1399/12/03

10 نکته در طراحی سایت از دید گوگل در 2021

 

روند طراحی، اغلب تحت تأثیر تغییرات فرهنگی است که در سراسر جهان اتفاق می‌افتد. امسال تغییرات چشمگیری را در حوزه طراحی دیجیتال تجربه کردیم. شیوع ویروس کرونا موجب کاهش حجم خریدها و انجام امور به‌صورت حضوری شد. به‌ این‌ ترتیب، کرونا همواره ما را وادار می‌کند بیشتر در دنیای مجازی فروبرویم و شیوه زندگی‌مان را با سرعت زیادی تغییر می‌دهد.

این مسئله طراحان را به این فکر انداخته است تا تجربیات زندگی واقعی را دوباره بررسی کرده و آن‌ها را به‌صورت دیجیتالی و مجازی در دسترس کاربران قرار دهند. به‌این‌ترتیب، افرادی که شرکت طراحی وب سایت را انجام می دهند، به‌جای اشتیاق به خیال‌پردازی در طراحی‌ها، به دنبال جایگاه والاتری از واقع‌گرایی هستند.

در این مطلب 10 نکته و روند در باب موضوع طراحی وب 2021 را به همراه شما بررسی می‌کنیم که روح دنیای دیجیتال را به‌سوی واقعیت سوق می‌دهد. ایده پویا ازجمله بزرگ‌ترین و باتجربه‌ترین شرکت‌های طراحی وب‌سایت است که با به‌روزترین دانش و ایده‌های دنیای دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت، سئو سایت، بهترین طراحی سایت مطابق با ترندهای 2021 را مختص به کسب‌وکار شما طراحی می‌کند.

طراحی سایت جذاب10 روند طراحی وب که در سال 2021 رشدی عظیم دارد

 1. انیمیشن parallax

انیمیشن parallax یک‌روند بسیار جالب است که در طراحی سایت استفاده می‌شود و از میکرو انتراکشن‌ها تا پارتیکل بک‌گراندها، سال‌به‌سال شاهد افزایش محبوبیت روند وب انیمیشن‌ها هستیم. نکته مهم طراحی سایت 2021 در این زمینه، پیچیده‌تر شدن انیمیشن وب‌ها با تفکیک عناصر صفحه به شکل پس‌زمینه و بک‌گراند است که یک اثر parallax ایجاد می‌کند. parallax درواقع یک توهم نوری است و هنگامی اتفاق می‌افتد که اجسام نزدیک به بیننده سریع‌تر از اجسام دور حرکت می‌کنند. این مسئله را در زندگی روزمره مشاهده می‌کنیم که از مثال‌های واضح آن می‌توان به مشاهده مناظر در هنگام رانندگی اشاره کرد. تأثیر parallax در صفحات وب به‌صورت ایجاد بخش‌های واقعی و فراواقعی است.

parallax با استفاده از جداسازی پس‌زمینه و بک‌گراند در تصویر عمق ایجاد می‌کند ، موجب غوطه‌ور شدن بیننده در تصویر می‌شود و صفحه کامپیوتر را به چیزی حتی نزدیک‌تر از صحنه تئاتر تبدیل می‌کند. همان‌طور که کاربران در وب‌سایت به‌پیش می‌روند، انگار که در جادوی متقاعدکننده آن فرورفته‌اند. این دقیقاً همان جادویی است که از دیجیتال مارکتینگ انتظار می‌رود.

 

صفحه اینستاگرام ایده پویا

 

 1. دارک موود (Dark Mood)

برای مدت طوانی در طراحی وب، پس‌زمینه سفید، به عنوان راه ایجاد فضای خالی در یک وب‌سایت یا برنامه در نظر گرفته می‌شد. درحالی‌که برخی از طراحان از سال پیش، مضامین و عناصر تیره‌تری را استفاده کردند. دارک موود (Dark Mood) ازجمله روندهای طراحی بود که برای افزایش عمر باتری و بهبود دید افراد، به طراحی‌ها اضافه شد و این صنعت را در سال 2020 تسخیر کرد. انتظار می‌رود بخشی از طراحی‌ها تا سال 2021 به این روند ادامه دهند.

 1. نئومورفیسم (Neumorphism)

نئومورفیسم از سال گذشته جذابیت خارق‌العاده‌ای پیداکرده است و در سال 2021 قرار است ما را وارد عصر متناقض رئالیسم-مینیمالیستی کند. این سبک، جانشین اسکئومورفیسم (skeuomorphism) است. اسکئومورفیسم یک‌روند طراحی است که تا حد زیادی با طراحی تخت (Flat Design)، که آیکون‌ها و رنگ‌ها را ساده‌تر، قابل‌شناسایی‌تر و یکنواخت‌تر می‌کرد، جایگزین شد.

 

طراحی سایت جدید

 

نئومورفیسم ادغام هردو روند را نشان می‌دهد. این سبک با استفاده از سایه‌ها و افکت‌ها، اثری شبیه به برجستگی و یا برچسب زدن ایجاد می‌کند. نکته جالب اینجاست که نئومورفیسم به طراحان این امکان را می‌دهد تا تجربه‌های لمس کردنی را که در دوره طراحی تخت ازدست‌رفته بود، بازیابی کنند و به‌نوبه خود، ارتباط کاربر با طرحی که با آن تعامل دارد را افزایش می‌دهد. حال انتظار می‌رود این سبک رئالیسم تلطیف شده را بر روی دکمه‌ها، سرچ بارها و تکست باکس‌ها (Text Box) در تمام طرح‌های دیجیتالی سال 2021 مشاهده کنیم.

 1. کولاژ

کولاژ یا هنر اختلاط رنگ‌ها یکی از بزرگ‌ترین روندهایی است که امسال، طراحی گرافیکی و رسانه‌های اجتماعی را به خود اختصاص داده و به‌سرعت در دنیای طراحی وب جذاب شده است. سبک ترکیبی رسانه به دلیل هنرمندان دیجیتال و تأثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی، دوباره موردتوجه قرار گرفته است و توسط بسیاری از برندها و طراحان وب استفاده می‌شود. اکنون‌که این هنر به حوزه دیجیتال منتقل‌شده است، روند کولاژ به رسانه‌های ترکیبی مانند کولاژ متحرک، فونت‌های تزئینی بزرگ، بافت‌های هنری مانند ضربه‌های قلم‌مو تبدیل‌شده است که نتایج فوق‌العاده منحصربه‌فردی را ایجاد می‌کند.

در سال 2021 مفهوم و روند کولاژ رشد می‌یابد. این اتفاق به دلیل استفاده هرچه بیشتر از طراحی با قلم‌های دیجیتال است. به دلیل استفاده از این قلم‌موهای دیجیتال در طراحی و تلاش در تقلید حالت سنتی مانند آبرنگ، رنگ‌روغن و گواش، مرزهای هنر دیجیتال دوباره تعریف می‌شوند.

 1. ترکیبات هنری انتزاعی

اشکال انتزاعی، به‌ویژه آن‌هایی که از اشکال هندسی اولیه مانند دایره‌ها و مربع‌ها تشکیل‌شده‌اند، می‌توانند به‌صورت ساده، مینیمالیستی و محدودکننده دربیایند. در سال 2021 از عناصر هنر انتزاعی به‌عنوان جایگزینی برای عکاسی در طراحی وب استارتاپ‌ها، محصولات فنی و اپلیکیشن‌ها استفاده خواهد شد.

 

طراحی سایت هنری

 

در بیشتر موارد، این چیدمان‌های هنری انتزاعی، جای عکاسی و تصاویر مدل زنده را می‌گیرند. درحالی‌که آن‌ها می‌توانند تصاویر افراد را شامل شوند، اما بدون آن‌ها احساسات را برانگیخته‌اند. ترکیبات آن‌ها، از نوع Pollock-esque با احساس انرژی زیاد و رنگ‌های زنده، بسیار گرم و جذاب هستند. نتیجه کار، صفحات وبی هستند که حتی در غیاب چهره‌های آشنای انسانی نیز همچنان احساس رسا، پرمعنا و زنده‌بودن را دارند.

 1. رنگ‌های آرامش‌بخش

با توجه به ماهیت دیجیتالی شدن بازار کار در این روزها، اغلب مردم مدت‌زمان بیشتری را صرف رایانه و گوشی می‌کنند. به همین دلیل، عجیب نیست که کاربران پس از مدت طولانی خیره شدن به صفحه گوشی و مانیتور، چشم انسان خسته شود. طراحان وب این موضوع را با طرح‌های رنگی که تمرکز آن‌ها بر روی راحت‌تر بودن چشم است، در نظر گرفته‌اند. در سال 2021 برای جلوگیری از حواس‌پرتی و راحت‌تر کردن تعاملات، طراحی وب به «یک کار در یک‌زمان» بازخواهد گشت.

در سال 2021 طراحان وب، خارج از دو حد تیره و روشن فکر خواهند کرد. آن‌ها در پالت‌های رنگی نرم، مانند سبز زنده، آبی پاستیلی، صورتی روشن و قهوه‌ای گرم، در حال یافتن یک سطح متوسط هستند. این‌ها علاوه بر اینکه نسبت به رنگ‌های کاملاً سیاه یا کاملاً سفید احساس ناخوشایندی کمتری ایجاد می‌کنند، به‌طور طبیعی باعث آرامش نیز می‌شوند. این روند به‌طورکلی نشانه امیدوارکننده‌ای است و می‌تواند حاکی از آن باشد که طراحان وب آینده بیش از نوآوری چشمگیر، به فکر دسترسی و راحتی هستند.

 1. تحولات پیمایشی

وقتی کاربران در اینترنت پیمایش می‌کنند، کارهایی بیشتر از مرور صفحه انجام می‌دهند، آن‌ها در حال ایجاد تعامل هستند. اقدام فیزیکی که آن‌ها در زندگی واقعی انجام می‌دهند (با انگشتان خود بر روی موس یا صفحه گوشی کلیک و تپ می‌کنند)، باعث ایجاد واکنش روی صفحه می‌شود. تعامل نوعی مشارکت است و هنگامی‌که کاربران درگیر اتفاق در حال وقوع می‌شوند، احتمال علاقه و تعامل آن‌ها نیز بیشتر می‌شود.

پیمایش یکی از ظریف‌ترین اشکال تعامل است و به همین ترتیب، طراحان وب 2021 در حال افزایش بازخورد دیداری کاربران هنگام پیمایش هستند. این می‌تواند از تغییرات کامل رنگ‌بندی تا تغییرات متحرک پیچیده در طرح باشد. درمجموع، طراحان وب وقت می‌گذارند تا با هر بار اسکرول به سمت پایین صفحه، به کاربر حس ورود به یک صفحه جدید و گاهی حتی یک وب‌سایت جدید را القا کنند.

 1. تفسیر دیجیتالی محصولات فیزیکی

محصولات اغلب در قلب وب‌سایت قرار دارند. این درحالی‌ است که صفحات وب‌ها در 2021، قلبشان را در کف دست خود قرار داده‌اند و احساسشان را به‌طور کامل و به‌خوبی به مخاطب نشان می‌دهند. به‌طور خاص، محصولات از طریق تفسیرهای خلاقانه و دیجیتال، عناصر طراحی یک حس واقعی را القا می‌کنند. این ممکن است به شکل یک لکه رنگی در میان یک صفحه باشد؛ مانند لاک ناخن. با تبدیل‌شدن وب‌سایت‌ها به بخشی فزاینده از زندگی روزمره، روند تلفیق دنیای واقعی و دیجیتال حس می‌شود.

 

طراحی سایت فروشگاهی

 

 1. پرسشنامه‌های فریبنده

شاید مهم‌ترین زمان پیمایش کاربر در سایت، همان لحظه ورود وی به صفحه لندینگ باشد. در این زمان است که هیچ‌کس نمی‌داند چه اتفاقی می‌افتد و کاملاً به تجربیات و علاقه کاربر مرتبط است. امروزه به‌جای اینکه کاربر توصیفات محصول را بخواند و به‌تنهایی تصمیم بگیرد، بیشتر برندها در حال پرورش تجربه تعاملی با استفاده از پرسشنامه‌ها هستند. این پرسشنامه‌ها حاوی سؤالات چندگزینه‌ای هستند که بیشتر بر علایق بازدیدکنندگان صفحه لندینگ تمرکز دارند؛ تا به‌طور نامحسوسی محصولاتی مطابق با معیار آن‌ها تهیه کنند.

طراحی وب سایت

استفاده از این پرسشنامه‌ها همچنین باعث تعامل بیشتر کاربران نیز می‌شود. این نوع پرسشنامه‌ها حتی قبل از خرید، به کاربران این حس را می‌دهد که در حال حاضر بخشی از خدمات هستند. با توجه به مزیت‌ها، انتظار می‌رود که این پرسشنامه‌ها در سال 2021 به ویژگی استاندارد طراحی وب تبدیل شوند.

 1. رنگ‌های سه‌بعدی

امسال به نظر می‌رسد انتقال رنگ‌ها از همیشه زنده‌تر خواهد بود. برای مثال، در سیستم‌عامل OS Big Sur اپل انتظار می‌رود رنگ‌هایی اشباع‌شده و سه‌بعدی داشته باشند؛ تقریباً مانند میوه‌ای که می‌توانید از صفحه مانیتور آن را بیرون بکشید. این روند از طریق سایه انداختن ظریف ایجاد می‌شود که به آیکون‌های مسطح گذشته، احساس باورپذیری و واقعی بودن می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود این روند طراحی، بیشتر در آیکون برنامه‌ها نمایش داده شود.

 

طراحی وبسایت

 

درمجموع، این روند نشان می‌دهد که رنگ‌های طراحی وب در سال 2021 مشتاق هستند تا قلمرو بزرگ‌تری از واقع‌گرایی را از آن خود کنند. همچنین در همین سال، طراحی سه‌بعدی و سایه‌ها نیز افزایش می‌یابند.

 

همان‌طور که بیان کردیم، روند برتر طراحی وب سایت 2021، شباهت کمتری به یک فیلم علمی تخیلی دارد و بیشتر شبیه به یک طراحی واقعی است که در زندگی روزمره با آن روبرو هستیم. این نشان می‌دهد که وب‌سایت‌ها به‌طور فزاینده‌ای، به‌عنوان بخشی از زندگی رایج و روتین ما شناخته می‌شوند.

طراحی حرفه‌ ای سایت ایده پویا از باتجربه‌ترین و بزرگ‌ترین‌های شرکت‌های طراحی وب‌سایت در ایران است که با پیشینه‌ی قوی و آینده‌ای روشن در عملکرد و طراحی‌های خود، قادر به ساختن آینده‌ای عالی برای هر نوع وب‌سایتی است. بهترین و مدرن‌ترین ایده‌های طراحی وب‌سایت را می‌توانید از ایده پویا بخواهید و دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت خود را از این طریق متحول کنید.

 

شرکت طراحی سایت

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
طراحی سایت طراحی سایت حرفه ای طراحی حرفه‌ ای سایت شرکت طراحی سایت گرافیک سایت گوگل ترندز گوگل سرچ کنسول
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : اصلاح سبک زندگی

تاریخ : 1397

اخبار و مقالات

برگزیده ها
  شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوایی معمولا افزایش رتبه بندی سایت در گوگل را یکی از اصلی‌ترین مزایای تولید محتوا معرفی می‌کنند. اما کمتر پیش می‌آید زمان دقیقی برای رسیدن به 10 رتبه اول موتورهای جستجو ارائه بدهند. خوشبختانه اطلاعات زیادی در مورد نحوه عملکرد گوگل و موتورهای جستجو در دسترس است که برای تخمین مدت زمان بهبود رتبه‌بندی و رسیدن به رتبه‌های بالاتر کارایی دارند. در ادامه این مطلب از شرکت دیجیتال مارکتینگ ایده پویا مدت زمان مورد نیاز ...
  با افزایش نفوذ اینترنت در جامعه اهمیت داشتن سایت برای کسب‌وکارها بیشتر از قبل شده و نداشتن آن به معنای از دست دادن بخش مهمی از مشتریان بالقوه است. مشتری‌های امروزی قبل از هر معامله‌ای برای یک بار هم که شده نام کسب‌وکار را جستجو کرده و با مراجعه به سایت، اعتبار و سطح حرفه‌ای بودن آنها را ارزیابی می‌کنند. اما این موضوع باعث نمی‌شود هر سایتی بتواند مشتری جذب کند و بسیاری از سایت‌های غیر حرفه‌ای با طراحی کپی و غلط وجود دارند که مشتری سعی می‌کند ...
  یکی از مدل‌های درآمدی آنلاین که هر سال بازار آن داغ‌تر می‌شود ایجاد سایت فروشگاهی و تاسیس فروشگاه‌های اینترنتی است. خرید اینترنتی در دوران همه‌گیری کرونا افزایش قابل توجهی داشته است. این موضوع باعث شده حتی کسب‌وکارهای سنتی هم که تا پیش از این نیازی به استفاده از دیجیتال مارکتینگ نمی‌دیدند، حالا به‌دنبال راه‌اندازی فروشگاه آنلاین باشند. همان‌طور که در ادامه این مطلب از ایده پویا  که به صفر تا صد سئو فروشگاهی اختصاص دارد می‌بینیم، ...
انتخاب شرکت طراحی سایت حرفه ای فرقی نمی‌کند خدمات خود را به‌صورت آنلاین ارائه بدهید یا هنوز از روش‌های سنتی‌ و حضوری استفاده کنید، وبسایت شما مانند کارت شناسایی، هویت کسب‌وکار یا برند شما را نشان می‌دهد. حالا دیگر مشتری‌ها قبل از هر خریدی حداقل یک بار نام ارائه‌دهنده محصول یا خدمات را در گوگل جستجو می‌کنند. نداشتن وبسایت، یا داشتن یک وبسایت با قالب قدیمی این پیام را به آنها می‌دهد که شرکت مورد نظر حرفه‌ای و به‌‌روز نیست. برای پیشگیری ...
  مدتی پیش، گوگل با اعلام یک فاکتور جدید رتبه‌بندی برای سال 2021 سروصدای زیادی ایجاد کرد. تجربه کاربری یا UX که همیشه بخش اساسی در ساخت یک سایت بوده است، اکنون نقش پررنگ‌تری در کمک به ایجاد یک سایت عالی برای مشتریان شما خواهد داشت. تمام این‌ها با معیارهای جدیدی که Google Core Web Vitals در مرکز آن‌ها قرار می‌گیرد ارائه می‌شوند. درواقع Core Web Vitals راهی برای سنجش تجربه کاربری یک صفحه است که سه پارامتر اصلی LCP، FID و CLS برای آن در نظر گرفته می‌شوند. تحقیقات ...
  داشتن یک وب‌ سایت اختصاصی برای پیشرفت کسب‌وکار شما بسیار مهم است. وب‌ سایت درواقع مجموعه‌ای از صفحات وب ایجادشده از طریق اینترنت است که برای نشان دادن پیشنهاد‌ها، خدمات یا محصولات یک کسب‌وکار یا شخص استفاده می‌شود. امروزه همه‌چیز در فضای الکترونیکی و دیجیتال در دسترس همگان قرارگرفته است و مردم از اینترنت برای اهداف مختلفی مانند خرید، معاملات مالی، حل مشکلات شخصی و همچنین نیازهای تجاری خود استفاده می‌کنند. وب‌ سایت‌ها اساساً به دو ...