1398/03/26

انتخاب رسانه مناسب جهت عرضه محتوا

بازاریابان محتوا معتقدند که یک کسب و کار خوب می بایست از استراتژی محتوایی مناسب و صحیحی برخوردار بوده و در تولید محتوا به گونه ای عمل نماید که بتواند مشتری هدف را به طور دقیق جذب نماید. این گونه محتواها می بایست از موضوعی مرتبط با کسب و کار برخوردار باشند. اما نکته قابل توجه این است که محیط نشر محتوا نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در صورتی که محتوای هرچند مرتبط، در فضایی غیر کاربردی منتشر گردد، نه تنها باعث جذب هرچه بیشتر مخاطب نمی گردد، بلکه در بسیاری از موارد تاثیر منفی روی کسب و کار خواهد داشت.

بازاریابی محتوا به منظور ایجاد و تقویت روابط بین کسب و کار و مخاطبان شما برنامه ریزی می گردد. زمانی که استراتژی محتوا به درستی تعیین شود، می توانند باعث پیشرفت کسب و کار شما شده و منجر به افزایش فروش، افزایش آگاهی عموم از برند تجاری، افزایش ترافیک سایت و غیره گردد.

بنابراین در صورتی که از دانش بالا در نحوه تولید محتوا و انتخاب رسانه مناسب جهت نشر محتوا برخوردار باشید، در زمانی کوتاه اثر مثبت استفاده از رسانه مناسب را به وضوح خواهید دید.

 

4 عامل مهم در انتخاب رسانه مناسب نشر محتوا

به طور کلی نمی توان یک رسانه را خوب و رسانه ای دیگر را بد تلقی نمود. بلکه بسته به نوع کسب و کار، نیاز ها و قابلیت ها مطابق با ویژگی های هر رسانه می بایست رسانه مناسب را جهت نشر محتوای خود در نظر گرفت. بدین منظور قبل از انتخاب آن می بایست به چندین عامل اساسی که در انتخاب شبکه اجتماعی مناسب تاثیر گذارند توجه نموده تا در نهایت بتوانید بهترین رسانه ممکن را برای نشر محتوای مرتبط با کسب و کار انتخاب و از ویژگی های آن بهره ببرید.

 • نوع کسب و کار

در ابتدای هر اقدامی لازم است از کسب و کار خود شناخت واقعی داشته باشیم. اینکه کسب و کار ما جنبه خدماتی دارد یا فیزیکی و تولید محصول، می تواند در انتخاب نوع رسانه تاثیر گذار باشد. کسب و کار بزرگ است یا کوچک؟ بازار نیاز و هدف کسب و کار به چه اندازه است؟ به طور مثال امروزه خرید انواع پوشاک و لوازم بهداشتی آرایشی از طریق اینستاگرام صورت می پذیرد در حالی که کسب و کارهای خدماتی همگی از سایت برخوردار بوده و در صورتی که در رتبه های بالای نتایج گوگل حضور داشته باشند، از مشتریان بالاتری نیز برخوردار خواهند بود. چرا که آن دسته از افرادی که به دنبال کسب خدمت هستند بیشتر در فضای گوگل مشغول به جستجو هستند.

 • اهداف کسب و کار

هر نوع کسب و کاری از آغاز فعالیت خود دارای اهداف گوناگونی از جمله فروش محصول، ارائه خدمات، آگاهی از برند و غیره می باشد که با توجه به نیاز و هدف نهایی خود می بایست رسانه مناسب با کسب و کار خود را انتخاب نماید. به طور مثال امروزه کسب و کارها برای افزایش آگاهی از برند به سراغ شبکه های اجتماعی از قبیل اینستاگرام رفته و در صورتی که هدف از فعالیت آنها فروش محصول باشد از پلت فرم هایی همچون سایت و وبلاگ استفاده می کنند. همچنین برای اطلاع از بازخورد مشتریان نسبت به کسب و کار خود به دنبال نشر محتوا در فضاهایی همچون توییتر هستند. بنابراین با توجه به اهداف خود می توانید یک یا چندین رسانه را برای نشر محتوای خود در نظر داشته باشید.

 • منابع در دسترس

از جمله منابع در دسترس که باید بدان توجه نمود، زمان، نیروی انسانی و سرمایه می باشد. بسته به تمامی موارد ذکر شده و نیز مهارت های موجود، انتخاب رسانه می تواند متفاوت باشد. به طور مثال در صورتی که شما به هر علتی مایل به پست گذاری در چندین شبکه اجتماعی هستید، نیاز به چندین نیروی انسانی برای پیگیری مرتب و پست گذاری به طور منظم در هفته با تعداد دفعات مشخص دارید. قطعا این کار نیاز به سرمایه برای پاسخ دهی به نیاز کارمندان و حقوق و دستمزد آنان دارد.

همچنین در صورتی که نیاز به فعالیت حرفه ای در برخی رسانه ها همچون آپارات و یوتیوب دارید، نیاز به نیروی انسانی با مهارت بالاتر دارید تا بتواند در نهایت کاری متفاوت برای عرضه داشته باشد.

در واقع سرمایه، نیروی انسانی، زمان و مهارت همگی با هم مرتبط و مکمل یکدیگر بوده و در صورتی که از سرمایه و نیروی انسانی کافی برخوردار باشید می توانید حضور پر رنگ تری در انواع رسانه های اجتماعی داشته باشید.

 • ویژگی های رسانه ها، معایب و محدودیت ها

یکی دیگر از معیارهای مهم در تعیین نوع رسانه، ویژگی ها و محدودیت های آن رسانه می باشد. همان گونه که می دانید هر رسانه دارای ویژگی های خاص خود بوده که آن را نسبت به سایرین متفاوت نموده است. به طور مثال توییتر رسانه اجتماعی است که می تواند در عرض چندین ثانیه موجی در شبکه اجتماعی راه اندازی کرده و موضوعی را هرچند اشتباه، اما در صدر جدول اخبار روز قرار دهد. از طرفی شبکه اجتماعی لینکدین شبکه ای است برای فعالان حوزه کاری در موضوعات و حیطه های مختلف کاری که تجربیات خود را به اشتراک گذاشته و به صورت حرفه ای با یکدیگر به گفتگو می پردازند.

جدا از ویژگی های هر رسانه، محدودیت هایی برای هر یک وجود دارد. از جمله نشر عکس یا ویدئو، تعداد کاراکترهای نوشتاری، هشتک گذاری و غیره.

نتیجه گیری

انتخاب رسانه مناسب جهت عرضه محتوا، بخش کوچکی از برنامه ریزی استراتژی محتوا بوده که در صورتی که به درستی انجام گیرد می تواند تاثیر بالایی در اهداف کلی کسب و کار داشته، آگاهی مردم را نسبت به برند افزایش داده و در نهایت منجر به افزایش فروش محصول و یا ارائه خدمات کسب و کار مد نظر باشد.

 

 

 

 

 

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
محتوای سایت محتوا بازاریابی محتوا تولید محتوا مدیریت محتوا بازاریابی اینترنتی بازاریابی آنلاین بازاریابی دیجیتال
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : فروشگاه اینترنتی راد الکتریک

تاریخ : 1397

اخبار و مقالات

برگزیده ها
برای خیلی از افراد بدست آوردن پول به صورت آنلاین یک رویا است که می تواند به حقیقت بپیوندد.اگر افراد بتوانند از طریق طراحی وب سایت یا معاملات آنلاین کسب درآمد کنند احتمال زیادی دارد که شغل فعلی خود را ترک کنند و در این حالت می توانند بر روی زمان وزندگی خود کنترل بیشتری داشته باشند. برای رشد درآمد آنلاین خودتان باید انرژی و زمان زیادی را برای شروع کارتان صرف کنید.اگرشما نمی دانید کسب درآمد آنلاین را از کجا شروع کنید راه هایی را درادامه برای شما آورده ایم که بتوانید ازبین آن ها، بهترین را انتخاب ...
با توجه به رونق گرفتن کسب و کارهای اینترنتی داشتن یک طراحی وب سایت در رتبه های برتر از موتورهای جستجو یکی از مزیت های رقابتی است که می تواند کسب و کار شما را بهبود بخشیده و یا از شما یک کسب و کار موفق بسازد. برای رسیدن به رتبه‌های ابتدایی موتورهای جستجو مانند گوگل دو راه معمول وجود دارد یکی تبلیغات مانند گوگل ادوردز و دیگری بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو. اولین گزینه یعنی گوگل ادوردز مستلزم پرداخت هزینه برای نشان داده شدن در رتبه های اول نتایج جستجو است. دومین گزینه یا همان ...
20 مزیت تولید محتوا برای طراحی وب سایت و کسب و کار شما امروزه تاکتیک بازاریابی محتوایی یک تاکتیک جذاب و مناسب برای کمک به وب سایت های مختلف در جهت جذب، ایجاد مشارکت و مشعوف کردن  مشتریان می باشد. در ادامه به تعدادی از مزایای بازاریابی محتوایی خواهیم پرداخت: ١- بازاریابی محتوایی باعث ایجاد نرخ تبادل خواهد شد احتمالاً یکی از مزایای بازاریابی محتوا این است که به شما در افزایش نرخ تبدیل سایت کمک خواهد کرد. تحقیقات نشان داده است که شرکت هایی که دارای برنامه ریزی مداوم برای تولید محتوا هستند ...
بازاریابی محتوا  به چه افرادی برای بازاریابی محتوا نیاز داریم  انتخاب سیستم بازاریابی محتوا  توسعه چارچوبی برای ارزیابی محتوا       بازاریابی محتوا این مقاله به شما کمک می کند تیم خوبی برای تولید محتوا و بازاریابی محتوا جمع آوری کنید و اطمینان حاصل نمایید که برای حرکت کردن به سمت جلو، چارچوبی از ابزارها را برای بازاریابی محتوا را در اختیار دارید. موفقیت اجرا و به کارگیری استراتژی محتوا و بازاریابی محتوا بر روی یک موضوع مهم استوار است ...
استراتژی محتوا چیست؟ شما تصمیم گرفته اید از بازاریابی محتوا در کسب و کار خود استفاده کنید و برای آغاز کار هیجان زده هستید. این موضوع، عالی است. قبل از اینکه بخواهید همه چیز را با دقت و با جزییات بیشتری بررسی کنید، باید زمانی را برای آماده سازی استراتژی محتوا اختصاص دهید تا بتوانید از تمامی تلاش های خود بهترین استفاده را ببرید.  تفاوت بین استراتژی محتوا و بازاریابی محتوا؟ با اینکه بیشتر افراد از واژه استراتژی محتوا و بازاریابی محتوا به جای یکدیگر استفاده ...
  چه کسی گفته محتوای قدیمی وب سایت شما قابل بازیافت نیست؟! این روزها باب شده است که همه مشاغل تجاری حرفه ای، محتوای وب سایت خود را بهینه سازی و مورد بازیافت قرار می دهند تا آگاهی عموم از برند خود را افزایش داده و مشتریان بیشتری برای خود بتراشند. برخی از کاربران آنلاین ممکن است ویدئوهای بسیاری را اصلا نگاه نکنند. و یا افرادی که زمان کافی در اختیار ندارند، نگاهی طوطی وار به مطالب وب سایت انداخته و خیلی راحت از کنار آنها بگذرند. همیشه به فکر راه حل های مبتکرانه باشید. مطالب و محتوا وب سایت و وبلاگ ...