محسوب می‌شود. در این زمینه نباید از بهینه‌سازی و سئو سایت و تأثیر آن بر میزان فروش غافل شوید.

 

 تلفن شرکت طراحی سایت ایده پویا

 

نظرات کاربران

نویسنده : زده سعادتی
تاریخ : 1401/09/01

با سلام لطفا بفرمایید که چگونه اعتماد مشتری را جلب کنیم ؟

avatar
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : 1401/09/01

سوال شما خیلی جامع هست و در حد یکی دو خط قابل پاسخ نیست. درصورت نیاز به مشاوره تماس بگیرید.

نویسنده : ساناز محمدی
تاریخ : 1401/08/29

فروش اینترنتی با وبسایت یا اینستاگرام؟ البته که در این وضعیت فیلترینگ فکر کنم گوگل بهترین روش باشد

avatar
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : 1401/08/29

همواره فروش از طریق وب سایت و اینستاگرام مکمل همدیگه بودند. در حال حاضر بهتر است روی فروش وب سایت تمرکز کرد.

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
فروشگاه اینترنتی فروش اینترنتی یا اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت فروشگاه آنلاین بازاریابی اینستاگرام
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

اخبار و مقالات

برگزیده ها
یکی از راه‌های پیشرفت در مشاغل مختلف راه‌یابی به بازار تبلیغات و فروش آنلاین از طریق طراحی سایت است. وجود خودروهای متنوع در کشور ما که هر ساله بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود، نیاز به فروشگاه‌های لوازم و قطعات یدکی خودرو را روز به روز بیشتر می‌کند. از طرفی برای موفقیت در این بازار گسترده لازم است تا اقداماتی تأثیرگذار صورت بگیرد که یکی از مؤثرترین آن‌ها طراحی سایت به شیوه‌ای اصولی و صحیح است. برای طراحی سایت لوازم و قطعات یدکی خودرو باید نکاتی را در نظر ...
امروزه فروشگاه‌های اینترنتی بسیار زیادی در اینستاگرام مشغول به کار هستند. همچنین بسیاری از افراد، علاوه بر فعالیت در پیج اینستاگرام، از طریق وب‌سایت خود نیز برای فروش اینترنتی محصولات و خدمات اقدام می‌کنند. از طرفی، اغلب افراد نیز به خریدهای اینترنتی روی آورده‌اند و همین امر باعث شده است که بازار کار این فروشگاه‌ها رونق بسیار زیادی پیدا کند. چنانچه شما نیز سابقه خرید از این آنلاین شاپ‌ها را داشته باشید، قطعا از پروسه پرداخت که شامل انتقال وجه، ارسال رسید پرداخت و سپس ...
  سایت فروشگاهی دیجی کالا DigiKala بزرگ‌ترین سایت فعال در زمینه تجارت الکترونیک در کشور است که در طول روز بیش از دو میلیون کاربر از آن بازدید می‌کنند. قطعا رسیدن به این آمار شگفت‌انگیز، رمز و رازهای زیادی را در پشت خود پنهان کرده است. اینکه چه شد که دیجی کالا به اینجا رسید و اصلا دیجی کالا چه قابلیت‌هایی دارد که بقیه فروشگاه‌های اینترنتی ندارند، احتمالا از سوالاتی است که برای شما هم پیش آمده است. در این مطلب از شرکت طراحی وب و آژانس دیجیتال مارکتینگ ایده پویا، ...
  بازاریابی دیجیتالی و دنیای تجارت اینترنتی، روزبه‌روز ما را بیشتر از قبل شگفت‌زده می‌کند. ترب یکی از این شگفتی‌ها است که در چند سال اخیر، نام آن را زیاد می‌شنویم. یک ایده ساده با زیرساختی بسیار قوی و امن و با کمک به دیده شدن سایر فروشگاه‌ها، امروز به جایگاه بالایی در موتورهای جستجو رسیده است. موفقیت باورنکردنی سایت ترب، تنها به لطف ویژگی‌های منحصربه‌فرد وب‌سایت و تبلیغات خاص آن امکان‌پذیر شده است. در ادامه به‌طور گسترده‌تری ...
فروش اینترنتی وبسایت یا اینستاگرام؟ کدام بهتر است؟ با اضافه شدن اینترنت به زندگی و آگاهی مردم نسبت به مزایای بی‌شمار اینترنت در صرفه و جویی در وقت و هزینه‌های آن‌ها تقریباً همه‌چیز به شکل آنلاین درآمد. در سال‌های اخیر با افزایش استقبال مردم از فضای مجازی و افزایش تعداد وبسایت‌ها و گسترش کسب‌وکارهای اینترنتی، بسیاری از صاحبان مشاغل برای فروش محصولات و ارائه خدمات خود به فکر راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی در قالب وبسایت‌ها شدند. کم‌کم با ورود شبکه‌های ...
   امروزه تجارت الکترونیک توسعه زیادی یافته است. در این میان فروشگاه‌های اینترنتی مورد استقبال گسترده قرارگرفته‌اند. در سال اخیر به علت گسترش بیماری کرونا روند خرید آنلاین شتاب بیشتری گرفته است. اگر شما هم به دنبال افزایش میزان فروش و گسترش کسب و کار خود در بستر آنلاین هستید، باید در طراحی سایت بیشترین حساسیت ممکن را به خرج دهید؛ زیرا میزان سود شما به جذابیت سایت شما برای بازدیدکنندگان، فراهم آوردن خرید آسان و جلب اطمینان مشتریان بستگی دارد. طراحی سایت پاسخگو یک رویکرد توسعه ...