1397/06/04

تأثیر بازاریابی محتوا بر کسب و کارهای اینترنتی-قسمت دوم

در مقاله قبل امتیاز های ناملموس را سنجیدیم، امتیازهای دیگری نیز هستند که نتایج محسوس­ تر و ملموس­ تری کسب می کنند و سنجش ارزش آن­ها آسان ­تر است:

ترافیک سایت

ترافیک سایت، یک امتیاز و دستاورد آشکار و بدیهی است؛ اما حقیقتاً، یکی از مهم­ترین­ عامل هاست. تولید محتوای باکیفیت و ارزشمند، مخاطب را به سایت جذب می­ کند و در آن محیط، وی اطلاعاتی در مورد شرکت یا سازمان و همچنین خدمات و محصولات شما به دست می­ آورد.

 

افزایش کیفیت سئو

امتیازات و پیامدهای مثبت محتوای عالی برای سئو، به قدری زیاد هستند که پرداختن به آن­ها از این مقاله خارج است. به طور خلاصه، محتوای عالی و باکیفیت، لینک­ های ادیتوریال را جذب می­کنند؛ این لینک­ها به گوگل اطلاع می­دهند که سایت شما مهم و کاملاً معتبر است. گوگل هم می­تواند محتوای سایت شما را بخواند و ایده­  بهتر و کامل­ تری در مورد شرکت یا سازمان شما به دست بیاورد. در این صورت، سایت شما را به ازای جستارهای هرچه بیشتر پیشنهاد خواهد داد. این فهرست امتیازات، همچنان ادامه دارد؛ اما اگر محتوا وجود نداشته باشد، دقیقاً چه چیزی باید برای موتورهای جستجو بهینه ­سازی شود؟

 تحریک و ترغیب مستقیم مشتری

توصیفات کامل و دقیق از محصولات و خدمات، مشتری را بر آن می­دارند که بپذیرد شما امتیازها و ارزش ­های بی ­نظیر و منحصر ب­فردی برای آن ها درنظر دارید و می­ توانید تمام آن­ها را مهیّا کنید. همین تصور و ایده، تعداد مشتریان را به ­طرز عجیبی افزایش می ­دهد.

 چند کلمه هم در مورد بازاریابی چرخ­ دنده ­ای بگوییم:

 به محض ورود به عرصه­ ی بازاریابی محتوا، باید بپذیرید که امتیازهای حاصل از این تکنیک، فوراً و سریعاً ظاهر نمی شوند. بازاریابی محتوا، یک مصداق بارز و عالی از بازاریابی چرخ­ دنده ­ای است: در ابتدای امر، به حرکت درآوردن چرخ ­دنده ­ها، نیرو و توان نسبتاً زیادی می ­طلبد. اما در طول زمان، نیروی خودِ چرخ باعث می­شود که توان و انرژی کمتری برای تمدید حرکت آن صرف کنید. انتظار نداشته باشید که دستاوردها، همین فردا ظاهر شوند. در حال حاضر باید به انتظارات و توقعات واقعی خود از بازاریابی محتوا و همچنین سود و نفع آن برای کسب­ و کار تان فکر کنید. با این حال، خود را در دام افکار منفی نیاندازید و تصور نکنید که این تلاش ­ها هیچ نتیجه­ ای به بار نمی ­آورند.

 

 

Related image

 

آیا اگر بودجه­ ی کلان یا گروه بزرگ در اختیارم نباشد، باز هم می ­توانم در بازاریابی محتوا موفق باشم؟

 بله، چرا که نه؟

اگر برای تولید منظم و مداوم محتوا، منابع کافی در اختیار ندارید، سعی کنید تمرکز خود را بر محتواهای “همیشه ­سبز” معطوف نمایید. این قبیل محتواها، انقضای زمانی ندارند و احتیاج نیست که بطور مداوم، به­ روزرسانی شوند؛ اما می ­توانند در نقش یک مرجع بزرگ صنعت عمل کنند.

فقدان منابع کافی شاید در منظر اول، چندان خوشایند به نظر نیاید؛ اما خود امتیازهایی به همراه خواهد داشت، شما زمان و پول کافی برای سرمایه ­گذاری بر تمام پروژه­ های محتوا محور ندارید و مجبور هستید که اهدافتان را با دقت بیشتری انتخاب کنید. نهایتاً، زمانی که مجموعه­ ی فعالیت ­ها و پروژه­ های خود را بازنگری می­ کنید، حقیقتاً از انتخاب­های شایسته تان تحت تأثیر قرار می­گیرید. تحت هر شرایطی، کیفیت نسبت به کمیت ارجح است!

من چطور می­ توانم رئیس/ کارمندم را راضی و متقاعد کنم که بازاریابی محتوا ، یک اقدام ارزشمند و ثمربخش است؟

شاید ارزش محتوا انکارناپذیر باشد؛ اما بسیاری از تولیدکنندگان محتوا، غالباً در تلاش هستند که ارزش بازاریابی محتوا را به اثبات برسانند. علت، آن است که انواع مختلف محتواهایی که اکثر مردم آن­ها را به عنوان بازاریابی محتوا تلقی می­کنند (مثل پست­های وبلاگ، راهنماها، وبینارها و غیره)، همگی ذیل طبقه­ ی “بخش اکتشاف” قیف بازاریابی واقع می­شوند و از مرحله ­ی متقاعدسازی مشتری، چندین گام دورتر هستند.

این محتواها هستند که به مردم کمک می­کنند تا شما را پیدا کنند و همین محتواها، باعث می ­شوند که مردم عاشق شما شوند. اما تولید محتوا در سطح اکتشاف، معمولاً آخرین مرحله برای دستیابی به نرخ بالای فروش نیست. لایه­ های دیگری از محتوا هم وجود دارند که نقش به­ سزایی در متقاعدسازی مشتری خواهند داشت.

از آنجایی که این گام، آخرین مرحله از راه پیش رو نیست و از آن جهت که ارزش و امتیازهای آن، نسبتاً ناملموس هستند، نمی­توانیم خیلی ساده با مدیر خود رو در رو شویم و درخواست کنیم که برای بازاریابی محتوا، منابع در اختیارمان قرار بدهد. در ادامه چند راهکار به شما معرفی می­کنیم که قطعاً، نیروی  چرخ­ دنده­ های بازاریابی تان را افزایش خواهند داد.

اطلاع ­رسانی

اگر تصمیم­ گیرندگان و صاحب­ نظران شرکت یا سازمان شما هیچ اطلاعی در مورد بازاریابی محتوا ندارند یا از ارزش ­ها و پیامدهای آن آگاه نیستند، متقاعدکردن آن­ها در مورد ارزشمندی بازاریابی محتوا به­ مراتب دشوارتر خواهد شد. با آن­ها صحبت کنید و چشم­شان را به روی امتیازهای بازاریابی محتوا باز کنید. شماری از آن امتیازها به قرار زیر هستند:

 • جذب مخاطبان و مشتریان وفادار
 • ایجاد تجربه ­ی مثبت برای مخاطب
 • خلق یک چرخ ­دنده برای کنش­ های بازاریابی

 

 

Related image

 

 

 • در مورد امتیازها و پیامدهای بازاریابی محتوا، رو راست صحبت کنید و توقع غیرمنطقی در آن ها القا نکنید. آیا بازاریابی محتوا، آگاهی عموم نسبت به برند تجاری­ـتان را افزایش می­دهد؟ اول بررسی کنید. آیا بازاریابی محتوا، به کیفیت کنش­ های اجتماعی شما کمک می­کند؟ اول بررسی کنید. آیا بازاریابی محتوا، تعداد مخاطبان و مشتریان شما را افزایش می­دهد؟ اول بررسی کنید. اما از آنجاییکه اکثر کنش­ های بازاریابی در بخش “آگاهی” قیف بازاریابی تراکم یافته ­اند، منطقاً نمی­توانیم از مشتری توقع داشته­ باشیم که بعد از خواندن یک پُست از وبلاگ نسبت به خرید تمام محصولات و خدمات شرکت اقدام کند.
 • یکی از بزرگترین مشکلاتی که در زمان متقاعدکردن مدیر یا مشتری خود مبنی بر ارزشمندی بازاریابی محتوا با آن روبرو می ­شوید، این است که آن ها می ­ترسند صنعت­ـشان به قدر کافی برای بازاریابی جذاب نباشد. این درست نیست! هرچیزی می­تواند جالب و جذاب باشد؛ به شرط آنکه در یک قالب بی ­نقصو صحیح به مخاطب نمایش داده شود. چالش پیش روی شما در این مرحله آن است که یک موضع و زاویه­ ی عالی برای نمایش جذابیت بازاریابی محتوا در صنایع نه­ چندان جالب و چشمگیر پیدا کنید.

از رقیبان خود، برای جلب توجه استفاده کنید!

“بقیه هم دارند همین­ کار را می­کنند”، یک استدلال غیرمنطقی و وحشتناک است؛ چرا که تظاهر تأثیر محتوا بر افزایش ارزش سهام و نرخ جذب مشتری در شرکت­ های رقیب، به شما امکان می­دهد که حرف­ها و ایده­ هایتان در مورد ارزش محتوا را به کسانی که با امتیازهای بازاریابی محتوا آشنا نیستند، ثابت کنید. اما برای پیشامد بعدی هم آماده باشید: “دقیقاً همان­ کاری را انجام دهیم که بقیه انجام می­دهند”- این راهکار، شما را در بازاریابی محتوا به جایی نمی­رساند.

حال به پرسش اول باز می­گردیم: آیا بازاریابی محتوا برای کسب ­و کار من مناسب است؟

بله؛ بدون شک بله!  شما درگذشته هم تاحدی این تکنیک را پیاده کرده ­اید. آیا افزایش سطح تلاش و منابع در شرکت یا سازمان­تان، شما را در دستیابی به اهداف کاری مساعدت کرده ­است؟ قطعاً چنین است. چطور؟ در قسمت های بعدی مقاله همراه ما باشید.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در اینباره نظر میدهید.

ثبت نظر

کلمات کلیدی
بازاریابی اینترنتی بازاریابی محتوا کسب و کار اینترنتی بازاریابی آنلاین
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : نمایندگی انحصاری فروش میز و صندلی گیم

تاریخ : سال 1395

اخبار و مقالات

برگزیده ها
بیش از 10 سال از آغاز به کار فعالیت شبکه اجتماعی اینستاگرام در جهان گذشته است. همانطور که می بینیم بسیاری از مردم درگیر فعالیت در اینستاگرام و مرور پست های دیگر افراد هستند. شاید خود شما هم مدت زمان زیادی از روز را مشغول اسکرول کردن در تصاویر و فیلم های اینستاگرام باشید. بسیاری از افراد علاقه مند به دنبال کردن و یا دنبال شدن در اینستاگرام توسط دیگر افراد و آشنایان می باشند. دنبال شدن و دنبال کردن یا همان فالو اینقدر بازارش داغ شده که تعداد فالوور های بسیاری از افراد نشان دهنده نفوذ آنها در بسیاری ...
بر طبق تحقیقات انجام شده در حوزه    بازاریابی اینترنتی می‌توان گفت که در حدود ۴۵ درصد برندهای فعال در بازار استراتژی بازاریابی دیجیتال تعریف و تعیین نشده است. همچنین در حدود ۱۵ درصد از برندهایی که دارای استراتژی بازاریابی دیجیتال هستند این استراتژی با فعالیت‌های بازاریابی آنها آمیخته نیست. حال سوال کلیدی اینجاست که اگر برنامه ای برای رسیدن به نقطه خاصی در کسب و کار خود نداشته باشیم یعنی نقطه مطلوب و ایده‌آل برای ما مشخص نباشد و یا اینکه ارزیابی مناسبی از نقطه فعلی نداشته ...
اگر شما با سایت ها و کسب و کار های اینترنتی مرتبط باشید به احتمال زیاد نام لندینگ پیج یا همان صفحه فرود را شنیده اید. نام لندینگ پیج برای هریک از افراد در حوزه تخصصی خودشان معنا و مفهوم خاصی را تداعی می‌کند برای مثال برای بازاریابان محتوایی لندینگ پیج معنایی نسبتا متفاوت از متخصصان حوزه سئو دارد. اما فارغ از همه بحث های تخصصی می خواهیم بدانیم لندینگ پیج چیست و چه تاثیری بر فرایندهای دیجیتال مارکتینگ دارد؟ درباره بازاریابی اینترنتی بیشتر بخوانید! لندینگ پیج چیست؟       لندینگ ...
هدف نهایی تولید هر محتوایی دیده شدن آن توسط کاربران می باشد. حال اگر در وب سایت خود یک مقاله خیلی خوب را منتشر کرده اید و این مقاله را در فیسبوک، توییتر، لینکدین و ... به اشتراک گذاشته اید اما همچنان مطلب شما ترافیک جدیدی را به وبسایت شما نمی آورد باید چه کرد؟! بازاریابی برونگرا و یا outband marketing چیست؟! بازاریابی برونگرا در واقع ارتباطی است که شما با افراد، سایت ها و ناشران مهم برقرار می کنید تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند. هدف از ایجاد این ارتباط دیده شدن محتوای شما و جذب ترافیک به وبسایتتان ...
نمایش سایت در صفحه اول گوگل خواسته نهایی هر وب سایت می باشد. گوگل ادوردز یکی از سرویس هایی است که گوگل در اختیار صاحبان وب سایت ها قرار داده است تا در ازای پرداخت هزینه در صفحه نتایج گوگل وب سایت شما دیده شود. گوگل ادوردز سیستمی است که گوگل برای کمک به بازاریابی اینترنتی شما ارائه کرده است تا از این طریق محصول و یا خدمات شما در موتور های جستجو نمایش داده شود. در این سیستم شما تصمیم می گیرید که به ازای هر کلیک بر روی تبلیغ درج شده چه مبلغی را به گوگل پرداخت می کنید ، به این سیستم پرداخت ...
دیجیتال مارکتینگ به مجموعه ای از فعالیت ها و یا خدماتی که در راستای معرفی و شناساندن محصول و خدمات انجام می شود گفته می شود. بستر دیجیتال مارکتینگ رسانه های دیجیتال و شبکه های اجتماعی است. اصول دیجیتال مارکتینگ دنیای اینترنت هر ساعت و هر دقیقه در حال تغییر و به روز شدن می باشد از این رو صاحبان کسب و کارها باید با این تغییرات آشنا باشند و همگام با این تغییرات پیش بروند. این افراد باید نحوه کارکرد تمام شبکه های اجتماعی و مخاطب هر کدام را بشناسند و مناسب با هر شبکه اجتماعی تولید محتوا کنند. ...