1398/08/25

دیجیتال مارکتینگ با اینستاگرام

حتی برای افرادی که آشنایی چندانی با مفهوم دیجیتال مارکتینگ نیز ندارند، به احتمال زیاد با انواع مختلف دیجیتال مارکتینگ در این اینستاگرام روبرو شده‌اند. دیجیتال مارکتینگ با استفاده از برخی ابزارها به دنبال بازاریابی محصولات و خدمات به صورت آنلاین و اینترنتی است. یکی از مهم‌ترین ابزارها در دیجیتال مارکتینگ استفاده از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. در این میان به علت استفاده عموم مردم و استقبال زیاد از شبکه اجتماعی اینستاگرام، بازاریابی دیجیتال در این شبکه برای کسب‌وکارهای مختلف بسیار اهمیت پیدا کرده است. به نحوی که در حال حاضر نه تنها کسب‌وکارهای آنلاین بلکه کسب‌وکارهای سنتی نیز به دنبال استفاده از این ابزار در جهت بازاریابی دیجیتال هستند. بسیاری از آنها با ایجاد حساب کاربری تجاری در این شبکه اجتماعی، قصد دارند تا مشتریان جدیدی برای خود پیدا کنند. معمولا به علت استفاده عموم مردم از ایستاگرام، اینگونه تصور می‌شود که دیجیتال مارکتینگ از این طریق نیز همانند فعالیت شخصی و عمومی در آن بوده و نیاز به مهارت خاصی ندارد. اما باید گفت که دیجیتال مارکتینگ با اینستاگرام در عین سادگی ظاهری از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است که بدون توجه به آنها نمی‌توان به اهداف تجاری خود رسید. مهم‌ترین نکته آن است که نباید فعالیت شخصی در این شبکه را با فعالیت حرفه‌ای و تجاری در آن یکی گرفت. اشتباهی که به نظر می‌رسد اکثر کسب‌وکارها مرتکب آن می‌شوند. در این مقاله قصد داریم تا به نکات مهم و اصول اساسی در دیجیتال مارکتینگ با اینستاگرام اشاره کنیم. این نکات شامل مواردی در خصوص هشتگ‌گذاری، انتخاب عکس، ویدئو و برخی نکات دیگر است.

مقاله مرتبط:

همه چیز درباره بازاریابی در اینستاگرام

 

به زیبایی شناسی بسیار اهمیت دهید

 

 

واقعیت آن است که وقتی صحبت از اینستاگرام می‌شود، مساله زیبایی شناسی و توجه به زیبایی مهم‌ترین موضوع است. چرا که این شبکه اجتماعی شبکه‌ای مبتنی بر تصاویر و ویدئو بوده و برخلاف برخی رسانه‌های دیگر که متن‌محور هستند، تصاویر حرف اول و آخر را می‌زنند. قبل از هر چیز باید یک سبک خاص که متناسب با اهداف کسب‌وکار شما بوده را برای انتشار تصاویر انتخاب کنید. به عنوان مثال ممکن است برخی موضوعات نیازمند عکس‌های تیره باشند یا در برخی موضوعات دیگر بهتر است از عکس‌های روشن و حتی رنگی استفاده کرد. مثلا اگر به دنبال تبلیغ یک نوع سبک زندگی در اینستاگرام هستید، بهتر است از عکس‌های روشن و چشم‌نواز استفاده کنید و نمی‌توان عکس‌های تیره را به کار برد. در زیبایی عکس‌ها و کیفیت آنها باید نهایت دقت را به کار برد. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا از عکاسان حرفه‌ای برای این کار استفاده کنند. در غیر اینصورت حتما باید از دوربین‌های حرفه‌ای برای عکاسی استفاده کرد. تصاویر باید کاملا تولیدی بوده و از عکس‌های تکراری، کپی یا عکس معمولی نباید استفاده کرد.

در انتخاب عکس‌ها حتما باید به خصوصیات مخاطبان، سن و جنس آنها توجه کرد. اگر مخاطبان شما افراد رسمی هستند نباید از عکس‌های بیش از حد رنگی و زننده استفاده کرد و برعکس.

مخاطبان خود را بشناسید

 

مخاطبان اینستاگرام

شناسایی مخاطبان به نوعی تحقیقات بازار در دیجیتال مارکیتنگ با اینستاگرام به شمار می‌رود. شناخت ویژگی‌های مخاطبان کمک می‌کند تا متناسب با نیازها و علائق آنها پست‌های خود را انتشار دهید. اگرچه تمام مخاطبان این شبکه اجتماعی معمولا علائق مشترکی مانند سرگرمی یا برخی موارد دیگر دارند، اما بین آنها تفاوت‌های قابل توجهی نیز وجود دارد. این تفاوت‌ها شامل سن، جنس، علائق، ویژگی‌های شخصیتی، شغل و برخی موارد دیگر است. قرار نیست که شما برای تمام افراد حاضر در این شبکه با اهمیت باشید، کافی است که برای طیفی از آنها جذاب باشید و متناسب با شرایط و نیازهای آنها نسبت به انتشار پست‌ها اقدام کنید. بنابراین محتوا مطالب و پست‌ها نیز باید کاملا مورد نیاز مخاطبان باشد نه آنکه دست به انتشار مطالب و محتوای تکراری بزنید.

از کپشن‌های جذاب و گیرا استفاده کنید

 

کپشن اینستاگرام

می‌توان بعد از تصاویر یا ویدئوها، کپشن را اصلی‌ترین ابزار در دیجیتال مارکتینگ با اینستاگرام دانست. نوشتن کپشن‌ها در عین سادگی اما مهارت زیادی نیاز دارد. در واقع تصاویر جرقه اصلی را در ذهن ببینده ایجاد می‌کند، اما همه چیز به تصاویر ختم نمی‌شود. نباید مخاطبان را در تاریکی رها کرد و بلکه باید اطلاعات تکمیلی در خصوص تصاویر یا ویدئو را در کپشن‌ها نوشت. بنابراین بهتر آن است که محتوا را به دو بخش تقسیم کرد. بخشی که در تصاویر ارائه شده و بخش دیگر در زیرنویس‌ها نوشته می‌شود. کپشن باید تا حد امکان کوتاه نوشته شود. چرا که معمولا فضای اینستاگرام به نحوی بوده که نوشتن متن‌های طولانی در آن چندان جذاب نخواهد بود. کپشن‌ها در عین کوتاهی اما باید جذاب و کاربردی نوشته شوند. به گونه‌ای که خواننده با مطالعه آنها احساس کند که چیز جدید یاد گرفته است. در نوشتن کپشن‌ها باید دقت کرد که به نوعی مشارکت مخاطبان را نیز به صورت کامنت جلب کرد. به همین دلیل از طرق مختلف باید آنها تشویق به اظهارنظر کرد. به عنوان مثال، می‌توان در انتهای کپشن از آنها خواست نظر خود را بیان کنند یا اگر سوالی دارند مطرح کنند. باید توجه کرد که میزان کامنت‌گذاری و اظهارنظر مخاطبان در زیر پست‌ها و مطالب نقش زیادی در جذب فالوور خواهد داشت. چرا که الگوریتم‌های اینستاگرام به صورتی است که این نوع پست‌ها را بیشتر در قسمت سرچ یا اکسپلورر قرار خواهد داد. بنابراین نوشتن کپشن‌های تعاملی و مطالبی که بتواند اینگیجمنت ریت مخاطبان را بالا ببرد، بسیار کاربردی خواهد بود.

هشتگ‌های هوشمندانه انتخاب کنید

هشتگ‌ها نقش اساسی در جذب فالوور دارند. انتخاب هشتگ‌های متناسب با اهداف کسب‌وکار باعث می‌شود تا به مرور افرادی که مرتبط با کسب‌وکار شما هستند، بتوانند پیج شما را پیدا کرده و فالو کنند. در انتخاب هشتگ باید دقت کافی را به عمل آورد و هر عبارتی را نمی‌توان به عنوان هشتگ انتخاب کرد. بلکه کلمات مهم و کلیدی که در ارتباط با اهداف کسب‌وکار هستند را باید انتخاب کرد. معمولا می‌توان تا 30 هشتگ را انتخاب کرد اما در استفاده از آنها نیز نباید افراط به خرج داد. چرا که این کار جنبه خوبی نداشته و حالت اسپم به وجود می‌آید. علاوه بر آن استفاده بیش از حد از هشتگ باعث ناخوانا شدن مطالب برای کاربران می‌شود. هر اندازه که هشتگ‌های انتخابی عمومی‌تر و محبوب‌تر باشد، رقابت بر سر آنها نیز سخت‌تر خواهد بود و برعکس. باید جستجو کرد تا هشتگ‌های مرتبط به صنعت یا تجارت خود را پیدا کنید. بهتر است هم در انتهای کپشن و هم در متن کپشن از هشتگ استفاده شود.

به زمان انتشار پست‌ها دقت کنید

زمان انتشار پست در اینستاگرام

 

انتشار مطالب به خودی خود نمی‌تواند موجب جذب فالوور و محبوب شدن پیج شما شود. بلکه توجه به زمان مناسب برای انتشار آنها نیز بسیار اهمیت دارد. بهتر است زمانی را انتخاب کنید که اکثر کاربران آنلاین هستند. برخی از زمان‌ها هستند که به آنها زمان‌های مرده گفته می‌شود و نباید در این اوقات به انتشار مطالب دست زد. معمولا اوقاتی که افراد در حال استراحت هستند یا نیمه‌های شب زمان مناسبی برای انتشار پست‌ها نیستند. برای اطلاع از اینکه کاربران چه زمانی بیشتر آنلاین هستند می‌توان از برخی ابزارهای اینستاگرام کمک گرفت. اما معمولا گفته می‌شود که بعدازظهرها یا اویل شب بهترین زمان برای انتشار پست‌ها است. از طرف دیگر نباید با انتشار مداوم پست‌ها افراد را خسته کرد. هر چند که موضوع مطالب نیز بسیار با اهمیت باشد، اما انتشار مدام پست‌ها حس ناخوشایندی به فالوورهای شما می‌دهد و حتی ممکن است شما را آنفالو کنند. بهتر است یک زمان‌بندی مشخص برای انتشار مطالب در نظر گرفته شود که براساس آن مشخص شود در هفته چند پست و در چه زمان‌هایی منتشر شود.

تعاملی باشید

همانطورکه قبلا اشاره شد در انتشار پست‌ها باید تلاش کرد که با لحنی جذاب و از طریق به کار بردن عبارات و جملات مناسب، تعامل افراد را جذب کرد. نظرات کاربران به مرور خود به خود باعث معروف شدن پیج شما و جذب کاربران جدید خواهد شد. چرا که این کار باعث می‌شود تا پست‌ها برای افرادی که جزء فالوورهای دوستان شما هستند، نمایش داده شود و بدین ترتیب آنها نیز به دنبال کردن پیج شما ترغیب شوند. به طور کل در چند وقت اخیر رویکرد تعاملی در دیجیتال مارکیتنگ به یک رویکرد قابل توجه تبدیل شده و اکثر کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا به روش‌های مختلف مشارکت افراد را جلب کنند.

از استوری اینستاگرام حتما استفاده کنید

 

استوری اینستاگرام

قابلیت استوری این شبکه اجتماعی باعث می‌شود تا مخاطبان بیشتر با کسب‌وکار شما آشنا شوند. بهتر است در استوری‌ها کمتر به تبلیغات بپردازید و می‌توانید از محتواهای آموزنده یا سرگرم‌کننده استفاده کنید. از طرفی در استوری‌های اینستاگرام بهتر است که لینک سایت خود را نیز قرار دهید تا با این کار ترافیک قابل‌توجهی نیز برای سایت جذب کنید. لایو اینستاگرام نیز یکی دیگر از کاربردهایی است که می‌توان از آن استفاده کرد. اما باز هم باید دقت کرد که از این طریق نباید به تبلیغات بیش از حد پرداخت. بلکه به وسیله آن می‌توان ویدئوهای آموزشی را انتشار داد.

به فعالیت رقبای خود در اینستاگرام نگاه کنید

برای پیدا کردن یک استراتژی مناسب در بازاریابی با اینستاگرام می‌توان وضعیت رقبا را در این شبکه اجتماعی بررسی کرد. نوع نوشتن کپشن‌ها، چگونگی هشتگ‌گذاری آنها، نحوه برقراری ارتباط با مخاطبان و برخی موارد دیگر مسائلی هستند که با مشاهده رقبا می‌توان آنها را بهبود داد. البته برای این کار بهتر است چند پیج مختلف از کسب‌وکارهای گوناگون را بررسی و تنها به یک نمونه اکتفا نکرد. ضمن آنکه نباید محتواها یا تصاویر آنها را کپی‌برداری کرد. بلکه با مشاهده صفحات رقبا می‌توان الگوبرداری کرده یا نقاط ضعف خود را شناسایی کرد.

 

 

 

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
دیجیتال مارکتینگ بازاریابی اینترنتی اینستاگرام اینفلوئنسر مارکتینگ بازاریابی در اینستاگرام
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : تولید کننده باتری خودرو

تاریخ : 1399

اخبار و مقالات

برگزیده ها
بحث فروش و دیجیتال مارکتینگ همانند قلب تپنده هر کسب‌وکار عمل می‌کند که هیچگاه نمی‌توان به آن بی‌توجه بود. به مرور زمان و رشد تکنولوژی، ابزارهای موفقیت در بازاریابی نیز جدیدتر شده است. از همین رو بحث بازاریابی شبکه های اجتماعی برای کسب‌وکارهای B2B در چند سال اخیر اهمیت دوچندان پیدا کرده است.   جهت مشاره طراحی سایت و سئو کسب و کارتان با مشاوران ما در ایده پویا تماس بگیرید.  875 73 222 - 021      -       ...
استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای معرفی محصولات چیست؟ اگر از افراد اطراف خود درباره راه اندازی یک کسب و کار کوچک اما جدید بپرسید از ده نفر، هشت نفر مخالف این کار بوده و آن را نوعی ریسک می‌دانند. فرقی ندارد آمریکا باشد یا ایران، این استرس و ریسک دانستن راه اندازی کاری جدید برای همه آدم‌های کره زمین وجود داشته و آن را نوعی چالش می‌دانند. پیشنهاد می‌کنیم برای اثبات این حرف از چند جوان اطراف خود در خانواده یا دوستانتان بپرسید و مزه زبانشان را بگیرید. بیشتر آن‌ها با شک و دو ...
تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با مزایای دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارتان آشنا شوید. هر روز به تعداد افرادی که خریدها و نیازهای خود را از طریق اینترنت برطرف می‌کنند افزوده می‌شود. اقتضاء دنیای ما به سمتی حرکت می‌کند که استفاده از فضای دیجیتال را جهت برآورده کردن نیازها بیشتر می‌کند. یکی از مثال‌های بارز این اقتضائات را می‌توان در همین بحران ویروس کرونا مشاهده کرد. در این هم عموم شهروندان و هم دولت‌ها ترغیب بیشتری برای استفاده از دریافت خدمات در دنیای ...
امروزه با بالا رفتن تنوع در دنیای طراحی سایت و ظهور برندهای جدید، کسب موفقیت و جلب مشتری یکی از سخت‌ترین قسمت‌های یک کار تجارت آنلاین به شمار می‌رود. بنابراین بیشتر ستون‌های روزنامه‌های نیازمندی را آگهی‌های نیاز به یک بازاریاب با فن بیان بالا و روابط عمومی خوب پر کرده است. اما به جرات می‌توان گفت که چنین روش‌هایی در دنیای پرزرق‌وبرق دیجیتال مارکتینگ تقریبا منسوخ شده است. کمتر کسی پیدا می‌شود که حاضر شود سرش را از روی گوشی خود بلند کرده و ...
اگر یک بازاریاب محتوا هستید  باید یک استراتژی محتوا داشته باشید و طبق آن حرکت کنید . داشتن یک استراتژی محتوا باعث افزایش فروش و افزایش تعاملات شما با مشتریانتان می شود. اگر بازاریابی محتوا بخشی از استراتژی کلی دیجیتال مارکتینگ شما نیست ، شما از رقبایتان عقب هستید و باید به فکر استخدام یک بازاریاب محتوا باشید.   آژانس دیجیتال مارکتینگ ایده پویا می تواند در ایجاد یک استراتژی بازاریابی متناسب با اهداف شما کمک کند ، اما ما همچنین یک لیست چک لیست استراتژی محتوا را برای کمک به ...
بازاریابی محتوا کار بسیار ساده ای است. شما محتوایی که مورد پسند مخاطب باشد تولید می کنید و از این طریق آن ها را تبدیل به مشتری می کنید. روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. در اینجا فقط چند نوع محبوب بازاریابی محتوایی را توضیح می دهیم: وبلاگ نویسی بازاریابی ویدیویی پادکست بازاریابی ایمیلی وبینارها مطالعات موردی کتابهای الکترونیکی   برای مشاوره دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارتان و شروع طراحی سایت با مشاوران ما  در ایده پویا از طریق لینک زیر تماس بگیرید. تماس ...