1396/07/04

چه چیزهایی باعث ایجاد یک وب سایت خوب برای مدارس می شود

تیم طراحی وب سایت ما که از طراحان و توسعه دهندگان متبحر تشکیل یافته، به سوالات بی شماری پیرامون وب سایت و بهترین تمرین ها برای طراحی یک وب سایت خوب پاسخ می دهد. سوالاتی از قبیل: چطور باید صفحات اصلی وب سایتمان را سازماندهی کنیم؟ بهترین جایگزین برای اجرای دقیق فرامین چیست؟ چطور می توانیم بهترین تجارب کاربری ایجاد نماییم؟ کدام دسته از تصاویر برای صفحه نخست وب سایتمان مناسب ترند؟ مدت زمان پخش ویدئوهای وب سایتمان چقدر باشد؟ چطور می توان تصاویر شخصی در وب سایت گذاشت؟

سوالات پیرامون طراحی وب سایت تا حدودی نامحدود هستند اما چیزی که در این بین از همه مسائل مهم تر است، نحوه طراحی یک وب سایت مناسب برای مدرسه می باشد.

 

طراحی سایت مدارس

 

البته این سوال تا حدودی به نوع مدارس بستگی دارد. برای نمونه وب سایت مدارس روزانه به کل با مدارس شبانه روزی متفاوت بوده  و یا وب سایت های مدارس شبانه روزی و غیر انتفاعی، کاملا با وب سایت مدارس دولتی فرق دارند. مجموعه ای از بهترین تمرین ها  و استانداردهای لازم قابل کاربرد برای هر نوع مدرسه وجود دارد و البته هیچ فرقی هم ندارد مدرسه چقدر بزرگ و یا کوچک باشد. ما در این مطلب چند رهنمود کاربردی برای طراحی وب سایت مدارس در حالت کلی ارائه می دهیم. لطفا با ما همراه باشید:

 

وب سایت مناسب مدرسه باید نوعی احساس هیجان انگیز به دنبال داشته باشد

 

اولین چیز و البته مهم ترین فاکتور در طراحی وب سایت مدارس این است که یک نوع طرح هیجان انگیز و خوب برای آن در نظر بگیریم. یعنی طرح، محتوا ،تصاویر و ویدئوها همگی جالب و مرتبط با اهداف مدرسه باشند. به جای این که به رقابت با سایر وب سایت ها بپردازید، از خودتان این سوال را بپرسید:

چرا باید این وب سایت را دوست داشته باشیم؟

 آیا این وب سایت متناسب با اهداف مدرسه ماست؟

 آیا این طراحی وب سایت کمکمان می کند تا به اهداف مورد نظرمان برسیم؟

جولیان همیلتون، از نامزدهای دریافت جایزه برتر طرح وب سایت مدارس در بخش فینال اعلام نمود: وقتی مدارس به اهداف مورد نظر خود در طراحی وب سایت آگاه باشند، همه چیز درست در سر جای خود قرار می گیرند. قوانین بسیار زیادی برای طراحی یک وب سایت جدید وجود دارد.

 

وب سایت مدارس همیشه یک مخاطب اصلی در بر دارد

 

وب سایت های مناسب مدرسه هیچ گاه تمرکز خود را بر روی مخاطبین متعدد از هر سطحی معطوف نمی کنند. بلکه همواره سعی می کنند در همه قسمت های وب سایت خود بر روی عده ای از مخاطبان ثابت همچون اولیای دانش آموزان تاکید کنند. در واقع در بسیاری از موارد، این اولیای دانش آموزان هستند که هدف اصلی برنامه های وب سایت مدرسه قرار می گیرند.

برای نمونه، نگاهی به وب سایت Grand River Academy بیندازید. محتوای مورد نیاز ، مربوط به جذب دانش آموزان در آینده  است. با این حال هنوز هم از دکمه های مخصوص پیمایشی در گوشه سمت راست صفحه برای ارتباط با والدین استفاده شده است.

 

 

طراحی وب سایت مدارس

 

اجرای محتوای مهم، آسان تر است

 

از آنجایی که هشتاد و سه درصد از مسیرهای جستجو تقریبا با یک اصطلاح نامشخص آغاز می گردند ( مثل جستجوی بهترین مدارس در نزدیک شما) ، صفحه اصلی وب سایت مدرسه بایستی به راحتی به پنج سوال کلیدی پاسخ دهد تا کاربران بتوانند به این نتیجه برسند که در جایگاه مناسب خود قرار دارند.

این پنج سوال کلیدی عبارتند از:

چکار می کنید؟

چه چیزی شما را منحصر بفرد کرده است؟

چطور می توان اطلاعات بیشتری کسب نمود؟

چطور می توانم شما را پیدا کنم؟

آیا باید فرم مخصوصی را پر کنم؟

برای این که درک واضحی از این سوالات داشته باشید، پیشنهاد می کنیم پست زیر را مطالعه بفرمایید.

 

عدم وجود صفحات مُرده ( صفحات منسوخ ) در وب سایت

 

صفحاتی که پایان منسوخ و یا به عبارتی مرده دارند، زمانی شکل می گیرند که مطلبی را در انتهای هر صفحه به صورت ناقص رها می کنید. بیشتر مدارس وب سایت های خود را با صفحات مرده به پایان می رسانند. این تا حدودی زمان گیر بوده و اطمینان از این که هر صفحه دارای گام هایی از پیش طراحی شده باشد را کاهش می دهد.

البته باید یادآوری کنیم که وقتی وب سایت مدرسه را با صفحه ای مرده به پایان برسانید، کنترل خود را نسبت به سایر صفحات از دست داده و بازدید کنندگان نمی توانند وارد یک پروسه جستجوی منظم شوند .

وب سایت های خوب مدارس شامل صفحات مرده نیستند بلکه، اطمینان حاصل می کنند که صفحات در نهایت، دارای یک عملکرد برای وارد شدن به صفحه بعدی می باشند. یک مثال معروف در این زمینه، وب سایت Georgetown Visitation Preparatory School می باشد که دکمه های فراخوانی متعددی  در هر یک از صفحات جداگانه وب سایت خود قرار داده است. فرقی نمی کند که وب سایت خود  را چگونه به پایان برسانید.در هر صورت یک پیشنهاد ارزنده در انتهای هر صفحه وجود خواهد داشت.

 

طراحی سایت آموزشگاه

 

وب سایت مدارس بایستی با محتوای واقعا ایده آل تکمیل گردد

 

با این که طراحی های مناسب بلافاصله  بازدید کنندگان را ترغیب به ماندن در وب سایت می کنند ،اما در واقع این محتوای مناسب است که کاربران را سرگرم و علاقمند به وب سایت ها می کند. محتوای وب سایت مدارس دو عنصر کلیدی را در خود گنجانده است: محتوای بصری که در قالب تصاویر وارد می شوند و محتوای نوشتاری که شامل متونی هستند که شما برای بیان داستان ها و ایده های خود  به کار می گیرید.

با این وجود، از آنجایی که امروزه بازدید کنندگان بیشتر اسکنر هستند تا خوانندگان، بیشتر محتوای خوانهده شده در وب سایت شما بر روی گوشی های همراه آن ها ظاهر می شود. وب سایت های بسیار موفق همواره این عوامل را مد نظر می گیرند و متون نوشتاری خود را متناسب با این دو هدف سازگار می کنند.

 

جستجو در وب سایت مدارس بایستی به صورت بهینه باشد

 

خیلی ساده است.... می توانید صاحب بهترین وب سایت مدرسه در دنیا باشید! اما چطور؟ بهترین وب سایت های مدارس دارای استراتژی های مناسبی از سئو هستند که می تواند تا حدودی باعث ایجاد ترافیک بیشتر دیداری آن ها شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه بهینه سازی وب سایت مدارس خود با ما در تماس با باشید.

 

وب سایت مدارس دارای معماری بسیار دقیق است

 

روش که شما  برای ساختار وب سایت خود و نحوه پیمایش حتوای آن در نظر می گیرید، می تواند تاثیر فوق العاده ای بر کسب موفقیت آن داشته باشد. بازاریابان مدرسه بایستی مهعماری دقیق وب سایت را مد نظر گیرند و سازماندهی بسیار مناسبی در رابطه با محتوا و ساختار آن برای درک از تجارب کاربری منحصر بفرد ارائه نمایند.

یکی از مهم ترین اطلاعات مرتبط با معماری وب سایت، جستجوی نوار تحقیق است که از هر جایی قابل دسترسی بوده و در واقع به راحتی قابل جستجوست. برای نمونه، وب سایت Hotchkiss از یک نوار نقره ای رنگ در منوی اصلی خود استفاده کرده اند که از طریق پنل وب سیات قابل دسترسی است و به راحتی می توان آن را جستجو کرد.

 

طراحی سایت مدرسه

 

وب سایت مدارس به خوبی با رسانه های اجتماعی ادغام می شود

 

رسانه های اجتماعی یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی موجود برای مدارس بوده و این همان جایی است که والدین زمان بسیاری را به صورت آنلاین صرف می کنند. با این وجود، هدف نهایی، ترغیب والدین برای بازید از سایت و نه صفحه اینستاگرام شماست. امروزه اشتباه رایج در طراحی بیشتر وب سایت های مدرسه، استفاده از رسانه های اجتماعی برای جذب کاربران بیشتر در صفحات فیس بوک و اینستاگرام می باشد.

تقریبا هر یک از وب سایت های مدارسی که وجود دارند، یک بخش رسانه اجتماعی دارند زیرا می دانیم که رسانه اجتماعی تا چه اندازه برای مخاطبین ما مهم قلمداد می گردد. رسانه اجتماعی محتوایی به روز بدون هرگونه کپی برداری در اختیارتان قرار داده  و با اینکه هم اکنون رسانه های اجتماعی بسیار باب شده اند اما وب سایت های مدارس با استفاده از رسانه های اجتماعی تنها چند سالی ات که اینچنین معروف شده است.

 

وب سایت مدارس با استفاده از برنامه نویسی سفارشی قدرت بالاتری کسب می کند

 

در قلب هر وب سایت مناسب، یک استراتژی، یک طرح و محتوا نهفته است. اما همه این ها به محلی مناسب یا به اصطلاح یک خانه نیاز دارند. اگر به دنبال وب سایتی مدرن و مناسب هستید، بایستی از یک برنامه نویسی سفارشی و طراحی اختصاصی استفاده کنید که باعث می شود فرآیند ایجاد وب سایت مدرسه، به صورت آسان و دور از تنش انجام گیرد.

 

 

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در اینباره نظر میدهید.

ثبت نظر

کلمات کلیدی
طراحی سایت مدرسه طراحی سایت دانشگاه طراحی سایت خوب
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : سایت تخفیف گروهی کودکان

تاریخ : 1398

اخبار و مقالات

برگزیده ها
به نظر شما مهم ترین عوامل موفقیت طراحی وب سایت چیست؟! عوامل متعددی در موفقیت یک وب سایت دخیل هستند که برخی از آن ها را در این مقاله نام می بریم: هدف از طراحی سایت هدف خود از طراحی وب سایت را مشخص کنید. شما نمی توانید انواع مختلفی از محتوا را در سایتتان قرار دهید و تمرکز سایت را در موضوع های مختلف پراکنده کنید. شما باید دقیقا بدانید چه محتوایی و با چه پیامی را به بازدید کنندگانتان منتقل کنید. طراحی زیبا وب سایت طراحی اولین چیزی است که کاربر از وب سایت شما می بیند. پس طراحی ساده و زیبا می ...
طراحی سایت خبری و راه اندازی یک وب سایت خبری مناسب یکی از دغدغه های مدیران سایت های خبری می باشد.کاربران اینترنت همواره به دنبال جستجوی آخرین اخبار در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، ورزشی، فرهنگی و گروه های دیگر اخبار در وب سایت ها هستند و مایل هستند خبر را در لحظه دریافت کند، همین موضوع مخاطبان سایت های خبری را در سال های اخیر افزایش داده است. از این رو درخواست طراحی سایت خبری نیز به مراتب افزایش یافته است اما باید بدانید طراحی سایت خبری به تنهایی کافی نیست و جذب بازدید کننده و کاربر مرتبط ...
اگر دوست دارید فرآیند طراحی وب سایت را به درستی درک کنید، بایستی پا فراتر از جلوه های ظاهری وب سایت بگذارید. برخی از کاربران هنوز هم نمی دانند پشت صحنه طراحی یک وب سایت چه اتفاقی می افتد که نمی توانند وارد برخی از لینک ها شوند و بایستی کدهایی را اعمال کنند. اجازه دهید در این مطلب نگاهی گذرا به برخی از فرآیندهای تاثیر گذار و جالب در پشت صحنه طراحی یک وب سایت بیندازیم: 1.مرورگرها، وب سایت ها را به صورت های متفاوت رندر می کنند وقتی از کامپیوتر خانگی خود، وب سایتی را در مرورگر گوگل کروم باز می کنید، ...
پنج رهنمود برای بهبود وب سایت الکترونیکی     دنیا عرصه رقابت های تنگاتنگ است و این روزها تجارت الکترونیکی بیش از پیش جنبه رقابتی به خود گرفته است. صاحبان مشاغل آنلاین بایستی سخت تر و سخت تر کار کنند تا بتوانند خود را در رأس عرصه های رقابتی نگاه دارند. البته همه بازاریابان و کاربران معمولی در وهله اول به موفقیت دست نمی یابند زیرا نمی دانند بایستی چه ابزارهایی را به درستی به کار گیرند. بایستی با شکست مواجه شد و از آن ها برای کسب موفقیت های آتی عبرت گرفت. پس از آن می توان تصمیمات جسورانه ...
طراحی وب سایت برای کسب و کار شما نه تنها دیگر لاکچری نیست بلکه یکی از واجب ترین مقتضیات است. اما تنها به این دلیل که شما وب سایتی را راه اندازی کرده اید، به این معنا نیست  که در ارتباط با مشتریان خود و در نهایت بهبود روند فروش، بسیار موثر بوده اید. دلایل بسیاری در مورد ناکارآمدی طراحی وب سایت ها ذکر شده و ما در این مطلب به ده اشتباه رایج اشاره می کنیم:   عدم ریسپانسیو بودن طراحی سایت   در طراحی وب سایت شاید این از چشم ما دور مانده باشد، ولی خوب است بدانید که استفاده از موبایل ...
طراحی سایت مناسب یک امر ضروری برای ایجاد بهترین نوع تاثیرگذاری است تاثیرات اولیه طراحی وب سایت بسیار مهم هستند...لباس های زیبا، لوازم تزئینی متناسب با دکور خانه و یا به موقع سر یک جلسه مهم آماده شدن، همه و همه تاثیرات بسازیی در درک افراد دارند. این تاثیر گذاری در فضای آنلاین و وب سایت ها نیز اهمیت خود را دارد. بازدید کنندگان از وب سایت شما در همان نخستین ثانیه های بازدید از وب سایت و طراحی سایت شما می توانند به قضاوت در خصوص زیبایی و طراحی آن بپردازند. از طرفی دیگر، در همان دقایق اولیه هم می توانند ...