1396/09/20

چک لیست سئو و بهینه سازی سایت ها

سئو و بهینه سازی سایت : هدف از بهینه سازی موتور جستجو یا همان سئو، این است که خزنده های موتور جستجو نه تنها وب سایت و صفحات مختلف آن را به راحتی پیدا کنند، بلکه صفحات مرتبط را به گونه ای رتبه بندی کنند که در قسمت بالای نتایج موتور جستجو نمایان شود. فرآیند بهینه سازی سایت، یک فرآیند یک باره نیست بلکه نیازمند محافظت، تنظیم و بررسی های مکرر و همچنین نظارت آن ها می باشد.

در زیر چهار گام اساسی برای بهینه سازی سایت یا همان سئو وب سایت برای  موتورهای جستجو به شما ارائه می دهیم. توصیه می کنیم از آن ها به عنوان برترین چک لیست های خود استفاده کنید.

 

 

سئو بهینه سازی سایت

 

 

گام اول بهینه سازی : تجزیه و تحلیل هدفمند کسب و کار

 

تجزیه و تحلیل وب سایت. تجزیه و تحلیل کلید واژ ه ها، متا ست ها، متون دیداری و کدهای لازم جهت تعیین این که ما چگونه می توانیم جایگاه مناسب شما را در موتور جستجو بیابیم با وضعیت سئو و بهینه سازی وب سایت بهتر شود. مثلا ، شما چه تعداد کدهایی در هر صفحه در مقایسه با متون، دارید.

تجزیه و تحلیل های رقابتی.  بررسی کلیدواژه های محتوا و ارائه رتبه بندی های موتور جستجو در خصوص وب سایت های رقابتی جهت تعیین استراتژی تعیین موقعیت موثر موتور. برای آغاز این پروسه، یکی از پنج نتایج برتر  گوگل را را انتخاب کنید. در صورت لزوم آن ها را بسط دهید. از ابزارهایی همچون Semrush.com و Keywordspy.com. استفاده نمایید.

نام گذاری کلیدواژه های ابتدایی: توسعه لیستی از اصطلاحات و مفاهیم مورد جستجوی مرتبط با مطالبات مشتریان و بر اساس نیازهای بازار. با این جملات شروع کنید: چه عباراتی در موتور جستجو تایپ می کنید تا وب سایت و یا صفحه تجاری مورد نظرتان را بیابید؟ سپس این را از مشتریانتان سوال کنید.

 

گام دوم:  جستجو و توسعه کلید واژه ها

 

تجزیه و تحلیل کلیدواژه ها: از تجزیه و تحلیل نام گذاری ها گرفته تا شناسایی لیستی از کلید واژه های وب سایت و عبارات، لیست های مورد بررسی رقابتی و سایر منابع صنعتی. از لیست اولیه تان برای تعیین تعداد دلخواه جستجوهای سایت و نیز چندین وب سایت برای هر کلمه کلیدی استفاده کنید. کلیدواژه ها و عبارات کلیدی، کلمات جمع و مفرد را الویت بندی نمایید. لطفا در نظر داشته باشید که گوگل به هنگام جستجو سعی دارد عبارات و اصطلاحات را به صورت صحیح تر ویرایش کند. پس تا حد امکان از این رویکرد به طور منطقی استفاده کنید.

ارزیابی میزان رتبه بندی ها سایت: شما بایستی بدانید که برای ارزیابی رتبه بندی های آتی خود به چه چیزهایی نیاز دارید. یک صفحه خالی اکسل را برای شروع این پروسه در نظر بگیرید. هر هفته آن را بررسی کنید. وقتی دستتان راه افتاد، بررسی ها را هر سی تا چهل و پنج روز انجام دهید. شما بایستی بهبودهایی را در میزان ترافیک وب سایت خود و یا شاخص های کلیدی روند پیشرفته کلید واژه های خود مشاهده کنید. برخی از توسعه دهندگان معتقدند که رتبه بندی ها دیگر منسوخ شده اند. بله، ترافیک و تبدیلات بسیار مهم اند ولی ما همچنان از رتبه بندی به عنوان شاخص های کلیدی استفاده می کنیم.

اهداف بهینه سازی سایت: اهداف خودتان را به صراحت تعریف کنی که در چه کلماتی چه رتبه ای در گوگل بگیرید و چه مقدار باید سایت بهینه سازی انجام گرددد تا بتوانید ROI های خودتان را با توجه به هریک از برنامه هایی که پیاده سازی می کنید، بررسی نمایید. با سادگی شروع کنید. مثلا، ممکن است تصمیم بگیرید ترافیک وب سایتتان را از میزان یکصد بار بازدید در روز به دویست بازدید در طول سی روز بعد افزایش دهید، یا ممکن است بخواهید نرخ تبدیل  را در طول یک دوره از یک درصد به چند درصد افزایش دهید.

 

 

سئو و بهینه سازی سایت

 

 

گام سوم: بهینه سازی محتوا و ارائه آن ها

 

تهیه عناوین برای صفحات: عناوین مبتنی بر کلیدواژه ها منجر به ایجاد تِم مناسب برای صفحات شده و به کلید واژه های پیشنهادی شما نیز جهت می دهند.

ایجاد مِتا تگ ها: متا تگ های توصیفی می توانند تاثیر بسزایی بر میزان کلیک ها داشته باشند ولی به طور مستقیم به منظور رتبه بندی به کار نمی روند ( گوگل از تگ های کلیدواژه ها زیاد استفاده نمی کند).

قرار دادن عبارات جستجویی استراتژیک روی صفحات: کلیدواژه های انتخاب شده را با منابع وب سایت  و محتوای موجود ادغام نموده و آن ها را روی صفحه قرار دهید. مطمئن شوید که از رهنمودهای پیشنهادی متشکل از یک تا سه عبارت و کلید واژه در هر یک از صفحات استفاده کرده اید و در پایان، صفحات بیشتری را برای تکمیل نمودن لیست به آن ها بیفزایید. اطمینان حاصل کنید که کلمات مرتبط به عنوان ورودی طبیعی کلمات کلیدی شما استفاده می شوند. این کار به موتور جستجو کمک می کند تا خیلی سریع محتوای صفحات را تعیین کند. در گذشته، تعداد یکصد تا سیصد کلمه در یک صفحه، بسیار ایده آل بوده اما امروزه تعداد کلمات بین هشتصد تا دو هزار کلمه را تقریبا ایده آل می دانند. در پایان بایستی خاطر نشان کنیم که این کاربران بازار و لینک ها هستند که محبوبیت و تعدادِ رتبه بندی ها را تعیین می کنند.

توسعه نقشه های جدید برای گوگل و بینگ: فهرست بندی مطالب را برای موتورهای جستجو آسان تر انتخاب کنید. لازم است که هر دو نسخه XML و HTML را ایجاد نمایید. ایجاد نسخه HTML، اولین گام ضروری است. نسخه HTML خیلی راحت می تواند از طریق ابزار بینگ و گوگل وب مستر ارسال گردد.

افزودن وب سایت به دایرکتوری ها: بازاریابان حرفه ای، آدرس URL  را به موتورهای جستجوی اصلی ارسال نمی کنند اما امکان اجرای این روند نیز وجود دارد. بهترین و سریع ترین روش  این است که لینک هایی را به سایت خودتان اضافه کنید این لینک ها توسط موتورهای جستجو نمایش داده می شوند. با این وجود، شما بایستی آدرس URL را به دایرکتوری هایی همچون یاهو، Business.com و  DMOZ ارسال کنید.

 

گام چهارم: بررسی های مداوم و اندازی گیری میزان موفقیت

 

بررسی کنید: بهتر است رتبه بندی موتور جستجو سایت و ترافیک وب سایت  را تجزیه و تحلیل کنید تا تاثیر برنامه ای که به کار برده اید، نمایان شود. نتایج تغییرات را مورد بررسی قرار داده و هرگونه تغییرات حاصله را در صفحه اکسل  یا هرجای دیگر که مناسب است، محفوظ نگاه دارید.برای بهینه سازی سایت و سئو کردن آن باید برنامه داشته باشید و همواره به بررسی و مانتیورینگ ادامه دهید و از روی فیدبک ها دریافتی از رتبه سایت فعالیت خود را بهبود بخشید و ادامنه دهید.

محافظت و پشتیبانی: اصلاح و بازبینی محتوای وب سایت و کلید واژه ها برای بهبود مداوم و رتبه بندی موتور جستجو، بسیار لازم  می باشند. همچنین باید استراتژی لینک ها را مرور کرده و مطمئن شوید که لینک های داخلی و خارجی، متناسب با نوع کسب و کار شما هستند. بلاگ ها می توانند ساختار ضروری به همراه تسهیل در افزودن محتوا را برایتان به ارمغان بیاورند. شرکت های میزبان می توانند به طور اساسی، کمکتان کنند تا وبلاگ های خود را راه اندازی نمایید.

 

 

 

 

 

نظرات کاربران

نویسنده : سئو
تاریخ : 1397/01/07

ممنون از زحمات و طراحی سایت خوب شما

ثبت نظر

کلمات کلیدی
سئو بهینه سازی سایت بهینه سازی وسئو نکات جدید بهینه سازی سایت سئو سایت در سال 2017
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : کابین دوش و پارتیشن حمام

تاریخ : 1396

اخبار و مقالات

برگزیده ها
سئو و بهینه سازی سایت امری مهم برای کسب و کار های آنلاین می باشد و در مقالات مختلف سایت ایده پویا به اهمیت این موضوع پرداخته ایم. سئو سایت برخلاف تصوری که عموم کسب و کارهای آنلاین دارند کار ساده ای نسیت و به همین دلیل شما باید مدیریت سئو و بهینه سازی موتور های جستجو برای وب سایتتان را به یک شرکت معتبر در این زمینه بسپرید. سئو آسان نیست درست است که تعداد مقالات زیادی در اینترنت درباره سئو وجود دارد و ممکن است شما با خواندن برخی از این مقالات تصور کنید که سئو کار آسانی است! اما تنها با خواندن ...
پیش از این درباره "محتوا پادشاه است" صحبت کرده ایم حال می خواهیم به تاثیر محتوا در سئو و بهینه سازی وبسایت بپردازیم. محتوا و بهینه سازی وبسایت دو بخش مرتبط به یکدیگر هستند و هریک بدون دیگری معنایی ندارد. محتوای خلاقانه و منحصر به فرد برای سئو و بهینه سازی وبسایت امری ضروری تلقی می شوند. برای اینکه در بازار رقیب هایتان بتوانید حرفی برای گفتن داشته باشید باید خلاقیت در تولید محتوا را رعایت کنید تا به این ترتیب در لیست جستجوی گوگل قرار بگیرید و مشتریان احتمالی را جذب کنید. انتخاب کلمات ...
جستجوی کلمات کلیدی با جستجو و تحقیق بر روی تقاضای بازار در مورد کلمات کلیدی، نه تنها می‌توانید بدانید چه نوع کلمات و عبارت هایی برای هدف قرار دادن در حوزه سئو مناسب هستند، بلکه قادر خواهید بود به طور کلی اطلاعات خوبی در مورد مشتریانتان به دست آورید. کلمات کلیدی استفاده از کلمات کلیدی همیشه برای جذب بازدید کننده به سایت مورد استفاده قرار نمی‌گیرد بلکه می‌تواند بازدیدکننده های مناسبی برای سایت به ارمغان بیاورد. مفید بودن چنین هوشی را نمی‌توان کتمان کرد. به کمک پژوهش کلمات ...
  چرا بهینه سازی موتورهای جستجو ضروریست؟ یکی از جنبه های مهم سئو وب سایت این است که باعث می شود درک وب سایت تان برای کاربران و ربات های موتور جستجو آسان شود. گرچه موتورهای جستجو به طرز عجیبی باهوش و خبره شده اند، اما هنوز هم نمی توانند یک سایت را مانند انسان ها مشاهده کنند. فرآیند سئو و بهینه سازی سایت به موتورهای جستجو کمک می کند موضوع هر صفحه را به خوبی بفهمند و تشخیص دهند که آیا محتوای یک سایت برای کاربران مفید است یا نیست. اشتباهاتی درباره سئو گاهی اوقات از مباحث نادرستی که در سئو ...
سئو و بهینه سازی صفحات سایت در قسمت اول این مقاله نکاتی را جهت سئو و بهینه سازی وب سایت توضیح دادیم. حال در این مقاله به مواردی  تکمیلی جهت سئو و بهینه سازی و کسب رتبه در گوگل می پردازیم. تنوع در کلیدواژه ها نحوه ارزیابی کلیدواژه ها توسط گوگل، نه تنها به موقعیت قرارگیری آنها ، بلکه به نحوه ارتباط آن ها با یکدیگر بستگی دارد. قبلا اینچنین بود که گوگل با توجه به تعداد دفعات تکرار یک کلید واژه، متنی را رتبه بندی می کرد. اما طی چند سال اخیر ،گوگل رویکرد هوشمندانه ای را جهت رتبه بندی وب سایت ها ...
 سئو و بهینه سازی سایت: وقتی که در یک موتور جستجو به دنبال یک موضوع خاصي می‌گردید حتما متوجه این موضوع شده‌اید که برخی از وب سایت ها دارای رتبه‌های بالاتری می‌باشند و در صفحات اولیه نمایش داده می‌شوند. این یعنی تولید محتوا برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند. بهینه سازی سایت این است که شما در نتایج یک موتور جستجو بیشترین امتیاز را داشته باشید.  در این مقاله، رهنمودهایی را برای بهینه سازی وب سایت در اختیارتان قرار می دهیم تا ترافیک بیشتری در وب سایتتان ...