1398/09/25

5 ترفند بسیار ساده برای افزایش ترافیک وبسایت شما

برای طراحی سایت‌ و کسب‌وکارهای اینترنتی بحث افزایش بازدیدکنندگان و بهبود ترافیک سایت اهمیت قابل توجهی دارد. چرا که هر اندازه یک کسب‌وکار آنلاین دارای ترافیک بیشتری باشد، طبیعتا می‌تواند نرخ تبدیل و فروش خود را نیز بالاتر ببرد. افزایش ترافیک سایت می‌تواند تحت تاثیر عوامل مختلف قرار بگیرد و کم و زیاد شود. اما به طور کل، بهبود ترافیک وبسایت چندان کار پیچیده‌ای نیست، اما نیازمند اتخاذ برخی روش‌ها و تکنیک‌های مخصوص به خود است. بسیاری از این تکنیک‌ها در عین سادگی، نیاز به هیچگونه پول یا منابع مالی نیز ندارند و توسط بسیاری از کسب‌وکارهای آنلاین می‌تواند مورد استفاده و پیادهه‌سازی قرار بگیرد. در ادامه به مهم‌ترین ترفندهای ساده برای بهبود رتبه و افزایش ترافیک یک وبسایت اشاره خواهیم کرد.

درباره سئو و بهینه سازی سایت بخوانید!

محتوای قدیمی را بهبود ببخشید 

 

سئو و بهینه سازی سایت

بسیاری از مواقع نیاز نیست که اقدام جدیدی را انجام دهید، بلکه با ایجاد برخی اصلاحات هم می‌توان به نتایج مورد انتظار دست پیدا کرد. این مساله نه تنها در بهبود سئو و ترافیک سایت صدق می‌کند، بلکه در بسیاری از مسائل روزمره نیز وجود دارد. با این حال، برزورسانی مطالب و صفحات قدیمی یکی از ترفندهای ساده و آسان برای افزایش ترافیک سایت محسوب می‌شود. چرا که در بسیاری از مواقع موتورهای جستجو الگوریتم‌های خود را تغییر داده و نیاز است که شما نیز مطالب خود را بروزرسانی کرده و مطالب متناسب با آنها تغییر دهید. ضمن آنکه نباید نادیده بگیریم در بسیاری از مواقع محتواهای قدیمی ممکن است اطلاعات نادرستی را به خواننده القا کنند. به عنوان مثال، شما در مورد یک موضوع حقوقی خاص تولید محتوا کرده‌اید، اما به مرور زمان قوانین و آیین‌نامه‌های مرتبط به آن تغییر پیدا کرده است. بنابراین خواننده با مطالعه آن محتوا گمراه خواهد شد.

بحثی که در بروزرسانی محتوا وجود دارد، استفاده از محتوای باکیفیت است. یعنی محتوا تولید شده علاوه بر آنکه منطبق با استانداردها و الگوریتم‌های سئو باشد، نیاز است که اطلاعات خوبی را نیز به خواننده ارائه داده و همان چیزی که او می‌خواهد در اختیارش قرار دهد. استفاده از کلمات کلیدی پرطرفدار می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. به شرط آنکه از آنها در حالت معمول استفاده کنید. چرا که استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی به نوعی باعث اسپم شدن مطلب خواهد شد.

ابزارهای به اشتراک‌گذاری را در سایت خود قرار دهید

 

افزایش ترافیک سایت

بررسی‌ها نشان داده که بازنشر مطالب در شبکه‌های اجتماعی تا حد قابل‌توجهی به افزایش ترافیک سایت کمک کرده است. البته نیاز است که به اشتراک‌گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی برای افراد همراه با دردسر خاصی نباشد. برای این کار بسیاری از وبسایت‌ها، لینک شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار را در قسمت پایین مطالب خود قرار می‌دهند تا افراد بتوانند به راحتی نسبت به اشتراک‌گذاری اقدام کنند. البته باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که برخی از محتواها جنبه و پتانسیل بالاتری برای به اشتراک‌گذاری خواهند داشت.

علاوه بر این مساله، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی نیز یک ترفند ساده برای افزایش ترافیک سایت محسوب می‌شود. حتی اگر احساس می‌کنید با صرف هزینه ترافیک قابل توجهی به دست خواهید آورد، بهتر است نسبت به انجام این کار اقدام کنید. همچنین بهتر است یک یا دو شبکه اجتماعی اصلی را برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید که در آنها دست به تولید محتوا بزنید. انتخاب این شبکه‌ها بستگی به نوع کسب‌وکار و مخاطبین شما دارد. اینکه مخاطبین شما در کدام رنج سنی قرار گرفته و بیشتر در چه شبکه اجتماعی حضور دارند، برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یک نکته کلیدی محسوب می‌شود.

سرعت صفحات را بهبود ببخشید

 

بهبود سرعت صفحات

در حالی که با ترفند تولید محتوا می‌توان تا حد قابل توجهی رتبه و ترافیک یک وبسایت را بهبود بخشید، برخی ترفندهای فنی‌تر و حتی آسان‌تر نیز برای انجام این کار وجود دارد که بهبود سرعت صفحات سایت نیز یکی از مهم‌ترین آنها است. برای موتورهای جستجو مهم است هنگامی که کاربر به یک وبسایت وارد می‌شود، مدت زمان بارگذاری صفحه مورد نظر چقدر خواهد بود. بنابراین موتورهای جستجو به وبسایت‌هایی که میزان بارگذاری صفحات آنها زمان‌بر بوده، امتیاز منفی خواهند داد که بر رتبه و ترافیک آنها نیز تاثیر بدی خواهد گذاشت. البته عکس این قضیه نیز کاملا صادق است. ضمن آنکه این مساله برای خود کاربران نیز مهم است. یعنی اگر زمان بارگذاری صفحات از یک زمان خاص بیشتر شود، آنها تمایلی برای ادامه کار و دیدن کامل صفحه نخواهند داشت. از همین رو بر نرخ CTR سایت تا حد بسیار زیادی تاثیر منفی خواهد گذاشت.

برای بهبود سرعت صفحات سایت برخی راهکارهای فنی و غیرفنی وجود دارد. به عنوان مثال، با بهینه کردن اندازه تصاویر می‌توان تا حدی به سرعت مناسب صفحات دست پیدا کرد. نکات فنی مانند بحث پشتیبانی سایت و سرور مناسب برای آن نیز بسیار اثرگذار خواهد بود. گاهی اوقات امکان دارد که سرعت صفحات یک وبسایت در حالت کلی، وضعیت خوبی داشته باشد. اما در برخی مواقع به علت افزایش ناگهانی ترافیک سایت یا برخی مسائل دیگر، سرعت کاهش پیدا می‌کند و طبعا میزان ترافیک را نیز کاهش خواهد داد. بهتر است برای چنین مواقع بحرانی از قبل آمادگی لازم را داشته و بتوان با برخی ترفندها از کاهش ترافیک سایت جلوگیری کنید.

عناوین بهتری را انتخاب کنید

 

سئو سایت

می‌توان عنوان را کلیدی‌ترین و اصلی‌ترین بخش یک محتوا در نظر گرفت. بهترین مطالب بدون داشتن یک عنوان مناسب هیچگاه دیده نخواهند شد. عناوین جذاب افراد را ترغیب می‌کنند تا بر روی لینک صفحات نشان داده شده در موتورهای جستجو کلیک کنند. البته باید میان عنوان مطلب و آن چیزی که در محتوا آمده به نوعی تناسب برقرار باشد. یعنی اگر شما یک عنوان بسیار جذاب را انتخاب کنید اما مخاطب با کلیک کردن و مطالعه مطلب به آن چیزی که شما در عنوان قول داده‌اید نرسند، تاثیر منفی بر روی ترافیک سایت خواهد گذاشت. چرا که نه تنها فرد به سرعت از صفحه خارج خواهد شد، بلکه دید بدی نیز نسبت به آن وبسایت در وی ایجاد می‌شود. از همین رو هیچگاه در عناوین مطالب قولی چیزی را ندهید که در محتوا آن قول را عملی نکرده باشید.

علاوه بر عنوان، توضیحات متا نیز تاثیر زیادی در مطالعه مطالب توسط مخاطبان و افزایش ترافیک سایت خواهد داشت. توضیحات متا علاوه بر آنکه باید با عنوان مطلب دارای هماهنگی خاصی باشد، از جذابیت و ترغیب مخاطب نیز برخوردار باشد. سعی کنید که توضیحات متا را خلاصه نوشته و در آن از کلمات کلیدی نیز استفاده کنید. نکته دیگر در خصوص عناوین داخل متن است که معمولا از آنها تحت عنوان اچ یک یا اچ دو یاد می‌کنند. سعی کنید در داخل متن حتما از عناوین داخلی نیز استفاده کنید و اینگونه نباشد که محتوا شما صرفا دارای یک عنوان اصلی باشد. این کار علاوه بر آنکه مخاطب را با بخش‌های مختلف محتوا آشنا می‌کند، در بهبود سئو و طبیعتا افزایش ترافیک نیز کمک خواهد کرد. از طرفی بهتر است عناوین داخلی نیز از جذابیت و همچنین کلمات کلیدی برخوردار باشند. استفاده از عناوین داخلی خصوصا برای محتواهایی  که طولانی هستند بسیار توصیه می‌شود.

لینک‌های داخلی را بهبود دهید

استفاده از لینک‌های داخلی به نوعی معماری و نقشه سایت شما را نشان می‌دهد. اینکه شما به کدام صفحات یا کدام کلمات بیشتر وزن داده و لینک بدهید، اهمیت زیادی در بهبود ترافیک سایت خواهد داشت. معمولا لینک صفحات خرید محصولات یا خدمات از مهم‌ترین لینک‌هایی هستند که در داخل بلاگ‌ها یا سایر صفحات به آنها لینک داده می‌شود که اصطلاحا به آنها لندینگ پیج گفته می‌شود. باید لینک اینگونه صفحات را به طور مناسب در دیگر صفحات خصوصا صفحات بلاگ پخش کرد. عناوینی که به آنها لینک داده می‌شود و همچنین تعداد لینک‌هایی که به یک صفحه داده می‌شود، اهمیت زیادی دارد. چرا که شما انتخاب می‌کنید که مخاطبان به کدام صفحات باید بیشتر مراجعه کنند.

با این حال، به طور کل استفاده از لینک‌های داخلی تاثیر مثبتی بر بهبود ترافیک سایت و بهبود سئو خواهد داشت. چرا که باعث می‌شود مخاطبان با وارد شدن به یک صفحه خاص، از طریق لینک‌های داخلی به سایر صفحات بروند و به نوعی زمان بیشتری را در سایت بمانند. بالا رفتن میزان ماندگاری افراد در وبسایت، از نظر موتورهای جستجو یک امتیاز بسیار مثبت تلقی می‌شود. علاوه بر لینک‌های داخلی، لینک‌های خارجی به وبسایت نیز اهمیت زیادی در بهبود میزان ترافیک وبسایت خواهند داشت. هر اندازه که سایت‌های دیگر به صفحات مختلف وبسایت شما لینک دهند، وضعیت بهتری را از نظر موتورهای جستجو خواهید داشت. حتی اگر در وبسایت‌های دیگر صرفادر مورد وبسایت شما صحبت شود و لینک خاصی نیز داده نشود، تاثیر مثبتی بر افزایش ترافیک سایت خواهد داشت.

همین حالا اقدام کنید

قطعا شما می‌توانید با اتخاذ یک یا چند مورد از استراتژی‌های یاد شده، به زودی ترافیک سایت خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهید. یعنی یا محتوا قدیمی را بروزرسانی کنید یا آنکه می‌توانید بر روی سرعت صفحات خود تمرکز کنید و آن را بهبود ببخشید. تمرکز بر شبکه‌های اجتماعی، استفاده از لینک‌های داخلی مناسب و انتخاب عناوین جذاب و متناسب با محتوا نیز از جمله سیاست‌های دیگر برای افزایش ترافیک سایت خواهد بود که معمولا توسط بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی می‌تواند مورد توجه قرار گرفته و اجرایی شود. با این حال، امکان دارد که اجرای برخی از آنها برای شما امکان‌پذیر نباشد، می‌توانید بر روی سایر راهکارها تمرکز کنید.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
سئو سئو سایت سئو و بهینه سازی سایت افزایش ترافیک افزایش ترافیک وب سایت
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

اخبار و مقالات

برگزیده ها
سئو و بهینه سازی سایت یکی از مهمترین المان های طراحی سایت ها است که به شما کمک می کند با حضور در رتبه های برتر گوگل، ترافیک بیشتری را روانه وب سایت خود کنید. اینکه شما بتوانید تبدیل به یک سئوکار حرفه ای بشوید کمی دشوار است چرا که بیش از یک میلیون وب سایت در سراسر اینترنت وجود دارد و شما باید از میان آنها، بهترین هارا انتخاب کنید. در کل روش های بسیار زیادی وجود دارند که به شما در کسب رتبه های برتر گوگل کمک کنند و می توانید با استفاده از آنها به رتبه های اول گوگل دست پیدا ...
ردیابی عملکرد کاربران در طراحی سایت بسیار با اهمیت است. شما می توانید با بررسی فعالیت های روزانه وب سایت خود، از مشکلات تکنیکی و محتوایی خود آگاه شده و حتی می توانید کمپین های تبلیغاتی ای که داشته اید را نیز زیر نظر بگیرید تا به اهدافی که برای آن کمپین در نظر داشته اید برسید.   درباره سئو و بهینه سازی سایت بیشتر بخوانید.   ابزار های بسیار زیادی برای بررسی و ردیابی عملکرد های وب سایت شما وجود دارد که بهترین آنها Google search console است. این ابزار می تواند به تمامی مدیران ...
آیا شما هم میخواهید گوگل آنالتیکس را برای وب سایت خود راه اندازی کنید؟ پس بریم شروع کنیم. بسیاری از افراد می گویند که گوگل آنالتیکس یک ابزار بسیار عالی و قدرتمند است که شما می توانید با استفاده از آن اطلاعات زیادی درباره وب سایت خودتان، ازجمله: میزان بازدید کننده، میانگین زمانی که کاربران در سایت شما بوده اند، بررسی کمپین های تبلیغاتی و ... را مورد بررسی قرار دهید. اما چگونه این کار را انجام دهید؟ ما در این آموزش قصد داریم تا به صورت قدم به قدم گوگل آنالیتکس را به شما آموزش بدهیم و این آموزش از ...
در مسیر به کار بردن سئو و بهینه سازی پیشرفته، استفاده از ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی نقش حیاتی دارد. اگر بخواهید یک بلاگ قدیمی را دوباره فعال کنید و یا بخواهید یک جدیدش را آغاز کنید، پیدا کردن کلمات کلیدی خوب یکی از راه‌های مؤثر و بهترین روش‌ها برای جذب مداوم خواننده به وب‌سایت است. در این مقاله تعدادی از این ابزارها را گردآوری کردیم تا بر مسیر تولید محتوا برای سایتتان تسلط کامل داشته باشید. بیشتر درباره دجیتال مارکتینگ بخوانید. 10 ابزار تحقیقی برتر برای کلمات کلیدی   1- ...
شما حتما یا صاحب یک کسب‌وکار اینترنتی هستید یا آنکه قصد دارید که یک طراحی سایت برای خود ایجاد کنید. حتما می‌دانید که رمز موفقیت شما در برتری سئو و بهینه‌سازی سایت است. بنابراین باید یک برنامه منظم در این خصوص داشته باشید. سئو شامل موارد و مسائل مختلفی بوده که باید به تک تک آنها توجه کنید. در واقع بعد از راه‌اندازی کسب‌وکار، باید دائما از طریق ابزارهای مختلف سئو، یک سری از موارد مربوط به سایت را بررسی کنید تا اصلاحات لازم را انجام دهید. در اینجا قصد داریم تا به این ...
اگر در حال خواندن این مقاله هستید، یعنی به دنبال پیروزی در سئو برای سایتتان هستید؛ اما همان‌طور که از عنوان مطلب نیز مشخص است، ما معتقدیم کسب پیروزی در سئو، مانند مربیگری یک تیم فوتبال یا بسکتبال است. به حرف آسان است ولی در عمل کار سختی است؛ مانند سئو! هزاران طراحی سایت وجود دارند که نحوه مربیگری را به شما یاد می‌دهند، اما در عمل گروهی وجود ندارد که به تیم شما کمک کند عنوان برنده مسابقات را کسب کند؛ اما باید بدانید که اگر یک تیم فوتبال اصول بازی و چند حرکت خوب را یاد بگیرند، می‌توانند ...