1395/12/15

شناخت رفتارهای کاربران در وب سایت ها با موبایل

اینکه جهان به سمت صنعت موبایل پیش می رود، کاملا منسوخ شده، باید گفت تلفن همراه جهانی شده است. کافیست به این توجه کنید که اولین جستجوهای اینترنتی به محض روشن کردن کامپیوتر در خصوص تلفن های همراه است و یا اینکه گوگل، شاخص جداگانه ای برای جستجوهای تلفن همراه ایجاد کرده است. در این صورت ثابت خواهد شد که دنیای ما دنیایی است مبتنی بر موبایل و گوشی های هوشمند!

طبق نگرش های هوشمندانه، هشتاد درصد از کاربران اینترنت و جستجوگران وب سایت ها، مالک تلفن همراه بوده و پنجاه و یک درصد از آنها زمان خود را صرف جستجو در رسانه های دیجیتال در خصوص فناوری موبایل ها می کنند( یعنی چیزی نزدیک به سه ساعت در هر روز).

با اینکه بیشتر مشاغل تجاری به خوبی به اهمیت روز افزون موبایل ها و تلفن های هوشمند درارتباط با مشاهده وب سایت ها واقف اند و نمونه های مناسبی ارائه داده اند ،اما پاره ای از مشاغل به دلیل عدم درک مناسب از رفتار و نیازهای  کاربران تلفن های همراه نمی توانند نمونه های مطابق با اهداف مشتریان خود را ایجاد کنند.

اگر می خواهید پتانسیل صفحه وب سایت خود را با استفاده از موبایل ارتقا دهید، بایستی ابتدا کاربران خود را به طور عمیق بشناسید به خصوص کاربران موبایل ها را . این نوشته، راهنمایی مختصر بر یک شروع خوب در فرآیند درک و شناخت رفتار، عادات و ویژگی های کاربران موبایل جهت مشاهده وب سایت ها می باشد. سایر نکات ضروری را خود شما به مرور زمان و از طریق تجارب گوناگون به دست خواهید آورد.

 

وب سایت ریسپانسیو

کاربران موبایل برای دیدن وب سایت ها خیلی عجول هستنند

بنا به گزارش موسسه تحقیقاتی Engine Watch، به طور متوسط بازدید از وب سایت ها توسط صفحه دسکتاپ حدود سه برابر طولانی تر از بازدید از وب سایت ها توسط موبایل هاست و بازدیدکنندگان دسکتاپ، صفحات بیشتری از وب سایت را مرور می کنند .

کاربران تلفن های همراه به هنگام مرور صفحات وب سایت، بیشتر به دنبال تجارب ساده هستند. قابلیت خواندن و تغییر محتوای مهم ،به هنگام جابجایی سریع صفحات بسیار حائز اهمیت است. کاربران موبایل هیچگونه تلاشی برای کسب اطلاعات در وب سایت انجام نمی دهند و این وظیفه شماست مطمئن شوید که کاربران به سرعت متوجه اطلاعات مهم شده و تا جای ممکن این اطلاعات مهم و حساس را کوتاه و مختصر نگاه دارید.

سرعت بالا آمدن صفحه وب سایت شما نیز باید مورد توجه قرار گیرد. طبق یافته های جدید  حدود چهل درصد کاربران وب سایت ها، صفحاتی را که بالا آمدن و باز شدن آنها بیشتر از سه ثانیه طول می کشد، رها می کنند.

کاربران تلفن های همراه هیچگونه تلاشی برای درک رابط کاربری وب سایت ها ازخود نشان نمی دهند

این شامل کاربران موبایل و دسکتاپ می شود. رابط کاربری بایستی به صورت کاملا کاربر پسندانه باشد. اما زمانی که نوبت به کاربران موبایل می رسد، به مراقبت بیشتر نیاز دارید و باید مطمئن شوید که طرح رابط کاملا منظم و اصول مندانه انتخاب شده است.

وضوح طرح یک وب سایت و قابلیت دیداری اجزای تعاملی وب سایت، با توجه به اندازه صفحه نمایش تلفن همراه، بسیار حائز اهمیت میباشد. کاربران موبایل تلاشی برای نمایش چگونگی کارکرد رابط کاربری  شما نمیکنند. همه چیز در وهله اول باید قابل درک باشد. همچنین مطمئن شوید که همه عناصر تعاملی به اندازه کافی بزرگ بوده و شاهد هیچگونه تجربه کاری نامناسب نباشید.

طبق تحقیقات اخیر، 89%از زمان رسانه ای کاربران موبایل صرف برنامه ها و اپلیکیشن های متفاوت  می شود و این در حالیست که تنها 11% از این زمان صرف وب سایت های ریسپانسیومی شود. بنابراین،  بهتر است اپلیکیشنی برای مشاغل تجاری خود طراحی کنید که تجارب عمده ای در اختیار کاربران شما قرار دهد و یک وب سایت کاربر پسند طراحی کنید.

 

مشاهده وب سایت در موبایل

 

 

کاربران موبایل ،همیشه در فروشگاه های موبایل هستند

اغلب گفته می شود که تعداد قابل توجهی از کاربران در مورد موبایل ها تحقیق کرده اما از طریق دسکتاپ نسبت به پرداخت قیمت موبایل اقدام می کنند. این رویه کاملا درست است اما روند آن کمی تغییر کرده است. همگام با افزایش سریع تجارت موبایل، فروش الکترونیکی از طریق خرید موبایل ها ( وب سایت های ریسپانسیو) نیز به سرعت افزایش یافته است. در سال 2012 و در ایالت متحده، حدود هشت میلیارد دلار حاصل از فروش الکترونیکی توسط موبایل ها و سایت های ریسپانسیو ثبت شده است. این میزان طی سال های 2013 تا 2016 حدود سه برابر افزایش یافته است.

کاربران موبایل؛ عاشق کوپن هستند

تعداد کاربرانی که کوپن خرید موبایل دارند، از سال 2012 تا پایان سال 2016 به 104 میلیون کاربر رسیده است. اینچنین ارقام آماری نشان دهنده روشی عالی برای افزایش تعامل کاربران با وب سایت ها و نرم افزارهای مطلوب است و شامل تخفیف هایی در خرید آنها خواهد شد.

کاربران موبایل در مقایسه با کاربران دسکتاپ، تمایل به اشتراک گذاری بیشتری دارند

از آنجایی که موبایل ها تقریبا همگانی شده اند، کاربران موبایل دوست دارند از طریق هر پلت فرمی بتوانند با دوستان و آشنایان خود ارتباط برقرار کنند و تقریبا همه اطلاعات حاصل از شناخت برندهای معتبر را با سایرین به اشتراک بگذارند. این فرصتی مناسب برای برندهای مطرح می باشد چرا که محصولات خود را با کیفیت بهتری تبلیغ کرده و این اشتراک، منافع بسیاری برای آنها در پی خواهد داشت.

کاربران اینترنتی موبایل، اغلب جوان هستند.

در مقایسه با کاربران کامپیوتر، کاربران موبایل همگی جوان و در بازه سنی 13-17و 18-34 و نهایتاً 35-44 سال طبقه بندی شده اند. طبق برآوردهای اخیر، تقریبا هشتاد و چهار درصد از کاربران موبایل، 13 تا 17 سال دارند. علاوه بر این، امروزه همه تولید کنندگان موبایل و گوشی های هوشمند، محصولاتی جوان پسند تولید می کنند.

 

وب سایت های موبایل فرندلی و ریسپانسیو

 کاربران تلفن های همراه در طول صبح و شب بسیار فعال تر هستند

با توجه به مطالعات انجام گرفته در مرکز  مایکروسافت، کاربران موبایل ها طی ساعت 6 تا 9 صبح و 18 تا 23 شب بسیارفعال هستند. این، پیامدی بسیار با ارزش برای بازاریابان و کمپین های تولید گوشی های همراه است.

کاربران موبایل از گوشی های خود برای جستجوهای سریع استفاده می کنند.

وقتی نوبت به جستجوی عبارت یا موضوع خاصی برسد و زمان کافی در اختیار نباشد، اغلب کاربران موبایل از موبایل های شخصی خود برای سرچ های سریع و کوتاه برای یافتن وب سایت موردنظر خود استفاده می کنند. اما وقتی زمان کافی در اختیار داشته باشند، سراغ دسکتاپ ها خواهند رفت. این امر حاکی از این است که بایستی اطلاعات سریع در اختیار کاربران قرار داده شود تا حتی در کمترین زمان ممکن، به صحیح ترین نوع اطلاعات و داده ها دسترسی داشته باشند.

تحقیقات مربوط به پیش فروش موبایل ها، شانس بیشتری برای تغییر و تبادل دارند

این امر کاملا آشکار است زیرا افراد اطلاعاتی را در خصوص محصولات و خدماتی دنیال می کنند که به موقعیت تجاری آنها نزدیک باشد. تحقیقات پیش فروش  نیز در حالی صورت می گیرد که کاربران داخل موقعیت تجاری خود قرار گرفته باشند. طبق تحقیقات انجام گرفته توسط نیلسون، سی درصد از کاربران تلفن های هوشمند و بیست و پنج درصد از کاربران دسکتاپ، خرید خود را درست یک ساعت پس از پیش فروش با یکدیگر تبادل می کنند.

اکثر کاربران، ایمیل خود را در موبایل چک می کنند

طبق مصاحبه های صورت گرفته، بیشتر کاربران در طول روز ایمیل خود را چندین بار متوالی از طریق موبایل خود چک می کنند. همچنین گوش کردن به اخبار، تماشای فیلم، مرور شبکه های اجتماعی، مرور متنی، گوش کردن به موسیقی و بازی از سایر فعالیت های کاربران موبایل هاست.

به نظر می رسد بازار تجارت الکترونیک، این روزها دقت بیشتری بر محصولات ارائه شده دارد زیرا، این کاربران موبایل هستند که مدام با گوشی های خود سروکار داشته و هرگونه عیب و نقصی از چشمانشان دور نخواهند ماند.

کاربران موبایل، کمتر تایپ می کنند.

کاربران موبایل کمترین تلاش را برای تایپ کردن صرف می کنند. البته باید در نظر داشت که این کاربران زمان زیادی در اختیار ندارند تا به تایپ های طولانی بپردازند. حتی این کاربران دوست دارند از کلیدهای پیمایشی چند منظوره برای تایپ و سرچ همزمان استفاده کنند.

بسیاری از کاربران موبایل ها، نشانی محل سکونت و اطلاعات شخصی خود را به اشتراک می گذارند

پنجاه و سه درصد از کاربران تلفن های همراه، نشانی محل سکونت و مکان های کاری خود را با سایرین به اشتراک میگذارند و هفتاد و شش درصد از افرادی که این اطلاعات را با آنها به اشتراک گذاته اند، به راحتی به اطلاعات مورد نظر دست میابند. بناباین بهتر است سیستم جی پی اس موبایل ها را به دقت فعال کرد.

برندهای مطرح، اهمیت بسزایی به کاربران موبایل ها قائل هستند

کاربران تلفن های همراه تمایل به استفاده از اپلیکیشن های برندهای تجاری مطرح دارند و اجازه ردیابی امکان و موقعیت اینچنین برندهایی ،آنها را بسیار خوشحال می کند. اعتماد از طریق انسجام، مفید بودن و ارزش های ساختاری حاصل می شود.

بیشتر کاربران موبایل در خصوص پرداخت آنلاین دستمزدها در وب سایت ها، شک و تردید دارند

چنانچه وب سایت شرکت شما در حال جمع آوری هزینه های آنلاین است، اطمینان حاصل کنید سیستم جمع اوری هزینه ها کاملا ایمن است. مشتریان شما باید مطمئن شوند که از طریق سیستمی با امنیت بالا، اطلاعات حساب خود را در اختیار فروشندگان قرار داده اند. همین حس مثبت باعث شکل گیری روابط تعاملی سازنده و پویا بین مشتریان و وب سایت شما خواهد شد.

بسیاری از کاربران موبایل از موتورهای جستجو برای جستجو وب سایت ها استفاده می کنند.

طبق یافته های یکی از تحقیقات اخیر در آمریکا، چهل و هشت درصد از کاربران تلفن های همراه با موتورهای جستجو سرچ کرده و تنها بیست و شش درصد از آنها با اپلیکیشن های مطرح جستجو می کنند. این، اهمیت سو بر روند تحقیقات تجاری موبایل را به خوبی نمایان می کند.

کاربران موبایل در شبکه پینترست نیز بسیار فعال هستند.

طبق تحقیقات بازاریابی موبایل، پینترست  مهم ترین شبکه اجتماعی گوشی های هوشمند می باشد و حدود شصت و چهار درصد از ترافیک های آنلاین را چه در گوشی های همراه و چه در دستگاه های تبلت به خود اختصاص داده است. البته این شبکه اجتماعی برای مشاغل تجاری B2B چندان مناسب نیست و باید به دنبال نمونه های قدرتمندتری باشید.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در اینباره نظر میدهید.

ثبت نظر

کلمات کلیدی
بازاریابی اینترنتی طراحی سایت ریسپانسیو کاربران موبایل تکنینک های بهبود طراحی سایت رفتارکاربران سایت شناخت رفتار کاربران سایت
 • طراحی سایت آونگ
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : تجهیزات پیشرفته آتش نشانی

تاریخ : سال 1396

اخبار و مقالات

برگزیده ها
کلمه کلیدی: نوشتن طرح دیجیتال مارکتینگ نوشتن طرح دیجیتال مارکتینگ دغدغه بسیاری از فعالان در حوزه بازاریابی اینترنتی است.  به نظر می رسد تفاوت اصلی بین یک کسب و کار موفق و زود بازده با تجارت هایی که درجا می زنند در داشتن یک طرح خوب قلمداد شده است. برای اینکه یک طرح بازاریابی موفق نوشته شود، چه معیارهایی را در نظر می گیرید؟ قبل از هر اقدامی لازم است تا با مفهوم طرح دیجیتال مارکتینگ آشنا شویم. دیجیتال مارکتینگ چیست و چرا به طرح نیاز دارد؟ مفهوم دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی ...
Bounce Rate یا نرخ پرش اصطلاح نام‌آشنایی برای متخصصین حوزه دیجیتال مارکتینگ است. این اصطلاح که معمولا از آن به عنوان یکی از فاکتورهای آنالیز کردن سایت‌ها یاد می‌شود، توسط گوکل آنالیتیکس ارائه می‌شود. اصطلاح یاد شده حالتی را توصیف می‌کند که یک کاربر به سایت شما مراجعه کرده اما بدون انجام هیچ واکنشی و بنا به هر دلیل سایت را ترک می‌کند. این موضوع یک امتیاز منفی برای سئو سایت محسوب شده و تاثیر منفی بر رتبه آن دارد. چرا که حالت بهینه آن است وقتی که کاربر به یک صفحه ...
با جستجوی یک واژه یا یک اصطلاح در موتورهای جستجو، صفحات مختلفی را مشاهده می‌کنیم. اما قطعا بر روی یکی یا تعداد خاصی از آنها کلیک کرده و اصطلاحا بر روی آن کلیک می‌کنیم. تاکنون از خودتان پرسیده‌اید که چرا بر روی سایر لینک‌ها و صفحات کلیک نمی‌کنید؟ پاسخ ساده است. چون فاکتورهایی که در همان نگاه اول در آن لینک‌‌ها مشاهده کرده‌اید، نتوانسته‌اند شما را برای مشاهده آنها ترغیب کنند. کلیک کردن یا نکردن بر روی لینک‌ها هنگام جستجو در موتورهای جستجو، به نوعی نشان‌دهنده ...
داستان سرایی یکی از فعالیت‌های زنده و در حال جریان در تمامی فرهنگ ها ی دنیا است. جذابیت داستان سرایی به خاطر این است که در صورتی که به درستی انجام شود می‌تواند افراد زیادی را برای انجام فعالیت تشویق کرده و یا بر انگیزاند. در طول زمان روش‌های مختلفی برای داستان‌سرایی وجود داشت که به فراخور شرح حال مردم همان زمان می توانست متفاوت باشد. انواع مختلف داستان‌سرایی از کشیدن نقاشی روی دیوار غارها، ایجاد صداهای مختلف، استفاده از رسانه های جدیدتر مانند روزنامه، کتاب، رسانه های صوتی ...
برای خیلی از افراد بدست آوردن پول به صورت آنلاین یک رویا است که می تواند به حقیقت بپیوندد.اگر افراد بتوانند از طریق طراحی وب سایت یا معاملات آنلاین کسب درآمد کنند احتمال زیادی دارد که شغل فعلی خود را ترک کنند و در این حالت می توانند بر روی زمان وزندگی خود کنترل بیشتری داشته باشند. برای رشد درآمد آنلاین خودتان باید انرژی و زمان زیادی را برای شروع کارتان صرف کنید.اگرشما نمی دانید کسب درآمد آنلاین را از کجا شروع کنید راه هایی را درادامه برای شما آورده ایم که بتوانید ازبین آن ها، بهترین را انتخاب ...
در صورتی که بخواهید کمپین تبلیغاتی و یا بازاریابی محتوایی را برای شرکت محصول و یا خدمات طراحی وب سایت  خود اجرایی کنید یکی از واجب ‌ترین و لازم ترین کار ها اقدام به شناسایی پرسونای مخاطب وب سایت است شما بایستی بدانید برای که می نویسید او چه خصوصیاتی دارد و شما چگونه باید این خصوصیات را پاسخگو باشید. هر چه بهتر و بیشتر مخاطب خود را بشناسید به طور قطع موثرتر می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. ادبیات مختلف در پروژه های گوناگون نشان داده است که اولین راه برای ایجاد یک وب سایت موفق گذاشتن ...