1398/09/25

5 ترفند بسیار ساده برای افزایش ترافیک وبسایت شما

برای طراحی سایت‌ و کسب‌وکارهای اینترنتی بحث افزایش بازدیدکنندگان و بهبود ترافیک سایت اهمیت قابل توجهی دارد. چرا که هر اندازه یک کسب‌وکار آنلاین دارای ترافیک بیشتری باشد، طبیعتا می‌تواند نرخ تبدیل و فروش خود را نیز بالاتر ببرد. افزایش ترافیک سایت می‌تواند تحت تاثیر عوامل مختلف قرار بگیرد و کم و زیاد شود. اما به طور کل، بهبود ترافیک وبسایت چندان کار پیچیده‌ای نیست، اما نیازمند اتخاذ برخی روش‌ها و تکنیک‌های مخصوص به خود است. بسیاری از این تکنیک‌ها در عین سادگی، نیاز به هیچگونه پول یا منابع مالی نیز ندارند و توسط بسیاری از کسب‌وکارهای آنلاین می‌تواند مورد استفاده و پیادهه‌سازی قرار بگیرد. در ادامه به مهم‌ترین ترفندهای ساده برای بهبود رتبه و افزایش ترافیک یک وبسایت اشاره خواهیم کرد.

درباره سئو و بهینه سازی سایت بخوانید!

محتوای قدیمی را بهبود ببخشید 

 

سئو و بهینه سازی سایت

بسیاری از مواقع نیاز نیست که اقدام جدیدی را انجام دهید، بلکه با ایجاد برخی اصلاحات هم می‌توان به نتایج مورد انتظار دست پیدا کرد. این مساله نه تنها در بهبود سئو و ترافیک سایت صدق می‌کند، بلکه در بسیاری از مسائل روزمره نیز وجود دارد. با این حال، برزورسانی مطالب و صفحات قدیمی یکی از ترفندهای ساده و آسان برای افزایش ترافیک سایت محسوب می‌شود. چرا که در بسیاری از مواقع موتورهای جستجو الگوریتم‌های خود را تغییر داده و نیاز است که شما نیز مطالب خود را بروزرسانی کرده و مطالب متناسب با آنها تغییر دهید. ضمن آنکه نباید نادیده بگیریم در بسیاری از مواقع محتواهای قدیمی ممکن است اطلاعات نادرستی را به خواننده القا کنند. به عنوان مثال، شما در مورد یک موضوع حقوقی خاص تولید محتوا کرده‌اید، اما به مرور زمان قوانین و آیین‌نامه‌های مرتبط به آن تغییر پیدا کرده است. بنابراین خواننده با مطالعه آن محتوا گمراه خواهد شد.

بحثی که در بروزرسانی محتوا وجود دارد، استفاده از محتوای باکیفیت است. یعنی محتوا تولید شده علاوه بر آنکه منطبق با استانداردها و الگوریتم‌های سئو باشد، نیاز است که اطلاعات خوبی را نیز به خواننده ارائه داده و همان چیزی که او می‌خواهد در اختیارش قرار دهد. استفاده از کلمات کلیدی پرطرفدار می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. به شرط آنکه از آنها در حالت معمول استفاده کنید. چرا که استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی به نوعی باعث اسپم شدن مطلب خواهد شد.

ابزارهای به اشتراک‌گذاری را در سایت خود قرار دهید

 

افزایش ترافیک سایت

بررسی‌ها نشان داده که بازنشر مطالب در شبکه‌های اجتماعی تا حد قابل‌توجهی به افزایش ترافیک سایت کمک کرده است. البته نیاز است که به اشتراک‌گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی برای افراد همراه با دردسر خاصی نباشد. برای این کار بسیاری از وبسایت‌ها، لینک شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار را در قسمت پایین مطالب خود قرار می‌دهند تا افراد بتوانند به راحتی نسبت به اشتراک‌گذاری اقدام کنند. البته باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که برخی از محتواها جنبه و پتانسیل بالاتری برای به اشتراک‌گذاری خواهند داشت.

علاوه بر این مساله، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی نیز یک ترفند ساده برای افزایش ترافیک سایت محسوب می‌شود. حتی اگر احساس می‌کنید با صرف هزینه ترافیک قابل توجهی به دست خواهید آورد، بهتر است نسبت به انجام این کار اقدام کنید. همچنین بهتر است یک یا دو شبکه اجتماعی اصلی را برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید که در آنها دست به تولید محتوا بزنید. انتخاب این شبکه‌ها بستگی به نوع کسب‌وکار و مخاطبین شما دارد. اینکه مخاطبین شما در کدام رنج سنی قرار گرفته و بیشتر در چه شبکه اجتماعی حضور دارند، برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یک نکته کلیدی محسوب می‌شود.

سرعت صفحات را بهبود ببخشید

 

بهبود سرعت صفحات

در حالی که با ترفند تولید محتوا می‌توان تا حد قابل توجهی رتبه و ترافیک یک وبسایت را بهبود بخشید، برخی ترفندهای فنی‌تر و حتی آسان‌تر نیز برای انجام این کار وجود دارد که بهبود سرعت صفحات سایت نیز یکی از مهم‌ترین آنها است. برای موتورهای جستجو مهم است هنگامی که کاربر به یک وبسایت وارد می‌شود، مدت زمان بارگذاری صفحه مورد نظر چقدر خواهد بود. بنابراین موتورهای جستجو به وبسایت‌هایی که میزان بارگذاری صفحات آنها زمان‌بر بوده، امتیاز منفی خواهند داد که بر رتبه و ترافیک آنها نیز تاثیر بدی خواهد گذاشت. البته عکس این قضیه نیز کاملا صادق است. ضمن آنکه این مساله برای خود کاربران نیز مهم است. یعنی اگر زمان بارگذاری صفحات از یک زمان خاص بیشتر شود، آنها تمایلی برای ادامه کار و دیدن کامل صفحه نخواهند داشت. از همین رو بر نرخ CTR سایت تا حد بسیار زیادی تاثیر منفی خواهد گذاشت.

برای بهبود سرعت صفحات سایت برخی راهکارهای فنی و غیرفنی وجود دارد. به عنوان مثال، با بهینه کردن اندازه تصاویر می‌توان تا حدی به سرعت مناسب صفحات دست پیدا کرد. نکات فنی مانند بحث پشتیبانی سایت و سرور مناسب برای آن نیز بسیار اثرگذار خواهد بود. گاهی اوقات امکان دارد که سرعت صفحات یک وبسایت در حالت کلی، وضعیت خوبی داشته باشد. اما در برخی مواقع به علت افزایش ناگهانی ترافیک سایت یا برخی مسائل دیگر، سرعت کاهش پیدا می‌کند و طبعا میزان ترافیک را نیز کاهش خواهد داد. بهتر است برای چنین مواقع بحرانی از قبل آمادگی لازم را داشته و بتوان با برخی ترفندها از کاهش ترافیک سایت جلوگیری کنید.

عناوین بهتری را انتخاب کنید

 

سئو سایت

می‌توان عنوان را کلیدی‌ترین و اصلی‌ترین بخش یک محتوا در نظر گرفت. بهترین مطالب بدون داشتن یک عنوان مناسب هیچگاه دیده نخواهند شد. عناوین جذاب افراد را ترغیب می‌کنند تا بر روی لینک صفحات نشان داده شده در موتورهای جستجو کلیک کنند. البته باید میان عنوان مطلب و آن چیزی که در محتوا آمده به نوعی تناسب برقرار باشد. یعنی اگر شما یک عنوان بسیار جذاب را انتخاب کنید اما مخاطب با کلیک کردن و مطالعه مطلب به آن چیزی که شما در عنوان قول داده‌اید نرسند، تاثیر منفی بر روی ترافیک سایت خواهد گذاشت. چرا که نه تنها فرد به سرعت از صفحه خارج خواهد شد، بلکه دید بدی نیز نسبت به آن وبسایت در وی ایجاد می‌شود. از همین رو هیچگاه در عناوین مطالب قولی چیزی را ندهید که در محتوا آن قول را عملی نکرده باشید.

علاوه بر عنوان، توضیحات متا نیز تاثیر زیادی در مطالعه مطالب توسط مخاطبان و افزایش ترافیک سایت خواهد داشت. توضیحات متا علاوه بر آنکه باید با عنوان مطلب دارای هماهنگی خاصی باشد، از جذابیت و ترغیب مخاطب نیز برخوردار باشد. سعی کنید که توضیحات متا را خلاصه نوشته و در آن از کلمات کلیدی نیز استفاده کنید. نکته دیگر در خصوص عناوین داخل متن است که معمولا از آنها تحت عنوان اچ یک یا اچ دو یاد می‌کنند. سعی کنید در داخل متن حتما از عناوین داخلی نیز استفاده کنید و اینگونه نباشد که محتوا شما صرفا دارای یک عنوان اصلی باشد. این کار علاوه بر آنکه مخاطب را با بخش‌های مختلف محتوا آشنا می‌کند، در بهبود سئو و طبیعتا افزایش ترافیک نیز کمک خواهد کرد. از طرفی بهتر است عناوین داخلی نیز از جذابیت و همچنین کلمات کلیدی برخوردار باشند. استفاده از عناوین داخلی خصوصا برای محتواهایی  که طولانی هستند بسیار توصیه می‌شود.

لینک‌های داخلی را بهبود دهید

استفاده از لینک‌های داخلی به نوعی معماری و نقشه سایت شما را نشان می‌دهد. اینکه شما به کدام صفحات یا کدام کلمات بیشتر وزن داده و لینک بدهید، اهمیت زیادی در بهبود ترافیک سایت خواهد داشت. معمولا لینک صفحات خرید محصولات یا خدمات از مهم‌ترین لینک‌هایی هستند که در داخل بلاگ‌ها یا سایر صفحات به آنها لینک داده می‌شود که اصطلاحا به آنها لندینگ پیج گفته می‌شود. باید لینک اینگونه صفحات را به طور مناسب در دیگر صفحات خصوصا صفحات بلاگ پخش کرد. عناوینی که به آنها لینک داده می‌شود و همچنین تعداد لینک‌هایی که به یک صفحه داده می‌شود، اهمیت زیادی دارد. چرا که شما انتخاب می‌کنید که مخاطبان به کدام صفحات باید بیشتر مراجعه کنند.

با این حال، به طور کل استفاده از لینک‌های داخلی تاثیر مثبتی بر بهبود ترافیک سایت و بهبود سئو خواهد داشت. چرا که باعث می‌شود مخاطبان با وارد شدن به یک صفحه خاص، از طریق لینک‌های داخلی به سایر صفحات بروند و به نوعی زمان بیشتری را در سایت بمانند. بالا رفتن میزان ماندگاری افراد در وبسایت، از نظر موتورهای جستجو یک امتیاز بسیار مثبت تلقی می‌شود. علاوه بر لینک‌های داخلی، لینک‌های خارجی به وبسایت نیز اهمیت زیادی در بهبود میزان ترافیک وبسایت خواهند داشت. هر اندازه که سایت‌های دیگر به صفحات مختلف وبسایت شما لینک دهند، وضعیت بهتری را از نظر موتورهای جستجو خواهید داشت. حتی اگر در وبسایت‌های دیگر صرفادر مورد وبسایت شما صحبت شود و لینک خاصی نیز داده نشود، تاثیر مثبتی بر افزایش ترافیک سایت خواهد داشت.

همین حالا اقدام کنید

قطعا شما می‌توانید با اتخاذ یک یا چند مورد از استراتژی‌های یاد شده، به زودی ترافیک سایت خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهید. یعنی یا محتوا قدیمی را بروزرسانی کنید یا آنکه می‌توانید بر روی سرعت صفحات خود تمرکز کنید و آن را بهبود ببخشید. تمرکز بر شبکه‌های اجتماعی، استفاده از لینک‌های داخلی مناسب و انتخاب عناوین جذاب و متناسب با محتوا نیز از جمله سیاست‌های دیگر برای افزایش ترافیک سایت خواهد بود که معمولا توسط بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی می‌تواند مورد توجه قرار گرفته و اجرایی شود. با این حال، امکان دارد که اجرای برخی از آنها برای شما امکان‌پذیر نباشد، می‌توانید بر روی سایر راهکارها تمرکز کنید.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
سئو سئو سایت سئو و بهینه سازی سایت افزایش ترافیک افزایش ترافیک وب سایت
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : قطعات کامپیوتر

تاریخ : سال 1393

اخبار و مقالات

برگزیده ها
در سئو سایت عوامل متعددی مانند کلید واژه‌ها و محتوای با کیفیت مناسب تاثیر دارند. اما در کنار این موارد برای بالا بردن رتبه سایت در رنکینگ گوگل باید محتوایی انتخاب کنید که کاربران بیشتری به آن تمایل داشته باشند. به عبارت دیگر گوگل به نحوه رفتار کاربران در مقابل محتوای تولید شده سایت تمرکز می‌کند. در نتیجه مهم‌ترین عامل در رنکینگ گوگل مواردی مانند کلمات کلیدی نیست. بلکه آنچه مهم است، رفتار کاربران نسبت به خدمات و اطلاعاتی است که شما در سایت ارائه می‌دهید. این روزها (UX) User ...
با پررنگ شدن نقش اینترنت در زندگی مردم و گسترش کسب‌وکارهای اینترنتی و افزایش شمار فروشگاه‌های اینترنتی رقابت بر سر دیده شدن بین وب‌سایت‌ها افزایش یافت. رقابت فزاینده بین وب‌سایت‌های مختلف ارائه‌دهنده خدمات و محصولات اهمیت سئو سایت را افزایش داد. درواقع سئو SEO مخفف search engine optimization به معنی بهینه‌ سازی موتور جستجو است. به زبان ساده، این به معنای ایجاد یک روند برای افزایش تعداد بازدیدهای سایت شما در پاسخ به جستجوهای مرتبط توسط کاربران در موتورهای ...
یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها شبرای هر دیجیتال مارکتری آشنایی با ابزارهایی است که به بهبود سئو سایت کمک می‌کند. یکی از مهم‌ترین و قدرتمندترین این ابزارها گوگل ترندز است. این ابزار یکی از ابزارهای مفید دیجیتال مارکتینگ است که آشنایی با آن می‌تواند تاثیر به سزا در بهبود رتبه سایت شما داشته باشد. به همین دلیل در این مقاله به سراغ ابزار گوگل ترندز رفته‌ایم تا 12 روش استفاده از آن برای سئو را به شما آموزش دهیم. اگر دوست دارید با نقاط پنهان این ابزار ارزشمند آشنا شوید تا پایان ...
آموزش کامل و قدم به قدم گوگل سرچ کنسول (2)   بخش چهارم: ویژگی‌های جالب گوگل سرچ کنسول صفحات مهم را با لینک‌های داخلی مزین کنید. قدرت لینک دهی داخلی را دست کم نگیرید. متاسفانه اکثر مردم به اشتباه از لینک‌های داخلی استفاده می‌کنند. اما گوگل سرچ کنسول دارای ویژگی بسیار جالبی است که به شما برای برطرف کردن این اشتباه‌ها کمک می‌کند. این کنسول گزارشی را در اختیار شما قرار می‌دهد که در آن لیست صفحاتی که به لینک‌های داخلی نیاز دارند نشان داده شده است. ...
یکی از مشکلاتی که تازه‌واردان دنیای دیجیتال مارکتینگ با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، کار کردن با گوگل سرچ کنسول یا GSC است. البته این ابزار تنها مخصوص افراد مبتدی نیست. حتی افراد حرفه‌ای نیز می‌توانند با یادگیری تاکتیک‌ها و استراتژی‌های پیشرفته رتبه سایت خود را بالا و بالاتر برده و به لینک‌های اول نتایج گوگل تبدیل شوند. گوگل سرچ کنسول یکی از ابزار های سئو و بهینه سازی سایت است که امروزه بسیار استفاده می شود. بعد از طراحی وبسایت کسب و کار خود باید به فکر گرفتن ...
اگر تا چند سال قبل صرفا افراد دیجیتال مارکترها با مفهوم بهینه‌سازی سایت و سئو آشنایی داشتند، اما امروزه حتی بسیاری از عموم مردم نیز حداقل از اهمیت آن آگاهی دارند. این موضوع نشان از اهمیت موضوع سئو برای موفقیت یک کسب‌وکار آنلاین دارد. سئو محلی نیز یکی از زیرشاخه‌ها یا موضوعات مهم در این حوزه به شمار می‌رود که چند وقتی است برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی پیدا کرده است. واقعیت آن است که موتورهای جستجو از قبیل گوگل بسیار هوشمند عمل می‌کنند و همواره نیازهای کاربران را در نظر ...