1395/11/24

یازده تکنیک طراحی سایت برای سرعت تعامل کاربران

 طراحان حرفه ای، بهینه سازی تبدیل را چگونه تعریف میکنند؟

 

تکنیک های بهبود طراحی سایت

 

طبق نظریه "جف گوتلف"( Jeff Gothelf) نویسنده کتاب طراحی ناب، بهینه سازی تبدیل، در خصوص یافتن ترکیب مناسب گزاره های با ارزش است که برای پاسخ به متقاعد نمودن مشتریان جهت تعامل عمیق تر با خدمات و محصولات شما مورد استفاده قرار میگیرد.

با این وجود مشاور بهینه سازی تبدیلات کسی است که یک قرارداد تجاری برای ارزیابی گردش امورات خاص امضا میکند. این مشاوران اغلب دارای پس زمینه تحلیل وب بوده و مجموعه ای از بررسی ها ارائه میدهند تا جریان های تبدیل بهینه را اجرا کنند.

یک وب سایت زیبا ممکن است در وهله اول بسیار تاثیر برانگیز به نظر برسد اما چنانچه قابیلت استفاده نامناسبی داشته باشد، کاربران نمیتوانند آنچه را که مد نظر دارند پیکربندی کنند و پیام های خطا در این صورت کمک نخواهند کرد. همچنین محتوای کپی شده بر روی وب سایت به صورت مبهم باقی مانده و یا تجارب کلی بسیار بد است.

مساله این است که چگونه میتوان کاربران سایت خود را به ایجاد تعامل بیشتر در وب سایت ترغیب نمود؟ از دیدگاه یک طراح وب، بیایید به یازه نکته سازنده و مهم که شما را در این مسیر راهنمایی میکنند، نظر بیفکنیم:

1- در وهله اول، تاثیرپذیری قدرتمندی ایجاد کنید

هر روز یک مشتری جدید ممکن است از وب سایت شما دیدن کند. این  در تیم های طراحی اغلب مورد فراموشی واقع میشود.اولین صفحه ای که کاربران شما مشاده میکنند دارای سه نقش عمده است...

الف) توضیح در خصوص چگونگی کارکرد برنامه های وب سایت

ب) تشویق کاربران وب سایت شما برای شروع کار

ج) به کاربران سایت اجازه دهید بدانند در صورت نیاز چگونه میتوانید به آنها کمک کنید

چنانچه کاربری از سایت شما دیدن میکند که نمیداند چگونه باید وارد سایت شده و در وب سایت ثبت نام کند، این چالش بزرگی برایان خواهد بود. طراحی سایت شما بایستی به گونه ای وح و شفاف باشد که هیچگونه ابهامی در خصوص ورود به سیستم و خروج از ان وجود نداشته باشد.

 

سرعت طراحی سایت

 

 2-از بنرهای بزرگ که حاوی تصاویر و متن می باشند در طراحی سایت استفاده نمایید

استفاه از تصاویر در بنرهای بزرگ  در وب سایت بهترین ترفند برای بهینه سازی سایت های نوپا است. در اکثر سایت های مینی مال میتوان  بنرهای بزرگ و یا ویدئو هایی با متون بسیار کم را مشاهده کرد. البته حتما در نظر داشته باشید که تصویر منتخب، با اهداف سایتتان هارمونی داشته باشد. در حالت کلی، آشنایی با تمرکز مشتری محور یکی از سخت ترین کارهاست. بهتر است از تصاویری با ابعاد بزرگ در طراحی سایت استفاه نمایید زیرا در این صورت کاربر سایت ابتدا به تصویر نگاه کرده و سپس علاقمند میشود تا متن را بخواند.

 

 بهبود طراحی سایت

 

 3-استفاده از افکت های parrallax scrolling در طراحی سایت

یکی از مزایای استفاده از افکت های  parallax scrolling ، وجود محتوا و مفهوم مناسب است.  استفاده از افکتهای parallax scrolling  در طراحی سایت باعث نمایش بهتر محصولات و محتوای سایت می شود. به این صورت که کاربران سایت با اسکرول کردن صفحه شاهد متنها و تصاویر جذاب برای بخش های مختلف وب سایت هستند که باعث تعامل بیشتر کاربران با وب سایت خواهد شد. ناگفته نماند که این افکت ها تاثیر بسیار زیادی در جذب بیشتر کاربران جدید و ماندگاری آن ها در سایت خواهد داشت.

 

4-به کارگیری رنگها و استفاده از استراتژی CTA در طراحی سایت

استفاده مناسب و درست از(CTA) ها توانایی ثبت نام مشتریان، پیوستن آنها، خرید کنونی، اشتراک، دانلود و غیره را در بر دارد. روی هم رفته،  رنگها و CTA  میتوانند  منجر به جلب توجه، افزایش تعامل و شدت عمل بیشتری شوند. همه اینها در خصوص اندازه، جایگذاری و رنگها نیز صادق است.

 

سئو طراحی سایت

 

 5-ویدئوهای مبین/اینترو در طراحی سایت

ویدئهای مبین یا اینترو در وب سایت ، به آندسته از ویدئوهای کوتاهی گفته میشود که توضیحی مختصر در خصوص تاریخچه مدل تجاری شرکتها ارائه میدهند. به عبارتی دیگر، این دسته از ویدئوها در پاسخ به این سوال گرد آمده اند" چکار میکنید؟". این ویدئوها میتوانند به صورت انیمیشن، تصاویر دیجیتال، تصاویر دستییا ویدئوهای منظم تهیه شوند. افراد نه تنها میتوانند عمدتا از طریق تصاویر یاد بگیرند، بلکه بیش از شصت و هشت درصد اطلاعات را از ویدئوها فرا میگیرند تا متون!

ویدئوهای اینترو یک رویکرد بازاریابی سایت است که شما را از سایر رقبا متمایز میسازد. هنگامی که از این ویدئوها استفاده میکنید،مطمئن باشید که کاربران و مشتریان شما تا اخر وب سایت شما را دیدن کرده و از محصولات و خدمات خرید بهره مند خواهند شد.

 

فیلم در طراحی سایت

 

 

 6-صفحه نخست وب سایت شما بایستی بسیار قدرتمند به نظر برسد

هدف از صفحه اول وب سایت، ترغیب نمودن بازدیدکنندگان به انجام کاری است. در عین حال، هر صفحه ای در ایمنرنت یک صفحه وب سایت محسوب میشود. بازدیدکنندگان از این صفحه اغلب بازدید خود را از هوم پیج شما شروع نمیکنند و بنابراینف بسیار مهم است که سازگاری را حفظ نموده  و کلمات کلیدی را به طور مختصر در همان صفحه ابتدایی سایتتان قرار دهید.

بیایید به مثالی از یک برند آمریکایی در خصوص سبک زندگی در وب سایت اونیل نگاه کنیم. در این وب سایت همه پوشاک با ترفند حرفه ای و با نقاشی های بسیار زیبا در میان طرح های موجی شکل، توجه کاربران را جلب نموده اند.

 

تکنیک طراحی وب سایت

 

 7-افزودن کلیدها و ویجت های اجتماعی

ویجت های اجتماعی باعث افزایش ترافیک و تعامل کاربران در وب سایت شما میشوند. اینها قابلیت جمع آوری مشتریان جدید و یا گسترش انجمن های تازه تاسیس را از طریق مجاز نمودن کاربران برایارتباط با انها در رسانه های اجتماعی همچون فیس بوک و توییتر دارند .

هیچ میدانید دراپ باکس، کمترین هزینه را صرف تبلیغات کرده است؟ آنها برنامه های هک شده بسیاری را اجرا نموده اند. برای نمونه، یکی ازهک ها ممکن است کاربران شما را ترغیب به مراجعه به کاربران دیگر کنند. این انگیزه میتواند در قالب یک ماه ارائه رایگان خدمات نمایان شود. دراپ باکس کمی متفاوت تر از سیر وب سایت ها عمل میکند. با هر روند دنبال نمودن در توییتر و یا ارتباط با فیس بوک، دراپ باکس، کاربران را با 125 مگابایت فضای بیشتر مواجه میکند.

 

تکنیک های بهبود طراحی سایت

 

به هنگام تالیف این مقاله، دراپ باکس حدود 720000 فالور توییتر داشت. با این حال، همه کاربران نتوانستند به این هک مرتبط باشند. دراپ باکس، کاربران را به ارتباط با آنها جهت گسترش کالای دراپ باکسی ترغیب میکند.

 

8-افزودن فرم اشتراک در هر صفحه سایت

فرم های اشتراک در حالت کلی جعبه ای هستند که کاربران نام و مشخصات خود را به همراه ادرس ایمیل داخل آنها میریزند.  وقتی بر روی این گزینه کلیل کنید، به طور اتوماتیک به لیست ایمیل شما افزوده میشوند. با ایجاد فرصت های چندگانه برای خواننداگن وب لاگها جهت بروز رسانی ایمیل ها، تعداد فرم های اشتراک خود را سریع تر افزش خواهید داد البته در صورتی که یک علامت جعبه به رنگ روشن بر روی هر صفحه از سایت خود درج کنید.

علاوه بر ایجاد فرم اشتراک در گوشه صفحه، میتوانید یکی را داخل پست و یا در انتهای ان نیز بیفزایید. چنانچه کاربر و بازدیدکننده ای از محتوای سایت شما راضی باشد، خیلی راحت میتوان او را متقاعد به ایجاد تعامل بیشتر نمود.

 

فرم اشتراک در سایت

 

 9-در طراحی از فضاهای بیشتر سفید رنگ بهره ببرید

استفاده از فضای سفید در صورت بجا بود، بنا به دلایلی از جمله نقاط مثمر ثمر در طراحی بهینه سایت شماست. رنگ سفید میتواند طرح شما را به درستی انتقال داده و مزایای بسیاری برای سایت به همراه داشته باشد. فضاهای سفیدی که بین پاراگراف ها و اطراف بلوک ها قرار دارند، به کاربران کمک میکنند تا متن مورد نظر را درک کرده و تجارب بیشتری در خصوص آن کسب کنند. همچنین منجر به افزایش تعامل کاربران شده و به احتمال زیاد بازدید بشتر آنها از سایت خواهد شد. استفاده از حداکثر فضای سفید میتواند منجر به ایجاد طرحی حرفه ای تر وافزایش خوانایی نوشته شما شود.

 

رنگ در طراحی سیت

 10-ایجاد تعامل بیشتر با کاربرن از طریق طراحی سایت به صورت ریسپانسیو

بهتر است کاربران خود را متقاعد کنید که از وب سایت شما بر روی گوشی های همراه خود دیدن کنند. از ابزارهایی استفاده کنید که برای خوانندگان وب سایت شما جالب هستند. مثل اندازه فونت که بسیار خوانا بر روی گوشی حک شده باشد.

 

تکنیک های بهبود طراحی سایت

 

 

 11-استفاده از سایت مپ برای آنالیز مکان

هیت مپ های وب سایت ابزارهایی هستد که نوع محتوا و چگونگی قرار گیری فایل های شما را نشان میدهند. این کار به سادگی و با یک بار کلیک کردن حاصل میگردد. آموزش در خصوص رفتار بازدید کنند برای موفقیت سایت شما بسیار حائز اهمیت میباشد. این ابزار، پاسخ بسیاری از پرسش ها را میدهد.  اینکه آیا بازدیدکنندگان از وب سایت شما، به دلیل وجود آپشن های انتخابی بسیار، مضطرب میشوند؟ آیا پیش از اینکه از طریق ایمیل فرم اشتراک بازکنند، از صفحه خارج میشوند؟آیا شما به اندازه کافی بر صفحات مهم تر تاکید دارید؟ چه تصاویر و تبلیغاتی در صفحه اول وب سایت شما، دارای بهترین پرسش و پاسخ میباشند؟

 

مپ طراحی سایت

 

امیدوارم این مقاله بتواند شما را در خصوص تکنیک های مشترک طراحی وب یاری رساند. بهترین کاری که میتوانید بکنید، این است خودتان را جای یکی از کاربران عادی که از وب سایت شما دیدن میکندف فرض کنید. خود شما دوست دارید با چه مقوله هایی مواجه شوید؟

به عنوان نمونه، اگر در حال تبلیغات محصولات فروش هستید، بایستی زبان بازاریابی خود را تقویت کنید تا بتوانید مشتریان آنلاین بیشتری در اختیار داشته باشید.

 

 

 

 

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که در اینباره نظر میدهید.

ثبت نظر

کلمات کلیدی
طراحی سایت تکنینک های بهبود طراحی سایت تعامل کاربران رفتارکاربران سایت
 • طراح سایت کورسیر
 • طراحی سایت گروه صنعتی گلبافت
 • طراحی سایت بانک مهر
 • طراحی سایت مبلمان اداری و منزل ایستا
 • طراحی سایت هولستن
 • سی دلی مالتی مدیا طرفه نگار
 • طراحی سایت مبلمان اداری جلیس
 • طراحی وب سایت مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت هواپیمایی کاسپین
 • طراحی وب سایت هواپیمایی ماهان
 • طراحی وب سایت مکسیدر
 • طراحی وب سایت فرما
 • طراحی وب سایت ماشین3
 • طراحی وب سایت پیشگامان کویر آسیا
 • طراحی وب سایت هوندا
 • طراحی وب سایت پارسیان دیزل
 • طراحی وب سایت نان سحر
 • طراحی وب سایت بوژنه
 • طراحی وب سایت باشگاه فولاد خوزستان
 • طراحی وب سایت باشگاه مشتریان برج میلاد
 • طراحی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار
 • طراحی سایت خانه عکاسان افرنگ
 • طراحی وب سایت نوشابه پرسپولیس
 • سی دی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت
certificates
 • seo
 • multimedia
 • design
 • host and domain
 • programming
books

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و مقالات وب سایت شرکت ایده پویا فرم زیر را تکمیل نمایید تا از تازه های سایت ما مطلع شوید.

پروژه ها ی برگزیده طراحی سایت

نمونه کار مرتبط

زمینه : دوره های مدیریت تغییر و تحول فردی

تاریخ : 1395

اخبار و مقالات

برگزیده ها
طراحی مناسب وب سایت یک امر ضروری برای ایجاد بهترین نوع تاثیرگذاری است تاثیرات اولیه بسیار مهم هستند...لباس های زیبا، لوازم تزئینی متناسب با دکور خانه و یا به موقع سر یک جلسه مهم آماده شدن، همه و همه تاثیرات بسازیی در درک افراد دارند. این تاثیر گذاری در فضای آنلاین نیز اهمیت خود را دارد. بازدید کنندگان از وب سایت شما در همان نخستین ثانیه های بازدید از وب سایت شما می توانند به قضاوت در خصوص زیبایی و طراحی آن بپردازند. از طرفی دیگر، در همان دقایق اولیه هم می توانند بلافاصله از وب سایت شما خارج شوند. ...
باور کنید یا نه، اما فرآیند خر ید خیلی سریع تر از آن چه فکرش را بکنید، اتفاق می افتد. به محض این که کاربری وارد وب سایت فروشگاهی شما بشود، فرآیند خرید اعمال خواهد شد. برای این که تبادلات محاسباتی شما به نحو احسن بهبود یابند، بایستی اطمیان حاصل شود که تجربه ای عالی از خرید حاصل شده است. تنها در این صورت است که کاربران متقاعد به خرید محصولات بیشتر از فروشگاه شما خواهند شد. در این مقاله، قصد داریم روش هایی در خصوص فروش در وب سایت های فروشگاهی به همراه مثال های در خصوص نحوه بهبود میزان تبادلات با شما ...
تیم طراحی وب سایت ما که از طراحان و توسعه دهندگان متبحر تشکیل یافته، به سوالات بی شماری پیرامون وب سایت و بهترین تمرین ها برای طراحی یک وب سایت خوب پاسخ می دهد. سوالاتی از قبیل: چطور باید صفحات اصلی وب سایتمان را سازماندهی کنیم؟ بهترین جایگزین برای اجرای دقیق فرامین چیست؟ چطور می توانیم بهترین تجارب کاربری ایجاد نماییم؟ کدام دسته از تصاویر برای صفحه نخست وب سایتمان مناسب ترند؟ مدت زمان پخش ویدئوهای وب سایتمان چقدر باشد؟ چطور می توان تصاویر شخصی در وب سایت گذاشت؟ سوالات پیرامون طراحی وب سایت تا حدودی ...
فضای سفید  یا فضای خالی، یکی از ابزارهای طراحی بسیار مهم  است که شاید شما آشنایی کافی با مفهوم آن نداشته باشید. با وجود اشاره ضمنی این اصطلاح، فضای سفید لزوما نباید سفید باشد. این اصطلاح نام خود را از آغازین روزهای طراحی گرافیک می گیرد که اغلب محصولات چاپی بر روی کاغذ سفید تولید می شد. فضای سفید به طور ساده همان فضای خالی بین و اطراف عناصر طراحی یک صفحه یا سایت می باشد. این فضا می تواند شامل فضای اطراف کارهای گرافیکی و تصاویر، حاشیه ها، فضای بین ستونها، و حتی فضای بین خطوط تایپ شده ...
اگر با مفاهیم طراحی سایت آشنا باشید، مطمئنا در تمایز بین طراحی متریال و طراحی فلت دچار چالش خواهید شد. طراحی متریال، زبانی جدید در طراحی سایت است که گوگل در یکی از کنفرانس های خبری خود آن را معرفی کرده است. در روش طراحی سایت فلت تا حد امکان از سایه ها و گرادیان رنگی استفاده نشده و اجزای اصلی صفحه سایت با استفاده از رنگ های یک دست و درخشان در کنار فونت های خوانا به نمایش گذاشته می شوند.  اما به راستی چه تفاوت هایی بین این دو شیوه طراحی وجود د ارد؟ کدام یک بر دیگری ارجحیت دارد؟ در حقیقت، ...
هر وب سایت فروشگاهی جریان های حسابرسی و مالی خود را از زمان خرید کالا تا افزودن آن به سبد خرید مشتریان دارد. البته با توجه به نوع خرید و هدف مشتریان از خرید، این دستمزدها با هم تفاوت خواهند داشت. جریان های مالی شما باعث جلب توجه کاربران و تشویق آن ها به خرید خواهد شد. در این مطلب قصد داریم چند نکته کاربردی  در خصوص بهبود طراحی فاکتورهای مالی وب سایت  و افزایش تعامل کاربران در محیط وب سایت فروشگاهی و فروشگاه آنلاین اینترنتی با شما به اشتراک بگذاریم.   هدف مشخص در طراحی فاکتورهای سایت ...