1399/09/12

چگونه مخاطبان هدف را پیدا کنیم؟

 

شناخت مخاطبان هدف یکی از اصلی‌ترین چالش‌هایی است که با کمی دقت و تصمیم‌ گیری درست می‌توان به راحتی آن را پشت سر گذاشت. در واقع در ابتدای مسیر شروع هر کسب و کاری شما باید بدانید که انتهای مسیرتان قرار است به کدام سمت برسد. این موضوع به این معنا است که یکی از رموز موفقیت در کسب و کار شناخت دقیق هدفی است که در هر مرحله از پیشرفت خود می‌خواهید به آن برسید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا مسیر درست را برای رسیدن به این هدف انتخاب کنید. درست مانند یک فرد حرفه‌ای باید هدفتان را در نقطه مرکزی قرار دهید تا بتوانید به درستی به سمت آن نشانه‌گیری کنید.

وقتی از دید تجاری به این فلسفه نگاه کنید، هدف شما در واقع جلب‌توجه و رضایت مخاطبان هدف یا برندتان است. شناختن افرادی که شما قصد دارید با محصول خود به آن‌ها خدمت‌رسانی کنید، می‌تواند یک کمک بزرگ در راستای رشد برند تجاری شما باشد. اگر برند یا محصول تجاری شما در اختیار مخاطب درست قرار نگیرد، بنابراین دیگر امیدی به موفقیت کسب و کار شما نخواهد بود.

 مخاطب هدف

 

شاید در ابتدای کار به نظر برسد که پیدا کردن مخاطبان هدف کار بسیار دشواری است و حتی در نیمه‌های مسیر ممکن است که متوجه شوید، مخاطب خود را اشتباه تشخیص داده‌اید. اما نیازی به نگرانی نیست. این مشکلی است که حتی ممکن است کارآفرینان بزرگ را هم درگیر کند.

حتی اگر از شروع کسب و کارتان سال‌ها گذشته باشد، پیدا کردن مخاطب هدف برایتان چندان کار آسانی نخواهد بود. زیرا نقطه مرکزی هدف شما یک هدف ثابت نیست و در طول زمان تغییر کرده و جابه‌جا می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید که این هدف متحرک را درست نشانه بروید، باید مسیر درستی را برای این کار انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم گام‌های مهمی که باید برای یافتن مخاطب هدف بردارید را با شما مرور کنیم.

 


 

آژانس دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت ایده پویا می تواند در ایجاد یک استراتژی بازاریابی متناسب با اهداف شما کمک کند، اما ما همچنین یک چک لیست استراتژی محتوا را برای کمک به شما در شروع کار تهیه کرده ایم.

 

شرکت معتبر در بازاریابی دیجیتالی

 


 

مخاطبان هدف چه کسانی هستند؟

پیش از اینکه بخواهید فرایند یافتن مخاطبان هدف را آغاز کنید، باید بدانید که منظور از عبارت مخاطبان هدف چیست. مخاطبان هدف گروهی از مشتریان هستند که به دلیل ویژگی‌های مشترکی که با هم دارند در یک گروه قرار گرفته و از یک خدمت مشابه استفاده می‌کنند. مخاطبان هدف درواقع ستون اصلی نگه‌دارنده یک کسب و کار هستند که به طور مستقیم بر روی تصمیمات مهمی که کارفرما و کارآفرین برای توسعه کسب و کار خود می‌گیرد، تاثیر می‌گذارند. به عنوان مثال تعیین می‌کنند که هزینه تبلیغات باید در کجا خرج شود، یا راه‌های جذب مشتریان چیست و یا حتی می‌توانند در تصمیم‌گیری برای ساخت محصولات بعدی نیز دخیل شوند.

مخاطبان هدف برای تعریف شخصیت خریداران یا طرفداران یک کسب و کار استفاده می‌شوند. منظور از شخصیت خریداران یا طرفداران یک کسب و کار مشتریانی هستند که از نظر صاحبان کسب و کار محصول برای آن‌ها ساخته شده و تمامی استراتژی‌ها بر پایه جلب رضایت آن‌ها بنا شده است. این دسته از مخاطبان هدف از دید کارآفرینان، مشتریان ایده آل نامیده می‌شوند. بسته به نوع محصولی که ارائه می‌دهید، ویژگی‌های متفاوتی می‌توانند گروه مخاطبان هدف شما را تعیین کنند. به عنوان مثال ممکن است شما محصول را برای یک محدوده سنی خاص ارائه بدهید. به جز این جنسیت، موقعیت مکانی، شغل و حرفه و میزان درآمد می‌توانند مرزهایی برای مخاطبان شما تعیین کنند.

درباره باشگاه مشتریان بیشتر بخوانید.

 انواع مخاطبان هدف

 

انواع مخاطبان هدف

همان‌طور که گفتیم معیارهای زیادی وجود دارد که می‌توانند برای انتخاب درست مخاطبان هدف به شما کمک کنند. وقتی درباره انواع مخاطبان هدف حرف می‌زنیم در واقع منظورمان راه‌های بیشتری است که با استفاده از آن شما می‌توانید جامعه‌ای که محصولتان را برای آن‌ها ارائه می‌دهید، محدود کنید. شما می‌توانید مخاطبان هدف خود را در گروه‌های مختلفی طبقه‌بندی کنید که یک نمونه از این طبقه‌بندی‌ها در زیر آورده شده است.

 

مخاطبان هدف با قصد خرید

گروهی از افراد هستند که پیش از انجام خرید و پرداخت هزینه برای یک محصول خاص، تحقیقات گسترده‌ای پیرامون ویژگی‌های آن محصول انجام می‌دهند تا بتوانند از کیفیت خرید خود اطمینان حاصل کنند. اطلاع از اینکه مخاطبان به دنبال چه اطلاعاتی درباره محصول هستند می‌تواند به شما در پیدا کردن بهترین راه برای رساندن پیامتان به مخاطبان هدف کمک کند.

در واقع مخاطبان هدف با قصد خرید، به نوعی خریداران بالقوه یک محصول به حساب می‌آیند که برای جمع‌بندی و تصمیم به انتخاب یک کالای خاص، در حال گردآوری اطلاعات و مقایسه کالای مورد ‌نظر با موارد مشابه هستند. رساندن اطلاعات کاربردی و صحیح به این افراد، آن‌ها را برای خرید کالای دلخواهشان مصمم می‌کند.

 

مخاطبان هدف با علایق مشترک

دسته دوم مخاطبان هدف کسانی هستند که به طور جدی علایق خود را دنبال می‌کنند. داده‌هایی که در این مورد به دست می‌آیند به شما کمک می‌کنند که ارتباطات خود را با مخاطبان هدف قوی‌تر کرده و انگیزه‌های آن‌ها را برای دنبال کردن یک محصول خاص بهتر بشناسید.

به عنوان مثال، مخاطبانی را تصور کنید که به یک ورزش خاص علاقه‌مند هستند. همین عامل می‌تواند کلید برقراری ارتباط با این افراد باشد. به طور کلی، اطلاعاتی که لازم است در اختیار مخاطبان قرار گیرد، بهتر است در محل‌هایی که اشخاص با علایق مشترک حضور دارند، عرضه گردد.

 

مخاطبان هدف با فرهنگ یا تجارب مشترک

این دسته از مخاطبان هدف کسانی هستند که تجربه مشترکی با هم داشته و یا اینکه پیشینه فرهنگی یکسانی دارند. به عنوان مثال کسانی که به یک سبک موسیقی خاص علاقه‌مندند یا آداب و رسوم مشترکی دارند. شناخت درست این فرهنگ‌ها می‌تواند به شما به عنوان یک کارآفرین کمک کند که به طور دقیق با روحیات کسانی که با شما طرف هستند، آشنا شوید. این دسته از مخاطبان علاقمندی‌های مشابهی دارند و قطعاً روحیات آن‌ها نیز به هم شبیه است. همین تشابه فکری می‌تواند کلید نفوذ و اثربخشی کلام در این جوامع باشد.

همان‌طور که احتمالا تا اینجای مقاله متوجه شده‌اید، پیدا کردن مخاطبان هدف نیاز به تحقیقات گسترده‌ای دارد. نتایج این تحقیقات است که به شما کمک می‌کند تا به خوبی بتوانید قشر مخاطبان خود را بشناسید و راه‌های جذب آن‌ها را تشخیص دهید.

 

چگونه مخاطبان هدف خود را پیدا کنیم؟

حال که به تعریف درستی از مخاطبان هدف رسیدیم و دانستیم که طبقه‌بندی مخاطبان هدف بر اساس معیارهای مختلفی انجام می‌شود، زمان آن فرا رسیده که خود را برای برداشتن گام‌های موثر در پیدا کردن مخاطبان هدف آماده کنیم. گام‌هایی که در ادامه آن‌ها شرح خواهیم داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشتریانتان از Google Analytics استفاده کنید

Google Analytics یک ابزار بسیار مفید و قدرتمند برای دسترسی به جزئی‌ترین آمار مخاطبان شما است. به عنوان مثال این ابزار شما را در جریان علایق مخاطبانتان خواهد گذاشت. همان‌طور که در بخش پیشین هم گفتیم اطلاع از علایق مخاطبان می‌تواند به شما کمک کند تا مخاطبان هدف خود را بهتر بشناسید.

 

Google Analytics

 

 با استفاده از ابزار Google Analytics شما می‌توانید هر آنچه را در پشت پرده وب‌سایت می‌گذرد، ببینید. شما می‌توانید با استفاده از این ابزار مخاطبان هدف خود را در محدوده‌های مختلفی بشناسید. به عنوان مثال Google Analytics مخاطبان شما را از نظر سن، موقعیت مکانی و جنسیت طبقه‌بندی می‌کند. این طبقه‌بندی‌ها به طور واضحی با استفاده از نمودارهای رنگی در دسترس هستند تا شما بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن میزان گستردگی مخاطبان خود را تشخیص دهید. Google Analytics یک ابزار بسیار عالی برای شما است تا بفهمید چه کسانی از وب‌سایت شما دیدن می‌کنند و چطور محصول شما زندگی آن‌ها را تحت‌الشعاع قرار داده است.

 

در ذهن خود یک شخصیت خواننده بسازید

اگر همواره در پس ذهن خود ویژگی‌های کسی را در نظر داشته باشید که می‌خواهید این محتوا یا محصول را به او ارائه دهید، کلمات بهتری را برای معرفی محصول خود انتخاب خواهید کرد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این شخصیت خواننده این است که باید بسیار شبیه به شخصیت خریدار شما باشد. یعنی کسی که محتوا برای او تولید می‌شود، باید بسیار نزدیک به کسی باشد که قصد خرید محصول را دارد. دلیل این موضوع این است که وب‌سایت معرفی محصول شما باید شامل محتواهایی باشد که برای خوانندگانتان مفید است.

تفاوت اصلی میان شخصیت خواننده و شخصیت خریدار این است که شخصیت خواننده با چشمان ریزبین خود همواره به دنبال یک چالش یا مشکل در محصول شما می‌گردد. پس از یافتن چنین چالشی از شما انتظار دارد که یک راه‌حل منطقی برای رفع این مشکل ارائه دهید. به بیان بهتر یک شخصیت خواننده فقط به دنبال راه‌حل‌های شما برای رفع مشکل است. بنابراین در تولید محتوای خود برای شخصیت خواننده باید مانور بیشتری بر روی توانایی‌های محصول خود در رفع مشکلات بدهید.

اطلاعاتی که در اختیار یک خواننده قرار داده می‌شود، باید تکمیل کننده دانش او در خصوص یک محصول خاص باشد تا بتواند با تکیه بر این اطلاعات حاصل شده، تصمیم نهایی خود را در خصوص خرید یک کالا اتخاذ کند. در حقیقت، اطلاعات ارائه شده باید به گونه‌ای باشد که نکات مبهم را از ذهن خواننده بزداید و راه‌حل‌های مورد نیاز او را فراهم آورد. این اطلاعات باید ویژگی‌های بارز محصول مورد‌ نظر یا مزیت ویژه محصول شما نسبت به موارد مشابه باشد.

 

می‌توانید از تحلیل‌های شبکه‌ های اجتماعی نیز استفاده کنید

شبکه‌های اجتماعی خود را زیر نظر داشته باشید تا متوجه شوید که چه زمان‌هایی مخاطبان شما بیشترین واکنش را به پست‌های شما نشان می‌دهند. با این کار شما می‌توانید به خوبی متوجه علایق مخاطبان خود شده و در نتیجه یکی از مهم‌ترین مراحل در پیدا کردن مخاطبان هدف را طی کنید. هر کانالی که در شبکه‌های اجتماعی ایجاد می‌شود، محتوای منحصربه‌فردی داشته و بنابراین مخاطبان خاص خود را هم دارد. بنابراین رصد کردن تحلیل‌های مربوط به کانال خودتان در همه بسترهای فراهم‌شده یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام بدهید.

 

شبکه‌های اجتماعی

علاوه بر این‌ها شما باید به طور دقیق از ویژگی محتواهایی که می‌توانید در بسترهای مختلف به اشتراک بگذارید، آگاه شوید. به عنوان مثال برای به اشتراک‌ گذاری ویدیوهای طولانی‌مدت توییتر انتخاب مناسبی نیست. یا اینستاگرام جلوه‌های بصری جذاب‌تری را نسبت به توییتر و فیس‌بوک برای ارائه محصول در اختیارتان خواهد گذاشت. با دانستن این موضوعات شما می‌توانید برنامه‌ریزی برای پیاده‌سازی استراتژی‌های خود را آغاز کنید. برنامه‌های تحلیلی بسترهای مجازی می‌توانند به طور دقیق به شما بگویند که کدام راه‌ها شما را به سمت قله موفقیت سوق خواهد داد.

 

از آمارهای فیس‌ بوک یا Facebook insights استفاده کنید

اگر صفحه شما در فیس‌بوک فعال است می‌توانید از این ابزار طلایی برای پیدا کردن مخاطبان هدف خود استفاده کنید. فیس‌بوک تحلیل‌های بسیار جالبی را به طور رایگان برای هر صفحه در نظر گرفته است. این تحلیل‌ها بسیار شبیه به تحلیل‌های Google Analytics هستند و با استفاده از آن‌ها شما می‌توانید به یک سری اطلاعات حیاتی برای ارتقا پیجتان دست پیدا کنید.

به عنوان مثال در تب افراد یا People شما متوجه خواهید شد که بازدیدکننده‌های شما در کدام نقطه از جهان زندگی می‌کنند. تب‌های دیگر فیس‌بوک بر روی علاقه‌مندی‌ها و یکپارچگی با سایر شبکه‌های اجتماعی تمرکز کرده‌اند. با استفاده از این آمار تحلیلی شما می‌توانید سبک زندگی مخاطبان خود را بشناسید و قدم‌های بزرگی به سمت تشخیص درست مخاطبان هدف خود بردارید.

اساسا شبکه‌های ارتباط جمعی، فرصت بسیار خوبی را جهت اطلاع‌رسانی مناسب در اختیار افراد قرار می‌دهد. از سوی دیگر، استفاده از تکنیک‌های تحلیل اطلاعات حاصل از بسترهای مجازی می‌تواند در شناسایی سلیقه‌ها و علایق افراد مختلف به شما کمک کند تا بتوانید اطلاعات مورد نیاز هر گروه از اشخاص را در مکان و زمان مناسب ارائه کنید.

باشگاه مشتریان

 

کارایی وب‌ سایت خود را امتحان کنید

بهترین و بدترین وضعیت عملکردی وب‌سایت خود را رصد کنید. وب‌سایت شما محلی است که می‌تواند شرکت شما را به محدوده گسترده‌ای از مخاطبان هدف معرفی کند. بنابراین دانستن این موضوع که چه مباحثی آن‌ها را جذب خواهد کرد، راه بسیار موثری در افزایش جذب مخاطبان است. با نگاه کردن به پست‌های وبلاگ یا لندینگ پیج می‌توانید به راحتی مخاطبان خود را شیفته محصولاتتان کنید. با این کار شما می‌توانید یک محتوای یکسان را به زبان‌های مختلف بیان کنید یا اینکه کیفیت آن را ارتقا ببخشید. به عنوان مثال می‌توانید پست‌های جدید خود را در بسترهای مختلف مجازی نشر دهید تا مخاطبان بیشتری را دعوت به خواندن آن‌ها کنید.

 

خود را به مخاطبان شبکه‌ های اجتماعی وصل کنید

داشتن ارتباط مستمر با دنبال کننده‌های شبکه‌های اجتماعی بسیار مهم است. به این دلیل که این افراد خیل عظیمی از مخاطبان شما را تشکیل می‌دهند. وقتی مشغول خلق شخصیت خریدار خود هستید، این مخاطبان کسانی هستند که باید موردتوجه ویژه شما قرار بگیرند. اگر هنوز برای کسب و کار خود اکانتی در شبکه‌های اجتماعی نساخته‌اید، این کار را به‌سرعت انجام دهید.

از دنبال کنندگان خود بپرسید که می‌خواهند چه چیزی را در صفحه شما ببینند. از ابزارهایی مانند پرسش و پاسخ در استوری اینستاگرام استفاده کنید تا نظر آن‌ها را درباره خود بدانید. هر بازخوردی که دریافت کنید، چه مثبت باشد و چه منفی می‌تواند شما را یک گام به سمت جلو حرکت دهد و به شما کمک کند تا مخاطبان هدف خود را پیدا کنید.

جمع‌بندی

شکی نیست که هر کسب و کاری برای کسب موفقیت و طی کردن مسیر پیشرفت نیاز به حمایت مخاطبان دارد. تشخیص درست مخاطبان هدف انتخاب بسیار مهمی است که می‌تواند به شما کمک کند که رقیبانتان را پشت سر گذاشته و محصولتان را به موفقیت برسانید. واضح است که هرچه دامنه مخاطبان خود را گسترده‌تر کنید، مشتریان بیشتری پیدا کرده و سود بیشتری نیز نصیبتان خواهد شد. در این مقاله تلاش کردیم تا با معرفی چند گام ساده یاری‌رسان شما در مسیر تشخیص درست مخاطبان هدف باشیم. دنبال کردن این گام‌های ساده می‌تواند شما را تبدیل به یک تشخیص‌دهنده بزرگ مخاطبان هدف کند!

 

ایده پویا

 

نظرات کاربران

نویسنده : امیرحسین کاشنده
تاریخ : 1401/08/24

با سلام از آمارهای فیس‌ بوک یا Facebook insights چه استفاده هایی میشه کرد ؟خود را به چگونه به مخاطبان شبکه‌ های اجتماعی وصل کنیم ؟

نویسنده : مینا
تاریخ : 1401/07/21

من برای ارسال مخاطب انبوه نیاز به تعداد زیادی شماره دارم مثلا دختران دانشجوی تربیت بدنی در شهرمون...دانشگاه حاضر نیست در اختیار بگذاره از کجا و چطور شماره ها رو تهیه کنم؟

نویسنده : نازی
تاریخ : 1401/04/18

چه کسانی مخاطبان هدف وب سایت ما هستند چطور باید جذب کنیم و چطول تحلیل های شبکه های اجتماعی را انجام بدیم ؟

نویسنده : حمیده
تاریخ : 1400/09/07

سلام چطور می توانیم ویژگیهای مخاطبان سایت ها و پیجهایی که زمینه کاری شان مشابه کار ما هست را بفهمیم؟ مثلا من می خواهم در زمینه اموزش فعالیت کنم چطور ویژگیهای مخاطبان سایتها و پیجهایی که در زمینه اموزش مهارت مد نظر من کار می کنند را بفهمم؟

avatar
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : 1400/09/14

درست کردن یه پرسشنامه بهترین کار هست که از افرادی مشابه که در دسترس هستند بخواهید فرم را تکمیل کنند

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
مخاطب هدف بازاریابی اینترنتی دیجیتال مارکتینگ پرسونا مخاطب رفتارکاربران سایت شناخت رفتار کاربران سایت تجربه کاربری پرسونا
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : ساخت مجتمع و ساختمان های لوکس

تاریخ : 1399

اخبار و مقالات

برگزیده ها
  هر کسب و کاری که زلفش به زلف یک وب‌سایت گره خورده باشد، می‌تواند از بالا بودن نرخ تبدیل لندینگ پیج‌ها کسب بهره کند. بالا بودن نرخ تبدیل به معنای بیشتر بودن تعداد مشتری‌ها است و بیشتر بودن تعداد مشتری‌ها به طور بالقوه افزایش سود را در پی خواهد داشت. هدف از پیج لندینگ برای شما به دام انداختن رهبرها است تا بتوانید آن‌ها را پیش از فرستادنشان به صفحه فروشتان گرم کرده و آماده سازید. شما باید به کوچک‌ترین جزییاتی که در صفحه خود به کار برده‌اید بسیار دقت کنید. ...
آیا می خواهید کاربرانتان را به بخش انتهایی قیف بازاریابی هدایت کنید؟ وقت آن است که خودتان را به جای شخصیت مورد نظر خود قرار دهید. در مورد آنچه می خواهند و جستجو می کنند فکر کنید؟! شما باید این کار را در تعریف استراتژی بازاریابی محتوایی خود از ابتدا تا انتها انجام دهید.  جهت مشاوراه با مشاوران مجرب ما در ایده پویا برای طراحی سایت و فعالیت های دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان با شماره های زیر در ارتباط باشید. 021-22273875                ...
در صورتی که بخواهید کمپین تبلیغاتی و یا بازاریابی محتوایی را برای شرکت محصول و یا خدمات طراحی وب سایت  خود اجرایی کنید یکی از واجب ‌ترین و لازم ترین کار ها اقدام به شناسایی پرسونای مخاطب وب سایت است شما بایستی بدانید برای که می نویسید او چه خصوصیاتی دارد و شما چگونه باید این خصوصیات را پاسخگو باشید. هر چه بهتر و بیشتر مخاطب خود را بشناسید به طور قطع موثرتر می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. ادبیات مختلف در پروژه های گوناگون نشان داده است که اولین راه برای ایجاد یک وب سایت موفق گذاشتن ...
اگر در حوزه سئو و تولید محتوا فعالیت می‌کنید، به احتمال زیاد با گوگل ترندز آشنایی دارید و شاید تنها آن را به عنوان یک وسیله تبلیغاتی می‌شناسید، اما باید بدانید که تبلیغات، بخشی از هدف گوگل ترندز است و اهداف دیگری در بازاریابی را دنبال می‌کند. این ابزار کاربردی گوگل، به ‌عنوان یک منبع Open-Source یا داده‌های باز، مورد استفاده قرار می‌گیرد. گوگل ترندز مزایای زیادی را برای کاربران خود به همراه دارد؛ به خصوص برای افرادی که در زمینه کسب و کارهای آنلاین فعالیت می‌کنند. ...
  امروزه ارزش تبلیغات برای کسب و کارها به حدی بالا رفته که چشم‌پوشی کردن از آن، کاری غیرممکن است. جایگاه بالای تبلیغات یکی از دلایل مهم برای توسعه‌دهندگان وب به حساب می‌آید تا تبلیغات را در پلتفرم‌های مختلف گسترش دهند. یکی از این پلتفرم‌ها که توانسته در حوزه تبلیغات عملکرد خوبی از خود نشان دهد، گوگل ادموب نام دارد. با کمک سرویس Google AdMob توسعه‌دهندگان وب و برنامه‌نویس‌ها می‌توانند فرصت‌های زیادی را برای کسب درآمد داشته باشند. از این رو، ...
  زمانی که شما قصد راه‌اندازی کسب و کار جدیدی را داشته باشید لازم است تا با مفهوم بازاریابی محتوایی آشنا شوید. اهمیت بازاریابی محتوایی یا content marketing به حدی است که تمام کسب و کارها برای موفقیت خود به آن نیاز دارند. برخی از صاحبان مشاغل با این مفهوم آشنا نیستند و یا به آن، به چشم کاری ساده و بی‌اهمیت نگاه می‌کنند. نداشتن محتوای جذاب و مفید در سایت‌های متعلق به کسب و کارهای مختلف می‌تواند تأثیر منفی در جذب مشتریان آن‌ها بگذارد. در صورتی که با مفهوم بازاریابی ...