1397/12/18

استفاده از شبکه های اجتماعی چه تاثیری بر سئوی سایت خواهند داشت ؟

استفاده از شبکه های اجتماعی چه تاثیری بر سئوی سایت خواهند داشت ؟

 

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

 

از زمانی که طراحی وب سایت شروع به کار نموده است موتور های جستجو نیز فعالیت خود را آغاز کرده اند. در ابتدا موتورهای جستجو از محتوای صفحات سایت ها و متا تگ ها برای یافتن نتایج جستجوی خود استفاده می کردند. اما با شروع به کار گوگل همه چیز به یکباره عوض شد. گوگل برای اولین بار الگوریتم رتبه صفحات خود را به کار گرفت این الگوریتم با استفاده از تعداد و کیفیت لینک های داخلی در مورد نتایج جستجو تصمیم‌گیری می‌کرد. برای چهارده سال بعد الگوریتم بر مبنای لینک ها پایه و مبنای ارتباط صفحات با واژگان جستجو شده در موتور جستجو گوگل محسوب می شد.

سوال در مورد اینکه آیا محتوای منتشر شده در شبکه های اجتماعی بر سئو سایت موثر می باشد یا نه همیشه یک سوال بنیادی و ابهام برانگیز برای همگان بوده است. در این راستا در سال ۲۰۱۰ موتورهای جستجوی گوگل و بینگ اقرار کردند که از سیگنال های دریافتی از شبکه های اجتماعی برای رتبه بندی سئوی سایت های مختلف جهت دسته بندی نتایج موتورهای جستجو استفاده خواهند کرد. چهار سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۴ یکی از مدیران اسبق شرکت گوگل به نام مت کاتس با انتشار ویدئویی اعلام کرد که گوگل بر مبنای سیگنال هایی که ممکن است فردا وجود نداشته باشند نمی‌تواند دسته‌بندی‌های نتایج جستجوی خود را انجام دهد. با انتشار این ویدئو تقریبا تمام بحث ها در مورد نتایج جستجوی گوگل و اثر شبکه های اجتماعی بر آن پایان یافت. اگر بخواهیم واقع بین باشیم از آن سال ها چندین سال گذشته است، الگوریتم های گوگل نیز هیچ گاه به طور علنی مشخص و معلوم نبوده است و برخی از علایم نشان میدهند که سیگنال های دریافتی از شبکه های اجتماعی در نتایج موتورهای جستجو موثر هستند. شبکه های اجتماعی از دو طریق مستقیم و غیرمستقیم می توانند بر سئوی سایت شما تاثیر گذار باشند.

 با آغاز به کار شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها نحوه ارزیابی محبوبیت و ارتباط نیز به کلی تغییر نمود. با شروع به کار شبکه های اجتماعی و وبلاگ های مختلف در سراسر دنیا هر شخص دارای رای خاص به خود و صدایی برای گفتن می باشد. افراد می توانند صدای خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند فیس‌بوک توییتر لینکدین و دیگر شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ های شخصی خود به سراسر دنیا برسانند. تا پیش از این به جرات می‌توان گفت که بکنیش ها عامل اصلی تغییرات و بهینه سازی سئو برای سایت های مختلف بودند. امروز حجم زیادی از سهم بک لینک ها را شبکه های اجتماعی و محبوبیت واقعی آنها به خود اختصاص داده اند.

جالب است بدانید که در میان رتبه بندی های مختلف گوگل یکی از رتبه هایی که بسیار برای گوگل اهمیت دارد رتبه تولید کننده محتوا در نظر گوگل می باشد. برای مثال در صورتی که در مورد یک مطلب هنری مانند نقاشی یک هنرمند معروف و سرشناس در شبکه های اجتماعی که رتبه ی مناسبی را به خود اختصاص داده است مطلبی منتشر کند به طور حتم رتبه بالاتری در نتایج موتور های جست و جو نسبت به زمانی که شخصی مانند من و شما مطلب را منتشر کنیم به خود اختصاص خواهد داد.

 

راه های تاثیرگذاری شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

 

شبکه اجتماعی و سئو سایت

 

١- انتقال ترافیک به وب سایت از طریق به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

با به اشتراک گذاری محتوا های مناسب و جذاب در شبکه های اجتماعی به راحتی می توانید کاربران را به وبسایت خود منتقل کنید. با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید ترافیک ارگانیک سایت خود را افزایش دهید.

٢- شبکه های اجتماعی می توانند باعث افزایش رتبه شما در موتورهای جستجو گردند

با اضافه کردن پروفایل های خود در شبکه های اجتماعی و فعال نمودن آنها از طریق ارتباط با مخاطب می توانید در نتایج جستجو بیشتر و بیشتر دیده شوید.

٣- گرفتن لینک های خارجی به نفع سایت شما در شبکه های اجتماعی بسیار آسان تر خواهد بود

با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید مطالب و محتوای خود را به دید تعداد بیشتری از کاربران شبکه ها و محیط های اینترنتی برسانید. هرچه بتوانید از این طریق جذب بیشتری انجام دهید قطعاً خواهید توانست لینک های خارجی سایت های دیگر را بیشتر و بیشتر به خود اختصاص دهید.

۴- شبکه های اجتماعی آگاهی برند شما را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد

طبق آمارهای موجود کاربران فعال فیسبوک در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ به ١.٨ میلیارد نفر میرسد. تعداد کاربران شبکه توییتر در مدت زمان مشابه به ٣١٧ میلیون نفر کاربر فعال ماهیانه می رسد. با فعالیت در شبکه های اجتماعی و پرسش و پاسخ و باز کردن بحث های گوناگون و جذاب می توانید بیشتر دیده شوید و از این طریق آگاهی برند خود را به طور چشمگیری افزایش دهید.

5- افزایش زمان بازدید از سایت و کاهش نرخ پرش

وقتی شما با یک کاربر در شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کرده و محتوای جذابی را به وی معرفی نموده باشید، به طور معمول ورود او به سایت شما ورودی هدفمندتر خواهد بود. از آنجا که مخاطب می داند که به دنبال چه آمده است راحت تر برای بازدید از محتوای سایت شما وقت خواهد گذاشت و به احتمال زیاد اگر متن از شرایط مناسبی برخوردار باشد تا آخر آن را خواهد خواند بنابراین با این روش علاوه بر این که زمان سپری‌شده کاربر بر روی سایت شما که با عنوان time in site ساخته می‌شود افزایش می‌یابد، نرخ پرش سایت شما نیز کاهش چشمگیری خواهد داشت. افزایش زمان سپری شده یک کاربر بر روی سایت و صفحات شما و همچنین کاهش نرخ پرش برای کاربران می تواند برای شما مفید واقع شود.

 

راه های افزایش ترخ مشارکت مخاطبان در شبکه های اجتماعی

 

افزایش نرخ مشارکت

برای افزایش تاثیرگذاری شبکه های اجتماعی بر سئو سایت اولین مرحله این است که با کاربران بیشتری در ارتباط باشید و نرخ مشارکت بیشتری را برای شبکه‌های اجتماعی خود فراهم آورید. برای ایجاد این مسئله بایستی نکات و مواردی را در مورد شبکه‌های اجتماعی خود رعایت کنید. برخی از این نکات عبارتند از:

- سعی کنید مخاطبان خود را از لحاظ سلیقه ساختار فکری و حتی محل جغرافیایی شناسایی کنید.

استراتژی محتوا محصول خود را بشناسید و بر طبق آنها رفتار کنید مزیت‌های رقابتی عامل مهمی در پیروزی شما هستند آنها را بخوبی بشناسید و بر طبق آن عمل کنید.

- پیش از شروع فعالیت های خود جستجوی کلمات کلیدی را انجام دهید تا بدانید در مورد چه کلماتی بایستی تولید محتوا کنید و تبلیغات و همچنین آگاهی از برند را در راستای این کلمات انجام دهید.

- در پست های شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام حتما از هشتگ های مناسب استفاده نمایید. مطمئن شوید هشتگهای پر کاربرد و کاربر پسندی هستند.

- با توجه به پرسونای مخاطب خود زمان بندی مناسب برای انتشار پست های شبکه اجتماعی تان را برنامه‌ ریزی و زمان‌بندی کنید.

-به برنامه زمانبندی خود برای انتشار پست ها پایبند باشید.

- سعی کنید محتواهایی غیر کپی و به اصطلاح یونیک را برای کاربران خود فراهم سازید.

- در مرحله محتوا جذابیت فراموشتان نشود.

- محتواهای تولید‌شده صرفاً در مورد کسب و کار شما نباشد می توانید از محتواهای کسب و کاری خود فراتر رفته و با هدف انتقال اطلاعات مفید به کاربران محتوا های کاربردی زیاد ایجاد کنید. با این کار حس اعتماد در مخاطبان شما بیشتر بیدار می شود.

- از لینک وبسایت خود در محل های مناسب در پست استفاده کنید.

- در شبکه های مجازی می توانید از بازی سازی یا گیمیفیکیشن به طور کاربردی برای جذب و وفادار کردن مشتری استفاده کنید.

- مخاطبان خود را به تبادل اطلاعات تشویق کنید و پاسخ آنها را در بهترین حالت ممکن بدهید . کامنت های مشتریان و شرکت کردن آنان در نظرسنجی های مختلف در شبکه های اجتماعی و سایت ها خود نوعی محتوا سازی برای سایت است که توسط مشتریان و مخاطبان آن انجام می‌شود. این محتوا هم برای کاربران و هم برای سئو می تواند مفید فایده باشد.

- می‌توانید از طریقه تبادل لینک و تبلیغات متقابل و یا تبلیغات پولی تعداد اعضای خود را افزایش دهید.

 

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در اینباره نظر میدهید.

ثبت نظر

کلمات کلیدی
بهینه سازی سایت بهینه سازی و سئو سئو سئو سایت شبکه اجتماعی نرخ مشارکت
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : معرفی انواع دوربین عکاسی

تاریخ : 1394

اخبار و مقالات

برگزیده ها
Bounce Rate یا نرخ پرش اصطلاح نام‌آشنایی برای متخصصین حوزه دیجیتال مارکتینگ است. این اصطلاح که معمولا از آن به عنوان یکی از فاکتورهای آنالیز کردن سایت‌ها یاد می‌شود، توسط گوکل آنالیتیکس ارائه می‌شود. اصطلاح یاد شده حالتی را توصیف می‌کند که یک کاربر به سایت شما مراجعه کرده اما بدون انجام هیچ واکنشی و بنا به هر دلیل سایت را ترک می‌کند. این موضوع یک امتیاز منفی برای سئو سایت محسوب شده و تاثیر منفی بر رتبه آن دارد. چرا که حالت بهینه آن است وقتی که کاربر به یک صفحه ...
یکی از مولفه هایی که باعث موفقیت طراحی سایت می شود ترافیک سایت است. وقتی محصول یا خدماتی را می فروشید لازم است به حجم زیادی از مخاطبان،محصول را معرفی کنید.ترافیک سایت به تعداد بازدیدکنندگان از سایت گفته می شود.یک راه برای افزایش ترافیک این است که مطمئن شوید افراد مناسب پیشنهادات شما را می بینند. سئو(seo) فرایندی است ترافیک را به سایت شما می آورد. وقتی برای سایت خود سئو انجام می دهید، به هنگام انجام بازاریابی آنلاین، موتور های جست وجو وبسایت شما را برای کلمات کلیدی خاصی در اولویت قرار می دهند. ...
هدف نهایی تولید هر محتوایی دیده شدن آن توسط کاربران می باشد. حال اگر در وب سایت خود یک مقاله خیلی خوب را منتشر کرده اید و این مقاله را در فیسبوک، توییتر، لینکدین و ... به اشتراک گذاشته اید اما همچنان مطلب شما ترافیک جدیدی را به وبسایت شما نمی آورد باید چه کرد؟! بازاریابی برونگرا و یا outband marketing چیست؟! بازاریابی برونگرا در واقع ارتباطی است که شما با افراد، سایت ها و ناشران مهم برقرار می کنید تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند. هدف از ایجاد این ارتباط دیده شدن محتوای شما و جذب ترافیک به وبسایتتان ...
سئو و بهینه سازی سایت امری مهم برای کسب و کار های آنلاین می باشد و در مقالات مختلف سایت ایده پویا به اهمیت این موضوع پرداخته ایم. سئو سایت برخلاف تصوری که عموم کسب و کارهای آنلاین دارند کار ساده ای نسیت و به همین دلیل شما باید مدیریت سئو و بهینه سازی موتور های جستجو برای وب سایتتان را به یک شرکت معتبر در این زمینه بسپرید. سئو آسان نیست درست است که تعداد مقالات زیادی در اینترنت درباره سئو وجود دارد و ممکن است شما با خواندن برخی از این مقالات تصور کنید که سئو کار آسانی است! اما تنها با خواندن ...
پیش از این درباره "محتوا پادشاه است" صحبت کرده ایم حال می خواهیم به تاثیر محتوا در سئو و بهینه سازی وبسایت بپردازیم. محتوا و بهینه سازی وبسایت دو بخش مرتبط به یکدیگر هستند و هریک بدون دیگری معنایی ندارد. محتوای خلاقانه و منحصر به فرد برای سئو و بهینه سازی وبسایت امری ضروری تلقی می شوند. برای اینکه در بازار رقیب هایتان بتوانید حرفی برای گفتن داشته باشید باید تولید محتوا را رعایت کنید تا به این ترتیب در لیست جستجوی گوگل قرار بگیرید و مشتریان احتمالی را جذب کنید. انتخاب کلمات کلیدی مهم مهم ...
موتورهای جستجو در چگونگی ردیابی وب و تفسیر محتوا محدود می شوند. یک صفحه وب سایت همیشه همانطور که برای من و شما به نظر می رسد برای موتور جستجو نیز به همین شکل به نظر می رسد. در این بخش، بر جنبه های فنی خاص ساخت (یا اصلاح) صفحات وب تمرکز خواهیم کرد، آن ها طوری ساخته شده اند که هم برای موتورهای جستجو و هم برای بازدیدکنندگان انسانی یکسان به نظر برسند. این بخش از راهنما را با برنامه نویسان، معماران اطلاعات و طراحان وب سایت خود به اشتراک بگذارید، زیرا نیازهای همه این عوامل که با طراحی وب سایت درگیر ...