1396/03/07

راه هایی برای افزایش ارتباط با کاربران در طراحی وب سایت های فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی با ساختار زیبا، برترین و ایده آل ترین روش برای تولید محصولات با کیفیت بالا و انجام تبادلات می باشد. طرح یک فروشگاه اینترنتی آنلاین بایستی کاملا جذاب بوده و مشتریان را تحریک به خرید کند طوری که بتوانند به طور کاملا بالقوه، دامنه خرید در زمان واقعی را افزایش دهند.طراحی وب سایت شما بایستی به گونه ای طراحی شود که بدون هیچ گونه عارضه ای مشتریان شما را تشویق به خرید آنلاین کند.

 

طراحی سایت فروشگاه آنلاین

 

برای اینکه فروشگاه اینترنتی خود را برتر از سایر رقبا طراحی کنید، اطمینان حاصل نمایید که از یک پلت فرم بسیار انعطاف پذیر و سفارشی، سیستم هاستینگ قابل اعتماد و یک طرح بسیار زیبا و به روز استفاده می کنید.

بسیار خب ، با ذکر این اوصاف، قصد داریم در این مقاله شما را با رهنمودهایی در خصوص افزایش تجارب کلی کاربر و متقاعد نمودن بازدید کنندگان وب برای خرید از فروشگاه اینترنتی شما آشنا کنیم.

با ما همراه باشید!

طرحی بسیار شیک و ساده برای وب سایت در نظر بگیرید تا قابلیت دید محصولات خود را بالا ببرید

 

فرقی نمی کند که در حال فروش چه نوع کالا و خدماتی به صورت آنلاین می باشید، داشتن یک وب سایت کاملا دوستانه و تحریک کننده می تواند ترافیک بیشتری در فروشگاه اینترنتی شما ایجاد کند. در حقیقت، بنا بر نتیجه تحقیقات، سی و هشت درصد از افراد به دلیل عدم جذابیت طرح وب سایت ها از خواندن ادامه مطلب آن سرباز می زنند.

این ها به این معنا هستند که داشتن یک وب سایت ساده با طراحی دوستانه و همراه با محصولات با کیفیت که در تصاویرش نمایان باشد، به مراتب برتر از وب سایت های شلوغ با طراحی پیچیده می باشد. در حقیقت، افزودن اجزای طراحی بیش از حد باعث می شود وب سایت شما بسیار خسته کننده به نظر برسد که به نوبه خودش خریداران را از ادامه پروسه خرید مایوس خواهد نمود.

بنابراین، به جای این که صفحه اصلی وب سایت خود را با اجزای غیر ضروری پر کنید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

1-طراحی سایت خود را به صورت ریسپانسیو با ساختار مناسب فروشگاه آنلاین اینترنتی در نظر بگیرید

2-محصولات محبوب خود را با اَشکال مدور در صفحه برجسته تر نمایش دهید

3-ساختار پیمایشی وب سایت را با افزودن مقوله های عمده در قسمت بالا با قابلیت حرکت بیشتر ماوس، به صورت ساده طراحی کنید تا کاربران بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را خیلی راحت تر پیدا کنند.

3-از طرح های ساده و پویا جهت وب سایت فروشگاهی خود استفاده نمایید.

4-طراحی سایت فروشگاهی بایستی متناسب با اهداف و نیازهای کاربران طراحی شود

5-طراحی سایت شما بایستی بتواند نوعی پیش گویی در بین خریداران اینترنتی شما ایجا نماید.

نکته مهم: ایجاد یک وب سایت محصول محور با قابلیت فروش آنلاین می تواند کمپین بازاریابی وب سایت را افزایش داده و به ترافیک ارگانیکی و تعاملات سازنده تر منجر گردد. برای نمونه اگر کمپین شما افرادی را که به دنبال مجموعه لباس های زنانه هستند، مخاطب قرار دهد، می توانید این محصولات را در قسمت صفحه ابتدایی وب سایت طراحی کنید.

 

فروشگاه اینترنتی خود را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید

 

طراحی فروشگاه اینترنتی

 

در طول پنج سال گذشته، تغییرات چشم گیری در رفتار خریداران آنلاین مشاهده کرده ایم. بیشتر افراد خریدهای اینترنتی انجام می دهند و این کار را از طریق وسیله هایی همچون موبایل و یا دسکتاپ انجام می گیرد.

این ها بدین معنا هستند که داشتن یک سایت فروشگاه اینترنتی ریسپانسیو همراه با پیمایش مناسب می تواند تعاملات و تبادلات شما را به سطح بالاتری برساند. در حقیقت، مقاله ای که در سال 2016 تکمیل شد، نشان داده که دستگاه های موبایل حدود نوزده درصد از فروش های الکترونیکی را در ایالت آمریکا شامل شده و انتظار می رود این رقم تا پایان سال 2018 بیست و هشت درصد افزایش یابد.

از این ها گذشته، طراحی یک وب سایت موبایل پسند می تواند شما را در گوگل و سایر موتورهای جستجو، خیلی بهتر رتبه بندی کند. بله درست است! گوگل با استفاده از یک الگوریتم موبایل پسند به کاربران موبایل اجازه می دهد که تجارب خرید بهتری کسب کنند. این امر به نوبه خود آنها را تشویق به باز کردن فروشگاه آنلاین شما در مرورگر و اتخاذ تصمیمات خرید نموده و همین منجر به افزایش سرعت تبادلات خواهد شد.

نکته مهم: ایجاد یک وب سایت محصول محور با قابلیت فروش آنلاین می تواند کمپین بازاریابی وب سایت را افزایش داده و به ترافیک ارگانیکی و تعاملات سازنده تر منجر گردد. برای نمونه اگر کمپین شما افرادی را که به دنبال مجموعه لباس های تابستانی  زنانه هستند، مخاطب قرار دهد، می توانید این محصولات را در قسمت صفحه ابتدایی وب سایت طراحی کنید.

 

پروسه بررسی خود را بسیار ساده و دست یافتنی طراحی کنید.

 

صفحه اصلی وب سایت باید به صورت کاربر پسند طراحی کنید و تصاویر و ویدئوهایی با کیفیت همراه با محتوای مناسب به آن بیفزایید تا بتوانید توجه بازدید کنندگان وب سایت خود را جلب نمایید. اما  در مورد بهینه سازی صفحات بررسی اندیشیده اید؟ آیا تاکنون توجه کرده اید که بیشتر  مشتریان وب سایت خریدهای خود را به صورت مختصر انجام می دهند و این تنها به دلیل بیش از حد طولانی بودن پروسه بررسی محصولات شماست؟

این ها از آن دسته چالش هایی هستند که باعث می شوند مشتریان شما از ادامه خرید امتناع نموده و گاهی اوقات حتی وب سایت شما را بدون هرگونه خریدی رها می کنند. برای این منظور کافیست تمرکز خود را بر روی سادگی پروسه بررسی معطوف نمایید.

ایجاد یک صفحه بررسی پروسه می تواند کمک کند تا تبادلات خود را تا حد زیادی گسترش دهید. در این جا چند رهنمود بسیار ساده برای دستیابی به این هدف ارائه می دهیم:

1-هر گونه مراحل غیر ضروری و اضافی را از پروسه بررسی خود کنار بزنید.

2-سعی کنید چند مرحله اختیاری به آن بیفزایید.

3-به کاربران اجازه دهید که پروسه سفارش  و خرید محصولات را به سهولت انجام دهند. این شامل کیفیت، اندازه و غیره می باشد.

4-عبارت بازگشت به منوی اصلی را نیز در این قسمت بگنجانید

5-اجزای نامرتبط همچون لینک های مقاله های محصول، پیشنهادات اخیر و غیره را حذف نمایید.

 

قیمت های محصول و هزینه های خرید را در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به صراحت بیان کنید.

 

مسلماً هیچ فردی دوست ندارد مشتریان و بازدید کنندگان به هنگام تکمیل فرآیند خرید، به دلیل عدم آگاهی از قیمت محصولات سردرگم شوند. بهتر است به صورت بالقوه با مشتریان وب سایت خود رو راست بوده و اگر می خواهید روابطی منطقی با آنها ایجاد کنید، قیمت محصولات را خیلی واضح بر روی وب سایت درج کنید.

بیشتر فروشندگان آنلاین تنها به دلیل هزینه های هنگفتی که برای محصولات خود انتخاب می کنند، با خریداران بسیار محدودی مواجه می شوند. این چیزی است که از همان مراحل ابتدایی وب سایت بایستی مد نظر داشته باشید.

اگر به دنبال تعامل با کاربران هستید، باید اطلاعات مربوط به خرید محصولات را به شیوه ای کاملا واضح و دقیق ذکر کنید. البته بایستی اطمینان حاصل نمایید که شما تنها اطلاعات مرتبط با محصول و هزینه های جابجایی را با مشتریان در میان می گذارید. این باعث تشویق و تحریک بازدیدکنندگان وب سایت شما شده و می توانند در نهایت تصمیم قاطع خود را اخذ نمایند. آیا این شگفت انگیز نیست؟

 

جستجوهایی کاربر پسند برای فروشگاه اینترنتی خود طراحی کنید

 

اجازه دهید کاربران و کلاینت های شما مطلب و محتوایی که مد نظر دارند به سهولت بیابند. به این معنی که ابزارها و موتورهای جستجوی آسان برای این کار طراحی کنید. طراحی وب سایت شما بایستی به گونه ای باشد که کاربرانتان تنها نام محصول مورد نظر خود را در قسمت نوار بالایی موتور جستجو سرچ کنند.

حتی وب سایت های فروشگاه اینترنتی معروف همچون آمازون، بیشتر تمرکز خود را بر سرچ های کابرپسندانه معطوف کرده اند  و همین امر باعث ترافیک بیش از حد این وب سایت ها و افزایش تبادلات بین کاربران شده است. اگر دوست دارید مطالب بیشتری در این خصوص کسب کنید، نکات زیر را بخوانید:

1-شما می توانید نوار جستجو را در قسمت بالای صفحه ابتدایی وب سایت خود قرار دهید

2-اطمینان حاصل نمایید که نوار جستجوی شما به اندازه کافی بزرگ است تا همه عبارات جستجو در آن جا شوند

3-این نوار جستجو باید نتایج را هر چه سریع تر در وب سایت نشان دهد

4-اجازه دهید مشتریان وب سایت شما در یک حوزه خاصی به جستجو بپردازند تا تجارب اجرایی کلی خود را بهبود ببخشند

5-از فناوری تمام اتوماتیک برای کمک به بازدید کنندگان وب سایت خود در جهت سریع تر دریافتن واژه های جستجو استفاده کنید

6-اطمینان حاصل نمایید که نتایج جستجو، نمایانگر پیامدهای صحیح می باشند.

7-از دکمه های اجرای سریع قابل رویت در طراحی سایت فروشگاه آنلاین خود استفاده کنید

این دکمه ها به یک باره می توانند بازدیدکنندگان شما را در زمان واقعی به مشتریان بالقوه ای تبدیل کنند. شما می توانید از دکمه ها CTA همچون "هم اکنون ثبت نام کنید" و یا "همین حالا خرید کنید" برای ترغیب افراد به انجام اعمال سریع و آنلاین از فروشگاه های الکترونیکی خود استفاده کنید. به طور مختصر می توان گفت که این دکمه ها می توانند تبادلات و تعاملات بیشتری در هر وب سایت فروشگاه اینترنتی به همراه داشته باشند.

بنابراین، چنانچه قصد بهینه سازی وب سایت فروشگاه آنلاین خود را دارید تا تعاملات بیشتری حاصل نمایید، از دکمه های CTA بسیار حرفه ای غافل نمانید.از آنجایی که تنوع این دکمه ها بسیار است، اطمینان حاصل کنید که نوع مناسبی را با توجه به کمپین بازاریابی خود و اتخاذ مشتریان بیشتر اختیار کرده اید.

 

در طراحی سایت تصاویر با کیفیتی انتخاب کنید

 

تصاویردر طراحی سایت

 

این یکی از ترفندهای زیرکانه در وب سایت های فروشگاه اینترنتی است که منجر به افزایش تعداد بازدیدکنندگان و جذب مشتریان باوفاتر خواهد شد. این اصلا مهم نیست که شما در فروشگاه اینترنتی خود چه محصولاتی را به فروش می رسانید، افزودن تصاویر با کیفیت بالا  می تواند منجر به ایجاد انگیزه بیشتر برای خرید و در نتیجه افزایش ترافیک در وب سایتتان گردد.

یک تصویر با کیفیت و زیبا که اگر اندازه مناسبی هم داشته باشد، بهتر از این نمی شود! باعث می شود خریداران در آنِ واحد تصمیم به خرید محصول بگیرند. برا ی این که این استراتژ ی شما بسیار سودمندتر تلقی گردد، می توانید 4 الی 5 تصویر از زوایای گوناگون به محصول خود بیفزایید. این باعث می شود بازدیدکنندگان محصولات شما را از زوایای مختلف مشاهده کرده و تصمیمات بهتری به هنگام خرید اتخاذ کنند.

 

نظرات سایر مشتریان را در وب سایت درج کنید

 

طراحی سایت فروشگاه آنلاین

 

بررسی نظرات سایر افرادی که پیش ازاین از محصولات شما استفاده کرده اند، می تواند تاثیر بسزایی در افزایش ترافیک و تعداد مشتریان بالقوه شما داشته باشد. بیشتر خریداران پس از خواندن نظریه سایرین اقدام به خرید سریع محصول و یا امتناع از خرید آن می کنند.

از این رو، اطمینان حاصل کنید که همه نظریه های کاربران را در قسمت چپ وب سایت خود درج کرده اید حتی اگر نظریات منفی وجود داشته باشد. شما می توانید برخی از نقل قول های سایرین را به صورت مستقیم و یا با اندکی تغییرات در وب سایتتان درج کنید.

نکته: شما همچنین می توانید تصاویر و عکس های سایرین را بلافاصله پس از نقل قول هایشان در وب سایت درج کنید.

 

نتیجه گیری:

بهینه سازی وب سایت فروشگاه اینترنتی با هدف افزایش تعاملات بیشتر و با استفاده از ترفندهایی که توضیح داده شد، کار ممکن و بسیار ساده ایست. ما در این مطلب سعی کردم مجموعه ای از برترین ترفندهای آموزشی را در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم. امید می رود بازدید کنندگان  بیشتری از وب سایتتان دیدن کرده و به مشتریان بالقوه تبدیل شوند.

 

 

 

 

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهید

ثبت نظر

نام شما (*) :
ایمیل (*) :
نظر (*) :
کلمات کلیدی
طراحی سایت طراحی سایت خوب طراحی سایت خرید آنلاین
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : شیشه ساختمانی و نمای شیشه ای

تاریخ : 1398

اخبار و مقالات

برگزیده ها
علیرغم اینکه در عصر دیجیتال زندگی می کنیم ، برای سایت های فروشگاه آنلاین چالش های زیادی وجود دارد. رقابت با میلیون ها طراحی سایت فروشگاهی بسیار شدید است . همچنین به لطف گوگل، مردم می توانند قیمت ها را به سرعت بررسی کنند ، محصولات شما را با رقبایتان مقایسه کنند و تصمیم بگیرند از چه سایتی خرید کنند. با توجه به اینکه دنیای دیجیتال مارکتینگ هر روز در حال رشد است ، در اینجا 14 استراتژی بازاریابی اینترنتی برای افزایش فروش آنلاین ارائه کرده ایم. 1. بر زیبایی بصری محصولات وبسایتتان بیافزایید   مصرف ...
در راه اندازی و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی معمولا با مشکلات زیادی مواجه می شویم ولی در ادامه 20 موردی را با یکدگیر بررسی خواهیم کرد که به شدت برای فروشگاه های آنلاین پیشنهاد می شود همچنین بررسی خواهیم کرد چگونه از هرکدام برای افزایش نرخ مشارکت کاربران در سایت و تبدیل خریداران به مشتریان وفادار استفاده کرد. شما با رعایت این استراتژی ها می توانید مشتریان خود را مانند بازرگانان انتخاب کنید و محصولات خود را طبق نباز مشتری عرضه کنید. برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود با مشاوران مجرب ما ...
با گسترش روزافزون تکنولوژی دیگر بسیاری از مشکلات برطرف شده است و اینترنت محبوبیت بالایی بین مردم پیدا کرده است؛ خرید و فروش های خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند؛ خدمات مورد نیاز خود را از طریق اینترنت رزرو می کنند و ... . دیگر نیازی نیست برای یک ایمیل زدن و یا تحقیق، حتما به پشت کامپیوتر های شخصی نشست و به راحتی کار های خود را در هر جایی انجام می دهند. با گسترش خدمات آنلاین و تکنولوژی مردم دیگر بجای استفاده از کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ، از تبلت و گوشی های هوشمند استفاده می کنند و تمامی کار ...
١- فروش خوب را با ارسال محصولات رایگان برای اینفلوئنسرها تجربه کنید   دقت داشته باشید در صورتی که اقدام به طراحی سایت فروشگاه اینترنتی نموده اید و می خواهید در بستر اینترنت محصولات و یا خدمات خود را به فروش برسانید در محیط اینترنت یکی از تأثیرگذارترین فعالان این حوزه را می‌توان اینفلوئنسرها دانست. محیط اینترنت پر شده است از اینفلوئنسرها وبلاگ نویس ها ویلاگرها و افرادی از این دست که می‌توانند به رشد کسب و کار شما کمک شایانی نمایند. برای استفاده از افرادی تاثیرگذاری مانند اینفلوئنسرها ...
آیا کسب و کاری بدون وبسایت دارید؟! ما دلایلی را که شما ممکن است در برابر طراحی وب سایت برای تجارت خود مقاومت کنید را بررسی کردیم "طراحی سایت خیلی گران است" ، "من وقت ندارم " ، " کسب و کار من نیاز به وبسایت ندارد" و ... واقعیت این است که طراحی یک وب سایت حرفه ای برای تجارت شما می تواند ارزان و آسان باشد و عدم داشتن یک وب سایت هزینه و وقت بیشتری از شما می گیرد.     بهینه سازی و سئو، وب سایت شما را در رتبه 1 جستجوی گوگل نمایش می دهد.     جهت مشاوره طراحی سایت و دیجیتال ...
کسب و کار آنلاین فضایی کاملاً رقابتی است و به همین دلیل است که محبوبیت خرید آنلاین با سرعت زیادی در حال رشد است. سال گذشته ، خرده فروشی تجارت الکترونیک از 2.3 میلیارد دلار در سراسر جهان پیشی گرفت. پیش بینی می شود طی سه سال آینده این تعداد دو برابر شود. این خبر باید برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی بسیار دلگرم کننده باشد. اما با بسیاری از رقبای مختلف در سراسر جهان ، اگر می خواهید زنده بمانید و شکوفا شوید ، باید روش هایی برای جدا کردن خود از جمعیت رقبا بیابید.     بیشتر ...