1398/09/25

5 ترفند بسیار ساده برای افزایش ترافیک وبسایت شما

برای طراحی سایت‌ و کسب‌وکارهای اینترنتی بحث افزایش بازدیدکنندگان و بهبود ترافیک سایت اهمیت قابل توجهی دارد. چرا که هر اندازه یک کسب‌وکار آنلاین دارای ترافیک بیشتری باشد، طبیعتا می‌تواند نرخ تبدیل و فروش خود را نیز بالاتر ببرد. افزایش ترافیک سایت می‌تواند تحت تاثیر عوامل مختلف قرار بگیرد و کم و زیاد شود. اما به طور کل، بهبود ترافیک وبسایت چندان کار پیچیده‌ای نیست، اما نیازمند اتخاذ برخی روش‌ها و تکنیک‌های مخصوص به خود است. بسیاری از این تکنیک‌ها در عین سادگی، نیاز به هیچگونه پول یا منابع مالی نیز ندارند و توسط بسیاری از کسب‌وکارهای آنلاین می‌تواند مورد استفاده و پیادهه‌سازی قرار بگیرد. در ادامه به مهم‌ترین ترفندهای ساده برای بهبود رتبه و افزایش ترافیک یک وبسایت اشاره خواهیم کرد.

درباره سئو و بهینه سازی سایت بخوانید!

محتوای قدیمی را بهبود ببخشید 

 

سئو و بهینه سازی سایت

بسیاری از مواقع نیاز نیست که اقدام جدیدی را انجام دهید، بلکه با ایجاد برخی اصلاحات هم می‌توان به نتایج مورد انتظار دست پیدا کرد. این مساله نه تنها در بهبود سئو و ترافیک سایت صدق می‌کند، بلکه در بسیاری از مسائل روزمره نیز وجود دارد. با این حال، برزورسانی مطالب و صفحات قدیمی یکی از ترفندهای ساده و آسان برای افزایش ترافیک سایت محسوب می‌شود. چرا که در بسیاری از مواقع موتورهای جستجو الگوریتم‌های خود را تغییر داده و نیاز است که شما نیز مطالب خود را بروزرسانی کرده و مطالب متناسب با آنها تغییر دهید. ضمن آنکه نباید نادیده بگیریم در بسیاری از مواقع محتواهای قدیمی ممکن است اطلاعات نادرستی را به خواننده القا کنند. به عنوان مثال، شما در مورد یک موضوع حقوقی خاص تولید محتوا کرده‌اید، اما به مرور زمان قوانین و آیین‌نامه‌های مرتبط به آن تغییر پیدا کرده است. بنابراین خواننده با مطالعه آن محتوا گمراه خواهد شد.

بحثی که در بروزرسانی محتوا وجود دارد، استفاده از محتوای باکیفیت است. یعنی محتوا تولید شده علاوه بر آنکه منطبق با استانداردها و الگوریتم‌های سئو باشد، نیاز است که اطلاعات خوبی را نیز به خواننده ارائه داده و همان چیزی که او می‌خواهد در اختیارش قرار دهد. استفاده از کلمات کلیدی پرطرفدار می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. به شرط آنکه از آنها در حالت معمول استفاده کنید. چرا که استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی به نوعی باعث اسپم شدن مطلب خواهد شد.

ابزارهای به اشتراک‌گذاری را در سایت خود قرار دهید

 

افزایش ترافیک سایت

بررسی‌ها نشان داده که بازنشر مطالب در شبکه‌های اجتماعی تا حد قابل‌توجهی به افزایش ترافیک سایت کمک کرده است. البته نیاز است که به اشتراک‌گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی برای افراد همراه با دردسر خاصی نباشد. برای این کار بسیاری از وبسایت‌ها، لینک شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار را در قسمت پایین مطالب خود قرار می‌دهند تا افراد بتوانند به راحتی نسبت به اشتراک‌گذاری اقدام کنند. البته باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که برخی از محتواها جنبه و پتانسیل بالاتری برای به اشتراک‌گذاری خواهند داشت.

علاوه بر این مساله، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی نیز یک ترفند ساده برای افزایش ترافیک سایت محسوب می‌شود. حتی اگر احساس می‌کنید با صرف هزینه ترافیک قابل توجهی به دست خواهید آورد، بهتر است نسبت به انجام این کار اقدام کنید. همچنین بهتر است یک یا دو شبکه اجتماعی اصلی را برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید که در آنها دست به تولید محتوا بزنید. انتخاب این شبکه‌ها بستگی به نوع کسب‌وکار و مخاطبین شما دارد. اینکه مخاطبین شما در کدام رنج سنی قرار گرفته و بیشتر در چه شبکه اجتماعی حضور دارند، برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یک نکته کلیدی محسوب می‌شود.

سرعت صفحات را بهبود ببخشید

 

بهبود سرعت صفحات

در حالی که با ترفند تولید محتوا می‌توان تا حد قابل توجهی رتبه و ترافیک یک وبسایت را بهبود بخشید، برخی ترفندهای فنی‌تر و حتی آسان‌تر نیز برای انجام این کار وجود دارد که بهبود سرعت صفحات سایت نیز یکی از مهم‌ترین آنها است. برای موتورهای جستجو مهم است هنگامی که کاربر به یک وبسایت وارد می‌شود، مدت زمان بارگذاری صفحه مورد نظر چقدر خواهد بود. بنابراین موتورهای جستجو به وبسایت‌هایی که میزان بارگذاری صفحات آنها زمان‌بر بوده، امتیاز منفی خواهند داد که بر رتبه و ترافیک آنها نیز تاثیر بدی خواهد گذاشت. البته عکس این قضیه نیز کاملا صادق است. ضمن آنکه این مساله برای خود کاربران نیز مهم است. یعنی اگر زمان بارگذاری صفحات از یک زمان خاص بیشتر شود، آنها تمایلی برای ادامه کار و دیدن کامل صفحه نخواهند داشت. از همین رو بر نرخ CTR سایت تا حد بسیار زیادی تاثیر منفی خواهد گذاشت.

برای بهبود سرعت صفحات سایت برخی راهکارهای فنی و غیرفنی وجود دارد. به عنوان مثال، با بهینه کردن اندازه تصاویر می‌توان تا حدی به سرعت مناسب صفحات دست پیدا کرد. نکات فنی مانند بحث پشتیبانی سایت و سرور مناسب برای آن نیز بسیار اثرگذار خواهد بود. گاهی اوقات امکان دارد که سرعت صفحات یک وبسایت در حالت کلی، وضعیت خوبی داشته باشد. اما در برخی مواقع به علت افزایش ناگهانی ترافیک سایت یا برخی مسائل دیگر، سرعت کاهش پیدا می‌کند و طبعا میزان ترافیک را نیز کاهش خواهد داد. بهتر است برای چنین مواقع بحرانی از قبل آمادگی لازم را داشته و بتوان با برخی ترفندها از کاهش ترافیک سایت جلوگیری کنید.

عناوین بهتری را انتخاب کنید

 

سئو سایت

می‌توان عنوان را کلیدی‌ترین و اصلی‌ترین بخش یک محتوا در نظر گرفت. بهترین مطالب بدون داشتن یک عنوان مناسب هیچگاه دیده نخواهند شد. عناوین جذاب افراد را ترغیب می‌کنند تا بر روی لینک صفحات نشان داده شده در موتورهای جستجو کلیک کنند. البته باید میان عنوان مطلب و آن چیزی که در محتوا آمده به نوعی تناسب برقرار باشد. یعنی اگر شما یک عنوان بسیار جذاب را انتخاب کنید اما مخاطب با کلیک کردن و مطالعه مطلب به آن چیزی که شما در عنوان قول داده‌اید نرسند، تاثیر منفی بر روی ترافیک سایت خواهد گذاشت. چرا که نه تنها فرد به سرعت از صفحه خارج خواهد شد، بلکه دید بدی نیز نسبت به آن وبسایت در وی ایجاد می‌شود. از همین رو هیچگاه در عناوین مطالب قولی چیزی را ندهید که در محتوا آن قول را عملی نکرده باشید.

علاوه بر عنوان، توضیحات متا نیز تاثیر زیادی در مطالعه مطالب توسط مخاطبان و افزایش ترافیک سایت خواهد داشت. توضیحات متا علاوه بر آنکه باید با عنوان مطلب دارای هماهنگی خاصی باشد، از جذابیت و ترغیب مخاطب نیز برخوردار باشد. سعی کنید که توضیحات متا را خلاصه نوشته و در آن از کلمات کلیدی نیز استفاده کنید. نکته دیگر در خصوص عناوین داخل متن است که معمولا از آنها تحت عنوان اچ یک یا اچ دو یاد می‌کنند. سعی کنید در داخل متن حتما از عناوین داخلی نیز استفاده کنید و اینگونه نباشد که محتوا شما صرفا دارای یک عنوان اصلی باشد. این کار علاوه بر آنکه مخاطب را با بخش‌های مختلف محتوا آشنا می‌کند، در بهبود سئو و طبیعتا افزایش ترافیک نیز کمک خواهد کرد. از طرفی بهتر است عناوین داخلی نیز از جذابیت و همچنین کلمات کلیدی برخوردار باشند. استفاده از عناوین داخلی خصوصا برای محتواهایی  که طولانی هستند بسیار توصیه می‌شود.

لینک‌های داخلی را بهبود دهید

استفاده از لینک‌های داخلی به نوعی معماری و نقشه سایت شما را نشان می‌دهد. اینکه شما به کدام صفحات یا کدام کلمات بیشتر وزن داده و لینک بدهید، اهمیت زیادی در بهبود ترافیک سایت خواهد داشت. معمولا لینک صفحات خرید محصولات یا خدمات از مهم‌ترین لینک‌هایی هستند که در داخل بلاگ‌ها یا سایر صفحات به آنها لینک داده می‌شود که اصطلاحا به آنها لندینگ پیج گفته می‌شود. باید لینک اینگونه صفحات را به طور مناسب در دیگر صفحات خصوصا صفحات بلاگ پخش کرد. عناوینی که به آنها لینک داده می‌شود و همچنین تعداد لینک‌هایی که به یک صفحه داده می‌شود، اهمیت زیادی دارد. چرا که شما انتخاب می‌کنید که مخاطبان به کدام صفحات باید بیشتر مراجعه کنند.

با این حال، به طور کل استفاده از لینک‌های داخلی تاثیر مثبتی بر بهبود ترافیک سایت و بهبود سئو خواهد داشت. چرا که باعث می‌شود مخاطبان با وارد شدن به یک صفحه خاص، از طریق لینک‌های داخلی به سایر صفحات بروند و به نوعی زمان بیشتری را در سایت بمانند. بالا رفتن میزان ماندگاری افراد در وبسایت، از نظر موتورهای جستجو یک امتیاز بسیار مثبت تلقی می‌شود. علاوه بر لینک‌های داخلی، لینک‌های خارجی به وبسایت نیز اهمیت زیادی در بهبود میزان ترافیک وبسایت خواهند داشت. هر اندازه که سایت‌های دیگر به صفحات مختلف وبسایت شما لینک دهند، وضعیت بهتری را از نظر موتورهای جستجو خواهید داشت. حتی اگر در وبسایت‌های دیگر صرفادر مورد وبسایت شما صحبت شود و لینک خاصی نیز داده نشود، تاثیر مثبتی بر افزایش ترافیک سایت خواهد داشت.

همین حالا اقدام کنید

قطعا شما می‌توانید با اتخاذ یک یا چند مورد از استراتژی‌های یاد شده، به زودی ترافیک سایت خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهید. یعنی یا محتوا قدیمی را بروزرسانی کنید یا آنکه می‌توانید بر روی سرعت صفحات خود تمرکز کنید و آن را بهبود ببخشید. تمرکز بر شبکه‌های اجتماعی، استفاده از لینک‌های داخلی مناسب و انتخاب عناوین جذاب و متناسب با محتوا نیز از جمله سیاست‌های دیگر برای افزایش ترافیک سایت خواهد بود که معمولا توسط بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی می‌تواند مورد توجه قرار گرفته و اجرایی شود. با این حال، امکان دارد که اجرای برخی از آنها برای شما امکان‌پذیر نباشد، می‌توانید بر روی سایر راهکارها تمرکز کنید.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
سئو سئو سایت سئو و بهینه سازی سایت افزایش ترافیک افزایش ترافیک وب سایت
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : معرفی انواع دوربین عکاسی

تاریخ : 1394

اخبار و مقالات

برگزیده ها
تعداد کسب‌وکارهای اینترنتی روز به روز در حال افزایش است. آنها برای موفقیت خود نیازمند دانستن برخی نکات مهم در تجارت الکترونیک هستند. این نکات شامل اصول و فرایندهای مربوط به دیجیتال مارکتینگ از جمله سئو و بهینه سازی سایت است که فروشگاه اینترنتی بیش از سایر کسب‌وکارها به آن نیاز دارد. چرا که یک طراحی سایت فروشگاهی نیاز به جذب کاربران و مخاطبان زیاد دارد. این کسب‌وکارها از طریق بهبود سئوی وبسایت خود، می‌توانند در مدت زمان خاصی نسبت به جذب تعداد قابل توجهی از کاربران ...
"شایع ترین اشتباهات سئو چیست؟" همه ما در حال نوشتن مطالب در درجه اول برای انسان ها هستیم  در حالیکه موتور های جستجو نیز نقش مهمی در نمایش محتوای ما برای کاربران دارند. بنابراین نوشتن محتوا و سئو شانه به شانه یکدیگر باید حرکت کنند. ما در این مقاله  به 8 اشتباه رایج سئو اشاره کردیم. این نکات به شما کمک می کند تا از تله های رایج خودداری کنید و به درستی بهینه سازی محتوا را انجام دهید تا نتایج بهتری در موتورهای جستجو به دست آورید.   برای مشاوره طراحی سایت و  دیجیتال ...
سال‌ها است که همه ما در هر موقعیت شغلی که باشیم، از موتور جستجوی گوگل برای رفع نیازهای خود استفاده می‌کنیم. این نیازها ممکن است نیاز به اطلاعات بیشتر، نیاز خرید اینترنتی یا حتی راه‌اندازی یک کسب‌وکار اینترنتی باشد. اما تا به حال فکر کرده‌اید که موتور جستجوی گوگل چگونه کار می‌کند؟ بر چه اساسی سایت‌های مختلف را رتبه‌بندی کرده و به آنها امتیاز می‌دهد؟ چرا هنگام جستجوی برخی کلمات، یک سری از سایت‌ها را در صفحات اول و مابقی را در سایر صفحات نشان می‌دهد؟ ...
بررسی سئو وب‌سایت با داشتن ابزار درست بسیار ساده‌تر خواهد بود. اسکریمینگ فراگ سئو اسپاید نام یکی از همین ابزارهاست. اسکریمینگ فراگ برای بررسی و شناسایی کمبودهایی از طراحی سایت است که برای موتورهای جستجو دارای اهمیت است. در این آموزش به مهم‌ترین ویژگی‌های این ابزار کاربردی می‌پردازیم.   کارشناسان ما در ایده پویا می توانند به کسب و کار شما جهت نوشتن استراتژی کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ کمک کنند. با کارشناسان ما در ارتباط باشید.      ...
همه میدانیم که سئو راهی درخشان برای ایجاد ترافیک برای وب سایت می باشد. اما بهینه سازی موتور جستجو تنها راه افزایش ورودی و ترافیک سایت نیست! این نکته ضروری است که شما بدانید تنها راه ورودی ترافیک سایت سئو نیست و راه های متنوعی برای افزایش ورودی سایت وجود دارد و شما آنها را بشناسید. در این مقاله ، ما می خواهیم به این مسئله بپردازیم که چگونه می توانید ترافیکوب سایت را افزایش دهید بدون اینکه فقط به سئو اعتماد کنید. ما به استراتژی های مختلفی می پردازیم که می توانید در حال حاضر به کار بگیرید و ...
بازاریابی اینترنتی رو به رشد است و سازمان ها مشتاق دیدن وب سایت های خود در بالای صفحه جستجوی گوگل هستند. در دنیای مدرن همه چیز مربوط به سئو است و اگر یک وب سایت در صفحه اول گوگل رتبه ای نداشته باشد ، انتظار می رود که به هیچ وجه مورد توجه قرار نگیرد. درباره طراحی سایت بیشتر بدانید   همانطور که می گویند "بهترین مکان برای مخفی کردن یک وب سایت ، صفحه دوم گوگل است".   وب سایت هایی که سریع و درست کار می کنند ، احتمالاً رتبه های سئو بهتر را به دست می آورند ...