1397/08/19

اینفلوئنسر مارکتینگ

در دنیای امروز یکی از روش‌های موثر تبلیغات در شبکه‌های مجازی اینفلوئنسر مارکتینگ است؛ روشی که در آن از افراد و صفحات تاثیرگذار در فضای مجازی می‌خواهید که محصولات یا برند شما را به شیوه‌ای که برای مخاطبانشان جذاب باشد معرفی کنند. بر اساس آمارها افراد زیادی هستند که بعد از تبلیغ یک محصول توسط اینفلوئنسرها آن را خریداری کرده و تمایل به مشاهده محصول تبلیغ‌شده نشان می‌دهند. به همین دلیل نباید تاثیر این موضوع را در افزایش فروش و شناخته شدن برند دست‌کم گرفت.

با بازاریابی شبکه های اجتماعی بیشتر آشنا شوید.

 

چقدر درباره اینفلوئنسر مارکتینگ اطلاعات دارید؟

زندگی آدم ها وابسته به تکنولوژی و اینترنت است  و اگر زمان کوتاهی را بدون موبایل و اینترنت بگذرانیم کلافه می شویم. اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی است که افراد به خصوص جوانان زمان زیادی از روز را در آن می گذرانند و درباره مطالبی که در آن به اشتراک گذاشته می شود نظر می دهند.

همه ما افرادی را در اینستاگرام دنبال می کنیم که به سبک زندگی این افراد علاقه داریم و درباره پست ها و مطالب اشتراکیشون نظر می دهیم. در این میان کسب و کار های مختلف از این شبکه اجتماعی جهت افزایش فروش و جذب مشتریان بیشتر استفاده می کنند؛ اما این روند به هین سادگی که بیان می شود انجام نمی شود.

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ ایده پویا، قصد داریم کمی درباره اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها توضیح دهیم.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ

 

اینفلوئنسر به چه کسانی می گویند؟

اینفلوئنسرها Influencer افرادی تاثیر گذار در شبکه‌های اجتماعی هستند که تعداد افراد دنبال کننده آنها بیش از 1000 نفر می باشد و سبک زندگی و یا دیدگاه های سیاسی این افراد در اینستاگرام دنبال کننده های زیادی دارد. اینفلوئنسر ها محتواهایی به صورت عکس و ویدیو تولید می کنند و در صفحه شان به اشتراک می گذارند.

این افراد ممکن است افراد شناخته‌شده سیاسی، فرهنگی یا اجتماعی مانند بازیگران، ورزشکاران، نویسندگان، آهنگسازان و... باشند یا افرادی که در شبکه‌های اجتماعی ویدیوهای سرگرم‌کننده یا مطالب آموزشی منتشر می‌کنند و به‌واسطه تولید محتوای مناسبی که دارند فالوورهای زیادی را جذب پیج خود کرده‌اند.

در یک تعریف کلی می‌توان گفت اینفلوئنسر کسی است که افراد زیادی او را دنبال کرده و به خواندن و گوش دادن به مطالب او علاقه نشان می‌دهند. این افراد می‌توانند یک برند را به دنبال کنندگان خود معرفی کرده و آن‌ها را به بازدید از پیج و استفاده از محصولات و خدمات آن ترغیب کنند.

درباره انواع شبکه های اجتماعی بخوانید.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

بازاریابی از طریق اینفلوئنسر ها را اینفلوئنسر مارکتینگ می گویند. این روز ها کمتر افرادی به هنگام خرید کالایی به بیلبورد و یا تبلیغات تلویزیونی توجه می کنند و بیشتر در اینترنت و شبکه‌های مجازی به دنبال تایید کننده ای برای انتخابشان می گردند. از طرفی دیگر، تبلیغات دهان به دهان در طول زمان های مختلف برای کسب و کارها بسیار مفید بوده و اکنون این نوع تبلیغات وارد فاز جدیدی شده و از طریق اینفلوئنسر ها این اتفاق می افتد.

بازاریابی دهان به دهان به این شکل است که اگر فردی از کالایی و یا خدمتی استفاده کند و از آن رضایت داشته باشد آن را به افراد دیگری معرفی می کند در بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و به خصوص در اینستاگرام اینفلوئنسر ها با استفاده از عکس های با کیفیت و معرفی کالا و یا خدمت افراد دنبال کننده خود را راغب به استفاده از آن محصول مخصوص می کنند. چیزی که کسب و کارها در اینفلوئنسر مارکتینگ باید به آن توجه داشته باشند مدیریت کمپین ها و انتخاب اینفلوئنسر ها بر اساس جامعه هدفشان می باشد.

 

برای موفقیت اینفلوئنسر مارکتینگ باید چه کرد؟

توجه داشته باشید که لزوما پرداخت هزینه به یک شخص تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی و گذاشتن چند استوری یا پست نمی‌تواند باعث اثرگذاری کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ شده و به افزایش فروش و شناخته شدن برند شما کمک کند. این موضوع نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و درست و استفاده از دانش افراد متخصص در این زمینه است.

برای اینکه کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ به موفقی برسند، لازم است که ابتدا هدف کمپین دقیقا مشخص شود. شما قصد دارید از این کار برای افزایش فروش و شناخته شدن برند خود استفاده کنید یا صرفا به دنبال افزایش فالوورهای پیج خود و آشنا شدن افراد جدید با محتواهای تولیدشده هستید.

قدم بعدی این است که مخاطبین خود را بشناسید. تعیین پرسونای مخاطب به این معناست که چه افرادی به محتواهای شما علاقه نشان می‌دهند، ویژگی‌های اخلاقی و شخصی این افراد چیست و چه چیزهایی می‌تواند آن‌ها را به دنبال کردن یک صفحه یا استفاده از خدمات و محصولات یک شرکت ترغیب کند.

در قدم بعدی باید بودجه خود را مشخص کرده و با توجه به همین موضوع اینفلوئنسر مناسب را انتخاب کنید. منظور از انتخاب شخص تاثیرگذار مناسب این است که درباره قیمت و برنامه او برای تبلیغ کار شما صحبت کنید. همچنین باید مطمئن شوید که در میان مخاطبین او افراد زیادی هستند که ممکن است به محصولات و خدمات شما علاقه نشان دهند.

درنهایت کمپین را آغاز کرده و گزارش‌های دقیقی از میزان موفقیت آن تهیه کنید. بر اساس اینکه چه تعداد ورودی از صفحه‌اینفلوئنسر داشته‌اید یا چند درصد از افرادی که پست و استوری را دیده‌اند وارد صفحه شما شده و از خدمات آن استفاده کرده‌اند، میزان موفقیت کمپین را بررسی کنید.

 

نکات مهم در انتخاب اینفلوئنسر و انتخاب نحوه تبلیغ

 • صرف اینکه یک شخص دنبال کنندگان زیادی دارد، او را به یک اینفلوئنسر تبدیل نمی‌کند. باید بررسی کنید که بازدیدهای استوری او چقدر است، کاربران چه میزان با پست‌ها در تعامل هستند و چقدر به حرف‌های او اطمینان دارند.
 • هر اینفلوئنسری برای کار شما مناسب نیست. ممکن است یک شخص صفحه‌ای پربازدید داشته باشد که مخاطبان در آن بسیار فعال هستند؛ اما شیوه مناسب تبلیغ را نداند یا زمینه کاری او با شما چندان تناسبی نداشته باشد. به همین دلیل بهتر است اول بررسی کنید که آیا این شخص می‌تواند تاثیر مثبتی در کار شما داشته باشد یا خیر.
 • بسته به اینکه قصد پرداخت چه میزان مبلغی را دارید و مدت‌زمان تبلیغ شما چقدر است، می‌توانید انتخاب کنید که پست برای شما بهتر است یا استوری. معمولا تعداد افرادی که استوری را می‌بینند و لینک به اشتراک گذاشته‌شده در آن را بررسی می‌کنند، بیشتر است؛ اما تعامل افراد با پست‌هایی که در استوری به اشتراک گذاشته می‌شوند بهتر خواهد بود.

 

سئو بهینه سازی سایت

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
بازاریابی اینترنتی بازاریابی محتوا بازاریابی آنلاین بازاریابی در اینستاگرام بازاریابی با اینستاگرام بازاریابی دیجیتال دیجیتال مارکتینگ اینفلوئنسر مارکتینگ
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : حمل و نقل و کشتیرانی

تاریخ : 1400

اخبار و مقالات

برگزیده ها
  چند سالی هست که با گسترش نفوذ اینترنت، اصطلاح استارتاپ (استارت آپ) سر زبان‌ها افتاده و بسیاری از شرکت‌های جدید با این عنوان شناخته می‌شوند. استارتاپ به شرکت‌های جوانی که حول ساخت و توسعه یک محصول یا خدماتی متمایز و منحصر‌به‌فرد شکل می‌گیرند. استارتاپ‌ها معمولا با شناسایی یک کمبود یا نیاز، ایده محوری خود را مشخص کرده و تلاش می‌کنند محصولی جدید به بازار عرضه کنند. اگر می‌خواهید بیشتر با استارتاپ‌ها و نحوه شکل‌گیری آنها آشنا شوید، ...
در دنیای امروز زندگی اکثر افراد با دنیای اینترنت گره‌خورده است. هریک از ما به‌طور متوسط در طول روز ساعاتی را به گشت و گذار در دنیای مجازی می‌پردازیم. آنچه که در جواب جستجوی شما توسط اینترنت نمایش داده می‌شود همان محتواها هستند. محتوا شاهرگ اصلی یک وب‌سایت است و بقا و پیشرفت وب‌سایت به تولید محتوای مناسب بستگی دارد. بر اساس آمارهای زنده اینترنت، بیش از 1.9 میلیارد وب‌سایت در بستر اینترنت وجود دارد. بنابراین به دست آوردن علایق خوانندگان در این جهان دیجیتالی در حال ...
فروش اینترنتی وبسایت یا اینستاگرام؟ کدام بهتر است؟ با اضافه شدن اینترنت به زندگی و آگاهی مردم نسبت به مزایای بی‌شمار اینترنت در صرفه و جویی در وقت و هزینه‌های آن‌ها تقریباً همه‌چیز به شکل آنلاین درآمد. در سال‌های اخیر با افزایش استقبال مردم از فضای مجازی و افزایش تعداد وبسایت‌ها و گسترش کسب‌وکارهای اینترنتی، بسیاری از صاحبان مشاغل برای فروش محصولات و ارائه خدمات خود به فکر راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی در قالب وبسایت‌ها شدند. کم‌کم با ورود شبکه‌های ...
چه در زمینه بازاریابی محتوا حرفه‌ای باشید و چه تازه‌کار، باید هرچند وقت یک بار بر روی برنامه استراتژی محتوای خود بازنگری کنید. باید مطمئن شوید که این محتوا همواره برای مشتریان شما به‌روز، ابتکاری و جذاب باشد. از سوی دیگر دنیای امروز دنیایی است که رقابت در بازاریابی محتوا از هر زمان دیگری بیشتر است. آمارها نشان می‌دهد که امروزه بیشتر از 70 درصد مشاغل در بازاریابی محتوا سرمایه‌گذاری می‌کنند. به همین دلیل اگر شما نتوانید یک محتوای جذاب تولید کند، به سادگی جای خالی شما توسط ...
  شناخت مخاطبان هدف یکی از اصلی‌ترین چالش‌هایی است که با کمی دقت و تصمیم‌ گیری درست می‌توان به راحتی آن را پشت سر گذاشت. در واقع در ابتدای مسیر شروع هر کسب و کاری شما باید بدانید که انتهای مسیرتان قرار است به کدام سمت برسد. این موضوع به این معنا است که یکی از رموز موفقیت در کسب و کار شناخت دقیق هدفی است که در هر مرحله از پیشرفت خود می‌خواهید به آن برسید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا مسیر درست را برای رسیدن به این هدف انتخاب کنید. درست مانند یک فرد حرفه‌ای ...
افزایش روزانه‌ی کاربران اینترنت می‌تواند خبر خوبی برای افرادی باشد که در پی راه انداختن یک کسب و کار اینترنتی هستند. چرا که به دلیل همه گیری شبکه‌ های اجتماعی، بازاریابی در جایی که تعداد بیشتری از افراد در آنجا حضور دارند قطعا بسیار مؤثرتر از بازاریابی به روش‌های سنتی است. شرکت ایده پویا به شما این اطمینان را می دهد با تکنیک های بازاریابی شبکه های اجتماعی کسب و کار شما را ارتقا ببخشد و شما را به برندی شناخته شده تبدیل کند.     مزایای فروش محصولات در شبکه های اجتماعی امروزه ...